Work and Travel 2025
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara vs. İstanbul- konsolosluk

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ankara vs. İstanbul- konsolosluk

Bu şehirlerden herhangi birinden vize görüşmesine girmek farkeder mi ? İstanbul daha kolay onaylıyo, Ankara çok zorluyo genelde red veriyor diyenleri okudum. Bu doğru mu? Yoksa memurun ruh haline mi bağlı, İstanbuldaki daha mı kolay anlayamadım bir türlü. İkisinden de tecrübeli olanlar var mı?
    # Ne zaman ki son ağaç kuruyacak, son balık tutulacak, son ırmak zehirli akacak, o zaman anlayacaksınız paranın karın doyurmayacağını.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

çok da alakası yok aslında. Bır de Konsoloslugun sitesinde hangi şehirde oturanların hangi konsoloslukla görüşmesi gerektiğine dair yazı var yani şehirleri bölmüşler konsolosluklar arasında. Geçerli bir nedenin yokken diğer tarafa gitmen hoş karşılanmayabilir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

2012 yazı için başvuruya gittiğimizde aynı şirketten bi arkadaşa ret verdi Ankara'daki konsolos sebebi de sen öğrencisin geri dönmek için yeterli güvencen yok dedi.Hepimiz aynı anda girmiştik bir ona vermediler.Bizde evrakları düzenleme bahanesiyle bekledik içeride çıkmadık,arkadaşı da konsolosla tekrar konuşması için ikna ettik belki turist vizesi sanmıştır wat için gittiğini hatırlat, zaten ret verdi bidaha veremez ya diye oda gitti aynen dediğimiz gibi ben turist vizesi için başvurmadım dedi ama nafile.Not ortalaması normalden düşüktü sebebi buydu ama açık açık demedi sebep bu diye.Sonra bu arkadaş yıl sonu İstanbul'a gitti puanı değişmeden ve daha önceden aynı şartlarda ret almış olmasına rağmen aldı vizeyi.Bu sadece birebir şahit olduğum olay.Bunun gibi çok duydum ama tersini duymadım hiç.Yani Ankara daha kolay diyeni hiç duymadım.Tabi not ortalaman iyiyse ve ing yönünden sıkıntın yoksa fark etmez ama eksik varsa Ankara'nın daha zor olduğu hep söylenir.Tabi İstanbul'un garantisini de kimse veremez..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim Danışmanım Ankara'dan başvuru yapcaktı, kararsızım :/
    # Ne zaman ki son ağaç kuruyacak, son balık tutulacak, son ırmak zehirli akacak, o zaman anlayacaksınız paranın karın doyurmayacağını.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Tabi bu biraz şans işi.Herşey olması gerektiği gibi olduğu halde vize alamayanda var.İstanbulda kesin alınır diye bi genellemede olmaz tabi ordan ret alanlarda var.Bütün bunları yaşamış olmama rağmen kız arkadaşımın ortalama sıkıntısı olmasına ve daha önceden ret almasına rağmen yine Ankaraya gittik ve aldık vizeyi beraber.Karar sizin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ankara'yı denicem olmazsa İstanbul

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

hocam bende ankarada gırecegım :d ıcıme kurt dusurdun ınsallah sorun yaşamayız

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar çok fazla kasmayın yahu adamlar vize vermek için uğraşıyor size dil bilmeseniz bile önemli değil gülücükler açsın yüzünüzde yeter.Terörist gibi gitmediğiniz sürece yanlarına bir sıkıntı yok.Sorularda how are u ? ne var u ...O kadar !!!!
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bu sene görüşmelerin eskisi gibi olmayacağı söyleniyor.Şahsen ben kendi görüşmelerimi düşündükçe her yıl biraz daha zorlaştığını söyleyebilirim.Çok takmamak gerek evet ama temkinli olmak lazım,dil bilmeyene vize veriyorlar demek fazla rehavet yaratır..Çıkmış sorulara aşina olmakta fayda var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ve bu sene sorular eskisi gibi olmayacak genellikle gidecegimiz yer hakkinda bilgi edinmeliymisiz saglik problemleri gibi konularida bilmemiz gerekiyomus

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ne saglik durumu bilmesi ya , konsolosugun attigi mail de ogrenci saglik problemi yasadginda kendi basina islemleri halledecek kadar ingilizce bilmeli diyor , isguzar bilmeyen ya da algilayamayan danismanlar da saglikla alakali sorular cikacak diyor ne soracaklar sence? Bir hastenaye gidersen ne diceksin mi ? Zaten onceki senelerde de giden ogrencilere nereye gidecegi e is yapacagi soruluyordu sadece artik biarz daha detayli sorulacak ve bu sayede ingilizce seviyesini daha iyi olcebilecekler Ve sahte islere karsi onlem alabilecekler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne saglik durumu bilmesi ya , konsolosugun attigi mail de ogrenci saglik problemi yasadginda kendi basina islemleri halledecek kadar ingilizce bilmeli diyor , isguzar bilmeyen ya da algilayamayan danismanlar da saglikla alakali sorular cikacak diyor ne soracaklar sence? Bir hastenaye gidersen ne diceksin mi ? Zaten onceki senelerde de giden ogrencilere nereye gidecegi e is yapacagi soruluyordu sadece artik biarz daha detayli sorulacak ve bu sayede ingilizce seviyesini daha iyi olcebilecekler Ve sahte islere karsi onlem alabilecekler.
    zaten benim demek istediğimde buydu herhangi bi sağlık kuruluşuna gittiğimizde kendi başımıza işlemlerimiz halledebilecek miyiz gibisinden detaylara ineceklerini anlatmak istemiştim biraz daha açık anlattın teşekkürler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Saglık problemını 4x4 lük anlatıcak bı ıngılızcem olsaydı ben work and travele gıtmezdım oraya zaten ıngılızcemı gelıstımek ıcın gıdıyorum veya cem yılmazın dedıgı gıbı pratik ingilizce kullancaz migdede yanma varsa tutacagız cakmagı oraya anlatıcaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saglık problemını 4x4 lük anlatıcak bı ıngılızcem olsaydı ben work and travele gıtmezdım oraya zaten ıngılızcemı gelıstımek ıcın gıdıyorum veya cem yılmazın dedıgı gıbı pratik ingilizce kullancaz migdede yanma varsa tutacagız cakmagı oraya anlatıcaz
    Sen amerikaya git o meksikalılar nasıl ingilizce konuşuyo bi görmideye çakmak tutmak yanında modern kalıyorBide öyle bi millet ki sanki sen anadili ispanyolca olan bi yere gitmişsin gibi anlatamadıkları bişey olunca başlıyolar ispanyolca anlatmayaNe anlatmak istediğini anlasamda bende Türkçe konuşuyorum öyle durumlarda düşün artık ilkelliği herkes kendi dilinde konuşuyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen amerikaya git o meksikalılar nasıl ingilizce konuşuyo bi görmideye çakmak tutmak yanında modern kalıyorBide öyle bi millet ki sanki sen anadili ispanyolca olan bi yere gitmişsin gibi anlatamadıkları bişey olunca başlıyolar ispanyolca anlatmayaNe anlatmak istediğini anlasamda bende Türkçe konuşuyorum öyle durumlarda düşün artık ilkelliği herkes kendi dilinde konuşuyor
    )) hocam youtubede paylastıgın video u ıcn tsk ederım visa memurunun sordugu sorular.. bu sekılde calısırsak daha kolay olacak sanırım .. sana ozelden mesaj atmıstım geldımı sana.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    )) hocam youtubede paylastıgın video u ıcn tsk ederım visa memurunun sordugu sorular.. bu sekılde calısırsak daha kolay olacak sanırım .. sana ozelden mesaj atmıstım geldımı sana.
    İsteiğin üzerine videoda geçen konuşmanın metinini çıkardım ve http://www.turkishwat.net/vize-ve-pa...n-sorular.html konusundaki ilk mesaja ekledim,umarım faydalı olur.Kolay gelsin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Eywallah hocam saolasın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ARKADAŞLAR ortalama 1.80 anlıyacağınız 2,00 yetmedi vizeden ret mı alırım ???

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı NURİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR ortalama 1.80 anlıyacağınız 2,00 yetmedi vizeden ret mı alırım ???
    aynn yha arkdaşlar biri şu soruyu cvplasın 1.80 neysede 1.37 bnm yha ortalama ama sağlam bi nedenm var öle olmasında sizce cok sıkıntı olrmu vizeye girmiş arkdşlardan bazıları geri dönüceğine inandır ,sağlam bi nedenin varsa sıkıntı olmaz gbisinden bişiler söyledi sizler ne diyosunuz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynn yha arkdaşlar biri şu soruyu cvplasın 1.80 neysede 1.37 bnm yha ortalama ama sağlam bi nedenm var öle olmasında sizce cok sıkıntı olrmu vizeye girmiş arkdşlardan bazıları geri dönüceğine inandır ,sağlam bi nedenin varsa sıkıntı olmaz gbisinden bişiler söyledi sizler ne diyosunuz
    Arkadaşlar not ortalaması konusunda bu muhabbet site kurulduğundan beri dönüyor.Bu soruları tekrar tekrar sormaya gerek yok.Lütfen önceki konulara bakın,eğer yinede yazıp cevap almak istiyorsanız o konulara yazın,o an güncel olan bi konuya yazayım biri görür cevaplar diye düşünüyosunuz,sizden sonra bu programa katılacak olanları hiç düşünmüyosunuz.Bilgi amaçlı öğrenmek istediğiniz bişeyi kendi konusunda sorunki sizden sonrada faydalansınlar o bilgiden.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlk Ankara'da gircem, eğer olmazsa hemen İstanbul'a randevu alcam. Ortalamayı da kurtardım zaten. 2,1

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar not ortalaması konusunda bu muhabbet site kurulduğundan beri dönüyor.Bu soruları tekrar tekrar sormaya gerek yok.Lütfen önceki konulara bakın,eğer yinede yazıp cevap almak istiyorsanız o konulara yazın,o an güncel olan bi konuya yazayım biri görür cevaplar diye düşünüyosunuz,sizden sonra bu programa katılacak olanları hiç düşünmüyosunuz.Bilgi amaçlı öğrenmek istediğiniz bişeyi kendi konusunda sorunki sizden sonrada faydalansınlar o bilgiden.
    Çok haklısın uğur ancak insanlarda korku var nitekim bende de o korkudan çok var benimde 1.80 uğraşıyor yükseltmek için Umarım alırız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Not ortalaması altında sorulursa hem daha çok kişi girer o konuya hemde bilgiler ve tecrübeler tek konuda toplanmış olur.Örneğin uçak bileti konusunda konaklamayı sorup cevap almış biri sadece kendi işini görür.Sonra o konunun kimseye faydası olmaz.umarım anlatabilmişimdir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)