Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is fuarıııı!!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart is fuarıııı!!!!

arkadaslar pazar günü is kabulümün olabilmesi icin is fuarına katılmam gerekiyor.daha önce bu fuarlara katılıp isvereniyle görüsenlerden veya bilgisi olanlardan yardım bekliyorum nelerle karsılasıcaz neler konusacaklar bizimle.ingilizce seviyeme pek güvenmiorum da korkuorum red alır mıyım diye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence korkulacak bişey yok ama heyecanını anlayabiliyorum bende de olmuştu, red alma olasılığın yok sadece dilinin seviyesine göre iş alırsın en kötü ihtimal ama ne kadar rahat olursan o kadar avantajın olur derim kendini ifade etmekten çekinme kolay gelsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cok saol ins iyi gecer.ne sordukları konusunda biseyler söyleyebilirmisin peki en azından orada sasıp kalmıyım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sigma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar pazar günü is kabulümün olabilmesi icin is fuarına katılmam gerekiyor.daha önce bu fuarlara katılıp isvereniyle görüsenlerden veya bilgisi olanlardan yardım bekliyorum nelerle karsılasıcaz neler konusacaklar bizimle.ingilizce seviyeme pek güvenmiorum da korkuorum red alır mıyım diye
    kardes vize görüsmesine gitmiyorsun,rahat ol.sadece onların seni beğenmesi değil seninde orda ki ,onların sana sunduğu imkanlaı beğenip beğenmemem de onemli,o nedenle
    -Konaklama
    -ucretler(Extradan odemeler gibi)
    -ulasım
    -yemek
    -Havaalanına karsılama
    -vb..

su an aklıma bunlar geldi ,bu konularda emin olmalısn içinin rahat olabileceği sekilde cevaplar alabiliyorsan tamamdir.

bol sansss
    bekle beni amerika

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de katıldım Job Fair`e sana tavsiyerlim şöyle olacak...

1.si gitmeden önce kafanda kesin olarak bir iş belirle, eğer hiçbirşey düşünmeden içeri gireresen hiçbir anlamı olmaz.o yüzden kafanda bir şeyler tarsarla eğlence parkı mı fastfood rest. mı housekeeper mı bunun gibi şeyleri düşün ondan sora iş fuarına katıl.
    2. olarak eyalet seçimi:
    eylati kafanda az çok belirle şöyle bir durum var mesala ben belirlemiştim ama
    istedğim iş o bölgede yoktu,bende seçimim işten tarafta kullanıp hangi bölgede olduguna tekrar baktım ve kafama yatan bölgeyi seçtim.
    eylalet seçiminde dikkat et, amacını düşün [para kazanmak mı yoksa ingilizce geliştirip gezip tozmak mı]
    onu da hallettikten sora geldi sıra şartlara:
    iş verenle konuşurken daima dik otur yabancılar bunu çok önemsiyor kuzenimden biliyorum. =)
    sana soracak neden gidiyorsun hangi eyaleti seçeceksin, hangi bölümdesin vs vs.
    Zaten anlaşılır bir dille konuşuyorlar eğer anlama ve konuşma da zorluk çekmiyorsan hiç bir sorun çıkmaz.Ordakilerden bi tanesine bir soruyu 3 kez tekrarladığını hatırlıkyorum yani onlarda pek sorun etmiyor anlamasanda,zaten
    orada bir tane görewli duruyor masada çok sorun çekersen o tercüme ediyor.
    Çok fazla sorun yapacak bir şey yok ama dedğim gibi oraya giderken daha önceden kafanda herşeyi belirle yoksa hiç ummadığın ve istemediğin bir işin içine kendini bulabilirsin...
    Bu da bizim Job fair den bir kare arka tarafta projecsion ve 5-6 tane daha masa vardı bu masa da hosekeeper ve Mcdonalds işleri vardı bende zaten McDonaLds seçeceğim direk o masaya gittmiştim... =)

Konu MaJ tarafından (07-03-2008 Saat 01:16 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlarımın söylediklerine tamamen katılıyorum, ben garsonluk fikriyle gitmiştim hep bunu düşünmüştüm ama herkes zor diyordu kolay kolay vermezler diyordu ama verdiler sadece düşündüğüm eyalet farklı oldu, çünkü istediğim yerde o iş erken başlıyordu hiç düşünmediğim bir bölgeye gittim ama en azından tek istediğim işi seçtim rahat ol sen yeter ne kadar kolay olcağını görceksin, ben patronumla espri bile yapıyorduk gülüyorduk sanırım bunlar çok etkili oluyor konuşmanın sonunda adam bana senin ingilizcen benden daha iyi dedi hepimiz koptuk basit cümleler kuruyorsun zaten sıkıntı yapma ,sana da bol şans

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla cok saolun yaa acayip rahatladım sayenizdeben gidecegim yeri belirledim zaten orayla görüsücem direk is kabulümü alıcam.hadi bana kolay gelsin

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

resimdeki beyaz gömlekli arkadaş gecen yılki sponsorumdu özlemişim

iş fuarı konusunda da, eğer ingilizcene güveniyorsan istediğini sor, hatta istemediklerini bile sor iş hakkında bilmediğin bir ayrıntı kalmasın, sonra işi kabul etmeden önce sözleşmeyi iyice oku, (özellikle deposit miktarı, konaklama, en erken ve en son gidiş-dönüş tarihi bilgileri, giysi konusunda istedikleri özel birşey varmı, evin işe uzaklığı ne kadar)

eğer ingilizcen çok iyi değil diyorsan da, herkes konuşup bilgi aldıktan ve sen de bunları dinledikten sonra eğer hoşuna giderse, gayet kendinden emin bir şekilde git adam/kadın ın yanına, "işi kabul ediyorum" de sadece
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

"" eğer ingilizcen çok iyi değil diyorsan da, herkes konuşup bilgi aldıktan ve sen de bunları dinledikten sonra eğer hoşuna giderse, gayet kendinden emin bir şekilde git adam/kadın ın yanına, "işi kabul ediyorum" de sadece ""

BUDA Bİ SEÇENEK TABİ

ama bence fazla kasmaya gerek yok dier ark. ların dediği gibi sıkıntı yaparsan stres yaaprsan zaten bildiklerinide unutursun ondan rahat ol ;9

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben biraz daha farklı bişeyler söyleyim. job faire ilan edilen saatten 1 saat hatta 1.5 buçuk saat önce git ajans yetkilileriyle görüş kendini göster. tecrübeyle sabittir ben tam söledikleri saatte gitmiştim. bizim grup güya ilk gruptu ama bizden önce gelenleri öne koydular ve iki grup halinde soktular.
    ikinci söyleyeceğim sadece iş konuşma geyik yap ve kendini öv özelliklerini bastıra bastıra söyle hatta 1e 5 kat öyle söyle çok yararlı oluyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar fuarda gırıs sırası falan varmı sonucta 1000 kısı ıcerde aynı anda gırerse nasıl olacak ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizim şirkette kayıt zamanına göre sırayla alacağız diye açıklama yapıldı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu ayın 25inde bizim de jobfairimiz var.
    burada yazanları elbette göz önüne aldık ama bunlara eklemek istediğiniz neler var?
    daha çok neler konuşuluyor,nasıl konuşuluyor, biz neler soralım, nasıl soralım?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

"sigma" valla ne diyim su konuyu tam zamanında acmıssın bnde kara kara fuarda ne yapacaz diyordum...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya vize stresi yetmiyo gibi bir de jobfair stresi çıktı başımıza inş güzel geçer.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya is fuari sizin ise secildiginiz yer degil korkmayin sizin is sectiginiz yer. oraya gidince once islerle ilgili genel bilgiler alicaksiniz bu dogrultuda begendiginiz isler icin isverenlerle gorusmek icin siraya gireceksiniz artik sirket nasil sira yapiyorsa... sonra gruplar halinde karsinizdaki amerikaliya akliniza ne geliyorsa soracaksiniz . mesela konaklama yapacaginiz yer veya gideceginiz sehirle ilgili sorular. sonbra isle ilgili sorular ne kadar calisiriz? odemeler ne zaman yapilir? vb. sonra hangi iste calismak istiyorsaniz eger icinize sindiyse soluyorsunuz. o kadar yani secici taraf sizsiniz. ole reddedilen kisiler nerdeyse yok gibi bi sey bazen ingilizce gereken islerde ingilizcesi gercekten cok kotu olan hicbisey konusamayan kisileri reddedebiliyolar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar 24 ocak ankarada ki iş fuarına katılacka olanlar varmı acaba?????*

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ayın 15inde Cetusa in fuarı var ıstanbulda.Şirkete soruyorum tam net bir cevap vermiyor belki baska firmalarla bu sponsor aracılıgıyla fuara katılacaklar vardır bu fuarın olacagı kesınlestı mı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu iş fuarlarına illa katılmamız gerekiyomu yani ben katılmadım diyelim çokşey mi kaybederim,sonuçta ing okadar ii diil benim soru sorduğnda anlamazsak kötü bi izlenim olmazmı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eğer katılmazsan bir sonrakine katılırsın ama sen ingilizcen kötü diye katılmak istemezsen hazır işlerden seçersin
    hangi firmadaysan genelde hepsin de temsilci göndermeden öğrenci alan şirketler var onlardan seçersin ama bence yanlış yaparsın
    iş fuarına katıl iş seçmeyecek olsan bile

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım iş fuarına katılmak büyük avantaj saglar.. ingilizceyide dert etme be arkadaşım otur genelde sorulan sorulara bi bak onlarla ilgili cevaplar hazırla arkadaşlarınla da bunun pratigini yap hiç bi sorun olmaz ki.. hem amerika gitmeye cesaretlenen bu konuda hırs yapan bizler neden ingilizceyi es geciyoruz ki gitmeye karar verdigimiz günden itibaren calışmamız lazım ki ingilizcemize bişiler katalım deil mi... ha ama ben eglenmeye takılmaya gidiyorum dersen orasını bilemem...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu iş fuarlarına illa katılmamız gerekiyomu yani ben katılmadım diyelim çokşey mi kaybederim,sonuçta ing okadar ii diil benim soru sorduğnda anlamazsak kötü bi izlenim olmazmı
    eger secmek istedigin is , is fuarina katilanlara veriliosa sadece gitmek zorundasin ki bnm gittgim firmada boyleydi...senin dedgin gb gecen sene katilmayanlar oldu is fuarina,, daha onceden sectikleri isler iptal olmustu, cunki katilim mecburiydi..kaldiki ing kotu olsa bile siz orda isverenle gorusurken yaninizada birr tane turk oluyo , o size yardimci oluyo caktirmadan
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

doğru aslında orda görüşenleri önce dinliyip bişeler oluşur insanın kafasında hem benim gidcem şirketin mart ayındada war iş fuarı ozamana biraz daha gelişmiş olur ingilizce

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

olsun seçmesen bile git en azından marttakinde tecrübeli olmuş olursun.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu iş fuarlarında nasıl davranmak gerek acaba kılık kıyafet nasıl olmalı oturşumuz duruşumuz daha önceden tecrübesi olanlar bi yardımcı olsalar...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iş fuarlarında nasıl davranmak gerek acaba kılık kıyafet nasıl olmalı oturşumuz duruşumuz daha önceden tecrübesi olanlar bi yardımcı olsalar...
    Bence bu kadar heyecana ve hazirliga gerek yok . Sac , sakal trasini ol . Temiz utulu gomlegini altina kotunu giy . Ayakkabin klasik ise parlat , spor ayakkabi ise sil . Parfumunede unutma sonra yola koyul . Abi durusunu da frenleme ya ! Bende gitmedim bilgi veremicem ondan fakat gidicek olsam eger yukarida yazdiklarimi yapardim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya işte heyecan bu ne yapalım insanın sorası gelior ben spor giyinen biri oldugum için böle üste kapşonlu alta kot ayaga converse cekip gitcem o yüzden sordum hani farklı giyinmek gerekir mi die:=

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya işte heyecan bu ne yapalım insanın sorası gelior ben spor giyinen biri oldugum için böle üste kapşonlu alta kot ayaga converse cekip gitcem o yüzden sordum hani farklı giyinmek gerekir mi die:=

aynı kafadanız valla...yaa bide bana demesinler mi o keçi sakallar gidcek diye.bende hımmm neee ımmmm peki gider dedim ne yapalım sakallar gidcekmiş... bu arda cedar point tam türk yeri sanırım abi yaa adamlarda sadece bıyık serbest ya sadece bıyık yada komple kayık...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ehh sizin iş zor wlla ben sadece kirli sakal bırakırdım ama ne yazıkki ona müsade etmicekler onun dışında öle sakal vs takıntılarım yok o konuda rahatım :=9 sana kolay gelsin yane..:=

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ehh sizin iş zor wlla ben sadece kirli sakal bırakırdım ama ne yazıkki ona müsade etmicekler onun dışında öle sakal vs takıntılarım yok o konuda rahatım :=9 sana kolay gelsin yane..:=
    vallaa bakalım bakalım ya yolunmuş tavuğa döncez yada klasik türk taktiği gittiğimiz yeri bizim gibi yapcaz herkes sakal bırakıp saç uzatcak...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks