Work and Travel 2025
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: acil yardımm?tavsiyeye ihtiyacım var...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart acil yardımm?tavsiyeye ihtiyacım var...

merhaba arkadaşlar..şu an baya kötü durumdayız gittiğimiz şirketin ayarladığı iş iptal oldu sonra önerdikleri işlerin hepsine tamam dedik hepsinde bi sorun cıktı sürekli yalan söylüyolar artık patlama noktasına geldik(tamamiyle ipleri kopardığımız vakit bütün pisliklerini dökücem ortaya)..vizemiz pasaportumuz ds-2019 formumuz herşeyimiz hazır..bikaç şirketle konuştuk ve ellerinde iş olan bikaç tanesini bulduk...sizce ne yapalım para iadesini alıp başka şirketlerle gitmeyi düşünürsek ds-2019formumuz iptal olup yeniden mi çıkartmak lazım...biz bunlarla anlaşmamızı iptal edince ds formumuz nolacak onu kullanarak kendimiz self gitmeyi ya da başka şirketin işiyle gitmeyi deneyebilirmiyiz?ds-2019 form sistemi nasıl bişeydir bu sadece bir kağıt parçası mı yoksa belli bi sisteme kayıtlı bi numaramız falan mı vaR biz bu şirketten ayrılığımızda otomatik olarak formumuzuda iptal mi edecekler?

lütfen yardımcı olun ve bi fikir verin 15gün var ve ne yapacağımızla ilgili hiçbirşey belli değil..:S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

baska sirketle gitmeye karar versende sirketin ucretin tamamini vermeyecektir sana cunku ds formunu cikartmak icin sponsora ucret odemesi yapiyor. ayrica baska firmaya gitsen de onlar yeniden ds cikartmak zorunda kalacaktir.. eger sirketin is bulabiliosa onunla idare et ya da sirketinle konus self e gec kendi isini orda kendin bul .. tam macera

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Geçmiş olsu arkadaşım umarım en kısa zamanda güzel ve yeni bir iş sunarlar. Baya bi ısrarcı ol ama olmaz falan derlerse iyice diret.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi ne ısrarı 1 aydır hergün aruyoruz bi iş bakıyoruz diyolar paso soruyoruz haber verecez dioalr gelişme olunca sonra ses yok..:S
    iyi de şu an bize iş bulamadılar çıkarttıkları ds formunu ben napıyım gitmekten vazgecince(başa bi şirketle gitme durumundan onların haberi olmadıgını varsayarsak) paramın tamamını vermek zorunda deiller mi ?? sonuçta adamlara ben iş bulsunlar diye para veriyorum ve bulamadılar...? vermzlerse olay çıkar o ayrı da...

valla bizimde bi maceraya atılasımız yok deil ama işte şirketler bile iş bulamıyorkenn öyle bi riski almak...sizce alalımm mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

siz bilirsiniz alin demem hem de ilk kez gidecek birine.. ayrica sozlesme imzaladin sirkete kaydolurken orda yazar ve ds ciktiktan sonra sana tamamini vereceklerine inanmiyorum hicbir sirket vermez..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Self e geç forumdan yada giden veya gidecek olan arkadaşlarınla irtibata geçmeye çalış zaten vizeni almışsın sıkıntı yapmana gerek yok, iş her şekilde bulunur. Forumdan yardımcı olacak arkadaşlarda çıakcaktır ayrıca arda craiglist.com uda kontrol et işten bol ne var orda sıkıntı yok yola devam

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki self gidiyorum diyelim...benim fs formumda nj 'de bi eğlence parkı yazıyo(iptal olan işden dolayı) ve atıyorum ben self california'ya gidiorum...sıkıntı olmazmı orda nj yazıo senin burda ne işin var diye ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki self gidiyorum diyelim...benim fs formumda nj 'de bi eğlence parkı yazıyo(iptal olan işden dolayı) ve atıyorum ben self california'ya gidiorum...sıkıntı olmazmı orda nj yazıo senin burda ne işin var diye ?
    olmaz abd de nerede olduğunu şirlketine bildir yeterli, sanırım bi rakip sistemleri var, belli bir süre senden haber alamazlarsa bulunduğun bölgedeki officeden kaçak yada kayıp durumuna düşüyosun tavsiye etmem ama sanırım onudainternetten giriyoduk , şirketine git aynen böle de bana iş vermediniz 10 gün süre size yoksa benim self gitmekten ne farkım var de, hatta şu an acip mağdur durumdayım de, paramın bir kısmını iade edin şuraya gidicem bir arkadaşımla, iş bulana kadar para lazım olur falan filan salla bişiler, genede adam olmazlarsa sizi turkishwat'a Reklam ederim de korksunlar az

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence patlama noktasına gel bulamıyolarsa.dedigin gibi iş bulamadıktan sonra naapcam ben ds-2019 belgesni de.alın bunu ucak yapın de hakkını sonuna kdr savun.çıngar çıkar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turkishwat'a Reklam ederim

kısmına koptum admlara pis koyar ya

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rasb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turkishwat'a Reklam ederim

kısmına koptum admlara pis koyar ya
    reklam etmelide zaten bundan büyük gözdağımı olur,

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla arkadaşlar bende aynı durumdayım henüz ortada iş yok ama ben 18 haziran yolcusuyum.pizza dükkanı önerdiler ben housekeep diyorum. pizzacıyı da kaçırmadan kabul etsem mi acaba? panik oldum bak şimdi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı is_smile Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar bende aynı durumdayım henüz ortada iş yok ama ben 18 haziran yolcusuyum.pizza dükkanı önerdiler ben housekeep diyorum. pizzacıyı da kaçırmadan kabul etsem mi acaba? panik oldum bak şimdi
    illaki gidecem diyorsan kabul et kardeşim, bu saatten sonra kolay kolay iş bulamazlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı 41inciHarami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illaki gidecem diyorsan kabul et kardeşim, bu saatten sonra kolay kolay iş bulamazlar.
    illaki gidecem ama biz iş bakıyoruz en son ihtimal burası olacak dediler.o yüzden bekliyorum. ayın 2 sinde yanlarına gidicem hala bulamamışlarsa yapılcak bişey yok pizza dükkanında ölümüne çalışmak zorunda kalacaz.
    çok mu kötü olur acaba pizza dükkanı ya. paso ayaktaymışız ve ağır işmiş diye duydum tırsıyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı is_smile Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illaki gidecem ama biz iş bakıyoruz en son ihtimal burası olacak dediler.o yüzden bekliyorum. ayın 2 sinde yanlarına gidicem hala bulamamışlarsa yapılcak bişey yok pizza dükkanında ölümüne çalışmak zorunda kalacaz.
    çok mu kötü olur acaba pizza dükkanı ya. paso ayaktaymışız ve ağır işmiş diye duydum tırsıyorum.
    işin zorluğundan korkma kardeşim. altı üstü 3 ay, iş ne kadar zor olabilir. seni öldürecek hali yok ya. önemli olan çalışma ortamı ve insanlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şöyle olabilir tam emin değilim ama sor bunu başka şirketlere.. kendi şirketine sorma ama adamlara yüz verme gene..

ds formum ve job offer'ın varsa zaten amerika'ya gitmemen için bir neden yok..vizede işin ne derlerse job offerın olduğu işi söylersin bişi olmaz.. amaa şrketine git uyarı çek adam gibi gidene kadar iş bulmalarıyla ilgili.. sana gidene kadar iş bulurlarsa sorun olmaz.. sende şöyle birşey yap :

iş listesindeki firmalarla sen konuş direk ara amerikayı konuş adamla yada mail yaz..bak görürsün şansın artar..
    çünkü ordaki patron sadece işci varmı yokmu ona bakıyor.. sponsor anlaşması falan yalan para tuzakları..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)