Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vizem verildi ama pasaportumla kapalı zarf gelmedi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Vizem verildi ama pasaportumla kapalı zarf gelmedi?

Merhaba Arkadaşlar
    Az önce pasaportum geldi ama pasaportla zımbalı olarak gönderilen beyaz zarf gelmedi.Görüşmeden sonra ds formumu ve sevis belgemi postaladık gönderdiğim belgeleri pasaportla aynen geri yollamışlar ve vizede verilmiş.
    Ayrıca vize bitiş tarihi 2 eylül gözüküo bu tarihten sonra 1 ay gezme hakkım var dimi?

Vizesi verilen,bilgisi olan varsa banada bildirirse sevinirim...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eccemu;

Pasaportunuzdaki vize bitiş tarihi Amerikadaki kalma sürenizi değil çalışma sürenizi ifade eder.Diğer bir deyişle vizeniz 1 Eylül'de bitiyor ise bu 1 Eylüle kadar çalışabilirsiniz, 1 Eylül'den sonra ise 1 ay gezme hakkınız var demektir.
    Amerikada en son hangi tarihe kadar bulunabileceğinizi DS 2019 formuna bakarak da öğrenebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aslında benim asıl sorum kapalı zarf gelmedi pasaportla ?gecen sene ew arkadaşları gitti onlara beyaz kapalı zarf yollamışlardı..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Maalesef o konuda herhangi bir bilgim yok,cevap veremedim.

Ben birşey sormak istiyorum.Vize görüşmesine ds 2019 formu olmadan gitmenin mantığı nedir?Zamandan kazanmak için mi ya da neden?Ben 2 kere gitmiştim ama her seferinde ds belgem yanımdaydı.Bu sene tekrar gitmeyi düşünüyorum ancak henüz faaliyete geçmiş değilim, geç kaldığımı düşünmeye başladım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vizeye ne kadar erken girersen o kadar iyi.Çünkü hersene wat ile vize verilcek kişi sayısı bellidir ve o sayı dolmaya başladıkça seni daha çok inceler daha çok soru sorarlar ama başlarda girersen daha rahat vize alırsın denmişti bana ki mantıklı.
    Zaten bu yüzdende Amerikan konsolosluğu 2 Şubat itibariyle Ds olamdan görüşmelere başlıyor.
    Yani Ds i sorun etme derim erkenden yap görüşmeni...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Buarada arkadaşlar hala şu zarf konusuna takılmış durumdayım eline pasaportu gecenler yazarsa sevinirim.Onlara bu zarf geldimi???

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

hayır bunun açıklamasını "yazınalaska" yapmıştı sanırım,ds olmadan görüşme yapmanın amacı yoğunluğu azaltmak.ki bir kontenjan olduğunu düşünmüyorum.ne kadar talep okadar arz.

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

@ Eccemu:

Bu yıl konsolosluğun firmalara verdiği bilgiye göre artık DS formlarını pasaporta zımbalı olarak kapalı zarfta geri postalamayacaklar. Bu yuzden zarfsız gelmis olması seni korkutmasın. Hos, daha once de konsolosluğun zarfın ağzını kapatmayı unuttukları oluyordu (benimkini!) ve herhangi bir sorun da yaşamamıştım. En onemlisi, ABD'ye giderken bu belgenin pasaportun ile beraber elinde olması.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

borders
    sen neden red yedın acaba profılınde oyle yazıyor..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya arkadaşlar ben perşembe günü şirketten ds formunu almaya gittiğimde bana ds formun pasaporta zımbalı ve zarfta gelecek dendi sakın açma ve zarar gelmemesine dikkat et dendi bence eccemu şirketinle konuş bize de bilgi verirsen sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

DS formu formu artik zarfin icinde gelmicek. Sorun yok.

Pasaportdaki tarih senin calisma izninin bittigi tarihtir. O tarihden sonra 25 gun seyahat edebilirsin.
    Work and Travel Alaska - Dikkat !

http://www.turkishwat.net/dikkat-alaska-t3370.html

_______________SkyBlue2391_______________

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bu mevzu cok onemli bence gecen sene benim arkadas s formsuz geldi amerikaya....pasortta zimbalamamislar yada sirket kaybetti arkadasta ilk geldiginden hic bilgisi yok o zarfin icindeki ds formundan...arkadasinda ingilizceside iyi deyildi ....orda durumumuda anlatamamis aradi beni iki saat polisi ikna et felan son anda polis ikna oldu sartli olarak saldilar iceri ondan sonrada epiy ugrastim oraya telefon ac buraya telefon ac onun postala bunu bostala 2-3 hafta gecti bu aradada arkadas isine baslayamadi felan....siz siz olun ds fomunuz olmada kapali zartta yada acik kesinlikle cikmayin yola....olurya bazen olur konsolosluk unutur kargoda kaybolur sirket kaybeder...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bazı şirketler işini tam yapamıyor dünyadan haberleri yok. bu konsolosluk her firmaya bilgi vermiyor mu acaba?
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar ben perşembe günü şirketten ds formunu almaya gittiğimde bana ds formun pasaporta zımbalı ve zarfta gelecek dendi sakın açma ve zarar gelmemesine dikkat et dendi bence eccemu şirketinle konuş bize de bilgi verirsen sevinirim
    Yahu konsolosluk tum firmalara aynı bilgiyi geciyor ve bu maillerinde yine ozellikle belirtmislerdi 'ogrencilerinizi lutfen konu hakkında bilgilendirin' diye. Neyse, isterseniz pts maili yine buraya da tercume edip yazarım, bu konuya da bir nokta koyulur.

Ama daha onceki tecrubemden soyluyorum; DS zarfın icinde olmus yada olmamıs hic problem değil. Bizzat konsolosluk unutmustu benim zarfı kapamayı.Sonuc olarak Amerikaya vardıgınızda DS mutlaka yanınızda olmalı, zarf marf hikaye..

Tecrübe Puanı
    17

Alıntı enesadak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    borders
    sen neden red yedın acaba profılınde oyle yazıyor..
    Bu arada ben red yiyemem cunku ogrenci degilim artık Sadece gittiği eyaletler kısmını doldurmaya calisirken red yedim ve abant izzet baysal uni yazılarını kaydetmemeyi basaramadim. Bi yolu varsa bilmiyorum sanirim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yani bu şirketler hangi mantıkla bunu söyler ki bilmiolar mı ki

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

wat ogrenci kontenjanı diye bi kavram yok.şartlara uya kişiler vizeyi alırlar.sadece diğer arkadaşın dediği gibi ds olmadan gorusme,yoğunluğu azaltmak için yapılmış bi uygulama.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Saolun arkadaşlar içim çok rahatladı.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı borders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ben red yiyemem cunku ogrenci degilim artık Sadece gittiği eyaletler kısmını doldurmaya calisirken red yedim ve abant izzet baysal uni yazılarını kaydetmemeyi basaramadim. Bi yolu varsa bilmiyorum sanirim
    http://www.turkishwat.net/forums/pro...do=editprofile
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu kapalı zarf olayını ben de sordum şirkete bana da bu sene zarfa koymadan bu şekilde yolladılar bi problem yok ancak ds formunu kaybetme hatta fotokopiyle çoğalt yedeği de olsun dedi cnkü abd'de havaalanına girişte ds formu lazım olucakmış,bilginize..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşlar bugün vizemle birlikte ds de geldi ve kapalı zarfta pasaporta zımbalı şekilde. ayrıca konsolosluktan bi kağıt çıktı içinden ve zarfı kesinlikle açmayın diyo. bi de ilk kez katılanlara kapalı zarfta gönderildiği yazıo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de ilk kez katılıyrm ama acık geldi,bişe deişmiyo anladığım kadaryla cok ta önemli deil

BannedUser
    Guest

benimde kapalı zarf değil ama bazılarına kapalı zarf geliyomuş şirket sorun değil dedi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eccemu;

Pasaportunuzdaki vize bitiş tarihi Amerikadaki kalma sürenizi değil çalışma sürenizi ifade eder.Diğer bir deyişle vizeniz 1 Eylül'de bitiyor ise bu 1 Eylüle kadar çalışabilirsiniz, 1 Eylül'den sonra ise 1 ay gezme hakkınız var demektir.
    Amerikada en son hangi tarihe kadar bulunabileceğinizi DS 2019 formuna bakarak da öğrenebilirsiniz.
    slm asrkadaşlar hepinize ya benim bir sorum olcak. benim vize bitiş tarihim 6 eylül. ama ds formumdada programın bitiş tarihine 6 eylül yazıyo. onun dışında cieenin vermiş olduğu kağıtlardan birinde de sigortamın ve programın bitiş tarihinre 15 eylül demiş. şimdi ben 6 eylüldemi amerikayı terk etmek zorundayım,15 eylüldemi yoksa 6 eylülde işi bitirip +25 gün sonramı terk etmek zorundayım?? cevaplarsanız sevinirim. Formlarda yazanlar aklımı karıştırdı. teşekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dostum pasaportunda yazan expiration date ten sonra 30 gün içinde amerikayı terketmen lazım bana söylenen buydu net bi şekilde.Herkesin senin gibi zaten merak etme

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar banada acık geldi sadce bir lastıkle passaporta tutturmular ve bide homeland security die bir belge yollamişlar sanirim bir problem yok bu konusa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benim pasaportumla birlikte kapalı zımbalı beyaz zarf geldi.Ama bazılarının ki açıkta geliyormuş sorun olmuyormuş bi şekilde gelmesi yeterli galiba Bu arada bende DS siz gitmiştim vize görüşmesine ve sadece yogunlugu azaltmak için yapılan bir uygulama Gidecegini garantiye almakla falan alakası yok bu işin. Mesala bu günlerde Artık DS siz vize görüşmesine almayacaklarmış . Kolay gelsin görüşmesi olan arkadaşlara . Endişe etmesinler Konteyjan falan yok bu işte zaman problemi olmaz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu ds formu pasaporttaki zımbalı olan beyaz zarfın içinde değilmi ayrıca bir form değil

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart pişşştt

Alıntı eccemu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buarada arkadaşlar hala şu zarf konusuna takılmış durumdayım eline pasaportu gecenler yazarsa sevinirim.Onlara bu zarf geldimi???
    Dostum o uygulama sona erdi bu sene,kapalı zarf yok....ayrıca forumda bu konu hakkında daha öncede bi kaç kişinin kafa karışıklığı vardı...ben bunu ankara kons. vasıtasıyla bizzat öğrendim...
    *EnFla ProDuction™*

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)