Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New York - Türk Restaurantları

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Wink New York - Türk Restaurantları

Teksas daki işimi ; şartlarım iyi olmadığı ve sezon 15 Ağustos ta biteceği için bıraktım. İş imkanı açısından ve dönüş biletim New York olduğu için önceliği bu bölgeye verdim. İş de ayarlanmıştı ama buraya gelince şartlar değişti ve bir mağduriyet daha yaşadım. Portobello pizzeria restaurantın da çalışacaktım ama kısmet değilmiş, menajerin oyununa geldik. Neyse yılmadım, netten tüm Türk restaurantlarının adreslerini aldım. Çünkü iş bulmak için 7 gün sürem kaldı ve derdimi yabancılardan daha iyi anlarlar diye düşündüm. Google Maps ten aldığım restaurantların adresleriyle ve metro istasyonundan aldığım haritayla düştüm yollara. İmkanım dahilinde Astroia, Manhattan ve Brooklyn deki neredeyse tüm Türk restaurantlarını gezdim.
    Restaurantların adreslerini, web sitelerini ve telefonlarını yazacağım, gözlemlerimi ve yorumlarımı paylaşacağım. Yaklaşık 1 hafta, her gün güncelleyeceğim. Bu bölgede iş arayanlar ve aramayı düşünenler için faydalı olacağını düşünüyorum...

MANHATTAN

Smyrna Mediterranean Turkish Restaurant
    358 West 46th Street ( Between 8th-9th Avenue) Manhattan, NY 10036
    Web : http://www.smyrnanyc.com/
    Tel : 646 455 07 04

Marmara Mediterranean Restaurant
    1660 3rd Avenue (Corner of the 93rd Street) NY 10128
    Web : Marmara Turkish Restaurant NYC : Mediterranean Restaurant
    Tel : 212 996 13 13
    Yorum : Mekan iyi ama iş için sezon başlarında gitmekte fayda var. Mesela Mayıs'ın sonu gibi ya da Ekim başlarında iş bulma ihtimali yüksek.

Peri Ela Turkish
    1361 Lexington avenue, 90th street NY 10128
    web : main
    Tel : 212 410 43 00
    Yorum : Restauranttan çok, bir barı andırıyor, zaten küçük bir yer, menajer bile garson gibi çalışarak işleri rahatlıkla götürebilir.

Uskudar Turkish Restaurant
    1405 2nd Avenue (Between 73rd & 74th) NY 10021
    web : Ala Carte USKUDAR - Best Turkish Food in Upper East Side, Manhattan, NYC, Since 1987
    Tel : 212 988 26 41
    Yorum : Çok küçük bir yer, iş için gitmeye hiç gerek yok. Girmemle çıkmam bir oldu. Amaç selamlaşmaktı

Ali Baba Turkish Cuisine
    212 East 34th Street (Between 2nd-3rd Avenue) NY 10016
    web : http://www.alibabaturkishcuisine.com/index.htm
    Tel : 212 683 92 06
    Yorum : Girişte karşılayan bayan gerçekten güler yüzlü ve yardımcı olmak için elinden geleni yaptı. Müşteri gelmesine rağmen benimle ilgilenmeye devam etmesi, önem vermesi beni mutlu etse de, bu duruma fazla dayanamadım ısrarlarımla müşterilerin yanına gitti. Görüşmeye de çağırdılar, belki girişte çalışan bayanın sayesinde ama eleman ihtiyaçları yokmuş. Yeni sezonda, ekim başında çalışabilirsin dediler, ben de dil okuluna başvurma durumum var, eğer olumlu sonuçlanırsa geleceğim dedim artık. Yok demek istemedim yani, o kadar ilgiden sonra

Ali Baba's Terrace
    862 2nd Avenue (Corner of the 46th Street) NY 10017
    web : www.alibabasterrace.com
    Tel : 212 888 86 22
    Yorum : Çok güzel bir yerde alıyor restaurant, işlek bir yerde, tam köşede ve terasa sahip olması dikkatleri burada topluyor. Eleman ihtiyacı her an olabilecek bir yer, en azından daha iyi bir eleman bulduğunda değiştirme gibi. Büyük umutlarla içeri girmeme rağmen, ilk andan itibaren hiç iyi bir izlenim bırakmadılar. Direk bir tersleme, özellikle wat öğrencisi olduğumu söyleyince kovmadıkları kaldı, belki önceden sorun yaşamış olabilirler bir wat öğrencisiyle ama bu davranışları hiç doğru değildi ve hiçbir izahı yoktu. Hiç kafaya takmadım, iyi günler diyip gülümseyerek ayrıldım buradan.

Turkish Kitchen
    386 3rd Avenue (Between 27 & 28 Street's) NY 10016
    web : http://www.turkishkitchen.com/
    Tel : 212 679 66 33
    Yorum : Bir kere gidildiğinde gösterilen ilgiden dolayı tekrar gidilmek istenecek bir yer ki ortam da güzeldi gerçekten. Garson ihtiyaçları vardı ama tecrübem olmadığı için görüşmeye girmek istemedim. Wat öğrencisi olmamı sorun etmemeleri, yani 2 ay da olsa eğer görüşme olumlu geçerse çalışabilirsin demeleri iyi bir davranıştı. İş ihtiyacı olanların değerlendirmesinde fayda var.

A La Turka (Sultan) Turkish Restaurant
    1417 2nd Avenue (Corner of the E74th Street) NY 10021
    web : http://www.alaturkarestaurant.com/index.html
    Tel : 212 744 24 24
    Yorum : Türkish Kitchen ile aynı...

Dardanel Seafood Restaurant
    1071 1st Avenue (Between E58-E59th Street) NY
    web : dardanelnyc.com
    Yorum : Menajeri çok soğuktu, eleman ihtiyacım yok, telefonunu bırak, bye dedi, yüzüme bile bakmadı, bu sözleri de arkası dönük yürürken söyledi, mekan da hoş değildi, tavsiye etmiyorum.

Pasha Restaurant
    70 W Columbus Avenue 71st Street NY
    web : pashanewyork.com
    Yorum : Kısa süreli eleman istemiyorlar ve menajer işlerin iyi olmadığından şikayetçiydi.

Turkuaz Restaurant
    2637 Broadway Avenue Corner of the 100th Street NY
    web : www.turkuazrestaurant.com
    tel : 212 665 95 41
    Yorum : Pasha ile aynı...

Seven's Turkish Grill
    158 West 72nd Street NY
    web : seventurkishgrill.com
    tel : 212 724 47 00
    Yorum : Pasha ile aynı...

Beyoğlu Restaurant
    1431 3rd Avenue (Corner of the E81st Street) NY
    Tel : 212 650 08 50
    Yorum : İnanılmaz bir kalabalık vardı, boş masa yoktu, iş için ümitlenmişken, yanlış saatte geldiğimi bilmeme rağmen hatırlatmaları hiç iyi olmadı Artık daha uygun bir zamanda şansımı deneyeceğim. İş ve mekan için gitmeye değer.

Sahara's Turkish Cuisine
    513 2nd Avenue (Between E28-E29th Street) NY
    web : saharasturkishrestaurant.com
    Yorum : Menajerin iş için pek imkanı yoktu.

Taksim Restaurant
    1030 2nd Avenue (Between E54-E55th Street) NY
    Tel : 212 421 30 04
    web : taksimnyc.com
    Yorum : Delivery için daha yeni eleman almışlar, garson ihtiyaçları var. Küçük bir ortamı olmasına rağmen isminden ve sıcak-samimi ortamından tıklım tıklımdı öğle saatlerinde. Akşam üstü ne yapıyorlar bilmiyorum ama masa atmaları şart dışarıya

BROOKLYN

İstanbul Restaurant Grilled Fish & Kebabs
    1715 Emmons Avenue, Brooklyn NY
    web : http://www.shishfish.com/Welcome.html
    Tel : 718 - 368 35 87
    Yorum : Gece 10 gibi gitmiştim, zamanım çok olmayınca, diğer günün sabahı 10da gelmemi söylediler ama Astoria da kalınca, mesafe çok uzak olunca işi kaçırdım malesef, garson ihtiyaçları vardı.

Liman Restaurant
    2710 Emmons Avenue NY 11235
    Tel : 718 769 33 22
    web : limanrestaurant.com
    Yorum : İşler yoğun olunca çok fazla çalışanı vardı, yeri de güzeldi, adı gibi tam deniz kenarında, ister istemez ilgi çekiyor, yalnız çalışanlarının çoğu yaz sezonu için buradaymış, yaz sonu dönmeyi düşünmeyenlerin iş bulma ihtimali çok yüksek.

GÜNCELLENECEKTİR !!!
    Konu Captain91 tarafından (25-08-2011 Saat 08:59 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Konu çok faydalı olmuş.Vedat Milor gibisiniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı SilentPunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu çok faydalı olmuş.Vedat Milor gibisiniz
    Yok kardeşim nerde, o bir yemek tutkunu, onun için yemek dünyaya bakışın bir parçası, biz ise iş için düştük yollara, gerçi iş öncelikli olsada ne yalan söyleyeyim Türk yemeklerini özlememin de etkisi var tabi, bu kadar restaurantı gezmemde

Konu için de tamamlayabilirsem gerçekten çok faydalı olacak. Az önce 4 restaurant daha ekledim, yorumlarımla birlikte. Önümüzdeki haftaya kadar 20-25 i bulurum diye düşünüyorum. Türkiye ye dönmeden New York a uğrayacak olanlar için iyi olur, gezerken aralarda Türk yemeklerini tadarlar, özellikle Times Square, Central Park ve Özgürlük Adası'na uğramayı düşünenler için
    Konu Captain91 tarafından (08-08-2011 Saat 12:18 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Guzel konu teşekkür ederiz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel konu teşekkür ederiz
    Rica ederim, konu güncellendikçe çok daha güzel olacak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardes merhaba benim durumum da seninkine benziyo aslında. ben de manhattan da yeni başladım sayılır yarın orda olucam yardımcı olabileceğim bir şey olursa yardım etmek isterim sana, eğer müsaitsen yarın görüşebiliriz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

10 numara konu olmuş Burak'çım, bana da faydalı olur min 18 ay ordayım çünkü, fiyat analizi de yapabilirsen süper olur bundan sonraki araştırmalarında.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes merhaba benim durumum da seninkine benziyo aslında. ben de manhattan da yeni başladım sayılır yarın orda olucam yardımcı olabileceğim bir şey olursa yardım etmek isterim sana, eğer müsaitsen yarın görüşebiliriz
    Düşünmen yeterli kardeşim, sen kendini kurtardıysan ne güzel, benim için de yorma kendini Bugün öğlen 11 - gece 11 arası Bi-lokma Türk restaurantı nda olacağım, bir de orada şansımı deneyeceğim. Eğer müsaitsen beklerim, olmadı Cuma günü görüşürüz...

Adres : 212 E 45th Street (Between 2nd-3rd Avenue) NY, 10017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Kenyon_Martin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 numara konu olmuş Burak'çım, bana da faydalı olur min 18 ay ordayım çünkü, fiyat analizi de yapabilirsen süper olur bundan sonraki araştırmalarında.
    Biz gideceğiz en geç 1 aya ama sen buralardasın Saygın, umarım bir çok fırsatın olur da Türk yemeklerini tadarsın Fiyat analizi zor olacak ama elimden bir şey gelirse yazarım kardeşim, zamanım olursa senin bölgeyi de araştırım. Sınırsız metro card ile hayat bana güzel, diğer türlü baş edilemiyor:

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş sorma tam işe giderken aradılar gelme dediler, başka birini bulmuşlar ben de hayırlısı olsun dedim döndüm gerisin geriye ne olcak sonumuz bilmiyorum valla...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kardeş sorma tam işe giderken aradılar gelme dediler, başka birini bulmuşlar ben de hayırlısı olsun dedim döndüm gerisin geriye ne olcak sonumuz bilmiyorum valla...
    geçmiş olsun hocam bulurusn inşllh en kısa zamnda iş

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikada turk restaurantlarina para kaptirmayin ya zaten 1 ay sonra doneceksiniz.. Turk Restaurantlari asla Turkiye deki kalitede yemek yapmiyorlar arti Turkiye nin 10 kati pahali.. ABD icinde bile pahali restaurantlar icinde sayiliyorlar hic haketmeseler bile..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hayırlısı olsun kardeş, yeter ki pes etme işi bulursun bir şekilde, hatta verdiğim adrese git, Bi-lokma adlı yere, busboy arıyorlar ama bir gün kaldırabilirsen helal olsun Çünkü Orhan bey ile kimse çalışmak istemez, hele ki hakeretlerini kimse kaldıramaz, ben de kovdurdum kendimi işi iyi yapmayarak Ayrıca üstteki yorumlarımda eleman ihtiyacı olan yerleri de yazdım, bir yoklayıver mutlaka bir şeyler çıkar Hadi kolay gelsin...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikada turk restaurantlarina para kaptirmayin ya zaten 1 ay sonra doneceksiniz.. Turk Restaurantlari asla Turkiye deki kalitede yemek yapmiyorlar arti Turkiye nin 10 kati pahali.. ABD icinde bile pahali restaurantlar icinde sayiliyorlar hic haketmeseler bile..
    Aynen kardeşim, zaten birkaçının mutfağına girdim yabancılar, özellikle meksikalılar çalışıyordu ve ne kadar çabalasalarda Türkiye deki gibi olmuyor. Onlar da farkında ama buradaki insanlar bunlara şükrediyor. Tabi her ne kadar aynı kalitede olmasa da ağzımın tadı yerine geldi Fiyatlar da gerçekten pahalı ama insanlar hiç şikayetçi değil. Bugün çalıştığım yerde neredeyse 10-15 ülkenin vatandaşı geldi yemek yemek için ve çok sevdiklerini söylediler Türk yemeklerini Gerçekten çok sayıda restaurantımız var ki bu gidişle de artmaya da devam edecektir...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardes eyw saolasın, bugun ordaydım ben muhtemelen gordum seni ama tam emin değilim. O orhan denilen adam insan kılıgından cıkmış görüştüm onla iş için bi acayip adam. ağzından hayırlı bi laf cıkmıyor bi küfürler, bi hakaretler falan yemin ederim normalde o kadar sabırlı değilimdir ama orucun etkisi mi vardı ne zor tuttum kendimi. çay içermisin dedi yok abi oruçluyum dedim, demez mi "bi de oruç tutuyosun hee, o da guzelmişşş..." bi alaylı konuşmalar falan, dedim içimden bu adam aynaya hiç bakmıyo heralde kibirinden. Allah ıslah etsin ne diyim. iyi yapmışsın çıkmakla boşver, köprüyü geçene kadar ayıya dayı dicen de o kadar da değil. adam direk bel altı çalışıyo. Allah yardımcın olsun, ben manhattan dayım yine yarın öğleyin...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

o zaman sirf turk yemekleri yedikten sonra orhan'a kufur etmek icin bi-lokma ya gidilir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kardes eyw saolasın, bugun ordaydım ben muhtemelen gordum seni ama tam emin değilim. O orhan denilen adam insan kılıgından cıkmış görüştüm onla iş için bi acayip adam. ağzından hayırlı bi laf cıkmıyor bi küfürler, bi hakaretler falan yemin ederim normalde o kadar sabırlı değilimdir ama orucun etkisi mi vardı ne zor tuttum kendimi. çay içermisin dedi yok abi oruçluyum dedim, demez mi "bi de oruç tutuyosun hee, o da guzelmişşş..." bi alaylı konuşmalar falan, dedim içimden bu adam aynaya hiç bakmıyo heralde kibirinden. Allah ıslah etsin ne diyim. iyi yapmışsın çıkmakla boşver, köprüyü geçene kadar ayıya dayı dicen de o kadar da değil. adam direk bel altı çalışıyo. Allah yardımcın olsun, ben manhattan dayım yine yarın öğleyin...
    Doğru ya dün gelen sendin demek, hatta bir ara çay getirdim ben Orhan abimize sen de ordaydın, demek o ara sormuş oruç tutuyor musun diye. Ben de zamanım var diye işi kabul ettim, bir gün eğlenelim diye, gerçekten de değdi, çok güldüm, herkese küfür ediyor, fucking kelimesinin her çeşidini biliyor, hayatımda duymadığım Türkçe küfürler o kadar küfürü nasıl kaldırıyor yabancılar derken mutfağa bir girdim, meksikalılar birbirine Türkçe küfür ediyor Artık 2.gün baktım işimi beğendi çıkma ihtimalim azalıyor, zaten kaçak çalıştıracak ve bana job offer lazım Amerika da kalmak için, işi kötü yaptım küfür yiyeceğimi bile bile Gülerek ayrıldım, en son kriz geçiriyordu, umarım yaşıyordur şu an

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı DjNia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman sirf turk yemekleri yedikten sonra orhan'a kufur etmek icin bi-lokma ya gidilir...
    Aynen kardeşim bir gidip görüver derim, sohbete gir direk, hatta garsona sor Orhan bey den çok bahsettiler, buralarda meşhur dedi herkes, o zaman konuşmayı hak ettin ya da yemeği bitirene kadar bekle etraftaki konuşmaları duyunca o kendini belli ediyor zaten Mutfak içeriye yakın olunca da tüm ettiği küfürler içeride duyuluyor, belki de müşterinin de hoşuna gidiyor Zaten bir başlarsa bittin, kendini öven cümlerler, insanları aşağılama, Türk milleti de aradan payını alır, ben giderken 70 milyona laf söylüyordu, bir düzgün adam çıkmaz mı şu ülkeden, yok abi ben gitmem asla Türkiye ye yoksa katil olurum diyordu, tabi bunlar en iyi laflarıydı, diğerlerini burada paylaşamıyorum ki paylaşılacak gibi de değil zaten

Bu arada konu Brooklyn ile güncellenmiştir
    Konu Captain91 tarafından (12-08-2011 Saat 08:40 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Captain91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeşim bir gidip görüver derim, sohbete gir direk, hatta garsona sor Orhan bey den çok bahsettiler, buralarda meşhur dedi herkes, o zaman konuşmayı hak ettin ya da yemeği bitirene kadar bekle etraftaki konuşmaları duyunca o kendini belli ediyor zaten Mutfak içeriye yakın olunca da tüm ettiği küfürler içeride duyuluyor, belki de müşterinin de hoşuna gidiyor Zaten bir başlarsa bittin, kendini öven cümlerler, insanları aşağılama, Türk milleti de aradan payını alır, ben giderken 70 milyona laf söylüyordu, bir düzgün adam çıkmaz mı şu ülkeden, yok abi ben gitmem asla Türkiye ye yoksa katil olurum diyordu, tabi bunlar en iyi laflarıydı, diğerlerini burada paylaşamıyorum ki paylaşılacak gibi de değil zaten

Bu arada konu Brooklyn ile güncellenmiştir
    Güncellemelere devam diyosun hocam.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ByLyric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncellemelere devam diyosun hocam.
    İş bulana kadar devam, fırsatım oldukça yazıyorum, zaten yarın ciee tarafından bana verilen son gün merak etme, eğer ki bu son çalıştığım yer de olmazsa Türkiye ye mecuren erkeden döneceğim, konu güncelsiz kalacak, sen de rahatlayacaksın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardes white plains e yakınmısın? orada garson arıyo bi tane lokanta ben aradım konuştum hatta yer de ayarlayabilirlermiş. linki burda iş verenler USA ilan - Amerika seri ilanlar bi ara konuş istersen, ben konuştum tecrüben var mı falan gibi sorular sordu denemekte fayda var. kolay gelsin inş iş bulursun da dönmezsin türkiye ye erkenden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kardes white plains e yakınmısın? orada garson arıyo bi tane lokanta ben aradım konuştum hatta yer de ayarlayabilirlermiş. linki burda iş verenler USA ilan - Amerika seri ilanlar bi ara konuş istersen, ben konuştum tecrüben var mı falan gibi sorular sordu denemekte fayda var. kolay gelsin inş iş bulursun da dönmezsin türkiye ye erkenden
    Öncelikle teşekkür ederim iş için, yalnız bugün çalıştığım yer en başta belirttiğim Porto bello restaurantı çağırdı sonunda, işte özür dilediler geç kaldıkları için ve benim hakkımda bilgisi olan menajer tatilden yeni gelmiş. Tamam dedim başladım işe, beğendiler çalışmamı ( beğenmeyen olmadı gerçi ) ve daha önemlisi şartlarımı kabul ettiler. Ciee in gönderdiği job offer ı saat 6 gibi en yoğun saatlerde menajer hiç şikayetlenmeden doldurdu, imzaladı o kadar rica etmeme rağmen, işte yarın yaparız, zamanınızı almayım dedim, çünkü 20-25 masa var hepsi dolu, sipariş verenler var, tıklım tıklımdı ama ilgilendiler ve bunu yapan yabancı biri, buradaki Türklerden ise müsait zamanlarında bile böyle bir ilgiyi bırakın, 2-3 gün sonra gel dediler, maksat geçiştirmek ve kaçak çalıştırmak tabiki de. Ciee ise ilk kez yardım etti, Türk bayan personel adı Gizem di yanlış hatırlamıyorsam, işte bugün sürem bitiyor, job offer ı akşam gönderebilirim dedim, bir gün idare edeceğim seni dedi. Aklınızda bulunsun Gizem hanım, diğer Türk personelleri aramayın, özellikle Murat ve Onur beyi, sallamıyorlar bile, gerçi bunu ciee-türk personel adlı konuda belirtmiştim Bu arada müsait bir zamanında görüşelim kardeşim, umarım sen de iş bulursun, hakkımızda hayırlısı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba kardeşim yeniden, ben de çalışıyorum artık, o bana gelme denilen restauranttan yine çağırdılar başladım çalışmaya Allah a şükür, bugün 2 gün oldu. valla ne yalan soylim senin adına da sevindim sen de halletmişsin işini, yoksa Türkiye ye dönmek çok kötü olurdu herhalde. Artık şurda fazla zamanımız kalmadı diye düşünerekten buradan ne koparırsak kardır kanaatindeyim, ne kadar çok çalışırsak o kadar iyi bizim için çünkü iş bulmak için baya bi bakledik, zaman kaybettik, Allah utandırmasın bundan sorası için. telini ya da msn adresini falan yolla ben seni ararım uygun bi zamanda sana da uyarsa görüşürüz. Allah a emanet.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

merhaba kardeşim yeniden, ben de çalışıyorum artık, o bana gelme denilen restauranttan yine çağırdılar başladım çalışmaya Allah a şükür, bugün 2 gün oldu. valla ne yalan soylim senin adına da sevindim sen de halletmişsin işini, yoksa Türkiye ye dönmek çok kötü olurdu herhalde. Artık şurda fazla zamanımız kalmadı diye düşünerekten buradan ne koparırsak kardır kanaatindeyim, ne kadar çok çalışırsak o kadar iyi bizim için çünkü iş bulmak için baya bi bakledik, zaman kaybettik, Allah utandırmasın bundan sorası için. telini ya da msn adresini falan yolla ben seni ararım uygun bi zamanda sana da uyarsa görüşürüz. Allah a emanet.
    Evet kardeşim ne koparsak kardır, gerçi işin hakkını verdikten sonra gerisi geliyor Hem buraları gezmeden ve dolar yükselişteyken Türkiye ye erkenden dönmek hiç iyi olmazdı Özelden yolladım telefon ve internet adreslerimi. Sen de Allah'a emanet ol, kendine dikkat et, artık müsait bir zamanda görüşürüz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Portobello da yaptığım sözleşmeyi sonunda kabul etti Ciee, gerçi çok zahmet oldu, onları da yordum yahu, 1 hafta uğraştılar Tabi sözleşmeli işi bulunca, kaçak olarak 2.işi bulma şansı doğdu, sonuç olarak ekim sonuna kadar yasal olarak kalabilirim. Zaten hemen ardından 2.işi de buldum,, Smyrna Türk restaurantı nda busboy olarak İş yorucu olabilir ama paranı düzenli olarak alıyorsun. Mutfakta da 3 Meksika lı var, birkaç Türk küfürü öğrenmişler, bir de '' Ver gazı babacığım '' diyorlar, ilk duyduğumda çok şaşırmıştım Haftanın 5 günü(salı-pazar hariç) öğlen 2den gece 1e kadar oradayım, cumartesi geceleri de bar oluyor ve sabah 5-6 ya kadar açık oluyor. Bir de iş için çok uygun zamanlar, eleman arıyorlar. Çünkü 20-25 gün sonra benle bir busboy daha işten ayrılacak, onun dışında ayrılma ihtilma olanlar var, yani Türkiye ye dönecekler Adresi tekrar hatırlatim : 358 West 46th Street ( Between 8th-9th Avenue) Manhattan, NY 10036. Yolu düşen olursa beklerim, bir çay ikram ederim
    Konu Captain91 tarafından (25-08-2011 Saat 08:57 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Captain91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Portobello da yaptığım sözleşmeyi sonunda kabul etti Ciee, gerçi çok zahmet oldu, onları da yordum yahu, 1 hafta uğraştılar Tabi sözleşmeli işi bulunca, kaçak olarak 2.işi bulma şansı doğdu, sonuç olarak ekim sonuna kadar yasal olarak kalabilirim. Zaten hemen ardından 2.işi de buldum,, Smyrna Türk restaurantı nda busboy olarak İş yorucu olabilir ama paranı düzenli olarak alıyorsun. Mutfakta da 3 Meksika lı var, birkaç Türk küfürü öğrenmişler, bir de '' Ver gazı babacığım '' diyorlar, ilk duyduğumda çok şaşırmıştım Haftanın 5 günü(salı-pazar hariç) öğlen 2den gece 1e kadar oradayım, cumartesi geceleri de bar oluyor ve sabah 5-6 ya kadar açık oluyor. Bir de iş için çok uygun zamanlar, eleman arıyorlar. Çünkü 20-25 gün sonra benle bir busboy daha işten ayrılacak, onun dışında ayrılma ihtilma olanlar var, yani Türkiye ye dönecekler Adresi tekrar hatırlatim : 358 West 46th Street ( Between 8th-9th Avenue) Manhattan, NY 10036. Yolu düşen olursa beklerim, bir çay ikram ederim
    iyi bulmuşun hayırlı olsun ücret ne kadar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi bulmuşun hayırlı olsun ücret ne kadar
    2 gün training veriyorlar, neredeyse tüm Türk restaurantlarında var bu sistem. Her çalıştığın gün için house pay alıyorsun ilk haftalar 20 $, 2.aya doğru 25 $ oluyor. Bir de günlük aldığın tipsler var, şimdiye kadar en az 41, en çok 118 aldım. Ortalama 75 diye düşünürsek, house pay ile birlikte günlük kazancınız yaklaşık 100 dolar oluyor. Tabi işler bu aralar yeni yeni hareketlenmeye başladı ve yeni bir yer olunca insanlar öğrenmeye başladı. Bir de bu en yüksek kazancımı dün kasırganın etkisini bitirmeye başladığında aldım. Yani kasırga filan dinlemeden açtık dükkanı 150 $ yaptım Şimdilik durumlar böyle, eleman ihtiyaçları da devam ediyor, hatırlatmak da fayda var, şimdi almasalar bile 20 eylül gibi mutlaka birkaç eleman alacaklar, tavsiye ederim, gerçekten sağlam bir yer, yeni olmasına rağmen de çoğu Türk restaurantından kat kat iyi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba ben manhattan da türk restaurantında bir iş buldum busboy arıyorlarmış 1 ay çalışacağım sadece ismide anaan anatoli mediterranean acaba gitsem mi bir bilgisi olan var mı acaba bus boy ne kadar alıyor çalışma saatleri uzun mu yada ne bileyim bilgisi olupta paylaşırsanız sevinirim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

beyler yanliz dikkat edin isimlere ve telefon numarasina sanki istanbul avrupa yakasinda gibi manhattan alan koduda 212 o gun metroda dikkatimi cekmisti benimde ayrica su 8th street time square e yakin olmasi lazim bi deniycem ins

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

mrb captain

ben 5 yıldır alarkart restauranta garson olarak çalışıorum 2 senedir de şef garson olarak çalıştm. geçen sene müdürlük bile teklif ettiler ama ögrenci oldugum için kabul edemedim.

çalıştım restaurant 1.sınıfı Türkiye'nin en kaliteli restaurantlarından biridir. mekan olarak en iyisidir diyebilirim. istersen bakabilirsin internetten SAKLIBAHÇE EDREMİT yaz çıkar.

ayrıca mutfak tecribemde war 15 çeşit kebap 30 çeşit meze 8 çeşit salata biliorum yapılmasından tarifine kadar. sence bu bana bir avantaj saglar mı.

iddia ediorum üstüme garson çok yoktur.vardır muhakkak ama çok yoktur. yanarlı meyve yanarlı kahve katlı meywe jan jan fln hepsini biliorum. en iyi bahşişi ben alırdım restaurantta. bakanları millet vekillerini fln ben agırlardım. bunların içine kemal kılıçdaroğlu arif sag hazal kaya binaili yıldırım konya gesiad başkanı, arap iş adamları fln v.s.. işmiyi sayamıyacagım bir çok ünlüyü ben agırladım.

ama gel gelelim esas soruna ingilizcem fena degil ama çok ii de degil. konuşabiliyorum ama tabi ayrıntıya giremem. bide ne kdr para kazanabilirim bu garsonluk işinden 2012 de wat düşüorum.

şimdide tşk ler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)