Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport Hakkında

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Pasaport Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Pasaport hakkında bir sorum olacak.Pasaport olarak en az 6 ay geçerli deniyor.Acaba bu vizeye başvuru tarihimiz itibariyle mi yoksa vize geçerlilik tarihi itibariyle mi?

Benim pasaportum 6 Kasım 2009'a kadar geçerli ve çarşamba günü vize görüşmesine gideceğim.Bir sorun yok dimi bunda?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hayır vizeyle bir alakası yok. dediğin tarihe kadar geçerli pasaportun. herahngi bir sorun yok

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır vizeyle bir alakası yok. dediğin tarihe kadar geçerli pasaportun. herahngi bir sorun yok

Sen haziranda gideceksin,hazirandan sonra 6 ay en az aralığa kadar geçerli olması lazım demezler dimi?Gidip kapıdan dönmeyelim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

aşağı yukarı 6 ay oluyor sorun cıkacagını sanmıyorum bu konudan ama şirketine bir danıs her ihtimale karsı .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sirketin bunun sorun olacagini dusunseydi seni uyarirdi cnku ds156doldururken pasaport bilgileri giriliyor..ancak yine de danisman da fayda var..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Danışmanıma pasaport çıkarma sürecinde gönderdiğim mailleri buldum orda şöyle bir diyalog geçmiş.

Biraz zor da olsa öğrenci işlerinden pasaport için harç muafiyetiyle ilgili yazıyı aldım.Yalnız bana bu yazının resmi olduğu için 15 gün geçerli olduğu söylendi.Ben de bu nedenle bu cuma günü pasaport başvurusu yapmayı düşünüyorum.

Bu şekilde alacağım bir yıl süreli pasaport vize için bir sorun teşkil eder mi? Sonuçta vize başvuru tarihinde 6 ay geçerli olacak ama yine de emin olmak istedim.
    Cevap:

Merak etme sorun olmaz ne de olsa dediğin gibi 6 ay gecerliliği olacak.
    Ayrıca http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandasl...amalari.tr.mfa adresinde "Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları" bölümü var.Burada bir maddede "Vize başvurunuzda pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en az bir yıl olmasına özen gösteriniz! Ayrıca, vizeden muaf olmanız halinde dahi, gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğreniniz. (Bazı devletlerin ülkeye girişte umuma mahsus ve resmi pasaportlarda aradığı asgari geçerlilik sürelerini görmek için tıklayınız.)" yazıyor ve o linke tıklayınca ABD için şu bilgiler var.

6 AY (Göçmen Olmayan Turist Vizesi - Vize Verilirken)

8 AY (Göçmen Vizesi - Vize Verilirken)

Galiba bir sorun olmayacak

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

pasaportunuz vize gorusmesi sirasinda en az 6 ay daha ise yarar olmali. yani vize gorusmesinden en az 6 ay once pasaportun alinmis olmasi gibi birsey yok. dert etmeyin fakat pasaportun gecerliligi yine de en azindan wat programini kapsayacak sekilde olsun yani onumuzdeki yilin ekim kasim ayina kadar sursun.
    admin (at) turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya merak ettigim bi konu var wat vizesinin geri donüş tarihi için sınırı nedir.yani bn haziranın sonunda gitsem de basında gitsemde en gec 30 eylül gibi bi tarihte geri mi dönmem gerek yoksa bu a.b.d ye giris tarihine baglı olarak degişirmi.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya merak ettigim bi konu var wat vizesinin geri donüş tarihi için sınırı nedir.yani bn haziranın sonunda gitsem de basında gitsemde en gec 30 eylül gibi bi tarihte geri mi dönmem gerek yoksa bu a.b.d ye giris tarihine baglı olarak degişirmi.
    Pasaportuna basilan vizeden cok DS tarihlerin onemli. DS baslangic tarihinden itibaren en erken 1 ay oncesinden giris yapabilirsin. DS formunun bitis tarihinden sonra da en fazla 1 ay ABD`de kalabilirsin ve bu tarihlerde yasal olarak calisamazsin.

DS formundaki tarihler nedir diye soracak olursan, DS formuna basilan tarihler senin ABD`de yasal olarak calisabilecegin tarihlerin baslangici ve sonudur. Bu tarihler de senin basvuru esnasinda vermis oldugun okulunun bitis ve baslangic tarihlerine gore belirleniyor.
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

zaten okuldan aldiginiz muafiyet kagidiyla emniyet en az 2 yillik vize veriyo ki 6 ay muhabbeti nerden cikti. ayrica konsolosluk en az 1 yillik gecerli pasaport istiyo diye biliyorum..(bi suredir uzaktaydim forumdan yeni gelismelerden haberim olmayabilir. forumdan uzak kaldim koreldim )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pasaport almak için hangi emniyet şubasine gitmek gerkiyor yoksa farketmez mi hepsinden oluyor mu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten okuldan aldiginiz muafiyet kagidiyla emniyet en az 2 yillik vize veriyo ki 6 ay muhabbeti nerden cikti. ayrica konsolosluk en az 1 yillik gecerli pasaport istiyo diye biliyorum..(bi suredir uzaktaydim forumdan yeni gelismelerden haberim olmayabilir. forumdan uzak kaldim koreldim )
    sen okuldan kağıt alcaksın oğrencı olduğun ıcın orada xxxxxxx vergı daıresıne dıye yazacak sen marmara unıde olduğuna gore ıstanbul vergı daıresı vergı daıresınde onaylatıp ıstanbul emnıyete gıdıceksın en az 2 sene dıye bırsey de yok pasaport suresını okuldan aldığın kağıt belırler o kağıtta en az bır yıllık yazması lazım mesela bana 6 ay yazdıkları ıcın baya uğrasmıstım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)