Work and Travel 2025
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Social Security Number ve I-94 Card

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Social Security Number ve I-94 Card

Arkadaşlar öncelikle merhaba çok önemli 2 sorum var.
    1-I-94 Card daha önceki senelerde uçakta form yolu ile veriliyormuş göçmen vatandaşlara. Peki 2015 senesi için kesin bilgisi olan nasıl yapacağız ?
    2-Social Security Number için bir sosyal güvenlik ofisine gitmemiz gerekiyormuş.Tamam dil var bizde eyvallah ama hayatımda ingilizce olarak sosyal güvenlik vs. resmi kurumda konuşmadım. Gündelik ingilizce ile nasıl çözeceğiz bunu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

I-94 formunu elle doldurma dönemi bitti dostum ülkeye giriş yaptıktan sonra internetten online olarak yapacaksın.buradan https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html Bunu dışında uçakta yine bir form dolduruyorduk yanlış hatırlamıoyrsam üzerimizde alkol yieyecek vb şeyler varmı gibilerinden

SOsyal güvenlik için işverenin ile konuş o seni yönlendirir. Oldukça basit kafanda büyütme banka gibi düşün sıra alıyorsun passport ve ds'ini veriyorsun 2-3 soru soruyor daha önce hiç usa' de çalıştın mı kaçak çalıştın mı vs. 1 hafta sonra verdiğin adrese yolluyorlar sosyal güvenlik numaranı kredi kartı gibi birşey.
    Konu cardwat tarafından (13-05-2015 Saat 01:59 AM ) değiştirilmiştir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cardwat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    I-94 formunu elle doldurma dönemi bitti dostum ülkeye giriş yaptıktan sonra internetten online olarak yapacaksın.buradan https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html Bunu dışında uçakta yine bir form dolduruyorduk yanlış hatırlamıoyrsam üzerimizde alkol yieyecek vb şeyler varmı gibilerinden

SOsyal güvenlik için işverenin ile konuş o seni yönlendirir. Oldukça basit kafanda büyütme banka gibi düşün sıra alıyorsun passport ve ds'ini veriyorsun 2-3 soru soruyor daha önce hiç usa' de çalıştın mı kaçak çalıştın mı vs. 1 hafta sonra verdiğin adrese yolluyorlar sosyal güvenlik numaranı kredi kartı gibi birşey.
    Eyvallah kardeşim peki I-94 card için gitmeden o formu doldursak olmuyor mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

olmuyor hocam ülkeye giriş yaptıktan sonra yapman gerekir. Çok basit zaten Adını soyadını yazıp passport numaranı yazıyorsun bu yani. Sonra sana bilgi ekranı geliyor çıktısını almayı unutma her ihtimale karşı. Doldurmazsan bir sonraki vize alışında sıkıntı yaratır haberin olsun.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cardwat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olmuyor hocam ülkeye giriş yaptıktan sonra yapman gerekir. Çok basit zaten Adını soyadını yazıp passport numaranı yazıyorsun bu yani. Sonra sana bilgi ekranı geliyor çıktısını almayı unutma her ihtimale karşı. Doldurmazsan bir sonraki vize alışında sıkıntı yaratır haberin olsun.
    Eyvallah kardeşim. Nasıl dert ettim bende var ya şimdi ofise gidicez kendimizi nasıl ifade edicez diye yedim durdum kendimi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Giriş yaptıktan sonra derken tam olarak ne kastediliyor,yani pasaport kontrole girmeden öncemi dolduracağız ? Eğer önceyse onu nasıl yapıcam bilemedim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

ülkeye giriş yaptıktan sonra yani. Ben ülkeye giriş yapıp iş yerime gittikten 2 gün sonra yapıyorum 2 yıldır hiç bir sorun çıkmıyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Beyler Amerika'ya gitmek için son 3 günüm hayatım boyunca inanılmaz olan özgüvenim gitti sanki ingilizce bilmiyormuşum bildiğim kelimelerde sanki günlük hayatta ya da karşıma çıkacak olası olaylardan uzak olacak orada kalacağım kişileri anlamayacakmışım moduna girdim. Bu konu hakkında tavsiyenize açım ihtiyacım var. Resmen ingilizcem sıkıntı olacak gibi geliyor. Benden daha kötü ingilizceye sahip arkadaşlarım başka eyaletlerdeyiz bu arada. Onlar bunu dert etmiyor. Ve bu sevis aktivasyonu oraya vardığımıza dair yazıyı nasıl yapıyoruz ne yazıyoruz? Ssn için iş yerine gitmemiz gerekiyor mu gitmeden de alabiliyor muyuz? Ssn için yukarıda tam açık bahsetmemişsiniz neler soruluyor. Herşey için teşekkürler canınızı sıkıp yorduysam affola

Acemi Watçı Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler Amerika'ya gitmek için son 3 günüm hayatım boyunca inanılmaz olan özgüvenim gitti sanki ingilizce bilmiyormuşum bildiğim kelimelerde sanki günlük hayatta ya da karşıma çıkacak olası olaylardan uzak olacak orada kalacağım kişileri anlamayacakmışım moduna girdim. Bu konu hakkında tavsiyenize açım ihtiyacım var. Resmen ingilizcem sıkıntı olacak gibi geliyor. Benden daha kötü ingilizceye sahip arkadaşlarım başka eyaletlerdeyiz bu arada. Onlar bunu dert etmiyor. Ve bu sevis aktivasyonu oraya vardığımıza dair yazıyı nasıl yapıyoruz ne yazıyoruz? Ssn için iş yerine gitmemiz gerekiyor mu gitmeden de alabiliyor muyuz? Ssn için yukarıda tam açık bahsetmemişsiniz neler soruluyor. Herşey için teşekkürler canınızı sıkıp yorduysam affola
    sorularının cevabını bilmiyorum da bu kadar kasma ya ingilizce konusunda herkes mükemmel ing konuşmuyor ki anlaşırız bi şekilde ya

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahaha gerçekten güldürdün beni. O herkeste olur onu düşüneceğine havaalanından çıktıktan sonra şehre ilk bakışındaki heyecanı düşün. Bambaşka bir dünya. Arkadaşım kaç km uzağa gidiyorsun, çevrende kaç kişi gitti ABD'ye? Bunları yaşaman çok normal. Hepimiz insanız, anlamadın mı? Ozaman "please speak slowly" de geç. Sıkıntı etme yahu. 2 hafta içinde açılırsın yeterli düzeyde isen. Anlamadığın yerde durdur "yavaş konuş panpa" de. Bunlar olağan şeyler sen adamın dilini konuşuyorsun ötesi var mı? Sadece yavaş konuşacak hepsi bu.

1. 2015' de kurallar hala aynı ise;
    İster sponsorunu ararsın kayıt ettirirsin istersen de web sayfasından. Danışman firman daha iyi yönlendirir.
    2. İş yerine gitmene gerek yok. Önce https://secure.ssa.gov/ICON/main.jsp buradan ABD'de ilk kalacağın yere yakın olan SS ofisini bul. Sonra www.maps.google.com'dan yardım iste. Tüm evraklarında git ve kayıdı yaptır. Ardından oradan aldığın evrakla diğer evraklarını poşet dosyaya koy hepsibi işvereninin eline ver.
    3. Sorduğu soruları unuttum, 7 yıl oldu abi. Forumu bızıkla az.

# Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)