Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arkadaşlar lütfen acil yardımm..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart arkadaşlar lütfen acil yardımm..

arkadaşlar ben normalde işe son başlama tarihi 7 temmuz gözüken biriyim. ancak hiç hesapta olmayan bir dersim kaldı ve ancak 8 temmuza uçak bulabildim. iş yerine varmam da 9 unu bulacak.. bu durumu mail ile bildirdim ama herhangi bir cevap gelmedi. ingilizcem iyi seviyede değil ve giden arkadaşlarım tarafından da satılmış durumdayım. oraya gittiğimde iş veren sana iş yok diyebilirmi öle bi durumda ne yapabilirim.. lütfen biriduysun sesimi....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla işe tarihinde gidip iş pozisyonlarının doldurulduğunu öğrenenler var sen gene dikkatli ve temkinli git derim....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bana Bir öneri Sunacak Yok Mu Forumda Ya Gerçekten öle şeyler Duyuyorum Ki Gitmemeyi Bile Düşünmeye Başladım.. şu Ana Kadar 4 Milyarı Geçen Bir Miktar Para Harcadım Geçen Zamanda Cabası.. Lütfen Bu Işteki Profesyonel Watcılar Yardım Etsin.. çalışcağım Eyalet Mary Land Eğer Orda Iş Bulamazsam Hangi Eyalete Gitmemi önerirsiniz.. Ingilizceminde Iyi Olmadığını Göz önüne Alarak Bir öneri Istiyorum. çok Az Zamanım Kaldı Ayın 8 Inde Uçağım Var Yardıııııııııım..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

dostum bende senin gibi hala gidemeynlerdenim soruşturmayı bekliyorum hala..
    normalde haz 15 de başlamalıydım işe en geç şirkete mail attım geç gelebilirmiyim diye 16 haz da Amerikadaki sponsor ve çalışacağım şirket işimin geç kalmamndan dolayı iptal edildiğinin söylediler..O iş böylece yattı yanii

sonra başka bir arkadaşım mail felan atmadan 19 haziranda gitti beraber çalışacağımız yere varınca şirket geç kaldın iş yok dedi..

sonra amerikadaki sponsor şirket ona yeni bir iş buldu tabii10 gün beyağı zorlandı..
    benide artık 15 temmuzdan önce gidemezsem vazgeçecem ne diyelim hakkımızda hayırlısı bu demek .. bu senen gidenlerde pek memnun değilller sanırım bayağı sıkıntı çekiyolar her eyalette..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

temmuz ayı zaten işe başlamak için olduça geç bir zaman. 7 temmuzda seni işe kabul eden firma 9 temmuzda da eder zaten merak etme. ama yine de gitmeden önce mail yoluyla işvereninle görüşerek işini teyit et.
    her zaman kendini en kötüsüne göre hazırlayarak gitmende fayda vardır.
    think the best act the worst

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Maryland e geliyorsan Ocean Citye geliyorsun demektir. Ben şuan burdayım ve burda yaklaşık 250 türk öğrenci var. bunların 50 si daha hiç iş bulamamış kişiler. işten cıkartılan cıkartılana. bizde boston dan cıkartıldık işten, cetusa burda iş buldum dedi geldik. fakat haftada 20 saati geçmiyeceğiz gibi. Maryland e geliyorsan bence baştan vazgeç. burası igrenc bi yer. hayat çok pahalı ama ona göre orantılı bir ödeme yapılmıyor. boston a çok pahalı denirdi ama orası burdan ucuz. orda hiç yoktan hayatta kalabilecegin kadar para veriliyordu. burda saati 6 dolara filan vergi kesilmiş hali ile ayda 400 dolardan başlayan kiralarla nasıl baş edeceksin. bunu düşün öyle gel bura

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart yardima ihtiyac var

arkadaslar benim is bankasi kredi kartim var maximum su universitelilerin aldigi acaba ben bunu amerikada kullanabilimiyim kullanirsam ekstra bir ucret alackalar mi ve faturalari nerye yollayacaklar turkiyeye mi yoksa buraya amerikaya mi ve ben amerikadan odemek istersem nerden odeyebilirim yardimci olabilecek kimse varsa ve yardim ederseniz sevinirim acil

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben sorduğumda evet kullanabilirsin dedi, fakat üstüne ekstra bişey eklenirmi bilemem ki ekleniyo olsaydı görevli söylerdi büyük ihtimal, hani kartın yurt dışı için aktif değilse ailenden biri bankaya kart numaranla gitsin hallederler, yada interaktif bankacılıkla bir mail çak onlada olur. ödeme yapabiliyosan buraya yazarsan sevinirim bende merak ediyorum(maximum içindi )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kredi kartınızı yurtdışında kullanabilirsiniz bunun için ayrı bir işlem yapmanıza gerek yok.Zaten visa ya da mastercard olduktan sonra dünyanın her yerinde kullanırsınız ki kredi kartının amacı da bu zaten.

Kredi kartını kullandığınız günkü kurdan türk lirasına çevrilerek bakiyenize yansıtılır.Ödemeyi Türkiyede iken nasıl yapıyorsanız aynı şekilde yaparsınız, farklı bir şey yok.Ödeme günü fatura size gelir, birinin sizin adınıza gidip yatırması gereklidir.

Kredi kartı kullandığınızdan dolayı kesinlikle ekstra ücret ödemezsiniz.5 dolarlık bir alışveriş yaptıysanız bu ücret tl ye çevrilerek hesabınıza yansıtılır.

Yukarıda da belirttiğim gibi faturanız Türkiyede daha önce hangi adrese geliyorsa yine aynı adrese gelir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)