Work and Travel 2025
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Job Offer Hakkında Yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Job Offer Hakkında Yardım

Merhaba arkadaşlar,

Bir tandığımız vasıtasıyla Amerika'da bir otelde çalışmak için Job Offer buldum göndereceklerini söylediler. Ama bu süreç hakkında pek bir bilgim yok. Öğrendiğim kadarıyla çalışacağımız firmanın daha önceden yurt dışından öğrenci almış olması gerekiyormuş. Bu otelin böyle bir özelliği yok. (Sponsorluk bu oluyor sanırım, dediğim gibi çok bilgim yok.) Elimde bir arkadaşımdan edindiğim boş job offer formu da var ama sponsor firma olması gerekiyormuş. Durum böyleyken benim job offerım işe yaramayacak anlamına mı geliyor bu, ds 2019 belgesi gerekliymiş, ben job offerımı ayarladıktan sonra bir wat firması bana kalan adımları tamamlamamda yardımcı olur mu?

Biraz uzun ve karışık oldu sanırım ama okuyup cevapladığınız için teşekkürler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşım öncelkikle araştırıp en ucuz self fiyatını veren firmayla anlaş ve onlarda boş job offer al işverene yolla o da doldurup sana geri mail atsın yapman gerekenler bu kadar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cevabınız için teşekkürler, akabinde bir sorum daha var. Anlaştığım otel bir şehir oteli. Görüştüğüm firmalardan biri şehir otelleri sponsor tarafından onaylanmayabilir diyerek içime kurt düşürdü. Gerçekten böyle bir ihtimal var mıdır bu konuya bilen kişiler açıklık getirebirse çok sevinirim.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı lunaluna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler, akabinde bir sorum daha var. Anlaştığım otel bir şehir oteli. Görüştüğüm firmalardan biri şehir otelleri sponsor tarafından onaylanmayabilir diyerek içime kurt düşürdü. Gerçekten böyle bir ihtimal var mıdır bu konuya bilen kişiler açıklık getirebirse çok sevinirim.
    O sponsor en az bizim kadar iyi biliyordur kimlerin Wat için hangi dağ başlarına gittiğini.Rededilme ihtimali var tabi ama WAT için cok kücük bir ihtimal.Senin doldurmaya yollyacagın job offer bile max. 2 sayfalık olacak zaten.

Bu noktada yapacağın en önemli şey job offer doldurtup firmaya iade ettikten sonra hemen ödeme yapma firma senin doldurttugun job offer ı sponsora yollasın sponsor olur derse ödeme yaparsın.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Keşke sebebinide sorsaydın ilk defa duydum.Sen işini bulduktan sonra sponsor neden yok desin?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke sebebinide sorsaydın ilk defa duydum.Sen işini bulduktan sonra sponsor neden yok desin?
    Şehir otellerinde work and travel'ın amacına uygun olmayabileceğini düşünebiliyorlar tarzı bir şey söylemişti. Tam cümle olarak hatırlamıyorum yalan konuşmuş olmayayım ama bunu anlatmak isteyen bir cümle kurdu.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı lunaluna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir otellerinde work and travel'ın amacına uygun olmayabileceğini düşünebiliyorlar tarzı bir şey söylemişti. Tam cümle olarak hatırlamıyorum yalan konuşmuş olmayayım ama bunu anlatmak isteyen bir cümle kurdu.
    Work and Travel amacı öğrenci ne istiyorsa odur,para kazanmak eğlenmek dil geliştirmek,yeni insanlar tanımak,yurt dışını görmüş olmak.Yani work and travel amacı gidilen bölgeden bağımsız bişeydir.New york içinde çalışıp 3 ay konaklama-iş arası gidip gelen çok öğrenci var.Tamamen öğrenciye bağlı bi program.Para kazanmak için giden bi adam tatil yapar mı?Yapmaz..Bu adamada sen programa aykırı davranıyosun deyip zorla tatil yaptıramazlar.O yüzden şehir olmuş kasaba olmuş dağ başı olmuş fark etmez.Benim merak ettiğim siz şirketle görüşürken sizin self gitme isteğinize rağmen kendilerinin farklı bi iş bularak programa katılmanız konusu geçti mi?Yani size full placement önerdiler mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sehir merkezindeki islere artık daha soguk bakılması dogru ancak bu genelde nyc , chicago , ls gibi büyük sehir merkezleri icin gecerli yoksa bircok sehir merkezinde isler var hala. mc donalds lar oteller filan. Sen kayıt olurken illa para isterlerse sen de sözleşmeye eğer sponsor isi reddederse tum odenen para 1 hafta icinde iade edilir diye ibare koydur. Yoksa kaydolma oraya.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Work and Travel amacı öğrenci ne istiyorsa odur,para kazanmak eğlenmek dil geliştirmek,yeni insanlar tanımak,yurt dışını görmüş olmak.Yani work and travel amacı gidilen bölgeden bağımsız bişeydir.New york içinde çalışıp 3 ay konaklama-iş arası gidip gelen çok öğrenci var.Tamamen öğrenciye bağlı bi program.Para kazanmak için giden bi adam tatil yapar mı?Yapmaz..Bu adamada sen programa aykırı davranıyosun deyip zorla tatil yaptıramazlar.O yüzden şehir olmuş kasaba olmuş dağ başı olmuş fark etmez.Benim merak ettiğim siz şirketle görüşürken sizin self gitme isteğinize rağmen kendilerinin farklı bi iş bularak programa katılmanız konusu geçti mi?Yani size full placement önerdiler mi?
    Ben ilk başta full placement gidecektim, ev arkadaşım da job offerla gidiyor onun gideceği yere gitmek istedim, orası mümkün olmadı sonra biraz kararsız kalmıştım neresi olsun diye düşünüyordum. Bu arada da babamın arkadaşı yanıma gel dedi bundan dolayı sonradan self placement'a ben döndüm. Olay bu şekilde gelişti. Ben öyle dedikten sonra ısrar falan kesinlikle etmediler ok nasıl istersen dediler ama sonra sponsorla ilgili diyince biraz kafam karıştı açıkçası.

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sehir merkezindeki islere artık daha soguk bakılması dogru ancak bu genelde nyc , chicago , ls gibi büyük sehir merkezleri icin gecerli yoksa bircok sehir merkezinde isler var hala. mc donalds lar oteller filan. Sen kayıt olurken illa para isterlerse sen de sözleşmeye eğer sponsor isi reddederse tum odenen para 1 hafta icinde iade edilir diye ibare koydur. Yoksa kaydolma oraya.
    Şirketten yana bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum sponsor reddederse paramı geri vereceğini söyledi şirket yetkilisi. Zaten daha önce arkadaşlarım da aynı şirketle çalıştığı için bende biraz güven oluştu kendilerine karşı. Siz şimdi böyle dediniz ama benim çalışacağım otel New York'ta. Yani sizce bir problem yaşamam muhtemel midir çok kafama takılıyor şu an için bu olay.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Eğer parayı iade edeceğini söylüyorsa neden sıkıntı olsun ki?Bu arada küçük sponsorlar la anlaşma yapılmasını düşünebilirsin.Yani ciee gibi firmalar belki sorun çıkarabilir,ama öğrenci kapmak isteyen yeni firmalar kabul edebilir.Self gidiyosan bu uygun bi yöntem olabilir.Yinede şu anki firmanla bi dene en kötü paranı iade ederler sende başka firma başka sponsorla denersin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sozlesmeye her turlu koydur 1 hafta ibaresini yoksa , her firmanin odeme zamani farkli oluyor genelde eylul ekim aylarinda iade yapiyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)