Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paranı Nasıl Katlarsın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Paranı Nasıl Katlarsın

arkadaşlar ben gidişi oldugu kadar bu olayın dönüşünüde düşünnüyorum
    gelirken tek bir cent bile getirmiycem bütün parayı elektoniğe yatırıp burda satmayı planlıyorum daha şimdiden karşılaştırmlar yaapmaya başladım türkiye fiyatıyla amerika fiyatları arasında
    ben parayı alabildigim kadar önce laptopa sonrada ipod a yüklücem eğer bilgisayar konusunda bi kısıtlama olursa psp, ipod, taşınabilir hardisk filan alıcam
    bu arada ben williamsburg, virginiayaya gidiorum ve ordaki elektornik magazalarının internet adresleri şunlar sizde bakın fiyatlara
    www.bestbuy.com

www.circuitcity.com

bu arada yapacağım bu olay için yorumlarınızı bekliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

harbiden az önce bi bakındım da sitelere cidden o özelliklere sahip leptoplar..burda dünya pahası..
    ama ne yalan söyleyeyim ticaret aklıma gelmemişti..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sabit konulardan birinde gümrükten sokabileceğin mallar ve miktarları belirtilmiş öyle uçmasan iyi olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

çok taraf olmasamda, evet, kafayı biraz çalıştırarak küçük çaplı da olsa para kazanmak mümkün...

öncelikle alacağınız ürünler çabuk paraya çevrilebilir olmalı... bence laptop alıp çok fazla zarara girmektense daha ucuz ve kotası olmayan şeyler alıp, daha az riskle ticaret yapanız daha iyi...

birkaç örnek vermek gerekirse;

- Zippo ticareti... 25,30 dolara gerçek zippo'lar alıp türkiyede online satmak çok kolay olabilir

-flash diskler: 8gb lık diskler daha ülkede satışı çok yeni ve şuan ebay de 20-25 dolara almak mümkün...

-online oyunlar: türkiyede kimse orjinal oyun oynamasa da bazı oyunların korsanlarıyla oynamak mümkün olmuyor... herhangi bir wall-mart'dan 1.99'a world of warcraft almak mümkündü yazın...

-indirimli parfümler: 2 hugo boss'u (100ml) 40€'a aldım... türkiyedeki satış fiyatını düşünürsek gayet ticareti yapılabilir...

örnekler çoğaltılabilir... verdiğim örnekler kendi gözlerimle gördüklerim oldukları için yazdım... yoksa 10 dolara nike alan, 8 dolara 2gb ram alan insanlar var ama ben almadım, görmedim...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

[QUOTE=necro;10403]
    - Zippo ticareti... 25,30 dolara gerçek zippo'lar alıp türkiyede online satmak çok kolay olabilir
    [QUOTE]

Dediklerine yukarıdaki madde hariç katılıyorum.

Arkadaşımın 8 tane zipposuna havaalanında el koydular ve içini boşaltıp sadece kaplarını getirebildi Türkiyeye.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

[QUOTE=Fiorex;10407][QUOTE=necro;10403]

Dediklerine yukarıdaki madde hariç katılıyorum.

Arkadaşımın 8 tane zipposuna havaalanında el koydular ve içini boşaltıp sadece kaplarını getirebildi Türkiyeye.
    dediğim gibi asla taraf değilim buna... sonuç olarak risk... ve evet havaalanında böyle şeyler olabiliyor.. ama bu da görevlilerin inisiyatıfine bağlı tamamen...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yav o kadar açgözlü olmayada gerek yok zaten orda kazanmışsın kazanacağın kadar alışverişini yap gez eğlen paranı harca.Türkiyede eşya satıcam diye kendinizi hem maddi olarak kısıtlayıp hemde riske atmayın.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav o kadar açgözlü olmayada gerek yok zaten orda kazanmışsın kazanacağın kadar alışverişini yap gez eğlen paranı harca.Türkiyede eşya satıcam diye kendinizi hem maddi olarak kısıtlayıp hemde riske atmayın.
    kesinlikle en doğru tercih bence de.... sonuçta zengin olmaya gitmiyoruz oraya... biraz ingilizce geliştirip, farklı yerler ve insanlar görüp, dönüşte de maliyetimizi karşılayacak kadar parayla ülkeye gelmek en ideali...

gezin eğlenin, dolu dolu üç ay yaşayın... sanki hergün gittiğimiz bi yermiş gibi, kölelik yapıp sadece para için gitmek çok yanlış... sonuçta hepimiz üniversite öğrencisiyiz... önemli olan bize katacak birşeyler yapmak... 1000-2000 dolar fazla para kimseyi zengin ya da fakir etmez...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle en doğru tercih bence de.... sonuçta zengin olmaya gitmiyoruz oraya... biraz ingilizce geliştirip, farklı yerler ve insanlar görüp, dönüşte de maliyetimizi karşılayacak kadar parayla ülkeye gelmek en ideali...

gezin eğlenin, dolu dolu üç ay yaşayın... sanki hergün gittiğimiz bi yermiş gibi, kölelik yapıp sadece para için gitmek çok yanlış... sonuçta hepimiz üniversite öğrencisiyiz... önemli olan bize katacak birşeyler yapmak... 1000-2000 dolar fazla para kimseyi zengin ya da fakir etmez...

arkadaşlar 2 nizede katılmıyorum ben ne köle olucam dedim nede hiç eğlenmiycem dedim ben sadece 3000 dolarla dönecegime bunları elektronik yada başka şeylere yatırıp en azından 1000dolar daha artırmak böyle bir imkan varken neden yapmayayım evet 1000 dolar kimseyi zengin etmez ama beni mutlu eder sizin kadar zengin değlim 1000-2000 dolar bişey değil diyemem
    hem üniversite öğrencisiyim diosun hemde 1000-2000 dolara zenginmi olucam diosun nasıl ögrencisin abi sen

2. arkadaşa gelince bu programa sadece amerikayı görmek için bankalardan kredi alı bu programa katılan insanlar var yani herkes "baba parasıyla" gitmio
    bu konuyu buralara getirdiniz ya diycek başka bişeyim yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Harun_bjk kusura bakma ama bence biraz demagoji yapıyorsun.1000$ dolar hiç birşey diyemem demişsin doğrudur ben de diyemem.Ama 1000$ eline geçse en geç 3 ayda harcarsın.Bu harcamanın da hayatına çok önemli katkılar yapacağını zannetmiyorum..Ayrıca madem 1000$ çok önemli.Niye bunu gümrükte riske atarsın ki ? 3000$ kazanmışsan onunla dönersin.Şunu da belirtiyim bu ticaret işine abartılmadığı sürece karşı değilim,sadece son yazına ithafen fikirlerimi belirttim..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ipodlarin ilk jenerasyonu çıktıgında oradan 130dolara alip burada 360milyona satmıştım, çok kazandırmasa da çok karlı bir ticaret olmustu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

harunbjk arkadaş sen orda hem gezip hem eğlenip hemde üstüne 3000 dolar para ile döneceğini mi düşünüyorsun çok ilginç.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı AlDiLuMo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harun_bjk kusura bakma ama bence biraz demagoji yapıyorsun.1000$ dolar hiç birşey diyemem demişsin doğrudur ben de diyemem.Ama 1000$ eline geçse en geç 3 ayda harcarsın.Bu harcamanın da hayatına çok önemli katkılar yapacağını zannetmiyorum..Ayrıca madem 1000$ çok önemli.Niye bunu gümrükte riske atarsın ki ? 3000$ kazanmışsan onunla dönersin.Şunu da belirtiyim bu ticaret işine abartılmadığı sürece karşı değilim,sadece son yazına ithafen fikirlerimi belirttim..
    ilk önce demogoji diosun sonra görüşümü savunuyosun sanada lafım yok
    nerde demogaji yaptım söylermisin
    yada demogoji nedemek biliomusun???
    Konu harun_bjk tarafından (18-02-2008 Saat 01:42 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

harunbjk arkadaş sen orda hem gezip hem eğlenip hemde üstüne 3000 dolar para ile döneceğini mi düşünüyorsun çok ilginç.
    sen günde 5 saat çalışcaksın galiba ben dönünce yazarım hepmiz burdayız görücez
    benim gidecegim yerde saati 8.5 dolar olan işler var ve bu işlerde 14 saate kadar çalışbiliosun biraz matemeğin varsa hesapla
    Konu harun_bjk tarafından (18-02-2008 Saat 01:46 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı drynhwyl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ipodlarin ilk jenerasyonu çıktıgında oradan 130dolara alip burada 360milyona satmıştım, çok kazandırmasa da çok karlı bir ticaret olmustu
    ben bunları konuşalım istedim millet lafı nereye getirio

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Olayın tadını kaçırmaya başladın arkadaşım ben orda gayet mantıklı bir şey dedim.Mesela ben teksasa gidicem büyük ihtimalle ve Türkiye dönmeden newyorku newjerseyi washingtonu görmeyi istiyorum ve buraları görmenin maliyetide biraz ağır oluyor haliyle.Bir de üstüne alışveriş filan yapınca fazla para kalmıyor.Mesela 3000 dolar para kazandığımı varsayalım bu paranın 1000 dolara yakını gezmek için harcanılacak,1500 doları elektronik eşya filan geriye 500 kalıyor e onuda yemek tarzı veya hostel tarzı gecelik yerlere harcarsam elde çok az para kalıyor.Tabi sen hiç gezmez eğlenmez büyük eyaletleri görmek istemezsen o sana kalmış o zaman 3000 dolar yapma ihtimalin yüksek olur ikinci bir işle birlikte.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı harun_bjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen günde 5 saat çalışcaksın galiba ben dönünce yazarım hepmiz burdayız görücez
    benim gidecegim yerde saati 8.5 dolar olan işler var ve bu işlerde 14 saate kadar çalışbiliosun biraz matemeğin varsa hesapla
    Benim gideceğim yerde 9 dolarlık saatlik ücreti var haftada minumum 32 saat.Günde 6-7 saate denk geliyor ve ikinci bir iş arıyacağım.Senin dediğin 14 saatse tamamen yalan alaskaya gitmiyorsan inanmıyorum şahsen hiç bir işyeri 14 saati bir adama vermez onun yerine yeni tap taze senin gibi bir adam daha alır onu çalıştırır keşke herkes 14 saat çalışabilse ama o da alaskada mümkün oluyor zaten.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

baştan oku bakalım konuyu kim çirkenleştirio
    sana hiçbirşeyi inandırmak zorunda değilim
    senin arkdaşın filanda değilim ayrıca

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar neyin kavgasını yapıyorsunuz ? Anlayamadım ya ?

Work and Travel programına katılmanın şartları açıktır. Bu şartları yerine getiren herkesle gelirsiniz burada fikir alışverişi yaparsınız.Gelipte "Nasıl bu şartları oluşturdun? , Baba parasıyla mı gidiyorsun ? " vs gibi sorular kimse kimseye soramaz.

E o zaman ne diye tartışma ortamı yaratıyorsunuz? WAT programındaki amacınız sizi bağlar.Artık para mı biriktirirsiniz , gezermisiniz , alışveriş mi yaparsınız , ticaret mi yaparsınız.... Orası size kalmış.

Herkes dilediği amaçla gidebilir kısacası..Birbirinizi kırmaya gerek yok..
    Konu Fiorex tarafından (18-02-2008 Saat 02:11 AM ) değiştirilmiştir.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Evet arkadaşlar ortamı germeye hiç gerek yok. Eğer bu tartışmanın ucu kırıcı mesajlara varacaksa şimdiden konuyu kilitleyelim de kimse birbirine gücenmesin. Herkes fikrini açıkça dile getirebilir ancak karşımızdakini rencide etmeden.

Konu takip ediliyor
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben kendi adıma özürdiliyorum şimdiden, sinirlendim açıkçası biraz
    ama konu çok saptı
    benim bu konyu açış amacım tammen belli
    başlıktaki gibi burda parayı katlayabilirmiyiz bu yani yoksa nekadar kaznırım gezermiyim eğlenirmiyim bana kalmış bişey bu zaten yada sizin ne yapcagınızda size
    ben kimseye kazanamassın gezemessin eğlemessin demedim ayrıca

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@harun_bjk

Gideceğin yerde gün 14 saate kadar çalışabilme imkanı var ancak çok büyük ihtimalle bu senin elinde olmuyor.Genellikle bütün şirketler ortalama günde 8 , haftada 40 saate göre ayarlamaya çalışıyor schedule'ını..Yoğun zamanlarda da ekstradan overtimelar çıkıyor ortaya ve bütün WAT programı boyunca yapacağın miktarı (konaklama-yemek çıktıktan sonra) ortalama 2500-3000 almanda fayda var.Çünkü gerçekten burada hesaplanılanlar gibi olmuyor orada.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @harun_bjk

Gideceğin yerde gün 14 saate kadar çalışabilme imkanı var ancak çok büyük ihtimalle bu senin elinde olmuyor.Genellikle bütün şirketler ortalama günde 8 , haftada 40 saate göre ayarlamaya çalışıyor schedule'ını..Yoğun zamanlarda da ekstradan overtimelar çıkıyor ortaya ve bütün WAT programı boyunca yapacağın miktarı (konaklama-yemek çıktıktan sonra) ortalama 2500-3000 almanda fayda var.Çünkü gerçekten burada hesaplanılanlar gibi olmuyor orada.
    benim oraya giden arkadaşlarım var geçen seneden
    14 saat olayı şöyle kendi işinde 8 saat çalıştıktan sonra başka i pozisyonda 14 saati tammalıyosabiliosun
    bushgardens 6000 kişi istihtam ettiği için çalışcak işte çok oluo
    benim arkadaşlarım gündüleri norlam işini yapıp 8 saat çalıştılar
    akşamlarııda park temizleme işinie gittiler çalıştılar ve iyide para kazandılar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hmm. 2.iş olanağından bahsediyorsan ok. Yapılabilir. Hatta benim arkadaşımda vardı 2 iş birden yapıp 8800'le dönen.Mümkün yani bunlar. Ama tabiki şartların uygun olması gerekir.İlk işindeki zaman çizelgesi değişkenlik göstermemeli ve 2. iş olanağının çok olduğu bir yere gitmelisin.Virginia Beach 2 iş için ideal diye duymuştum.
    Ama aynı şirketin farklı departmanları da olabilir tabi.Oda şirkete bağlı bişi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

harun bjk arkadaşım fikrine saygın var para kazanabilirsin dediğin şartlar olursa yani 8,5 dolardan 14 saat çalışma imkanı zaten anca bu şekilde program masrafları çıkabilir. çoğumuz borç alarak gidiyoruz. yani en azından ben baba parası ile gitmeyeceğim. benim amacımda masrafımı karşılamak ondan sonra param olursa gezmek ama diğer bazı arkadaşlar yazmış hava alanında sorun çıkabilir diye çıkarsa kötü olur hem istediğin fiyattan çıkaramaz isen buraya öndüğünde sorun yaşayabilirsin. yani dostum ama dediğim gibi olabilir. sonuçta fena bir fikir gibi görünmüyo. riski fazla olsa bil ama belki de değildir. sonuçta hiç hava alanından geçmedim. saygılar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lifeanddead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harun bjk arkadaşım fikrine saygın var para kazanabilirsin dediğin şartlar olursa yani 8,5 dolardan 14 saat çalışma imkanı zaten anca bu şekilde program masrafları çıkabilir. çoğumuz borç alarak gidiyoruz. yani en azından ben baba parası ile gitmeyeceğim. benim amacımda masrafımı karşılamak ondan sonra param olursa gezmek ama diğer bazı arkadaşlar yazmış hava alanında sorun çıkabilir diye çıkarsa kötü olur hem istediğin fiyattan çıkaramaz isen buraya öndüğünde sorun yaşayabilirsin. yani dostum ama dediğim gibi olabilir. sonuçta fena bir fikir gibi görünmüyo. riski fazla olsa bil ama belki de değildir. sonuçta hiç hava alanından geçmedim. saygılar...
    ben kıbrısta okudum 3 yıl kıbrısta dışhatlarda iniosun
    ve ne bakan var ne soran tabi amerikadan gelince başka bi kapıdan geçirmiolarsa özelikle
    bi tek ailelerin seni beklediği bi yer var bilirsin tam o kapıdan çıkmadan solda bi memur var o seni çevrirse belki problem olur ki beni bi kere çevirdi nedenide 4 bavul 2 tanede el çantam vardı ögrenciyim dedim kesin dönüş yaptım dedim bakmadı bile
    yani havaalnı okadar sıkı değil ama tekrar söylüyorum ben kıbrıstan geldiğimde öyleydi eğer amerikadan gelince başka bi kapıdan geçiosan bilmiorun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm. 2.iş olanağından bahsediyorsan ok. Yapılabilir. Hatta benim arkadaşımda vardı 2 iş birden yapıp 8800'le dönen.Mümkün yani bunlar. Ama tabiki şartların uygun olması gerekir.İlk işindeki zaman çizelgesi değişkenlik göstermemeli ve 2. iş olanağının çok olduğu bir yere gitmelisin.Virginia Beach 2 iş için ideal diye duymuştum.
    Ama aynı şirketin farklı departmanları da olabilir tabi.Oda şirkete bağlı bişi
    budur işte abi şunları söyleyin ben 3000 dolar dedim millet şaşrdı
    bakın arkadaş kaçparayla dönmüş
    benim dediklerim gece işi zaten bizim zaman çizelgemiz gündüz olacagından 2.iş olayı bizde çok rahat olucak hatta msnde sorum arkadaşıma tekrar
    onlar şöyle yapıomuş sabah 7.00 akşam akşam 17.00
    sonrada gece işine çıkıolarmış 22.00 ile 03.00 arası
    yani nerdeyse 14 saat iş 10 saat ihtiyaç molası
    gece işi dedğim her zmanda yapmıolarış bazende saatleri deişiormuş
    tabi çok uykusuz kaldık dio zombi gibiydik dio ama yapmışlar sonuçta bu olayı
    bu arada boş zmanalarındada full uyumuşlar
    bu arkadaşlar 2.5 ay böyle çalışıp sonra bütün parayı sahil çeridini gezerek harcamışlar sahil şeridinide mustangle gezerek yapmışlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

İşte burada dikkat edilmesi gereken. Sabit bir işte sabit schedule ile çalışmak. Bu olursa dediklerin yapılabilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

umarım yapmaya çalışaz işte daha gitmeden hüküm vermenin yanlış oldugunu bende biliorum ama insan herşeyi iyi düşünmeye çalışmalı bence

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı harun_bjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım yapmaya çalışaz işte daha gitmeden hüküm vermenin yanlış oldugunu bende biliorum ama insan herşeyi iyi düşünmeye çalışmalı bence

Bak burada sana katılmıyorum Çünkü iyi düşünüpte orada hayal kırıklığı yaşarsan, bu seni daha fazla üzecektir.Şimdiden en kötüsüne şartlanıp, kabullenip gitmek bana göre en mantıklısıdır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks