Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: dil okulu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart dil okulu

merhaba
    1 yıllık dil okuluna yazılıp ilk ayın parasını ödedikten sonra bi daha ödemeyip usa de kalmak bir sorun yaratırmı bu cinliği düşünen ve uygulayan başka kimse varmı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

F1 vizesi ogrencilerinin okula gıttıklerı sure boyunca vizeleri gecerlidir. aksi taktirde vize iptali soz konusu olur.. amerikada kacak duruma dusersın..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

amerika da ,turkiye de universite okuduktan sonra kacak duruma dusmek hic dogru bi karar degil..cok ucuz dil kurslarina yazilarak bu durumu onleyebilirsiniz//

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı atlantiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerika da ,turkiye de universite okuduktan sonra kacak duruma dusmek hic dogru bi karar degil..cok ucuz dil kurslarina yazilarak bu durumu onleyebilirsiniz//
    en ucuz dil okulunu nerden buluruz internet adresi verebiir misin
    haftada 1 saat bile olur nasıl olsa gitmiycem
    bide social security numberim var iş bılabilir miyim çalışsam yasal mı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı maliarici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en ucuz dil okulunu nerden buluruz internet adresi verebiir misin
    haftada 1 saat bile olur nasıl olsa gitmiycem
    bide social security numberim var iş bılabilir miyim çalışsam yasal mı
    amerikada bir dil kursuna yazilirken min. haftada 20 saat olma sarti kosuluyor..ilk basta 3 aylik bir kursa yazilip daha sonra ki adimlarinizi orada belirleyebilirsiniz...dil kursu icin gidenler yasal olarak calisma hakkina sahip olmuyor, her ne kadar social security niz olsa bile....ama tabi dil kursu icin giden ogrencilerin yuzde doksani calisiyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Haftalık 20 saatin altı "part time" öğrenci sayılıyor. Böyle olanlara F1 vizesi verilmiyor.

Okula kayıt olurum gitmem diyorsan, imkansız. Belirli devamsızlık oranını geçince okuldan aıtlıyorsun.Vizen iptal ediliyor.

Özellikle son zamanlarda devletten gelen baskı yüzünden okullar devamsızlık hususunda çok katı davranıyorlar.

J1 ile bize verilen "social security" numarası sadece yazın geçerli.
    Onun dışında kullanmaya çalışırsanız, kontrol edilince geçersiz olduğu kolaylıkla ortaya çıkıyor.

Bütün bunları nerden mi biliyorum. Yaz sonunda dil okuluna kayıt olup J1 vizesinden F1'a geçiş yatırmak için başvurdum. Şuan Amerika'dayım, cevabı bekliyorum.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftalık 20 saatin altı "part time" öğrenci sayılıyor. Böyle olanlara F1 vizesi verilmiyor.

Okula kayıt olurum gitmem diyorsan, imkansız. Belirli devamsızlık oranını geçince okuldan aıtlıyorsun.Vizen iptal ediliyor.

Özellikle son zamanlarda devletten gelen baskı yüzünden okullar devamsızlık hususunda çok katı davranıyorlar.

J1 ile bize verilen "social security" numarası sadece yazın geçerli.
    Onun dışında kullanmaya çalışırsanız, kontrol edilince geçersiz olduğu kolaylıkla ortaya çıkıyor.

Bütün bunları nerden mi biliyorum. Yaz sonunda dil okuluna kayıt olup J1 vizesinden F1'a geçiş yatırmak için başvurdum. Şuan Amerika'dayım, cevabı bekliyorum.
    ne kadara kaydoldun bide türkiyeye dönmeden geçiş yapılamıyodu sen nasıl yaptın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ne kadara kaydoldun bide türkiyeye dönmeden geçiş yapılamıyodu sen nasıl yaptın
    Bu olayın adı "Change of Status".
    Kayıt işleri toplamda 800 dolar civarına mal oldu.Yarısı okula, yarısı da ABD göçmenlik ofisine, yani devlete.

Tabi böyle yaparak sadece başvurmuş oluyorsun.Daha sonra 1-6 ay arası bir sürede sana geri dönüyorlar.Red alırsan, ülkeyi terk ediyorsun.

Tek ve en büyül handikapı; eline verdikleri kağıtla (I-20) vizeli sayılıyorsun ama ABD'den çıkarsan geri giriş için normal vizeye başvururmuş gibi konsolosluğa gidip başvurman lazım.

Abim aynısı yaptı, Türkiye'ye geldi, vizeye başvurmak zorunda kaldı; 2 yıllık lazımken 5 yıllık verdiler.

Ben dil okuluna yazılıp maksimum süre kalmak istiyorum diyorsan en güzeli bu. Red alsan bile 3-5 ay daha kalmış oluyorsun.

Ama en garantisi Türkiye'ye döndükten sonra normal F1 vizesine başvurmak.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu olayın adı "Change of Status".
    Kayıt işleri toplamda 800 dolar civarına mal oldu.Yarısı okula, yarısı da ABD göçmenlik ofisine, yani devlete.

Tabi böyle yaparak sadece başvurmuş oluyorsun.Daha sonra 1-6 ay arası bir sürede sana geri dönüyorlar.Red alırsan, ülkeyi terk ediyorsun.

Tek ve en büyül handikapı; eline verdikleri kağıtla (I-20) vizeli sayılıyorsun ama ABD'den çıkarsan geri giriş için normal vizeye başvururmuş gibi konsolosluğa gidip başvurman lazım.

Abim aynısı yaptı, Türkiye'ye geldi, vizeye başvurmak zorunda kaldı; 2 yıllık lazımken 5 yıllık verdiler.

Ben dil okuluna yazılıp maksimum süre kalmak istiyorum diyorsan en güzeli bu. Red alsan bile 3-5 ay daha kalmış oluyorsun.

sen şu anda nerdesin dil okuluna giderken aynı yerde mi çalışacaksın işveren yine aynı şartları sağlıyor mu

Ama en garantisi Türkiye'ye döndükten sonra normal F1 vizesine başvurmak.
    sen şu anda nerdesin dil okuluna giderken aynı yerde mi çalışacaksın işveren yine aynı şartları sağlıyor mu kalacak yer falan nasıl hallettin saati kaç dolara çalışıyosun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abi işveren derken zaten kaçaksın, öğrencilerin çalışması yasak.

Genellikle yapabileceğin işler:
    1-Pizza dağıtımı.
    2-Restoranlarda garsonluk, busboy-busser, bulaşıkçı.
    3-Benzinci de pompacı, kasiyer.

Ama çoğunlukla fazla tecrübe gerektirmediği için öğrenciler arabayla pizza dağıtımı işi yapıyorlar.

Benim gibi tanıdığın falan varsa, gidip konuşup uzun süre kalacağını belirtip 1 aylık "training"den sonra garsonluk da yapabilisin.

Türk sahibi olan restoranların genellikle işçi evleri oluyor. Orda kalma olayı güvenli ve ucuz oluyor.Ben de patronun sahibi olduğu işçi evindeyim.

Normal bir işte aylık ortalama 1500-2000 dolar civarı yaparsın. En kötü 400-500'ü eve gitse 400-500 civarı da okula gidiyor. Yani rahat rahat geçiniyorsun.

Dil okulundayken işler kolay.Ama üniversite okumaya gelince o çok zor işte. Çok masrafı var.

Benim aylık masraflar:
    1-175 dolar eve.
    2-100 dolar abur-cubur çikolata falan. (Biraz hastasıyım da.)
    3-Restoranda yediğim için yemek olayı bedava.
    4-Daha okul başlamadığı için 300 dolar okul masrafı ve 150 dolar yol masrafı yok.

WAT olayı gibi sadece çalışıp geziyom.Haftada 33 saat çalışıyorum. Günde 3-5 saat film-dizi seyrediyorum. Ayda 1200-1600 dolar arası kazanıyom.

Öle işte. Mezun olduysan güzen bir seçenek de.Okul devam ediyorsa yakmaya değmez bence.Benim gibi uzatırsın okulu sonra.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abi işveren derken zaten kaçaksın, öğrencilerin çalışması yasak.

Genellikle yapabileceğin işler:
    1-Pizza dağıtımı.
    2-Restoranlarda garsonluk, busboy-busser, bulaşıkçı.
    3-Benzinci de pompacı, kasiyer.

Ama çoğunlukla fazla tecrübe gerektirmediği için öğrenciler arabayla pizza dağıtımı işi yapıyorlar.

Benim gibi tanıdığın falan varsa, gidip konuşup uzun süre kalacağını belirtip 1 aylık "training"den sonra garsonluk da yapabilisin.

Türk sahibi olan restoranların genellikle işçi evleri oluyor. Orda kalma olayı güvenli ve ucuz oluyor.Ben de patronun sahibi olduğu işçi evindeyim.

Normal bir işte aylık ortalama 1500-2000 dolar civarı yaparsın. En kötü 400-500'ü eve gitse 400-500 civarı da okula gidiyor. Yani rahat rahat geçiniyorsun.

Dil okulundayken işler kolay.Ama üniversite okumaya gelince o çok zor işte. Çok masrafı var.

Benim aylık masraflar:
    1-175 dolar eve.
    2-100 dolar abur-cubur çikolata falan. (Biraz hastasıyım da.)
    3-Restoranda yediğim için yemek olayı bedava.
    4-Daha okul başlamadığı için 300 dolar okul masrafı ve 150 dolar yol masrafı yok.

WAT olayı gibi sadece çalışıp geziyom.Haftada 33 saat çalışıyorum. Günde 3-5 saat film-dizi seyrediyorum. Ayda 1200-1600 dolar arası kazanıyom.

Öle işte. Mezun olduysan güzen bir seçenek de.Okul devam ediyorsa yakmaya değmez bence.Benim gibi uzatırsın okulu sonra.
    süper miş
    okul bitti benim
    bilseydim senin gibi kalırdım
    insan daha neler öğreniyo forum çok faydalı
    bende bir şey öğrendim 7 yıl kaçak kalırsan amerika vatandaşı olabiliyormuşsun
    gerçi 7 yıl yakalanmayan adam napsın vatandaşlığı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Gokçek bir kaç sorum var bu konuda;

Abim aynısı yaptı, Türkiye'ye geldi, vizeye başvurmak zorunda kaldı; 2 yıllık lazımken 5 yıllık verdiler
    1.abinI-20 ilemi türkiyeye döndü yoksa Mevcut J1 ile mi?
    5 yıllık verdiklerine göre hani söylenen "Amerikadayken F1 başvurusu yapmayın TR ye gelin sonra F1 başvurusu yapın yoksa konsolosluk sorun çıkartıyormuş... " palavra....

2. Dil okuıluna kaç aylık ve ne kadara yazıldın?
    Daha okul başlamadığı için 300 dolar okul masrafı ve 150 dolar yol masrafı yok.
    okuldan kastın dil okulumu yoksa dil okulu bittikten sonra akademik bir programımı kastettin...ayrıca dil okulunu bitirdikten sonra ne yapmayı düşünüyorsun?

şimdideden sağol

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gokçek bir kaç sorum var bu konuda;

1.abinI-20 ilemi türkiyeye döndü yoksa Mevcut J1 ile mi?
    5 yıllık verdiklerine göre hani söylenen "Amerikadayken F1 başvurusu yapmayın TR ye gelin sonra F1 başvurusu yapın yoksa konsolosluk sorun çıkartıyormuş... " palavra....

2. Dil okuıluna kaç aylık ve ne kadara yazıldın?

okuldan kastın dil okulumu yoksa dil okulu bittikten sonra akademik bir programımı kastettin...ayrıca dil okulunu bitirdikten sonra ne yapmayı düşünüyorsun?

şimdideden sağol
    Abim mezun olduktan sonra normal F1 vizesiyle gitti dil okuluna. Sonra 1 yıllık vizenin sonuna doğru yüksek lisans için üniversiteye kayıt yaptırdı. İşte o sıra Amerika'dan yaptığı için vize uzatma olayını vizesiz I-20 formu aldı. Pasaportta eski vize vardı ama dönerken zaten vizene bakmıyorlar.

Geldikten sonra verdikerl 5 yıllığı işte.

Dil okulu dedim ya kolay.Aylık 300 dolar.Başka masrafı da yok.

Akademik program için ayda en az 1000 dolar vermen lazım. Diğer okul masraflarını saymıyorum sadece okul ücreti.

Ha ailen ayda en az 500 dolar gönderebiliyorsa sana çok güzel. Direk gir üniversite olayına.

Ama üniversite olayında bir yandan işte çalışıp bir yandan okula gidip bir yandan da ders çalışmak... Çok yoğun oluyormuşsun.

Ben 6 aylık başvurdum ama Şubat'a kadar kalacağım. İkinci döneme geri döneceğim okula.Okul bitmedi daha.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gokcek
    bende turkiyeden basvurucam f1 vizesine.. ekim sonunda geldim americadan şimdi vize dosyasını hazırlıyorum..
    sen hangi dil kursuna gidiyosun.?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gokcek
    bende turkiyeden basvurucam f1 vizesine.. ekim sonunda geldim americadan şimdi vize dosyasını hazırlıyorum..
    sen hangi dil kursuna gidiyosun.?

Benimki burası,
    http://www.uceda-englishinusa.com/prices.html

Ama ben senin yerinde olsam iş olanaklarına göre kursu seçerdim.
    Yani Amerikada sana yardımcı olabilcek tanıdığın varsa onun yaşadığı şehre gitmen daha yararlı olur.Çünkü New Jersey, New York, Boston bütün kıyı doğu şeridi hep okullarla dolu.
    Seçenek çok ucuz da çok.
    Önemli olan "İş nerde bulabilirsin". "Kalacak yer nerde ucuz." Buna göre şehri belirlediğin zaman orda dil okulu bakarsın.
    Dil okulu doğu kıyısında heryerde var zaten.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dil okulunun ortamı nasıl hep yabancılar mı var türklerde varmı
    bide 50 kişi mi kalıyodunuz evde gerçekten kişi başı aylık 8 dolara geliyo ne güzel

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dil okulunun ortamı nasıl hep yabancılar mı var türklerde varmı
    bide 50 kişi mi kalıyodunuz evde gerçekten kişi başı aylık 8 dolara geliyo ne güzel
    Benim gittiğim yerde Türk yok gibi.Gideceğin yere göre değişir.Bazı yerler Türkle dolu.Benim tavsiyem Türklerden çok uzak durma.
    Bir çok mevzuda bilgi almak için çok yararlı olurlar tecrübeli oldukları için.

Sen ev olayını tamamen yanlış anlamışsın.
    Ben Wildwood'dayken 50 kişi bir evde kalıyorduk kişi başı aylık 400 dolar veriyorduk.

Şuanda iki kişi üç odalı evde kalıyoruz.Aylık kişi başı 175 dolar veriyoruz patrona. Buraya göre süper evin durumu ve fiyatı.
    Patronun parayı çok takdığı yok.
    Adam Giresunlu ve o kadar zengin ki burda restoranı 3-5 tane evi, bi ton arsası, ayrıca Türkiye'de dükkanları arsaları daireleri dolu.

Sırf Türkiyedekileri satsam 1 milyon dolar tutar diyor.Artık Amerikadakileri siz düşünün.

Biz de ayda 1000-2000 yapcaz diye yırtınıyoz..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Question

Benim gittiğim yerde Türk yok gibi.Gideceğin yere göre değişir.Bazı yerler Türkle dolu.Benim tavsiyem Türklerden çok uzak durma.
    Bir çok mevzuda bilgi almak için çok yararlı olurlar tecrübeli oldukları için.

Sen ev olayını tamamen yanlış anlamışsın.
    Ben Wildwood'dayken 50 kişi bir evde kalıyorduk kişi başı aylık 400 dolar veriyorduk.

Şuanda iki kişi üç odalı evde kalıyoruz.Aylık kişi başı 175 dolar veriyoruz patrona. Buraya göre süper evin durumu ve fiyatı.
    Patronun parayı çok takdığı yok.
    Adam Giresunlu ve o kadar zengin ki burda restoranı 3-5 tane evi, bi ton arsası, ayrıca Türkiye'de dükkanları arsaları daireleri dolu.

Sırf Türkiyedekileri satsam 1 milyon dolar tutar diyor.Artık Amerikadakileri siz düşünün.

Biz de ayda 1000-2000 yapcaz diye yırtınıyoz..
    nası yani evin kirası 20000 dolar mıydı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nası yani evin kirası 20000 dolar mıydı
    Evet.Hesaplayınca bodrum katla birlikte 4 katlı evden ayda 20.000 dolar para kazanıyordu ev sahibi.
    2-3 yazda evin parası çıkıyor işte.

Bi de adamın böyle işleyen 3-4 tane evi vardı.
    Wildwood'da adamlar WATçıların hem etinden hem sütünden faydalanıyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dil okullarina kayıtta banka hesap teminatı istiyorlar 6 aysa 6000 dolar gibi bu sorunu nasıl halledicez.dil okul parasını biriktiririzde o hesap olayını nasıl halledicez tecrubeli arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar dil okulları hakkında bilgisi olanlar ( özellikle bu şekilde gitmiş olanlar) yardımcı olabılırlermı.. kafama takılan baya bı konu var..

dil okulu için masraflar ne kadardır? (aylık ya da yıllık)
    dil okuluna gitmek ıcın buradan bır sırketın aracı olması gerekmektemı? (wat gibi)
    turkıyeden para gelmeden (yanı sadece orada calısıp) dıl okulu okumak mumkun mu?
    dil okulu yoluyla vıze almak zormu?
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Ataraksia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dil okulları hakkında bilgisi olanlar ( özellikle bu şekilde gitmiş olanlar) yardımcı olabılırlermı.. kafama takılan baya bı konu var..

dil okulu için masraflar ne kadardır? (aylık ya da yıllık)
    dil okuluna gitmek ıcın buradan bır sırketın aracı olması gerekmektemı? (wat gibi)
    turkıyeden para gelmeden (yanı sadece orada calısıp) dıl okulu okumak mumkun mu?
    dil okulu yoluyla vıze almak zormu?

-cok degisiyor. haftada 300$ a da var. aylik 300$ a da. suan ben gidiyorum 3. ayim. haftalik 125$. yillik dusunuyorsan daha ucuzdur
    -sirketle hic ugrasma. okulun sitesine falan gir. kendin yapablirsin. turk arkadaslar var onlar kendi bulup yapmis. ama ugrasmak istemiyorsan bi sirkete basvur. ben acemiydim diye sirketle geldim ama baktim aldiklari para ayni. bi fark yok. sirketler komisyon aliyordur herhalde buldugu ogrenci basina.
    -sinifda turkler var restoranda yada pedicap olarak calisiyor. ki kiz arki var restoranda sadece 3-4 gun calisiyo haftada. o parayla hem kirasini hemde okulu oduyor. ailesinden hic para almiyor. pedicapcilerde haftalik 200$ kira oduyor pedicap e. ama biraz sans isi o. 3 gunde 400$ da kazanabilirsin haftada 300$da kazanabilirsin.
    -bana cok kolay verdiler. arkadasim geldi 1.60 kusurdu vizesi oda cok kolay aldi. kacinci sinifta olduguna bolumune ortalamana bakiyor. o kadar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jewelz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dil okullarina kayıtta banka hesap teminatı istiyorlar 6 aysa 6000 dolar gibi bu sorunu nasıl halledicez.dil okul parasını biriktiririzde o hesap olayını nasıl halledicez tecrubeli arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.
    tanidik bankaci varsa 6000 hesabina yatirsin sonra hemen ceksin bizim siniftaki herkes sahte belge yapmis. fazla onemli degil... yada akrabalardan falan hesabinda okul parasina yakin bi para varsa birinin hesabinda onuda kullanabilirsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu dil okulu olayında vizeye türkiye den başvururken ucuz dil okulu- pahalı dil okulu dengesi nasıl kurulacak biraz tüyo verseniz, özellikler gokcek50 den rica ediyorum,
    yani çok önemli değilse boşuna fazla para vermeyelim dil okuluna (yani ilk başvuru aşamasında, orada zaten ayar veririz)
    önemliyse masraftan kaçmayalım pahalısına yazılalım
    yani aylık 300 e var aylık 530 a var, haftalık 300 e var, 2 aylık 2550 ye var
    birde alelade dil okulu mu, yoksa adı falan institute olan mı yoksa üniversitenin dil kursu mu?
    bir de sürenin önemi var mı yani vize görevlisi için 2 aylık mı yazılmalı 4 aylık mı 6 mı ,bunun etkisi nasıldır
    teşekkürler
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dil okulunun fazla bi onemi yok bence. Bana vize alirken ucuz okul secme zor alirsin falan demislerdi. Kaplan falan 300$ di haftalik; Benim gittigim okulun haftaligi yaklasik 120$ a geliyordu. Adama bolumumu ortalamami soyleyince hemen zaten aldi eline kargo kagitini ( ortalamamda 2.26 falan) ...

Okul fiyatlari nyc de 60-350$ arasi degisiyor ortalama olarak.

Okula fazla para vermenizi onermem ben. SOnucta haftalik 20 saat (Gunde 4 ders toplam 3 saate yakin) Gunde 3 saatte ne kadar ogrenilir ki. OGreniyorsun ama daha cok okul disi arkadaslarinla konusunca gelisiyor. Okul %20 ise okul disi %80...

Onun icin okula fazla para vermek mantiksiz. Kaplan, lsi falan guzel ama bence haftalik 300$ vermek pahali.

Sinifta pratigin bol yapildigi, odev falan devamli verildigi, ikili konusmalarin cok oldugu, TURKUN az oldugu bi okul secmen faydana olur

Turklerden uzak durun derler dil icin. %100 dogru. Ilk baslarda guzeldi. Turk arkadasla takilmaya baslayinca sinifda, derslerden sonra falan baktik ilerlemiyor dil. Artik yanyana oturmamaya karar verdik.

La guardia diye bi okul var. Community college. Sinifimdan arkadaslardan oraya giden cok kisi oldu. Tavsiye uzerine gittiler hepside begenmis. Quens de. Orada konaklamayi manhattandan daha ucuza halledebilirsin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dil okulunun fazla bi onemi yok bence. Bana vize alirken ucuz okul secme zor alirsin falan demislerdi. Kaplan falan 300$ di haftalik; Benim gittigim okulun haftaligi yaklasik 120$ a geliyordu. Adama bolumumu ortalamami soyleyince hemen zaten aldi eline kargo kagitini ( ortalamamda 2.26 falan) ...

Okul fiyatlari nyc de 60-350$ arasi degisiyor ortalama olarak.

Okula fazla para vermenizi onermem ben. SOnucta haftalik 20 saat (Gunde 4 ders toplam 3 saate yakin) Gunde 3 saatte ne kadar ogrenilir ki. OGreniyorsun ama daha cok okul disi arkadaslarinla konusunca gelisiyor. Okul %20 ise okul disi %80...

Onun icin okula fazla para vermek mantiksiz. Kaplan, lsi falan guzel ama bence haftalik 300$ vermek pahali.

Sinifta pratigin bol yapildigi, odev falan devamli verildigi, ikili konusmalarin cok oldugu, TURKUN az oldugu bi okul secmen faydana olur

Turklerden uzak durun derler dil icin. %100 dogru. Ilk baslarda guzeldi. Turk arkadasla takilmaya baslayinca sinifda, derslerden sonra falan baktik ilerlemiyor dil. Artik yanyana oturmamaya karar verdik.

La guardia diye bi okul var. Community college. Sinifimdan arkadaslardan oraya giden cok kisi oldu. Tavsiye uzerine gittiler hepside begenmis. Quens de. Orada konaklamayi manhattandan daha ucuza halledebilirsin.
    La guardia okulun ismimi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    La guardia okulun ismimi?
    evet. buda okulun sitesi. LaGuardia Community College in NYC Welcomes You

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de bi dil okuluna kayıt oldum ama yukarıda arkadaşların bahsettiği üzere üniversitedeki mevcut ortalamama bakıyorlarmış sanırım. Ben okula hiç gitmiyorum yani askerlik için kullanıyorum. Ama işim var ve bankada da bi miktar para gösterebilirim. Sizce not durumu vize konusunda sıkıntı olurmu.? Konsolos sorarsa okulu dil eğitimi için yada çalıştığım için dondurdum desem yer mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dil okuluyla gidersen intrax chicagoyu dene.cok guzel gunlerdi.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@Dextro, aslında senin geri dönüşün içimi epeyce kararttı. Uceda'nın NJ Paterson şubesine kaydolacam, varmı kıyak tavsiyelerin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)