Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arkadaslar Yardiminiza Ihtiyacim Var

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Arkadaslar Yardiminiza Ihtiyacim Var

Arkadaslar su anda Amerikadayim alabama-birminghamdayim bir haftadir burdayim pazartesi de ise basliycam isim housekeeping fakar sole bir sorunum var burada calisacak tek wat ogrencisiyim su an bir motelde kaliyorum ve 1 haftaligina 267 dolar verdim bi ayligina bir yurt buldum aylik 570 dolar istemekteler haftalik calisma saatim 32.5 saat ve ingilizcemde iyi degil ondan dolayi anlasma zorlugum cok ust duzeeyde ve tek olmakta tabi ki cabasi.
    Su anda onumde iki secenek var ya herseyi silip turkiyey donucem ve seneye arkadaslarimla tekrar gelmeye calisicam.
    yada 2.5 ay disimi sikip eylulde direk donucem acikcasi su durumda travel bile istemiorum. sizce napmaliyim burda tek basina olmam cok can skici bi durum ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya gtmissin oraya ne donmesi be kardesim bulmussun bi yurtta adam gibi calis amerikalilarla muhabbet etmeye calis ingilizceni gelistir oyle gel bari.. cocuk degilsiniz ilk zorlukta kacmayi dusunmeyin...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı osmanay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar su anda Amerikadayim alabama-birminghamdayim bir haftadir burdayim pazartesi de ise basliycam isim housekeeping fakar sole bir sorunum var burada calisacak tek wat ogrencisiyim su an bir motelde kaliyorum ve 1 haftaligina 267 dolar verdim bi ayligina bir yurt buldum aylik 570 dolar istemekteler haftalik calisma saatim 32.5 saat ve ingilizcemde iyi degil ondan dolayi anlasma zorlugum cok ust duzeeyde ve tek olmakta tabi ki cabasi.
    Su anda onumde iki secenek var ya herseyi silip turkiyey donucem ve seneye arkadaslarimla tekrar gelmeye calisicam.
    yada 2.5 ay disimi sikip eylulde direk donucem acikcasi su durumda travel bile istemiorum. sizce napmaliyim burda tek basina olmam cok can skici bi durum ?
    durumundan memnun olmayan herkese önerdiğim gibi erken dönme. kal orda. 2,5 ay 3 ay neyse..en azından ingilizcen gelişir ve daha 1 haftadır ordasın bence 1 hafta daha sonra biraz daha alışırsın ve bazı şeyler düzene girmeye başlar.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bunları görünce gerçekten korkuyorum, üstelik bayan olarak tek başıma gidicem ben,sınavlarm yüzünden bi hafta sonra gidicem tek başıma üstelik geç üstelik kötü bi ingilizceyle,bu kadar kötü olmamalı ya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk 2 haftanın kaç kişi giderseniz gidin zorlu geçeceğini öğrendim gidenlerin bana söylediklerinden. o yüzden öyle ilk haftalar sakın geri dönmeyin sıkın dişinizi sonraları umuyorum ki sorunların üstesinden gelmiş olacaksınız.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tam topluyorum cesaretimi falan, sonra bi okuyorum burdan,bide ben bayan olarak acaba ne felaketler görücem diye valla inanılmaz korkuyorum,millet heyecanlanır ben korkuyorum arkadaş

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ya ilk defa başka bi şehre gidince bile insana zor geliyor. biz bi de okyanus aşacağız normal zor gelmesi. bi de çalışma hayatına ilk defa başlıyorsan daha da zor olur. ama dayanmak lazım. yani bu zorluğu bilerek gidiyoruz sonuçta.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

türkiye de çok çalıştım yaklaşık 1.5 yıla yakın tecrübem var çok çeşitli işlerde, çalışmak anlamında bi sıkıntım olmaz alışığım çünkü,ama ingilizcem korkutuyo belki de beni,ingilizcem yüzünden bi sıkıntı yaşayıp aynı bu arkadaşlar gibi yalnız kalmak çok kötü olur gerçekten. gerçi öyle bi durumda da hiç olmadı bi bar bulsam bari diyorum barmenler konuşur ya hani,belki insaflı birine denk gelirim,umarım kahve içebileceim bi bar bulabilirim )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kötü örneklerin yanında iyi örnekleri de okumayı ihmal etme

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

doğru söylüyosun bide bunu deniyim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bide bu konuyu hyazan arkadaşım sende bi barmen bul yaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İngilizce konusunda çok sıkıntı yapmayın arkadaşlar, insanların %99'u İngilizce konusunda çok anlayışlı. Cümleyi kuramasanız bile anlamaya çalışıyorlar ne anlatmaya çalıştığınızı. İnsanlar çok nazik, dışarıya çıktınız mesela, her çıkışınızda mutlaka birisiyle sohbet ediyorsunuz. Zaten yabancı olduğunuzu anlayınca sohbet etmeye çalışıyorlar ve Türkiye ön yargısıyla henüz karşılaşmadım açıkçası. Karşılaşsam da çok önemsemem herhalde çünkü iyi yönleri görmeye çalışıyorum. Ben derim ki korkanlar biraz cesaret göstersinler gitsinler, geri dönmek isteyenler de biraz dirayet göstersinler, kalsınlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kardesım bende aynıyım keske aynı yerde bulusup ıse baslıyabılsek o zaman cok guzel gecer zaman bende ıng bılmıyorm ama yardımcı oluyolar hakketen. ben bıle suan travel yapcağımı dusunerek sıkıyorm dısımı bencede donmek olmaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar bu durum kotu ornek olmasi acisindan yazmadim amerikaya yeni gelecek arkadaslar gelmeden mutlaka ve mutlaka kalacak yer konusunu ve baska ogrencinin olup olmama konusunu halletmeli .
    ki bi sekilde isler duzene giriyo galiba su an kendi cabalarimda bi ev kiraladim aylik 300 dolar vericem birmingham ic kesimlerde kaldigi icin eglnme sansim neredeyse yok tabi yanimda arkadasinda olmamasi isin cabasi hedefim eylul 5 ine kadar calisip burdan new york yapip kendime kattiklarimi kar sayip turkiyeye donmek .
    ilk anda insan ben gibi panige kapilabiliyo fakat sakin kafayla biseyler yapmaya cabalayinca bazi seyler galiba duzene girmekte .
    ins. hepinizin wati benim gibi degidle iyi gecer

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ilk haftalar zor olur kimse demedi kolay olacagını

1aya öğreniceksin herşeyi biraz dirençli olun yahu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı osman38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesım bende aynıyım keske aynı yerde bulusup ıse baslıyabılsek o zaman cok guzel gecer zaman bende ıng bılmıyorm ama yardımcı oluyolar hakketen. ben bıle suan travel yapcağımı dusunerek sıkıyorm dısımı bencede donmek olmaz.
    aynen en azindan traveli birlikte yapabiliriz dedigim gibi ben birminghamdayim burdan boyle olan arkadaslari orgutleyip ortak bi yerde bulusup en azindan traveli iyi yapabiliriz cok iyi olur birlikte travel yapsak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlk Yazındaki Telaş Ve Son Yazındaki Vurdumduymazlık Demek ki zamanla İŞler Yoluna Giriyormuş

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı osmanay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu durum kotu ornek olmasi acisindan yazmadim amerikaya yeni gelecek arkadaslar gelmeden mutlaka ve mutlaka kalacak yer konusunu ve baska ogrencinin olup olmama konusunu halletmeli .
    ki bi sekilde isler duzene giriyo galiba su an kendi cabalarimda bi ev kiraladim aylik 300 dolar vericem birmingham ic kesimlerde kaldigi icin eglnme sansim neredeyse yok tabi yanimda arkadasinda olmamasi isin cabasi hedefim eylul 5 ine kadar calisip burdan new york yapip kendime kattiklarimi kar sayip turkiyeye donmek .
    ilk anda insan ben gibi panige kapilabiliyo fakat sakin kafayla biseyler yapmaya cabalayinca bazi seyler galiba duzene girmekte .
    ins. hepinizin wati benim gibi degidle iyi gecer
    bide güzel alışveriş de yaparsın arkadaşım herşey yoluna girer inşallah yakında

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

isleri cok dusununce dha skntili oluyo bende oluruna birakmaya calisiryorum bkalim elimden geldigince bu durumdan yararlanmaya calsiicam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

http://www.youtube.com/watch?v=WRmBChQjZPs Dostlar bu şarkı sizlere gelsin zorlular için sözleri manidardır
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)