Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da düşündüğümüz proje hakkında

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Amerika'da düşündüğümüz proje hakkında

Arkadaşlar, turkishwat.net olarak Amerika'dan irtibata geçtiğimiz arkadaşlarımızla yeni bir uygulama öncesi fizibilite çalışması içerisindeyiz.

Newyork JFK hava alanından veya Newark Liberty International Airport'tan çevre eyaletlere 10'ar kişilik gruplar halinde yine 10 kişilik araçlarla sizi havaalnından alıp evinize, hostelinize artık nerede konaklıyorsanız götürmeyi planlıyoruz. Özellikle ABD'ye inişte herkes yol yorgunu biçare halde "Nerdeyim ben?" şeklinde düşünmekte. Çevre eyaletlere gitmek için birden fazla otobüs değiştirmek zorunda kaldığınız gibi şehir içini dolaşmak zorunda da kalabilirsiniz.

Sizi havaalanından valizlerinizle alacak 10 kişilik mini aracın istediğiniz noktaya bırakması hakkında ne düşünürsünüz?

Örneğin 17 haziran günü 10 kişilik grup Pennsylvania/Philedelphia'ya gidecek. Bu kişiler havaalanında karşılanıp direkt kalacakları yere götürülecek. Philedelphia içinden değişik noktalarda yolcu indirme durumu servisi olumsuz etkilemez.

Gelecek tepkilere ve fikirlere göre bu oluşturmaya çalıştığımız projeye devam edeceğiz.
    admin (at) turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence gayet mantıklı bi uygulama olur fakat haziran başından sonuna kadar farklı saatlerde bazen bir bazen 20 kişi birden inecek aynı uçaktan bunu kabataslak bi çizelge ile belirleyebilme imkanımız varsa uçuşlar başlamaya yakın şekilde herkes çizelgeden işaretleyip bi nevi rezervasyon yaptırırsa sizin işiniz de kolaylaşır. bu ulaşım şeklinin fiyatı da kullanılıp kullanılmamasında büyük bi etken biraz da bu konudan bahsedersen soru işaretleri silinmiş olur.
    http://piqzelwars.deviantart.com
    Open up your 3rd eye Black Helicopters in the sky NonPhixion

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

İşinize çomak sokmak gibi olmasın ama; küçük çaplı bir araştırma yaptım,
    Forum üyeleri içinde Mesaj sayısı 10'un üzerinde olan, yani foruma giren insanların sayısı 250'den fazla değil... Bunların %40 gibi iyimser bir rakamının Amerika vizesi alıp gidecek olduğunu varsayarsak 100 kişi eder, ki bunların kaç kişisi aynı gün benzer saatlerde aynı havaalanına iniş yapıp yakın yerlerde konaklaması vardır?

Yinede düşünmeniz bile güzel, ki 2 günümü almıştı konaklayacağım yere gitmem
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gusel bı dusunce en azından benım ıcın ole.cunku bende dahıl olmak uzere bırcok kısı ılk defa baska bı ulkeye gıdecek,yol yorgunlugu vs...cok fazla olan bısı.bu sebeple gusel olur.ama nasıl uygulanacak bu sıstem bılmıyorum???cunku ben north carolınaya gıdecegım mesela buraya bole bısı yapabılırmısınız???yapılırsa ne kadara mal olur..eger bole bısıy olursa bende 3.aktarma yapmaktan kurtulmus olurum.ve ucak bıletımıde newyork ınıs noktalı yaparım...haberler beklıyoruzzz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

süper bi düşünce umarım hayata geçebilir kolay gelsin

Tecrübe Puanı
    10

arkadaşlar öncelikle düşünceleriniz ve sorularınız için teşekkürler, bir şekilde listeler yapacağız ve kontejan dolduğunda o gün için gelen başvuruları geri çevirmek zorunda kalacağız. ücreti konusunda ise gidilecek eyalete göre fiyatlar değişecek.

Örneğin Newyork'tan çevre eyaletlere kontejanlar açacağız ve o gün için 2 adet arabamız olduğunuğu düşünün. bu iki arabamız için ilk 20 kişilik kontejan neresi için dolarsa diğer eyaletlr için o günlük gelen başvuruları kabul etmeceyeceğiz ve duyurumunu yapacağız. "17 haziran 2008 NYC JFK - Massachusetts ve 17 Haziran 2008 New-jersey kontejanlarımız dolmuştur." şeklinde. ücreti ise otobüslere verdiğiniz ücretten büyük olasılıkla daha düşük olacak ama bunun hesaplamasını net bir şekilde yapmadık. yaklaşık 50$ ya da aşağısı, yukarısı olabilir; net birşey yok şimdilik.

@necro

aylık tekil olarak siteye giriş yapan kişi sayısı 30.000 civarında ve yine aylık olarak 300 000 den fazla sayfa gösterimi var. sayfalar şifreli olmadığı için birçok kişi üye olmadan yararlanıyor forumdan ama özellikle mayıs ayında üye patlaması yaanır çünkü herkes gideceği, konaklayacağı eyaletleri yazmak için buraya girecek ve bu projeye katılacaklar olacak. özellikle bayan arkadaşlar ve yakınları bunu ister gibi .

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok iyi bi düşünce
    hem aynı eyalletee yakın çewrede kalcak arkadasları tanıma fırsatıda olur
    her açıdan çok güsel...ben varım
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman şimdiden listeleri olsdurmaya baslayalım.her otobus ıcın kac kontenjan gerekıyosa yeter sayıya ulasınca sız duyuru yaparsınız..herkes nereye gıtmek ıstedıgını yazsın ona gore bı lıste olusur...

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

fikir kimden çıktı shinoda???

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı fatih255 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fikir kimden çıktı shinoda???
    yarı yarıya ruslardan çıktı diyebilirim. onlar wat öğrencilerini değil de normal rus vatandaşlarını 10 ar kişilik veya otobüsle farklı eyaletlere istedikleri noktaya bırakıyordu. Burdan giderken yanımda bir rus bayan vardı fikri ona borçluyum.

wat öğrencileri için böyle bir şey yapan firma görmedim ilk biz gerçekleştireceğiz.

yalnız öyle bir sormuşsn ki fikri bir yerden almış gibi hissettim kendimi yapan şirket

varsa bilmiyorum henüz, zannetmiyorum da

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla güzel olur destekliyorum...
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarı yarıya ruslardan çıktı diyebilirim. onlar wat öğrencilerini değil de normal rus vatandaşlarını 10 ar kişilik veya otobüsle farklı eyaletlere istedikleri noktaya bırakıyordu. Burdan giderken yanımda bir rus bayan vardı fikri ona borçluyum.

wat öğrencileri için böyle bir şey yapan firma görmedim ilk biz gerçekleştireceğiz.

yalnız öyle bir sormuşsn ki fikri bir yerden almış gibi hissettim kendimi yapan şirket

varsa bilmiyorum henüz, zannetmiyorum da
    "merhaba 2008 yazında wisconsin dells'e gidecek olan arkadaşların madison havaalanından wisconsin dell's e transferleri ucret karsılıgı yapılacaktır.ilgilenenler benimle irtibata geçebilir. " 03.02.2008'de yazdığım yazı
    ayrıca aynı işi JFK'da da yapacağız hatta bunu fiorexe soyledim 2 gun once.ne hikmettir ki sende bugun yazmıssın.ama neden yazdın diyemeyiz tabii.aynı işi bizde yapacağız ama sadece NY ve NJ içinde...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Herbirşeyin altından ben çıkıyorum abi ya Bundan sonra elimi sürmeyecem birşeye !

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok güzel bi fikir. ancak ii planlanması lazım..sonuçta herkes aynı eyalete gitmiyor...neyse kolay gelsin oraya iner inmez arabam altımda olacağı için böyle bi derdim yok neyseki

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı fatih255 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "merhaba 2008 yazında wisconsin dells'e gidecek olan arkadaşların madison havaalanından wisconsin dell's e transferleri ucret karsılıgı yapılacaktır.ilgilenenler benimle irtibata geçebilir. " 03.02.2008'de yazdığım yazı
    ayrıca aynı işi JFK'da da yapacağız hatta bunu fiorexe soyledim 2 gun once.ne hikmettir ki sende bugun yazmıssın.ama neden yazdın diyemeyiz tabii.aynı işi bizde yapacağız ama sadece NY ve NJ içinde...
    o duyurunu daha önce okumadım.

Aslına bakarsan bu düşünce çoktandır bende vardı. Konuyu fiorex'e açtım ve aynı şekilde düşünenlerin olduğunu öğrendim. Açıkçası yanlış anlaşılmalara neden olmasın diye fiorex'i işin içine katmadım ki bu olayla uzaktan yakından ilgisi yok. Sadece planımı açıklama gereği duydum. Sonuçta wat öğrencilerine şimdiye kadar görmedikleri hizmetleri yaşatmayı planlıyoruz. Bu konuda sizde çalışma içinde olursunuz hatta çalışmalarınızı duyurmaktan memnuniyet de duyarız. ortak çalışmalar da yaparız. Dediğim gibi sonuçta bundan türk watçılar yararlanacak. Otobüslerle öğrenci de taşımıyoruz 10'ar kişilik araçlar bunlar

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

hyr keşke taşıyabilsen veya taşıyabilsek.çünkü bu parayı greyhound ve cab'ler zaten alacak.ben sırf bu iş için mayısta gdiorum.dolayısıyla amerikalıların yiyeceği parayı biz turkler yiyelim!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yiyin abi. Helal-i Hoş olsunda ... Bana dokunmayın, sıkıntı yapıyorum sonra kendime..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar merhaba;
    foruma bi arkadasimin(fatih255) tavsiyesiyle uye oldum,. ve bu baslik altinda yazilan mesajlari okudum. oncelikle shinoda nickli arkadasin yazdigi mesaji gorunce sasirdim cunku bu, ogrencileri havaalanindan konaklama yerlerine transfer projesini ben ve arkadasim fatih255 uzun bir suredir planliyorduk ve gercektende hayata gecirmeyi dusunuyoruz.. bu yaz icin yalnizca kendimize iki havaalani belirledik 1. si madison dane county airport tan cevre sehirlere, 2. si de newyork JFK airporttan cevre sehirlere duzenlenecek hizmet..
    madison icin su anda 2 kisiyiz ben ve fatih, biz gectigimiz yaz wisconsin dellste work and travel programina katildigimiz icin bolgeyi biliyoruz ve ulasimin disinda ogrencilere konaklama konusunda yardimci olmayi ve bolge hakkinda her turlu bilgiyi vermeyi planliyoruz..
    JFK da ise 2 arkadasimiz hizmet verecek, bu arkadaslarimizda daha once work and travel yaptiklari icin o bolgeyi biliyorlar ve su an new jersey de yasiyorlar dolayisiyla verecegimiz hizmetin tum ogrencilerin yararina olacagini dusunuyoruz..
    bu proje hakkinda herkesin pozitif veya negatif gorusunu merak ediyorum,..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bence fikir 10 numara. gerçi ben newark ta inicem ve konaklayacağım yer havaalanına yakın. uzak bi yer olsaydı hiç dusunmeden katılırdım bu programa. katılım bi hayli fazla olur bence.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede mükemmel olur keşke nyden alaskaya gitme imkanınız olsaydıda gelseydim . bu arada alaska içinde böle bişey yapamazmısınız fiyatlar nedir bide

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

su an icin kanadada bir arkadasimiz yok dolayisiyla bu senelik kanada soz konusu degil ama bu sene katilimi gordukten sonra seneye kanada da olabilir, neden olmasin..
    fiyatlari cok yakinda netlestiricez.. ama oncesinde bu proje hakkinda yeterli sayida yorum almamiz gerekiyor olumlu olumsuz farketmez..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozur dilerim kanada degil alaskadan bahsediyordum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)