Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İkinci işi bulma sorunsalı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Standart İkinci işi bulma sorunsalı

Gereken malzemeler;

- 1 adet gidilecek yer adresi
    - 1 adet Google Earth programı
    - 1 adet yardımsever forum üyesi (Burda ben varım, aramanıza gerek yok)

Google Earth'ü açıp resimde görülen yere adresi yazıyoruz. Sonra alt taraftaki Labels kısmından altı çizili olanları işaretliyoruz. Bunlar o civardaki barları, otelleri, restoranları, gaz istasyonlarını, kısacası kolayca iş bulunabilecek yerleri gösterecek.

Herkese bu resimdeki gibi bir yer düşerse değil 2, 3-4 iş bile bulabilirsiniz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı farukyazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gereken malzemeler;

- 1 adet gidilecek yer adresi
    - 1 adet Google Earth programı
    - 1 adet yardımsever forum üyesi (Burda ben varım, aramanıza gerek yok)

Google Earth'ü açıp resimde görülen yere adresi yazıyoruz. Sonra alt taraftaki Labels kısmından altı çizili olanları işaretliyoruz. Bunlar o civardaki barları, otelleri, restoranları, gaz istasyonlarını, kısacası kolayca iş bulunabilecek yerleri gösterecek.

Herkese bu resimdeki gibi bir yer düşerse değil 2, 3-4 iş bile bulabilirsiniz.

evet çok faydalı ve pratik bir yöntem.. zaten en büyük ve ücretsiz rehber amerika'da google earth, iş bulma, yol bulma, hatt otobüs seferleri ve duraklarını bulmada...

teşekkürler bilgi için,
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

çok güzel bir kaynak olmuş eline sağlık fakat bu 2.iş bulma konusunu anlayamıyorum.hepimiz günde en azından 8 saat çalışacağız değilmi?e bu saatten sonra nasıl bir iş yapılabilir,yani bir 8 saat daha artık çok angarya olur,ben türkiyede sürekli 10 saat çalıştım haftanın 6 günü ve ciddi anlamda yorucuydu
    Haftanın tek günü çalışabileceğimiz,yada part time 3-4 saat çalışabilceğimiz işler varmı?daha önce 2.işte çalışmış arkadaşlara bir sormak lazım işin niteliğini.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

eğer çalıştığın yerde ikinci bir iş bulursan hem zaman hem de para bakımından daha iyi olur senin için.. çünkü iki iş arasında mesafe olması, zaman farkı olması baya yıpratır insanı... ayrıca 24 saat açık olan bir yerde (ör: restorant) da gece çalışmak hem seni çok yormaz, hem de kolay iş bulmanı sağlar, çünkü gece çalışma isteyen çok insan yok wat öğrencileri hariç...

her halükarda yaşam ve uyku düzeninde bir parça bozulma olacak... ama para kazanmak kolay değil
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

işte dediğim gibi yanlış anlasılmasın ama çok insan şimdiden heves ediyor 2.iş bulurum diye ama 5 yıldır yaz tatilsiz okuyup çalışan biri olarak,çalışmak okdr kolay birşey değil diye düşünüyorum hele hele hizmet sektöründetabi orada farklı olabilir,bende kovalıyacağım şöyle part time bir iş yada off günümde tek günlük bir iş ama bulamazsamda çok dert değil,çünkü sezonluk işçiler değiliz,en azından öğrenciyken birazda kafa dinlemeye hakkımız var.benim ilk tatilim olacak uzun süre sonra

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte dediğim gibi yanlış anlasılmasın ama çok insan şimdiden heves ediyor 2.iş bulurum diye ama 5 yıldır yaz tatilsiz okuyup çalışan biri olarak,çalışmak okdr kolay birşey değil diye düşünüyorum hele hele hizmet sektöründetabi orada farklı olabilir,bende kovalıyacağım şöyle part time bir iş yada off günümde tek günlük bir iş ama bulamazsamda çok dert değil,çünkü sezonluk işçiler değiliz,en azından öğrenciyken birazda kafa dinlemeye hakkımız var.benim ilk tatilim olacak uzun süre sonra
    haklısın o konuda, giden bir çok öğrenci oraya işçi olarak gittiğini unutuyor, sanki tatile geldiğini zannediyor ve en ufak bi zorlukta morali bozuluyor... fiziksel ve ruhsal olarak dayanıklı olmayan birine asla önermiyorum 2.işi, çünkü birkaç gün dayanıp sonra tamamen mutsuz bi şekilde dönüyorlar, sonra wat hakkında bisürü olumsuz şey söylüyorlar (arkadaşlarım içinden bile böyle yapanlar oldu)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Ben sırf para için gittiğim için 2., 3. ve mümkünse 4. işte bile çalışırım Düşüp bayılana kadar durmak yok

İngilizce geliştiririm, masraflarımı çıkartırım diyenler 40 saat çalışıp köşelerine çekilebilirler.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

faruk seni para için manhattanda zencilerle kanundışı işler yaparken görmeyelim haberlerde

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Valla onu da düşünüyorum. Geçen sene manhattan'a çok gittim ama harlem tarafına uğramadım. Bu sene "American Gangster" ı izleyince bir esinlenme meydana geldi.
    Şu meretin gram fiyatı netten araştırılmıyo ki yaa :S Var mı bildiğiniz mekanlar, ceplere doldurup getirelim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

aman derimfilmde gördün demi sonunda ne olduğunu kral bile olsan böyle pis işlerde sonun hapisama sende haklısın 50 yıl memur gibi yaşayacağına 10 yıl kral gibi yaşa

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

merak etmeyin gerek yok öyle şeylere girmeye, çalışan adama iş var orda sorun değil, kazanırsınız istediğiniz kadar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bak ama şimdide şu vergiler canımı sıktı.bu vergileri kesin olarak geri alabilmemiz gerek yoksa ciddi anlamda bayağı bir vergi ödeyeceğiz.ama bana göre bu vergi olayı yanlış çünkü türkiyede çalışan yabancılar yada ziyarete gelenler belli bir süreyi geçmedikleri sürece tam mükellef olmuyorlar.ki bu süre sanırım 6 ay.biz neden muaf olmuyoruz onu anlayamıyorum.muaf olmasak bile biz öğrenci statüsünde gidiyoruz bir şekilde sembolik bir rakam vermemiz gerek.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

bak ama şimdide şu vergiler canımı sıktı.bu vergileri kesin olarak geri alabilmemiz gerek yoksa ciddi anlamda bayağı bir vergi ödeyeceğiz.ama bana göre bu vergi olayı yanlış çünkü türkiyede çalışan yabancılar yada ziyarete gelenler belli bir süreyi geçmedikleri sürece tam mükellef olmuyorlar.ki bu süre sanırım 6 ay.biz neden muaf olmuyoruz onu anlayamıyorum.muaf olmasak bile biz öğrenci statüsünde gidiyoruz bir şekilde sembolik bir rakam vermemiz gerek.
    zaten çok abartı rakamlar değil vergiler, bence... oran olarak eyaletler değişse de geneli %10 civarında oluyor, ki zaten geri dönüşümü olan bişey... ve sanırım bizim ülkemizde de yabancı ülke vatandaşlarından gelir vergisi alınıyor...

ha, almasalar daha mı iyi olur, tabiki

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

dediğim gibi tam emin olmamakla beraber 6 ay gibi bir süre veriliyor türkiyede 6 ayı geçersen tam mükellef oluyorsun ve türk vatandaşı gibi vergi veriyorsun,sınırlı mükellef olanlar türkiyedeki vergilerden muaf oluyor ama bu türkiyede tabi.şu türk vergi sistemi derslerine daha sık girmem lazımgeri dönüşümü olacaksa güzel ama bir müddet sonra alacağımızı okumuştum forumda.artık bekleyip alırız ilaç gibi gelir o para

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

dediğim gibi tam emin olmamakla beraber 6 ay gibi bir süre veriliyor türkiyede 6 ayı geçersen tam mükellef oluyorsun ve türk vatandaşı gibi vergi veriyorsun,sınırlı mükellef olanlar türkiyedeki vergilerden muaf oluyor ama bu türkiyede tabi.şu türk vergi sistemi derslerine daha sık girmem lazımgeri dönüşümü olacaksa güzel ama bir müddet sonra alacağımızı okumuştum forumda.artık bekleyip alırız ilaç gibi gelir o para
    evet bu dönemde alınıyor vergiler (nisan mayıs gibi)
    o zaman 3000$ kazanmakla 3400$ kazanmak arasında çok bi fark olmasa da, bütün para harcanıp tam dönem ortasında eline bi 400$ geçince öğrenci olarak daha bir iyi oluyor... vergi dersin olduguna göre iibf okuyosundur, demeye çalıştığım marjinal fayda yükselişi yani

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

sorma iibf yaktı beni zaten böyle can sıkıcı derslerlemarjinal fayda diyincede aklıma haftaya gireceğim makro iktisat sınavı geldi
    yine konuyu dağıttım kusura bakmayın ama bu vergiler sadece kazanç ve eyalete göremi değişiyor yoksa işin niteliği bizim sosyal durumumuz mesela öğrenci olmamız gibi durumlarda işin içine giriyormu?yada mesela 2.iş ne kadar etki ediyor?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

sorma iibf yaktı beni zaten böyle can sıkıcı derslerlemarjinal fayda diyincede aklıma haftaya gireceğim makro iktisat sınavı geldi
    yine konuyu dağıttım kusura bakmayın ama bu vergiler sadece kazanç ve eyalete göremi değişiyor yoksa işin niteliği bizim sosyal durumumuz mesela öğrenci olmamız gibi durumlarda işin içine giriyormu?yada mesela 2.iş ne kadar etki ediyor?
    ödediğin birkaç çeşit vergi var (eyalet, federal....) oranlar değişiyor ama hala bir tablo bulamadım nedir, hangisinde yüksektir bilemiyorum o yüzden.... ikinci, üçüncü bir iş vergini etkilemiyor, ne kadar çalışırsan saat üzerinden ödüyorsun vergini... çok fazla kafaya takılacak bir durum değil, yani saatlik 8$ çalışan biri4-5 gün fazla çalışıp 3 ayda ödediği vergiyi kazanabilir garip bir yöntem oldu ama idare et bu saatte

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İşverenle konuşursanız belki sizi kayıt dışı çalıştırabilir. Hakeza ben geçen böyle yaptım. Patronla konuşmama gerek kalmadı. Aldığım çeklerde 0 vergi vardı. direk x9$ oluyordu Bir süre sonra o işten çıkıp benzinliğe geçtim. Tabi hayali bir benzinlikti burası. O yüzden istesem bile vergi ödeyemezdim. Belki vicdanım sızlardı ve ABD'ye bağış yapardım ama bende tam tersi oldu. Vicdanım sızladı işgal altındaki yerleri düşününce ve maaşlarımdan 1 cent dahi vergi ödemeyerek içimi rahatlattım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)