Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Başdan Sona Bir Wat Hikayesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Başdan Sona Bir Wat Hikayesi

Bundan yaklaşık 2 sene önce kızarkadaşımla birlikde wat için para biriktirmeye başladık. Gelgelelim 2011 in yazında yeni wat sezonunun açılmasıyla birlikde şirket arastırmasına başladık e öğrenciyiz eldeki kredilerle burslarla para biriktiriyoruz malum ucuz bi şirket arıyoruz ama nedense bütün şirketlerin ücretleri el yakıyordu a şirketi 1400 b şirketi 1500 c şirketi 1600 diyordu nabıcaz nabıcaz diye kara kara düşünürken ukla yı bulduk erken kayıtta peşine 1000 dolar taksıtlıye 1100 dolardı bizde bismillah diyip son gun 30 eylulde kayıt olmusduk. Sizinde bildiginiz üzere o sene cetusanın sponsorlugu 1 sene askıya alındı ve bizim şirket ukla bunu kendi müşterilerine sölemeden müşterileri yani bizleri çeşitli bahanelerle oyalayarak hiçbişi olamamış gibi davranıyorduki vel hasıl işin günyüzü mart ın ortası gibi ortaya cıktı ukla sevgili eski firmam cetusanın ds2019 formu basamadıgını artık yeni sponsor cci oldughunu ve bu sponsorun fiyat politikasının değişik oldgunu NEDENSE SADECE ERKEN KAYIT OLAN OLAN ÖĞRENCİLERDEN KAYIT ÜCRETLERİNİ 1300 DOLARA TMM LAMALARINI İSTEDİ. Bunun üzerine bu şirketin yapdıgı şeylere daha fazla göz yummayıp kaydımızı sildirdik. O sıralar çok bunalmıştım bu sene kesin gitmeliyim dediğim günler şimdi gözümün önünden kayıp geciyor heygidi ne günlerdi... nese o şirket bu şirket derken vip diye bi şirket buldum new hampshire da bartlett de housekeepıng işi vardı aradım konusdum derdimi anlattım saolsunalr çok sıcak kanlıydılar yardımcıda oldular.( bunuda sonradan yazıcam ilk baş sıcak kanlı olan insalar sonradan tmm tmm arkasını dönüp gittiklerini gördüm ) hkp işi için nisan ortası gibi mulakata girdik ve binbir zorlukla kendi çabalarımla işverenleri ikna ederek job offer yollamalarını sagladım. fakat bilirsinizki bu sureçde genelde firmalar ilgilenir ben kendi işimle kendim ilgilendim diyebilirim bizim vip işverenlere bizi bizim arkadasımız diye tanıtmıslar işe gel... işverenden gelen mail şu şekilde artık arkadaşlarınızla iletişim kumak istemiyoruz siz bizle bizzat iletişim kurun e ben tonla parayı bosamı verdım sırkete valla bosa herneyse o sıralar gene binbir zorluk üstüne zorluk amerikan hükümeti yeni kurallar getiriyor work and travel a ve bizim belgeler gecikmeye ugruyor e biz bi telaş ucak biletini almısız cunku mayıs ın ortası gelmiş daha beklesek ucak biletleri alcak basını gıdıcek e elimizde ds belgesi yok şirkete diyorum 1 hazıranda 1 hazıran alın artık su tarıhı bakın 13 unde ucak bıletı var bizim tabiri caizse salaklar 1 haziranı kacırıyolar 13 unde ucak var 8 hazirana vize görüşmesi randevusu alıyorlar haydee bakalım nabıcaz.... gerisini yarın aksam dvm ettirecegim özellikle travel kısmındaki polislerle muhabbetler mükmmel
    FORZA ES-ES

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cok iyimis hocam devamini bekliyoruz.Maceralar gelmeye basladi.....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@skyline26 güzelmiş şirkete devreye sokmasan ilk aracısız wat yapan olucakmıssın türkye de

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Günlerden haziran 8 vize günü sonunda geldi bizim randevu 11 gibiydi fakat biz 10 gibi orda olduk kızarkadasımda geldikden sonra herkezinde bildigi gibi güvenligin oraya gittik ilkönce kızarkadasım verdi belgelerini saat tarih sormadan listeye bakdı ismimiz var haydi buyrun gecin içeriye içeriye girdik içerisi tam bir kale asansöre yöneldik asansöre binmedendi sanırım orda masada oturan bi eleman aldı belgelerimizi gereksiz ne varsa cıkardı sadece ds 2019 transkript sevis ödenedi makbuzunu verdi ögrenci belgesidir vs hiçbişi eklemedi yani bosuna panık olmusuz onun içinde yok su belge yok bu belge nese asansöre binin katlı değil mubarek harfli bi asansör m miydi g mi bişi vardı hatırlamıyorum ona basın dedi eyw dedik çıktık yukarıya yukarısı ana baba günü gibi hani okulda sınava girersiniz bütün ögrenciler eywah sumu cıkar bumu cıkar sınavda diye birbirlerine not gösterirlerya aynı o millet acaba nasıl sorarlar abı zorlarlarmı ben bunalra calıstım ama inşallah ters birisi gelmez vs vs ... 1. içerde bir yer var 2.si dısarda bekleme alanı var ilkönce kapıdaki görevli içeri cagırıp sıra numarası veriyor dısarda beklemeye geciyosun numaran söylendimim içeri giseye gidiyosun e biz daha acemiyiz bekliyoruz numara yandı içeri gir ben sanıyorum vize mulakatı bu kadın geldi sansıma guler yuzlu felan kendimi öle bi moda sokmusumkı kadına direk hi diyorum kadın merhba diyor ben ama yardırıyorum ingilizce belgeleri aldı kadın bi baktı lastıkledi koydu tmm dedi allah dedim kadın soru sormadı bişi yapmadı tipden yırttık heralde hemen verdi vizeyi diyorum megerse işin aslı farklıymıs ordan cıktıkdan sonra aynı numarayı 10 11 12 ve 13. gişelerde bekliyosun vizeyi veren gişeler oralarmış nese beklemeye dvm orda tanıstıgımız bikaç eleman bizden önce görüşmeye giriyor tekinın bahsettgine göre şirketini bilmiyorum ama şirketi sahte job offer getirtmiş ny deki bir turk restoranındanmı ne ama bu cocuk baska biryerde calısıcakmıs bu cocuk vizeye girdi ve konsolos işi anlayıp senın job offerdaki adres uyusmuyor vize veremem dedi cocuk yalvar yakar 4 arkadasım gitti böle bir yer var ..vvsvs demesine ragmen alamadı vizeyi ondan önce baska bircocukda hiçmi ingilizcesi yoktu veya tutuldumu orda noldu bılmıyorum ama konsolosla hiç ingilizce konusamadı (bu cocugun girdigi gişeye girmişdim bende ) ve sonuc belli vizeyi alamadı ama cocuk orda kitlendi kaldı nolur etmeyin yapmayın yok adamalrda bi nevi haklı aslında bende ingilizcemden iş esnasında sıkıntı cektım. Herneyse sıra ilk kızarkadasıma geldi bendeki heycanı gorceksınız şimdi o alsa ben alamasam veya ben alsam o alamasa nabıcaz!!! Kel adama dek geldi kız arkadasım o konusmaya basladı bende yaklasık 1 dk sonrs 13 numaralı gişe genc abimize dek geldi bana toplam 3 kısa soru sordu tipimizdenmidir nedir hiç zorlamadı ama takır takırda konusduk sekmeye ugramadan muahbbet suydu
    Hi

How are you ?
    i am very good but i am excitement what about you? demeden adam transkrıpt istedi la bi nekle 2 derteşek
    nese verdim transkripti not ortalamam 2.40 adam bi bilgisayara bi bana bakıyor ben diyorum allahım bi sorun cıkmasa isim sorusturması felan nese bişi olmadı adam kac senedir ingilizce çalısıyorsun dedi aha dedim noluyoz dusunuyorum since mi desem for desem nese beyaw dedim 12 years dedim bakdı adam suratıma hll olsun dermiş gibi 1 2 sene dememi bekliyodu heralde e orta okuldan beri ingilizce görüyoruz tak tak tak verzi vizeyi ama beni gorcen orda ne kadar tahnk you lu cümle varsa sıralıyorum herıfe allah razı olsun demedigim kaldı ben aldım vizeyi ama bizim hatuna bakıyorum hala keltoş abimizle muahbbet ediyor oha dedim noluyo ya nese ups fişini aldım bu arada bana yeşil pembe mor kırmızı hiç bi kagıt vermediler sanırım ups kagıdı idi elimdeki tek onunda renkli olup olmadıgını hatırlamıyorum nese ben hatuna bakıyorum gişede bekliyor hala beni yusuf yusuf lar sardı bianda orada gittim hemen yanındaki koltuga oturdum onalrı dinlemeye calısıyorum o gurultude derken bi baktım kızarkadasım dondu geliyodu yanıma adam durdurdu bi dk dedi geri gitti eywah dedim nalet olasıca kagıda bişiler yazıyor s... böle işin içine diyorum ama içimden basımdan asagı kaynar sular dokuluyor isim sorusturmasına kaldı kesın zaten 5 gun kaldı ucaga off puff derkennn geldi yanıma askım o kagıda bakabılırmıyım noldukı isim sorusturmasına kaldın heralde bi baktım rakam var pardon yokmus ben heyrcandan öle sanmısım sordum noldu adam hangı sporu seversın dıye sormus basketbol demiş ordan bi girmişler muhabbete hobaaa adam bayan bi basketbolcunun ismini yazıp vermiş bizim hatuna al bunu arastır internetten dedim askım telefon numarasını alaydın herıfın lazım olur herif konsolos nese oanki mutlulukla ups git ucreti ode derken konsoloslukdan dısarı zaferle cıktık yolda içeri giden cocuklar soruyolar hocam nasıl sordular ne ettiler vize almayan varmı milleti almış bı heyecan ya bişi yok girin 1 dk hemen bitiyo az bişiler söleyin ingilizce adam size vizeyi vermeye zaten megilli gerisi yalan artık baska bi telaş pasaport bekleme telası baslıyor malum 5 gun var ucaga geldi geldi gelmedi hayyaller suya aksma 5 olur ve ups kargodan gelen mesajla soguk su içmişim gibi bir rahatlama gelir bana ertesi gunde pasaportların elime gecmesiyle bendeki rahatlamayı goruceksınız gerisi kaldı ucmak gunler su gıbı akıp gecer 13 olur ucaga bineriz ve boston yolunu tutarız. VEEE Boston USA deyiz burdayız ya gerisi yalan ucakdan indikden sonraki pasaport kontrolde 1 saat beklemenin ardından nihayet sorunsuz havaalanının dısına cıktık beni görmelisiniz bi otarafa bi bu tarafa yaramaz cocukalr gibi geziyorum koca koca bınalar ilk gördugum bina sanırım hva alanındakı hılton veya shreton oteldi kızardasımın sımdı dedıgı sey o gun oraya ındıgımızde okadar korkmustumkı geri dönesim vardı bı sıra ya dedim saat 3 40 da otobusumuz var duragı bulduk beklemeye basladık bı yandan ılk fotografları cekıyoruz etrafa bakınıyoruz derken saat geldi 3 40 a ırtada ttobus yok dıger fırmalar catır catır gelıp musterısını alırken bızım concordcoach line gelmıyor yanımda 3 kız 1i meredithe gidicekti teki biizmle north conwaye gelicekti dıgerı zaten benım hatun meredithe gıdıcek olan eywah otobus kacdı nabıcaz nedıcez yarına kadar nerde kalıcaz otobus gelmedı gecdımı acaba bızmı gormedık allahım noluyor dedım durakda beklıyoruz ısde gecse gorurruz dıyorum yok gecdı bız gormedık yarına kadar burda kaldık baska otobus yok malum bosverın dıyorum aırportta kalırız nolucak bendekı rahat tavrına baksen nese saat 4 oldu ve otobus gelır kız susar allah razı olsun bindik otobusumuze north conway ın yolunu tututuk tabi ben işvereni aradım iz indik airporta 3 40 bınıcez almaya gelıceksınız dimi? evt gelicez yasin işde biz 8 de ordayız tmm. 4 de gelen otobus 7 40 da varması gereken yere 9 40 da vardı allahdan yolda tekrar aradım bizim otobus 1 saat rotarlı haberınız olsun dıye aradıkdan sonra 1 saat daha rotar yapmazmı hay sızın dedım ilk gunden adamalra rahatsızlık vericez şimdi dedim allahdan anlayışlı cıktı oraya varınca direk benim hal benim sucum degil cok ozur dılerım tmm senın sucun degil felan eyw 10 numara insan bunalr halşden anlıyolar dedim (ama hıcde ola degilmiş ) ogun bizi Ellen teyzemizin allah ondan razı olsun evine goturduler 1 odasını bize kiraladi, haftalık 75ben 75 benm hatun 150 dolara. nese ilk gun gittik tabi hemen uyku. ertesi gun kocası Nicholas Nick diyolar genelde geldi bize ileride verecegi honda civicle geldi araba dokuntu hiç hayallerımdekı gıbı degıldı ama ben araba hayranı oldugumdan araba arabadır . nese bizi aldı nh deki kucuk marketlere genelde deli deniyordu bartlett deli ye goturdu orda 3 sandvıc 3 ıcecek 2 buyuk cıps 28 dolar tuttu oha dedım dısardan yersek bız burda ac kalırız aldık yıyeceklerı calısacagımız yere gıttık. Hoşbulduk bartlett. ilk 1 2 hafta iidi ama kotu yanı suydu allahım aklıma geldikce tobe yarabbım bıızm ısverenler karı koca 10 odalı kucuk bı tatıl inn diye geciyor orada orayı işletiyolar bunalr 2 ve birde burda calısan alice ablamız bize işi tam 1 hafta boyunca 3 kişi 3 farklı sekilde ogretmeye kalktı bemnim kafa 1 milyon olm hangısını dınlıycem ???? Miriam der ben patronum benı dınlıyceksınız kocası nick evt miriamı dınleyın ama alice le calısıyoruz biz alice der öle degil böle yapıcaksın şimdi diyceksiniz miriama söle böle böle alice baska turlu ogretıyor dıye söledim emın olun ama aldıgım tepki, suydu o senın ustun sen onu sıkayet edemezsın o burda 2 yıldır calısıyor o ıısını bılır hay senın... dıyerek kufretmeye 2. haftamda basladım az soluklanayım gerisi dvm edicik.....
    FORZA ES-ES

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

işde ilk haftalarda ii olmasına ragmen gungecdikce yüzleri ortaya cıkmaya baslıyordu ilk 2 3 haftada arabalarını veren işverenimiz sagolsun arabaya sanki biz bozmusuz gibi tm 2 ay boyunca arabayı vermedi ve en yakın market 10 km uzaklıktaydı 2 3 gunde bi oda ayrı bı konu ev sahibimizin kızı sagolsun bisiklet ayarlamısdı bize ve hiçbir ücret istemedi o bisikletlerle sagladık ulasımımızı ama gelin bide bize sorun nasıl gecdi o yollar. Araba konusunu acayım biraz ilk arabayı verdiklerinde north conwayden baska biyere gitmek yok demişlerdi zaten baska yol bilmiyoruz gidemeyizki zaten bize arabayı 5 saatligine veriyorlar nasıl gidelim gelelim bazen bu kadar salak olabiliyordu amerikalılar nese 2. arabayı alısımızda 1 gece araba bizde kaldı bende yıkadım alladım pakladım adam ettim biraz arabayı ertesi gun ssn basvurusu için litteton a gittik haberleri var. gittik ve geldik sonra aksam arabayı verirken benzin koydum ne kadar kullandıysam ve iilik olsun diyerek yagın az oldgunu söledim hay ben agzımı acmaz olaydım... o gunden sonra araba sole bozuk bole bozuk dıyerek arabayı tm 2 ay boyunca vermedıler dedigim gibi bartlett north conwaye 17 km uzaklıkta en yakın markete 10 km poff bisikletlere dayan. sonrakı haftalarda arabayı ıstemem uzerıne bana arabanın yagının az az kalsın motor 2 ayrılcaktı diye laflar duymaya basladım ama bakıyorum kendileri catır catır bınıyolardı bişi diyemeyiz eyw ama gözlerimiz goruyor saolsun... onlar gozumuzun onunde goz gorre gore araba bozuk ama biz biniyoruz işde diyolardı sankı bende içimden geldigince ileniyordum bi gun bu ilenclerin karsılıgını aldım saco riverda yuzerken belının ustune dusmus az kalsın kalcası kırılcakmıs bendekı ıfade gorceksınız off off dıyorum ama ıcımden allah belanı verdı işde eylul basına kadar bu sekilde gecdi işverenlerle muhabbetımız. diğer bi konu o sıralar azimle s... misalı 2. iş arıyorum deli gibi heryere soruyorum gazete inceliyorum ama butun işler north conwayde uzak bisikletle gidilip gelincek yer degil bi gun marketten geri donusde bır restorant gordum ve daldım içeri ilanalra bakıyorum bir genc cıktı işmi arıyorsun evt dedim ne yapabılırsın dishwasher olurum abey dedim tmm dedi bi bayanın yanına goturdu benı onunla konusduk nerelisin turkey o istanbul dan giridk konuya oraya gıtmıs begenmıs fln derken tmm haftada 2 veya 3 gun calısabılırısn ok dedım ne zaman baslıyoruz yarın gel bende cok buyuk bır heycan ve savas kazanmıs gıbı bır guven geldı 2. işimi bulmusdum o işde 3 hafta kalabıldım ama iş ilgili gram sıkıntım yoktu hatta ordakş kadın buyuk ıhtımalle 8 dolardan fazla para verıcektı ama biizm işverenleri aramıs sormus 8 doalr dedi tmm dedim 2. işi bulmusum ne olsa yaparız modundayım ertesı gun bisikletle 5 mil yaklasık 8 9 km uzaklıktakı o restorana gıttım aksam 5 gıbı işde işi ogrenıyorum iş 10 30 gibi bitti dısarda gram aydınlatma yok usa ı dedim orda buna ya bızım tr olsa bölemı olur bisikletle gecenın korunde ısıklandırma olmadan etrafda ayı ve yaban geyıklerı olan ormanın ıcınden gıdıcektım yabismillah dedim ve yola basladım gidiyorum ama cıktırdı gelse 2 kat hızlı cevırmeye baslıyorum pedalları nese yolu yarıladık attitash eglence merkezının oraya geldım tmm bundan sonra sıkıntı yok demem le birlikde yandan bi atın kosusturması gıbı ses geldi eywah amerıcan geyıgı bu kesın moose yardır yasin ordaki pedal cevırısımı bı ben bılırım bi allah bilir orayıda gecdıkden sonra yaklasık 1 mıl sonra bizim evsahibi ellen teyzecımle benım hatun arabanın ıcınde yanımdan gectıler ters yone benı aramaya cıktılar buyuk ıhtımalle hatta kesınlıkle ben el salladım ve benı az gecdıkden sonra durdular ve yanıma geldıler benı merak etmiş sagolsun Ellen teyzemın hakkını odeyemem ve benı almaya gelmısler ellen teyzemın yolu aydınaltması ve hatunun bisikleti alıp surmesıyle eve gittik. Böle gecen 3 haftanın sonunda hasta oldum dis abse yapar ve bir dis hastanesı bir normal clınıc gezdıkden sonra bu iş olmıycak diyip işi bıraktım o işi bıraktım ama miriam yanı ilk işverenım sen thryse yı diger işvereni arayıp soledınmı yok dıyorum ben gıtmıycem artık oraya bole yapamazsın sorumluluk alman lazım lak luk derken orda ayrı sınır oldum sanane kardesım ben işi bıraktım bunun sorumlulugu bende sanane ondan sonra sen işde sorumluluk almalısın Ellen ev sahıbımız benı o gunden sonra kendısı arabayla bırakıp alıyordu bunu duyan mırıam sen nasıl bole bısı ıstersın o kadından o kadın 73 yasında yaslı senınlemı ugrasıcak of anam off sankı ben ıstedım benı al sonra eve bırak kadın ii nıyetlı kendısı söledi ben senı goturucem alıcam dıe e salak malak ya hala kufredesım gelıyor. öle böle derken o gunlerıde atlattık ...
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Güzel hikaye paylaşım için teşekkürler..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Agustos sonu Eylül başı yaklaşık 10 küsür tane tatil palnı yapmışızdır 1. planımız yaklaşık 12 bın kmlik bir amerika turuydu ama zamanımız kısıtlı oldugundan 15 gunde yetişmiyceginden ondan vazgectik ve ozaman 1 hafta batı 1 hafta dogu turu olsun bizim olsun diyip ucak bileti bakmaya başladım çok ucuz biletler buldum bulmasına ama gelin görünkü ne kredi kartı nede ordan cıkardıgım banka kartıyla bu biletleri alamadım günlük limitimiz 500$ mıs kartlarda ucak biletlerimiz 2 kişilik 630 dolardı sanırım illa beraber alıcaz bileti diye biletleri uzun zaman sonuna gene alamadık heryolu denememıze ragmen. [Paypal dahil]. sonra madem batıyı gezemiycez gzl bi dogu turu yapalım planımız suydu 14 gunluk bi suv kiralayıp new york boston niaga cleveland detroit chicago loısville charlotte mrytle beach virgiana beach atlantic city washington dc penslvania yapıp newyorka geri dönmek kolay değil new hamshire da işverenler arabalarını verip orda 100 millik yolda 2 kez ters yola girip 5 6 mil ters gittiğimiz olduki biz 3500 millik yoldan bahsediyoruz ama kararlıydım bu planı yapıcaktık ya herru ya merru diyip planladıkdan sonra araba kiralamalarına bakmaya basladım. önumde 2 secenek vardı ya new hampshire dan kıralıycaz arabayı ny da bırakıcaz yada ny den alıp ny bırakmak basda hertzden alıyım hem nh vergisiz eyalet ucuz olur dıyıp nh dan araba bakdım 750 dolardı 2 haftalık chev ımpala ama biz bazı geceler hatta 14 gunluk tatılın 10 gununu araba da gecırmeyı planlamısdık malum para ımpalada nasıl kalıcaktık derken bıgun evde reklamları ızlerken budgetın reklamını gordum suv araclar haftalık 139 dolar tmm dedım bu muekemmel ertesı gun kutuphaneye gıdıp ilk işim arba bakmakdı 139 dolarlık vergi cartu curtu dahıl haftalık 250 dolar 2 haftalık ıse 507 doalrdı cok guzeldı araba için hemen rezervasyon yaptırdım geriye artık beklemek kalmısdı ve paraşarı olabıldıgınce bırıktırmek ordan burdan kısıp bırıktırmek foto eklemeye calısayım biraz hep yazı yazı olmuyor
    FORZA ES-ES

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

FORZA ES-ES

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Boston a gidicek arkadaşlar geceleyin downtown bi mükemmel 1 gece kesinlikle bostonda kalın
    FORZA ES-ES

Uçuşa Hazır Watçı Aytek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

güzel yazmıssın dostum yukarı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eline sağlık çok güzel yazmışsın bende nort conwaye gidicem bakalım nasıl olucak bizim maceralar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)