Work and Travel 2025
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Debit card ile araç kiralama

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Debit card ile araç kiralama

Arkadaşlar merhaba,Travel için batı turunda 10 günlük araç kiralamayı düşünüyorum ancak öğrendiğime göre debit card problem olabiliyormuş,kredi kartımda yok bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum daha önce debit card ile los angeles'tan kiralayan varsa hangi firmalardan kiraladınız veya hangilerinden kiralanabilir yaşım 21.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam daha 6 ay var. O günekadar kim öle kim kala )

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

debit kartla araba kirlanabilir. Sadece araba kirladiginizda 200-300 dolar gibi bir tutari ekstra olarak bloke ediyorlar hesabinizda. Arabayi iade ettikten sonra 203 gun icinde o blokeyi kaldiriyorlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Polodelta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam daha 6 ay var. O günekadar kim öle kim kala )
    Şimdiden araştırmak lazım ki oraya gidince etekler tutuşmasın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kesinlikle hatalı düşünüyorsunuz. Travel planlarını ve rezervasyonları eğer yapabiliyorsanız şimdiden yapmak çok çok avantajlıdır. 2 hafta önce haftalık kirası 250$ olan Full Size SUV'ler şuanda 300-350 dolar oldu. geç kaldığım için 200$ bir zararım oldu. Birçok sitede son güne kadar iptal şansınız var rezerve edip gitmeseniz dahi sorun olmaz. Fakat yazın bu fiyatlar 2-3 kat artıyor. Bu ikinci senem olacak ve ilk sene travel yapmamamın tek sebebi budur, geç kalmış olmam. O yüzden otel/araç rezervasyonlarının %80'ini kendime A, B, C Planı olacak şekilde tamamladım.ABD'de olabilecek durumlara göre 3 farklı plan için 3 farklı rezervasyon yapıyorum.

Ha tabii ki her şeyi şimdiden kestirmek çok zor belki bazı otelleri yada araç kiralarını atlamak zorunda kalabilirim. Fakat çok uygun fiyatlara bu şansları kaçırmamak gerek. Olabildiğince faydalanmalıyız diye düşünüyorum.

Debit kart konusunda da ise hocam 2-3 haftadır bende ona bakıyorum. Sixt'ten kiraladım araçların çoğunu fakat mesela Alamo isimli şirket kesinlikle kredi kartı istediğini her yere yazmış. Ne olacak bende bilmiyorum fakat geçen sene arkadaşlarım debit kartla kiralamıştı bir firmadan, Alamo dışında da kredi kartını şart koşan başka bir firma görmedim. Ayrıca benden size bir taktik olsun araç kirasını çeşitli sitelerden bulduktan sonra uygun fiyatlı olan firma atıyorum ki AVIS. Google'a "AVIS discount coupon" benzeri birşeyler yazın bazen indirim kodları bazen "bu linke tıklayın %10 indirimli kiralayın" şeklinde yazılar çıkıyor. çoğunluğu çalışmasa da çalışan kuponlara denk geldim ve 60$ indirimli kiraladım Her zaman fiyatlara kendi sitelerinden de bakın. Sonra havaalanından kiraladığınızda ekstra bir lüx vergisi aldıklarını duydum ve bu yüzden havaalanına yakın mesafede bir kiralama noktası varsa oraların da fiyatlarını kontrol edin derim. Şahsen bu şekilde de 100$ daha ucuza buldum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı JitanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle hatalı düşünüyorsunuz. Travel planlarını ve rezervasyonları eğer yapabiliyorsanız şimdiden yapmak çok çok avantajlıdır. 2 hafta önce haftalık kirası 250$ olan Full Size SUV'ler şuanda 300-350 dolar oldu. geç kaldığım için 200$ bir zararım oldu. Birçok sitede son güne kadar iptal şansınız var rezerve edip gitmeseniz dahi sorun olmaz. Fakat yazın bu fiyatlar 2-3 kat artıyor. Bu ikinci senem olacak ve ilk sene travel yapmamamın tek sebebi budur, geç kalmış olmam. O yüzden otel/araç rezervasyonlarının %80'ini kendime A, B, C Planı olacak şekilde tamamladım.ABD'de olabilecek durumlara göre 3 farklı plan için 3 farklı rezervasyon yapıyorum.

Ha tabii ki her şeyi şimdiden kestirmek çok zor belki bazı otelleri yada araç kiralarını atlamak zorunda kalabilirim. Fakat çok uygun fiyatlara bu şansları kaçırmamak gerek. Olabildiğince faydalanmalıyız diye düşünüyorum.

Debit kart konusunda da ise hocam 2-3 haftadır bende ona bakıyorum. Sixt'ten kiraladım araçların çoğunu fakat mesela Alamo isimli şirket kesinlikle kredi kartı istediğini her yere yazmış. Ne olacak bende bilmiyorum fakat geçen sene arkadaşlarım debit kartla kiralamıştı bir firmadan, Alamo dışında da kredi kartını şart koşan başka bir firma görmedim. Ayrıca benden size bir taktik olsun araç kirasını çeşitli sitelerden bulduktan sonra uygun fiyatlı olan firma atıyorum ki AVIS. Google'a "AVIS discount coupon" benzeri birşeyler yazın bazen indirim kodları bazen "bu linke tıklayın %10 indirimli kiralayın" şeklinde yazılar çıkıyor. çoğunluğu çalışmasa da çalışan kuponlara denk geldim ve 60$ indirimli kiraladım Her zaman fiyatlara kendi sitelerinden de bakın. Sonra havaalanından kiraladığınızda ekstra bir lüx vergisi aldıklarını duydum ve bu yüzden havaalanına yakın mesafede bir kiralama noktası varsa oraların da fiyatlarını kontrol edin derim. Şahsen bu şekilde de 100$ daha ucuza buldum.

Yani hocam sixt debit card kabul ediyor demek mi istiyorsunuz ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hepsi kabul ediyor , ben 5-6 farkli firmadan kiralamisimdir. Hep debit card kullandim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Evet Sixt debit kabul ediyor. Fakat almadan önce sitelerini inceleyin diyorum hocam. Gördüğüm kadarıyla çoğu firma debit kabul ediyor (Hepsini incelemedim tabii). Fakat Alamo sitesinin her yerine kredi kartı zorunlu diye belirtmiş başka türlü olmayacağını. Yani etmeyenler de olabilir.

Benim gideceğim yerlerde en ucuz teklifi Sixt verdiği için Sixt'ten kiraladım. Heartz'den de kiraladığım oldu. Demek istediğim önce skyscanner tarzı sitelerden toplu karşılaştırmalara bak oradan hangi firma en ucuz teklif veriyorsa daha sonra debit kabul edip etmediğine web sitelerini inceleyerek bak. Son olarak en ucuz teklif veren firmanın kendi sitelerinden fiyatlara bir daha bak ve indirim için kupon ara internet üzerinden belki daha ucuza getirebilirsin.

Yada mesela toplu karşılaştırma yapan bir çok siteden (örn: skyscanner) üzerinden aradığımda Alamo şirketi en uygun teklifi veriyordu. Fakat bulduğum indirim kuponlarıyla Sixt daha ucuza denk geldi. Araştırın deneyin farklı kombinasyonlarla.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)