Work and Travel 2025
Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 318 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 270 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 Wat Genel Basligi

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Keşke öğrenci olsam da tekrar wat a katılabilsem
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke öğrenci olsam da tekrar wat a katılabilsem
    Intern ile gidemiyomusun?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı marxqman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    montana billingse gidecek arkadaşlar iletişime geçelim orda başımıza bişi gelse bizi kollayacak kişiler olması iyi bişey birbirimizi kollayalım beyler bayanlar
    haklısın kollayalım birbirimizi.

Bende bu sene Montana/Billings'te Crowne Plazada iş almayı düşünüyorum son anda bir karar değişikliği olmazsa ben de Montana/Billings yolcusuyum..
    Konu edmondantes tarafından (23-11-2012 Saat 09:53 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

self gidiyorsan Job offer 2 saatlik iş onda sıkıntı yok.Eğer iş yeri sponsor seçimini sana bırakırsa oda sıkıntı yaratmaz.Neden aralıktan sonraya bırakıyosun?

Pasaport ve biraz maddi sıkıntıdan dolayı. Ve şuan çalışacağım yere göre ingilizcem fazla vasat :/

Edit: ELT'e mesaj atmıştım şunu dediler.

Peki ben şirketle job offerımı en kısa sürede yapsam Ds formumu kaç gün içerisinde teslim edebilirsniz? Mart ayında vize işlemlerimi halletmek istiyorum çünkü.

Konsolosluk vize görüşme tarihlerini belirliyor.Bu nedenle mart veya nisan ayı olarak tam gün veremeyiz biz en kısa sürede getirmeye çalışırız ama konsolosluk görüşmesi için tarih bekleyebilirsiniz.

Ücret: 900 Dolar.

Neden gün veremiyolar çünkü belgelerim geldiği zaman hemen vizemi ve biletlerimi almak istiyorum heyecan hat saffada
    Konu AcemiWAT tarafından (24-11-2012 Saat 02:25 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

birincisi daha ucuz firmalar var iyi arastir eger senin icin sponsor onemi yoksa tum firmalari arastir en ucuzunu sec ve 1 ay icinde ds getirilir maddesini sozlesmene ekle. getirilmezse tum para iade edilir de. son olarak da vize randevusunu istersen sen de alabilirsin konsoloslugu arayarak. yani neden boyle birsey dediler anlamadim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

@ozgursum dediği gibi daha ucuza firma var.500-550 dolara bu işi yapanlar var 900 dolar çok çok fazla.Onların öyle demesindeki sebep ds belgenin geç gelmesi durumunda topu vize randevu tarihine atmak için olabilir.Hele erken tarihte girersen yoğunlukta olmazki istediğin güne alabilirsin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla parani ayarlayabiliyorsan ocak ayinin sonuna kadar kaydol. subat sonu gibi vizeye gir ve al vizeni. ben 13 gunde getirtildigini biliyorum daha once yapanlardan. sen 2 hafta degil 1 ay sure ver

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Anlıyorum... Peki tavsiye edebileceğiniz bir firma varmı ilk olarak direk onlarla görüşsem ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Work and Travel 2013 sezonu Department of State‘in getirdigi yeni kurallar nedeniyle biraz sikintili gececek gibi duruyor. Yeni kurallar ile Alaska balik fabrika isleri artik yasaklaniyor. Work and Travel 2012 sezonu Alaska’ya gitmek isteyen ogrencilerin son sanslari oldu. Bunun yaninda satis isi yapilan kiosk-cart isleri de yasaklanacak.

Bir diger guncellemeye gore Turk ogrenciler artik Turk isverenlerde calisamayacak. Bu kuralin uygulanmasi programin geregi acisindan normal bir kural, fakat ogrenciler ve isverenler acisindan zorluk yaratacaktir.
    Work and Travel 2013 sezonunda artik gezici fuar isleri de iptal olan isler arasinda.

Work and Travel 2013 sezonunda ogrencilere sunulacak isler hotel, restaurant, lifeguard, eglence parki – kaldi ki eglence parki isleri artik pek Turkiye firmalarina verilmiyor- olacaktir. Work and Travel 2013 sezonunda New York City gibi buyuk sehirlerde calismak da mumkun olmayacak.

Bu yuzden ogrencilere sunulacak isler genelde kucuk sehirler, orta Amerika civari lokasyonlari ve housekeeping(oda temizligi) ya da dishwasher(bulasik yikama) gibi isler olacaktir.

Work and Travel 2013 sezonunda cok buyuk beklentilerle, mesela; cok para kazanmak, buyuk sehirlerde calismak, Ingilizcesi kotu olmasina ragmen server(garsonluk) gibi pozisyonlarda calisak istemek vb. tercihlerin olmasi artik pek mumkun olmayacaktir.

Work and Travel 2013 sezonunda tum ogrenciler mutlaka sponsor ya da isverenler ile mutlaka mulakat yapacaktir. Bu sebeple artik Ingilizcesi cok kotu olan adaylarin programa katilip vize alabilmesi daha isveren acisindan mumkun olmayacaktir.

Work and Travel 2012 vize mulakatalarinda konsolosluk gorevlileri not ortalamasindan ziyade Ingilizce bilgisine onem veriyorlar.

Work and Travel 2013 sezonunda bu maddeler daha cok one cikacak.
    bnde bu sene düşünüyorum ama geçen sene ki iş listesinden seçtiğim işlerin arasından en çok yapabileceğim her şeyiyle bana uygun bir iş buldum inşallah bu sene gelir Amusement Park/Theme
    Park/Water Park tür ü işlerin iptali söz konusu olur mu anlayamadım gezici fuar yasaklandı ama su parkı eğlence parkı yasaklanmadı,, sizce bu işin iptali yüzde kaçtır ? şimdiden teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı heyt_bee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnde bu sene düşünüyorum ama geçen sene ki iş listesinden seçtiğim işlerin arasından en çok yapabileceğim her şeyiyle bana uygun bir iş buldum inşallah bu sene gelir Amusement Park/Theme
    Park/Water Park tür ü işlerin iptali söz konusu olur mu anlayamadım gezici fuar yasaklandı ama su parkı eğlence parkı yasaklanmadı,, sizce bu işin iptali yüzde kaçtır ? şimdiden teşekkürler
    eglence parkinin yasaklanmasi nerden cikti? ole bisey yok.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamam o zaman ben yanlış istihbarat almış olabilirim.. teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar , bu forumda ikinci mesajım . Bu sene kısmet olursa bende WAT programına katılacağım , ingilizce pratik yapabileceğim arkadaşlar arıyorum..

English level : pre-intermediate.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Intern ile gidemiyomusun?
    çalışıyorum artık iş hayatındayız ya
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı SometimeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    2010 yazında ilk WAT'ımı ilkokul ve aynı zamanda üniversite arkadaşım ile yapmıştım.Bu sene aynı şekil WAT düşünüyoruz fakat erkenden ve programlı bir şekilde.2010 yazında Galveston TX'da idik ve bir çok sorunlada karşılaştık ama ordaki yerel insanların ve bizim arkadaşların desteği ile aştık ta.( Meşhur Global Vizyon olayının baş kahramanlarından biriyiz ) Herneyse 2013 yazı için WAT programına katılmak isteyen arkadaşlara bende yardımcı olabilirim.

#Housekeeping işindeydik biz arkadaşla.Bu işle ilgili bilgi almak istiyenlerede yardımcı olurum seve seve.
    meşhur global vizyon olayı nedir. bende bu yaz bu firmayla gittim ve tekrar 2013 için kayıt yaptırdım. şimdi hangi firma ile gideceksiniz.ben hiç bi sorunla karşılaşmadım. seçtiğim eyalet ve işten olabilir sanırım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bu yaz orta amerikaya gittiğim için 2013de okyanus kenarında bir eyalaete gitmek istiyorum ama bir arkadaşın işler sezonluk olur biter saat vermezler dediğini okudum.ben eylül sonununa kadar çalışmak istiyorum. aklımda maryland(DEEP CREEK MARİNA), florida(kenner),Hilton Head ve Daytona. iş listesinden seçtiğim işler bunlar ctesi mulakata gireceğim. buralarda eylül sonuna kadar çalışabilirmiyim? bi bayanın sorun çıkmadan çalışabileceği yerler mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı burcubb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu yaz orta amerikaya gittiğim için 2013de okyanus kenarında bir eyalaete gitmek istiyorum ama bir arkadaşın işler sezonluk olur biter saat vermezler dediğini okudum.ben eylül sonununa kadar çalışmak istiyorum. aklımda maryland(DEEP CREEK MARİNA), florida(kenner),Hilton Head ve Daytona. iş listesinden seçtiğim işler bunlar ctesi mulakata gireceğim. buralarda eylül sonuna kadar çalışabilirmiyim? bi bayanın sorun çıkmadan çalışabileceği yerler mi?
    vizeyi kaç ortalamayla aldın?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizeyi kaç ortalamayla aldın?
    ben hazırlıktım 80 üzerindeydi ilk iki track notum. bölümüne geçtiğinde 2.00 olması gerikiyor. bu yüzden vize iptalin olursa program ücretinden 250$ rını geri alamıyorsun sadece. vize reddi yediğin için.benim 2. gidişim olduğu için konsolosluğa gitmicekmişim bu sene pasoprtumu yollıcakmış şirketim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

ben hazırlıktım 80 üzerindeydi ilk iki track notum. bölümüne geçtiğinde 2.00 olması gerikiyor. bu yüzden vize iptalin olursa program ücretinden 250$ rını geri alamıyorsun sadece. vize reddi yediğin için.benim 2. gidişim olduğu için konsolosluğa gitmicekmişim bu sene pasoprtumu yollıcakmış şirketim
    Aynen biliyorum sadece benim ortalamam biraz düşük2.00 altında endişeliyim vize alıp alamayacağıma dair. :/

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

www.coldekiayi.blogspot.com beyler buradan bilgi alabilirsiniz. Tabi turkiswattan alinacak bilginin yanında pek bi şey sayilmaz ama olsun.
    Konu gokhaann tarafından (10-12-2012 Saat 04:34 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bugün ben de kaydoldum biraz geçte olsa fiyatı ise 1550dolar sizce fiyat nasıl??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bence gayer iyi fiyat. Ben gecen sene 1500e yazilmistim. Bu seme bildigim kadariyla united towers 1675 istiyor. Hangi sirkete yazildin ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen biliyorum sadece benim ortalamam biraz düşük2.00 altında endişeliyim vize alıp alamayacağıma dair. :/
    ben newyorkta dönerken bi çocukla konuşmuştuk ortalamam 2nin altında ilk vize vermediler ikincide kendim ısrar ettim benle daha fazla ingilizce konuşun dedim. sonra baya konuştuk ingilizceme ikna olunca bana vize verdiler dedi.ingilizcene güveniyorsan sorun olmaz sanırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

ben newyorkta dönerken bi çocukla konuşmuştuk ortalamam 2nin altında ilk vize vermediler ikincide kendim ısrar ettim benle daha fazla ingilizce konuşun dedim. sonra baya konuştuk ingilizceme ikna olunca bana vize verdiler dedi.ingilizcene güveniyorsan sorun olmaz sanırım
    Hadi ya :/ ingilizceme güveniyorum ancak orta seviye öyle aman amen değil bilmiyorum ne olacak..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yarın ve cumartesi iş görüşmem var heycan yapıcam gibi ya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yavuzhatip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın ve cumartesi iş görüşmem var heycan yapıcam gibi ya
    ilk fuar 16 aralıkta izmir de değil mi? senin nasıl yarın iş görüşmen oluyo .S :s

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı marxqman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk fuar 16 aralıkta izmir de değil mi? senin nasıl yarın iş görüşmen oluyo .S :s
    kardesim herkes senin sirketinle gitmiyor ki wata her sirket ayri fuar yapar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim herkes senin sirketinle gitmiyor ki wata her sirket ayri fuar yapar

ufkum açıldı resmen wat'ın herşeyini biliyorum sanıyodum kimbilir daha neler çıkacak
    çok teşekkür ederim özgürsum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ilk iş olarak Steel Pier - Atlantic City de Amusement Park işi geldi bunun hakkında bilgisi olan varmıdır?(saat başı 8.5 dolar konaklama yeri onlar tarafından ayarlanıcak iş tanımı ise Food & Beverage/Retail Sales/Customer Service)
    Konu msb tarafından (09-12-2012 Saat 03:31 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkdaşlar 2008 de gitmiştim ve bu yıl master yapıyorum tekrardan gidiyorum. Ben New York eyaletindeydim gerçekten ilk yıl ideal bir eyalet tavsıye ederim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sence bu işi kabul etmelimiyim ya da başka iş mi bekliyeyim bura hakkında bilgin varmı yada amusement park hakkına?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)