Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi eyaleti şeçeceğim bilmiyorum..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Hangi eyaleti şeçeceğim bilmiyorum..

Merhaba,

Birçok forumu araştırdım ancak halen gitmek istediğim eyalate karar veremedim. Gideceğim şirketin fuarı olacak oraya katılacağım. Wyoming, wisconsin ve colorado var. Bu yerlerde türk sayısı çok fazla ve küçük olduğundan dolayı iç içesiniz diyorlar. Bu ne kadar doğru? Benim temel amacım ingilizce seviyemi geliştirmek ve sıkılmamak, sosyal ortam benim için önemli diyebilirim. Tabi şirket bu 3 eyaleti şeçmek zorunda değilsin 50 eyalete gidebiliyorsun ve istediğini şeçebiliyorsun diyorlar. Benim istediğim şehirler New York yada denizi olan veya yakın bir yer istiyordum ama bu yerlerde barınma ve yemek olayı çok pahalı diyorlar özellikle barınma ihtiyacına çok para verirsin gibi şeyler söylediler. Doğrumu? Denizi olan biryeri şeçmek istiyorum ama WAT bitiminde elimdeki tüm parayı barınmaya yada orada harcayıp hiçbiryeri görmeden de dönmek istemiyorum. Çok şey istiyorum ama dönerken para getirme gibi bir planım yok. Sizin tavsiyeleriniz neler, ne yapabilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı WooRKY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Birçok forumu araştırdım ancak halen gitmek istediğim eyalate karar veremedim. Gideceğim şirketin fuarı olacak oraya katılacağım. Wyoming, wisconsin ve colorado var. Bu yerlerde türk sayısı çok fazla ve küçük olduğundan dolayı iç içesiniz diyorlar. Bu ne kadar doğru? Benim temel amacım ingilizce seviyemi geliştirmek ve sıkılmamak, sosyal ortam benim için önemli diyebilirim. Tabi şirket bu 3 eyaleti şeçmek zorunda değilsin 50 eyalete gidebiliyorsun ve istediğini şeçebiliyorsun diyorlar. Benim istediğim şehirler New York yada denizi olan veya yakın bir yer istiyordum ama bu yerlerde barınma ve yemek olayı çok pahalı diyorlar özellikle barınma ihtiyacına çok para verirsin gibi şeyler söylediler. Doğrumu? Denizi olan biryeri şeçmek istiyorum ama WAT bitiminde elimdeki tüm parayı barınmaya yada orada harcayıp hiçbiryeri görmeden de dönmek istemiyorum. Çok şey istiyorum ama dönerken para getirme gibi bir planım yok. Sizin tavsiyeleriniz neler, ne yapabilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    kardeşim, kafandaki plan çok önemli herşeyden önce. İngilizce seviyem gelişsin istiyosan Türk'lerin olduğu yerlere bakmamayı tercih edebilirsin ama bu sana kalmış bir şey çoğunlukla Türk'lerin olduğu bi yerde olsan bile onlardan ziyade daha fazla ordaki yabancı insanlarla konuşursan yine'de geliştirebilirsin. Eyalet konusu için benim görüşüm, büyük şehirlerin yakınındaki küçük şehirlerdir. Mesela New Jersey tercih edilebilir, kolay kolay'da sıkılmazsın ve New York çevresine yakındır. Eyalet sistemi çok değişik olmakla birlikte yaşam standartlarıda farklı birbirinden, örneğin Carolina taraflarında diğer eyaletlere göre daha uygun yaşayabilirsin ama New York'a az biraz uzak Miami tarafına yakındır. Yukarı çıktıkca pahalılaşıyor diyebilirim, New Jersey biraz daha uygundur New York'a göre ama Carolina tarafında yaşam daha uygundur. Sıkılmadan çalışabileceğin, bildiğim kadarıyla New Jersey önerebilirim. Ülkeye para getirmeyeceğinide göz önünde bulundurursak, Work sonu gayet güzel gezebilirsin uygun şekilde diğer eyaletleri ama tabii bu senin harcama ve tutumluluğuna'da bağlı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Eyalet degil is secilir genel olarak. Isin yeri ve diger tum ozelliklerine bakilarak secim yapilir. Ayrica ben bugune kadar 50 eyalete de ogrenci gonderen sirket daha gormedim. Madem bu kadar garanti konusuyorlar sec istedigin eyaleti sozlesmeye de eklet , bu eyalete gidemezsen parani tamamen kesintisiz olarak iade etsinler. Bakalim ekliyorlar mi sozlesmeye yoksa sen eyaleti sectikten sonra nisan ayinda malesef olmuyor gelmiyor , sponsordan kaynakli sorunlardan dolayi olmuyor bahaneleri olacak mi.
    Konu ozgursum tarafından (24-01-2015 Saat 02:35 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende hala karar veremedim ama Colorado düşünüyorum ya orada çok türk yok diye duydum bende hem para kazanma oranıda daha fazlaymış dediler ama kararsızım çook
    Konu gizem tercanlı tarafından (24-01-2015 Saat 02:06 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Amerika tahmininden cok daha buyuk bir ulke. Yani o bolgede cok Turk var demek yanlis olur. Senin sirketin cok az Turk`un yasadigi biryere yollar ancak gittigin isyerinde bir cok Turk olacagi icin , senin acindan dunyanin en cok Turk`un yasadigi yer haline gelir. Son olarak da para biriktirme olayina gelirsek eyalete gore degerlendirme yapilmaz , ise gore yapilir. Saatlik ne kadar , kac saat calisilir , konaklama ne kadar ve yeme icme destegi var mi gibi sorularin cevaplarina gore bulunur bu. Isin detaylarini soylersen , para kazanma ihtimalini senin icin yorumlarim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iş şuan belli değil fuar haftaya olacak ama ben nasıl yapsam etsem diye düşünmeye başladm.su an sadece fuarda gelebilcek eyaletleri söylediler Colorado Wyoming Minnesota utah montana gibi yerler gelir buralarda saatlik ücretler daha iyi olur dediler bende fuarda dikkat ederim saatlik ne kadar olduğuna tabide eyaletler hakkında bilgin varsa söylermisin sanırım buralarda konaklama yemek falan biraz daha pahalı oluyormuş

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bir dakika anlamadigim seyler var. Fuar haftaya ama siz hangi isler gelecek bilmiyorsunuz oyle mi? Bunun Turkcesi sudur , sirket haftaya fuar yapiyor ama ellerinde kesin olarak gelen is yok Gelmesi icin ugrastiklari var. Eger dogru anlamissam Allah yardimciniz olsun.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Iki senedir Amerika'da yasayan ve bircok eyaleti gormus biri olarak, Amerikanin bati kiyilarilarindaki eyaletlere de, yani Washington(Seattle), Oregon(Portland) ve tabikide California( San Francisco, Los Angeles, San Diego) ya bakmani oneririm. Seattle gercekten gezme-gorme, sosyallesme acisindan en iyi yerdir ancak her ne kadar bir New York kadar olmasada pahalidir. Ayrica Amazon.com, Starbucks, Microsoft gibi kurumlarin da kurulus yeridir. Bu yuzden is olanaginin cok olacagini tahmin ediyorum. Oregon hem Seattle hemde saydigim California sehirleri kadar guzeldir ve sosyallesmek istersen burada senin ihtiyacindan daha fazla eglence vardir. En onemlisi, Oregon da sales tax( 8%- 10%) yoktur. California ya zaten soyleyecek bir seyim yok. Orasi sosyallesmek acisindanda, yemek icmek acisindanda, gezip gormek acisindanda en iyi eyaletlerden birisir ama cok pahali olabilir. Bu 3 eyalette Pasifik Okyanusu kiyisindadir. Neden Turklerle beraber yasamak istedigini bilmiyorum ama Ingilizceni gelistirmek istiyorsan Turkce konusan kisilerden uzak durmani tavsiye ederim. Ama bu tabikide senin tercihin. Umarim senin icin en iyisi olur. Daha fazla sorun olursa ozelden mesaj atabilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha önce gitmiş biri olarak wyoming eyaletine her yerde türk var . Ben küçük bir kasabaya Cody ye gitmiştim orada bile 10 türktük. Önemli olan senin türklerle az takılman , ben ingilizce geliştirme açısından küçük kasabaları öneririm ama sosyal aktivite bakımından eksiklerdir oralar , O yüzden arkadaşlarında dediği gibi new jersey uygun bir mekan yada delaware ... Kimse sana zorla bir işi kabul ettiremez seni korkutup onları tercih etmessen gidemeyeceğini söylebilirler ama çoğu yalan o yüzden tavrını koy ve ne isitiyorsan diret derim...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı EXCHANGE VİSİTOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iki senedir Amerika'da yasayan ve bircok eyaleti gormus biri olarak, Amerikanin bati kiyilarilarindaki eyaletlere de, yani Washington(Seattle), Oregon(Portland) ve tabikide California( San Francisco, Los Angeles, San Diego) ya bakmani oneririm. Seattle gercekten gezme-gorme, sosyallesme acisindan en iyi yerdir ancak her ne kadar bir New York kadar olmasada pahalidir. Ayrica Amazon.com, Starbucks, Microsoft gibi kurumlarin da kurulus yeridir. Bu yuzden is olanaginin cok olacagini tahmin ediyorum. Oregon hem Seattle hemde saydigim California sehirleri kadar guzeldir ve sosyallesmek istersen burada senin ihtiyacindan daha fazla eglence vardir. En onemlisi, Oregon da sales tax( 8%- 10%) yoktur. California ya zaten soyleyecek bir seyim yok. Orasi sosyallesmek acisindanda, yemek icmek acisindanda, gezip gormek acisindanda en iyi eyaletlerden birisir ama cok pahali olabilir. Bu 3 eyalette Pasifik Okyanusu kiyisindadir. Neden Turklerle beraber yasamak istedigini bilmiyorum ama Ingilizceni gelistirmek istiyorsan Turkce konusan kisilerden uzak durmani tavsiye ederim. Ama bu tabikide senin tercihin. Umarim senin icin en iyisi olur. Daha fazla sorun olursa ozelden mesaj atabilirsin.
    Merhaba Türklerin çok olduğu yeri değilde aksine az olduğu yere gitmek istiyorum. İstediğim büyük şehirler ama hayat çok pahalı dediğiniz gibi. Nereye gitmemizi tavsiye edersiniz 'San Franc'' güzel diyorlar oregon yazmışsınız orasıda güzel bir yere benziyor. Ama büyük eyaletlere çok yakın geçimin ve barınmanın sıkıntı olmadığı yerlerde olabilir. Tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba,
    Ben ilk defa WAT programı ile bu yaz Amerika'ya gideceğim.İş seçenekleri arasında California eyaletinde Los Angeles'e bağlı Calabasas ve Salinas'taki housekeeper işlerini kendime uygun buldum.Asıl amacım ingilizcemi geliştirmek ama oradayken de kazandığım paranında yeterli olması gerekiyor.Buralar hakkında neler biliyorsunuz?Yaşam çok mu pahalı ?Neler tavsiye edersiniz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eyalet çok önemli bir unsur mu ya? Sonuçta çalışırken Miami'de de olsan gezme olasılığın az değil mi? İşin özelliklerinin iyi olması daha mantıklı değil mi

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Allah Peygamber hatrı için çok Türk var olayını geçin lütfen rica ediyorum ben 3 arkadaş gidip sürekli beraber takıldığı için ingilizcesini değiştiremeyeni de gördüm (başka Türk yoktu), Virginia gibi çok Türk'ün gittiği bir yere gidip ingilizcesini geliştirenide gördüm. Arkadaşlar çok Türk olsun tamam siz konuşmayın arkadaşlık kurmayın yabancı arkadaşlar edininirsiniz onlarda vakit geçiririsiniz sorun değil. Ayrıca belli etmek isterim ki Türkler her yerde gittiğiniz her yerde yaşayan en az 2-3 Türk aile çıkar karşınıza

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika tahmininden cok daha buyuk bir ulke. Yani o bolgede cok Turk var demek yanlis olur. Senin sirketin cok az Turk`un yasadigi biryere yollar ancak gittigin isyerinde bir cok Turk olacagi icin , senin acindan dunyanin en cok Turk`un yasadigi yer haline gelir. Son olarak da para biriktirme olayina gelirsek eyalete gore degerlendirme yapilmaz , ise gore yapilir. Saatlik ne kadar , kac saat calisilir , konaklama ne kadar ve yeme icme destegi var mi gibi sorularin cevaplarina gore bulunur bu. Isin detaylarini soylersen , para kazanma ihtimalini senin icin yorumlarim.
    merhaba ben bu yaz Montanada Wat yapacağım housekeeping olarak saatlik ücretim 9.87$ haftada en az 30 saat ve haftalık konaklama ücreti 50$ burada açıkçası para biriktirip travel kısmını iyi yapmak istiyorum sizce nasıl olur ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

haftada 40 saat ve ustune cikarsan iyi para biriktirebilirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Haftalık konaklama ücreti az olduğu için ayda 1050$ civarı bir kar geçecek eline. Uygun bir tur ayarlayabilirsen neden olmasın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı patrick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftalık konaklama ücreti az olduğu için ayda 1050$ civarı bir kar geçecek eline. Uygun bir tur ayarlayabilirsen neden olmasın
    Birde üstüne ikinci iş düşünüyorum o zaman tam istediğim traveli gerçekleştiririm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)