Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yiyecek bir şey yok ac kaldım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart yiyecek bir şey yok ac kaldım

Arkadaslar 3 gundur burdayım ama yıyecek bır sey bulamıyorum yanasamıyorum yıyecek seylere domuz etı varmıdır dıe. gecen mc donalts a gıttım balık yada tavuk yoktu =) dığerlerının ne oldugunu bılmıyorm cıps ıle ıdare edıyorum fıkır verın bana

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

walmartta sadece dana eti olan sosis buldum ben arkasina bak oku pig , pork , ham falan yazmiyosaki anliyosun renginden bile, only beef diyodu benim aldigimda okudum sorun yok
    sora tavukburgeri var bicok yerde ve sen sole ben domuz eti istemiyorum hangisi tavuk yada sadece dan eti diye sor gercekten yardimci oluyolar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

en ıyısı yarın bıraz daha arastırmak. 35 saat ıcınde saadece he oldugunu bılmedıgım zorla yedıgım yumurtalı hamburgerle duruyorum. Gozunu sevdıgım Türkiyem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tek derdin domuz ürününe denk gelmekse marketlerde Kosher damgalı ürünler var, onlar da domuz ürünü, katkısı hiçbir şey yok onlardan alabilirsin.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Hocam napıyorsun sen ya gözünü seviyim.Gülsem mi üzülsem mi çözemedim.Git mcdonaldstan istediğin manüyü ye sadece içinde bacon olup olmadığını soruştur yeter.hatta menüler pahalı olabilir ona da gerek yok 1 dolarlık mcchicken veyahut mcdouble al.

Yada herhangi bir marketten git kaşar peynir hindi sandviç ekmeği al sandaviç yapıp ye.Daha doğrusu şöyle diyeyim bilmiyorum aile evinde miydin de Türkiyedeyekn annen evde olmadığı zamanlar evde ne yiyorduysan git aynısından ye.
    Konu cAv tarafından (06-06-2012 Saat 08:35 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hocam sen şuan şu anlattıklarınla survivor yaşadığın için domuz helaldir sana ye istediğini merak etme

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ceza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sen şuan şu anlattıklarınla survivor yaşadığın için domuz helaldir sana ye istediğini merak etme
    oldu başka

hocam çok dikkat eden biriysen o sosislerin felan çoğunun içine domuz eti karışıyor haberin olsun nerden biliyorsun dersen sucuk fabrıkası olan akrabam var çok gittim neyin içine ne karışıyor biliyorum tavuk burger satan çok yer bi tane wall mart bul makarna al vejeteryan ürünlerin yerını sor çok güzel şeyler var peynirli pizzalar var onlarıda yiyebilirsin dçok seçenek var
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ceza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Beni güldürdün
    Zayıflarsın ayrıca, ne güzel. Boş ver, yemek bulma

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yalnız dikkat et domuz eti değil der ama pişirilirken domuz etinin pişirildiği yağdan pişirir )

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o yüzden mcchicken al hem ucuz hem de baconlardan farklı yerde kızartılıyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Her giden domuz eti yemesede yagsini zaten bilmedende olsa bir kac kez den fazla aliyordur. Cok kastirmayin, sadece emin olmagiginiz zaman icinde domuz olup olmadigini sorun, ve ingredients kisminda porkk, pig, bacon, ham yaziyorsa almassin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu 3 ay sanırım benım acımdan berbat gececek. Work and travel ıcın benden baska gelen yok. Arastırmadan ıse yerlesınce boyle oluyor sanırım. Arkadas olacak kımse yok. verdikleri oda berbat. yemek sıkıntı. Su tavalet ısı de can sıkıcı

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı bakgercektengiderim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walmartta sadece dana eti olan sosis buldum ben arkasina bak oku pig , pork , ham falan yazmiyosaki anliyosun renginden bile, only beef diyodu benim aldigimda okudum sorun yok
    sora tavukburgeri var bicok yerde ve sen sole ben domuz eti istemiyorum hangisi tavuk yada sadece dan eti diye sor gercekten yardimci oluyolar
    Arkasina iyi bak yagi pork olabiliyor. Cheese pizzalar mevcut Walmart'ta.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum senin cozumun KFC gecen sene restoranttaydim icine bacon yada ham attirmasanda ayni yerde pisiyor zaten.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bikaç hafta daha aç kalır cok kilo verirsen yemende sakınca yok ölmenden iyidir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

"Ölsemde domuz eti yemem" diyen birinin amerikada günleri sıkıntılı geçmesi normal.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı osman38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birader bira da içmiyorum alkol de almıyorum.Geldıme lanet edıyorum zaten. domuz etınden tıksınıyorum mevzu bu. Donmek ıstıyorum ama harcadıgım paraya yazık dıyorum
    hocam peynirli pizzalar var onlardan al sıgara böreği tarzı şeyler var dondurulmuş şekilde satılıyor donduruşmuş ürünlerin olduğu bölüme git çok rahat yiyecek bulabilirsin mikrodalgaya at 5 dakikada hazır ayrıca dilimlenmiş donmuş pateteslerde çok ucuz onlardanda alabilirsin kaşar peyniri ve ekmek al tost yaparsın yumurta ve makarnayada yönelebilirsin nutellalar var fıstık ezmeleri var onlardan al ekmeğe sürüp sürüp yersin sabahları süt ve mısır gevreği yiyebilirsin 5 kiloluk mısır gevrekleri çok ucuz senı uzun bi süre götürür yanı şimdilik aklıma gelenler bunlar zamanla alışırısn fazla dert etme keyfine bak
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

birader bira da içmiyorum alkol de almıyorum.Geldıme lanet edıyorum zaten. domuz etınden tıksınıyorum mevzu bu. Donmek ıstıyorum ama harcadıgım paraya yazık dıyorum
    e iki hafta sonra herşey normale dönecek, sende ayak uyduracaksın o geleneğe. şimdi neden henüz gitmeyenlerin moralini bozuyorsun ki?

Hem dön hadi, dön ve arkadaşlarının, ailenin sana korkak dercesine bakmalarını gör. kültürsüz, ingilizcesiz gidenlerden daha aşağısın ya !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sevgili kardeşim amerika'da müslüman insanlar da yaşıyor. markete git ve @matador_36 kardeşimin dediği gibi o ürünleri al. ama hiç birşeyde domuz yok diyemeyiz. yağı falan muhakkak oluyor. bende domuz yemiyorum ama @ufukgul88'in dediği gibi herşey de aramadım. ama tavsiyem bir walmart bul onları al yada chicken burger ye. ama belirt bacon olmasın de. ama dönmeyi boşver düşünme bile. keyfini çıkar...
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o yüzden mcchicken al hem ucuz hem de baconlardan farklı yerde kızartılıyor
    arkadasin dedigi dogru chicken ayri yerde pisiyor mcdonalda calismis biri olarak bizzat pisirdim. Ama isterken no bacon please dersin cunku bacon sonradan atiliyor icine .her sartta dolayli olarak gunaha gireceksin: ) butun isyerlerinde ayni grillde ve yagda pisiriliyor domuz ve inek eti. Ayni evde kaldgn arkdslrn ayni tencerede domuz kizartacak onu yikasan ne fayda .son olarak umarim derdini anlata bilecgin kadar ingzcen vardir
    Konu sucre tarafından (09-06-2012 Saat 05:23 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasin dedigi dogru chicken ayri yerde pisiyor mcdonalda calismis biri olarak bizzat pisirdim. Ama isterken no bacon please dersin cunku bacon sonradan atiliyor icine .her sartta dolayli olarak gunaha gireceksin: ) butun isyerlerinde ayni grillde ve yagda pisiriliyor domuz ve inek eti. Ayni evde kaldgn arkdslrn ayni tencerede domuz kizartacak onu yikasan ne fayda .son olarak umarim derdini anlata bilecgin kadar ingzcen vardir
    Burda mc de sanırım tavuk yok=) gittim tavuk istedim yok dediler. Bende domuz yemedıgımı soyledım. ne dediğini de anlamadım acıkcası. Bana bir şey göstedi bende aldım ondan. yumurtalı birşeydi.Artık yemiş bulundum onu. Ev arkadasım yok ztn bir tane mikrodalga var. Benzinlikdeki marketler var burda sadece. Baska market goremedım. Orda da ekmek 4 dolar. her yerde pahalı mı boyle. Domates fln sebze aradım bulamadım hiç bir yerde.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahaha herkez din bilgini olmuş olaya bak ya...Kimsiniz siz ya ...kimse müslüman gibi yaşamıyor yaşayamazda çünkü yaşamaya kalksan 1000 yıl önceki kafa zihniyetine dönmen lazım...Bide kalkıp birbirimize öğretmeye çalışmamız ''adamı doğru yola sokmaya'' çalışmamız yokmu..Üniversite öğrencisi bilimle uraşır hurafelerle,helalle,alkolle uraşmaz..Müslüman ülkelerin geri kalmasının sebepleri hep bunlar zaten böyle abuk zubuk şeylere vakit ayırmaları haytlarını sınırlamaları vs vs...sonrada birbirlerine girmelerii kendi kendilerini imha etmeleri güzel en azından...Bilimle uraşında bebeklikten beğridir size empoze edilen yalan yanlış hikayelerle müslümanlık taslamayın İyi insan olun dürüst olun işinizi temiz yapın insan olun o yeter ...ama bunların hiçbiri yok çoğu müklümanda ama namanz kılıyo müslümanlığı yüceltiyo vs vs boş bir ksır döngü...Müslümanlığı en iyi yaşadığını iddia eden ülekelere gidince bi görün ne pislik olduklarını.SUdi arabistana giden dayım anlatmıştı adamlar iğrençler diye..Ki heryerden biiyoruz..Kadını taşlayan bir zihniyetin dinini kimse bana yüzeltemez..Domuz etide nedir
    Forumda tartışma yapmak serbesttir ancak bunun sınırlarını bilelim.Bu yüzden kişilere değil mesaj içindeki fikirleri odaklanın.Aralarda bu sınırı aşanlar var.

Benim söyleceklerime gelince başlığın acılış sebebi Acım ne yiyebilirimdi.Bazı arkadaşlarımız git domuz eti ye dedi yine bazı arkadaşlarımız domuz eti yemeyi cağdaşlığın ufku acıklığın veya ABD de bulunmanın kuralı gibi lanse etti.Hele alıntıladğım şu yukardaki mesaj 5 satırda tüm müslüman alemine giydirdi kendi içi boş zavallı cümleleriyle.Tek tek alıntılayıp cevap vermeyeceğim.Cünkü bu ne konuya yararlı olacak ne de bu fikre sahip olanları düşünmeye zorlayacak biliyorum.Din üzerinde tartışılmaz değil din üzerinde imamlardan başka kimse konuşamaz diye de birşey yok.O yüzden gelip siz kimsiniz din konuşuyorsunuz gibi altyapısız ve aşağılayıcı cümlelerinizi kendinize saklayınız.

Sonuç olarak Adam ben domuz eti yemem diyor.Şayet onun dışında önerbileceğinz bir tavsiyeniz varsa önerin yoksa başlığa yazma zorunluluğunz yok.Bırakın kendi dini görüşlerinizi yansıtmayı da domuz eti yemek istemeyen bir adam ne yiyebilirdi onu söyleyin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Burda mc de sanırım tavuk yok=) gittim tavuk istedim yok dediler. Bende domuz yemedıgımı soyledım. ne dediğini de anlamadım acıkcası. Bana bir şey göstedi bende aldım ondan. yumurtalı birşeydi.Artık yemiş bulundum onu. Ev arkadasım yok ztn bir tane mikrodalga var. Benzinlikdeki marketler var burda sadece. Baska market goremedım. Orda da ekmek 4 dolar. her yerde pahalı mı boyle. Domates fln sebze aradım bulamadım hiç bir yerde.
    arkadasim cin kore veya japon restaurantlari olur isminden anlarsin onlara git pilav tavuk yiyebilirsin onlarda domuz eti zaten satilmaz.. ya da subway , chick fil a , kentucky fc , wendys gibi yerleri arastir mutlaka vardir.. cevrende.. burger king e git aslinda amerikada tavuk cok yaygin yenen birsey bunlari yiyebilirsin.. eger helal et kavramini cok onemsiyorsan tavuk da olsa helal mi diye arastiriyorsan sana tavsiyem deniz urunleri yemen.. subway de ton balikli sandivic yiyebilirsin .. ingilizcesi tuna , ton baligin.. ya da diger fast food cularda chick fil a disinda balik burgerler olur.. onlara da goz atmani tavsiye ederim... bence biraz arastir. amerikada her skinti yasanir ama ac kalinmaz..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

son olarak konu icinde alakasiz mesajlar silinecektir.. birdaha bu tarz mesajlarin gelmesi durumunda konunun sonuna gelinecektir

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hacım ozaman Mc donaldsa gıt ve de kı Angus ıstıyorum de ''enges'' şeklınde okunuyor I want number 9 angus delux ,No pork and bacon and anythıng lıke that please dersın numarasını 9 dıye hatırlıyorum bak orda menuden numarasına ya da hıc numarasını soyleme sadece angus de I want angus menu.I cant eat pork.dersen anlar senın domuz yemedıgını pork domuz etı oluyor .nıcın yemıyon domuz derlerse demezler gercı de dersın because of relıgıon.dınden dolayı dersın .2 yıl once mc donaldsta calısırken.Mc donaldsta bacon ve pork sausage dısında domuz etı gormedım.bacon dedıklerı pastırma seklınde ınce uzun bır et.tavuk menunun ıcıne atılıyordu benım calıstıgım yerde.ya da I want 10-1 (ten the wan seklınde soylenıyor) dersın beef yanı ınek etı verırler.
    ya da pızzacıya gıt sadece peynırlı pızzalar var ondan ye.ya da walmart varsa orda benım gıbı fasulye patates ya da mercımek alırsın.ben kuru fasulye yaptım sulu yemek yaptım vb yeterkı tencere ve bır ocak vb olsun .yap bıseyler aga ac kalma elın memleketınde.ama Turk yemeklerı yapmak pahalıya kacıyor dıyebılırım domatesın tanesı 1 usd ıdı menemen yapmak pahalıya gelıyodu
    Konu sucre tarafından (09-06-2012 Saat 05:39 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cipslerde de domuz yağı yok mu ?

edit: yandın panpa git cami bul orada koş koş !!!11

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı porkandtravel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cipslerde de domuz yağı yok mu ?

edit: yandın panpa git cami bul orada koş koş !!!11
    arkadasım aslında ben de onu soylemek ıstedım konuyu acan arkadasımıza hersartta gunaha gıreceksın dolaylı yollardan. bır puskevıt bıle yemek ıstesen ya da evde partı verıp yaş pasta kessenız bla bla bla ....... vb bunların domuz etınden yapılmadıgı ne malum belkı aldıgın ekmekte bıle olacak.ben ılk okuldayken cok silgi yerdim aynı sorunlar aslında Turkıyede de var.sen yınede ıcını rahat tut bılmeden yesen bısey olmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım aslında ben de onu soylemek ıstedım konuyu acan arkadasımıza hersartta gunaha gıreceksın dolaylı yollardan. bır puskevıt bıle yemek ıstesen ya da evde partı verıp yaş pasta kessenız bla bla bla ....... vb bunların domuz etınden yapılmadıgı ne malum belkı aldıgın ekmekte bıle olacak.ben ılk okuldayken cok silgi yerdim aynı sorunlar aslında Turkıyede de var.sen yınede ıcını rahat tut bılmeden yesen bısey olmaz
    benim içim rahat ya domuz eti konusunda bi sıkıntım yok yiyorum yani nickimden de anlaşılacağı üzere ve kesinlikle dediğin gibi amerika'ya gidiyorsan bunları dikkate almayacaksın sonuçta her taraf dolu böyle şeylerle diğer türlü çok zorlanırsın.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı porkandtravel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim içim rahat ya domuz eti konusunda bi sıkıntım yok yiyorum yani nickimden de anlaşılacağı üzere ve kesinlikle dediğin gibi amerika'ya gidiyorsan bunları dikkate almayacaksın sonuçta her taraf dolu böyle şeylerle diğer türlü çok zorlanırsın.
    saygı duymak gerek senın tercıhın.sonucta kendı dıskısını ya da ölen yavrusunu yıyen tek hayvan pig .bır de domuz yıyenlerde gorulen bır hastalık var muslumanlarda gorulmuyor o hastalık.bır de yahudıler de domuz yemıyor dıye bılıyorum.
    .benım calıstıgım Mc otoban uzerındeydı hep Turklerle karılasıyoduk.bı gun mc donaldsta calısıyordum 2 tane Turk gordum yanlarına gıdıp sohbet etmeye basladım.sonra bır tanesın ın yedıgı menuyu gordum porklusundan yıyordu uyardım .içinde domuz var haberınız olsun dedım.bılıyorum zaten ozellıkle ıstedım gıbısınden bısey soyledı.sızın tercıhınız.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Dostum tavukta kendi diskisini yiyo ama :S yani gozumlede gordum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)