Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport Muafiyeti Hakkında

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Pasaport Muafiyeti Hakkında

Arkadaşlar merhaba bugün yaşadığım olayı anlatmak istyiorum danışmak maksadıyla.okuluma pasaport muafiyeti ile ilgili dilekçemi verdim ve ilgili genelgeleri göstermeme rağmen bunu bilmediklerini wat programının kültürel değişim programı olmadığını ve yapamayacaklarını söyledi.ne yapmam gerekir lütfen acil yardım??

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

dokuz eylulden bu zamana kadar sanirim 1000 kisiden fazlasi gitmistir wata hepsi de aldi nasil bilmiyorlarmis ya. Sen de ornek bir yazi al bir arkadasindan , onu okula gotur ve bu yazi verilecek de versinler.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bizim okul konservatuvar olduğundan daha önce hiç wat öğrencisi göndermemiş.oyüzden bilmedişklerini söyledi zaten daha önceden şirketimin verdiği örnek belgeyi kendilerine verdim fakat rektörlüğe danışacaklarını filan söyledi onlara danışmadan yanlış bişey yapmak istemiyorlarmış ) işin komik tarafı rektörlüğü arıyolar ordanda kimse bilmiyor )türkiye gerçeği

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

rektorluk nasil bilmiyormus yahu ya en kotu iktisadi ve idari birimler fakultesini aramasini soyle , iktisat bolum baskanligini mesela orda biliyorlardir.
    Konu ozgursum tarafından (16-01-2013 Saat 10:24 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bugün söyledim aramalarını pek oralı olmadılar ama yarın filan bidaha danışacağım olmazsa tekrar aramalarını isteyeceğim.teşekkürler özgür

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Ne insanlar var memleketimde.....
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Şirketinden sor sizin üni'den başka giden varsa ve pasaport için okuldan belge aldılarsa o kişilerle görüş,kimden almışlar ne söylerek almışlar öğren gerekirse o kişiyi(belgeyi veren) referans olarak göster.Kurum içi atamayla sürekli işinin erbabı olmayanlar geliyorlar kurumların başına,doğaldır bilmemeleri.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Dokuz Eylül bu muafiyet belgesini kesinlikle veriyor. Eğer vermezlerse kendi fakültene dilekçe yazarak, rektörlüğe ya da diğer fakültelere sorulmasını istediğini söyle. Ben DEU işletme fakültesindeyim. Gayet rahat bir şekilde aldım bu belgeyi. Benim fakülteyi kendi fakültene örnek göster. Arayıp danışırlar, sonra da sana belgeyi verirler.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

teşekkürler arkadaşlar belgeyi aldım fakat aklıma takılan bi bölüm var danışmanım bana emniyet müdürlüğüne diye yaılmasını gerektiğini söylemişti fakat bana verdikleri belgede çakabey vergi dairesi ne diye yazmışlar?şimdi bu belgeyi direk olarak vergi dairesine mi götürücem prosedür nasıl işliyor?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Vergi dairesine götüreceksin oradan harçsız pasaport alabileceğine dair bi belge verecekler o belgeyle emniyet müdürlüğüne gideceksin..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vergi dairesine gitmeden önce defterdarlık filan demişti danışman öle bişi varmı ki?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben gitmedim.Okuldan vergi dairesine ordan emniyete gittim.3 kez gittim 3ü de böyle oldu.Eğer bu programla birkaç defa gitmeyi düşünüyosan 10 yıllık al pasaportunu.Çünkü bu yeni pasaportların süresi uzatılmıyor.Yeni pasaport çıkarmak zorunda kalıyorsun süresi dolunca.Ama 10 yıllık alırsan ödeyeceğin miktar fazla olur..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergi dairesine gitmeden önce defterdarlık filan demişti danışman öle bişi varmı ki?
    Çaka Bey vergi dairesine gitmen lazım Üçkuyulardaki.Oradaki işin 2 dakika sürmüyor.O belgeyi imzalattıktan sonra emniyete gidiyorsun.Yalnız elindeki belge 1 yıllık pasaport alman için uygun.Ben de @ugur gibi 10 yıllık pasaport almanı tavsiye ederim.Bir kere ver parayı 10 yıl kafan rahat olsun.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Vergi dairesine giderken öğrenci kimlik fotokipisi,nufus cüzdanı fotokopisi ve öğrenci belgeni unutma!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Gazi üniversitesi pasaport harcı muafiyet için verdiği kağıda 1 yıllık pasaport harcından muaf olacaktır diye yazmıştı. Eğer 10 yıllıklara falan başvuracak kişi varsa bunlara dikkat edilebilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)