Sayfa 9 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678910 SonuncuSonuncu
Toplam 298 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 270 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Housekeeping

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim wilderness resort da ingilizce seviyesi advanced yazıyordu benimde iyi ingilizcem güveniyorum yani ingilizce öğretmenliği okuyorum 2.senem ayrıca 1 sene hazırlık okudum daha önce otelde de resepsiyonluk yapdım ama amacım ingilizce de pratik yapmaktı çok fazla yapamıycam sanırım ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Tiryaki92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BNm ingilizce seviyem intermediate iş seçimini yapmadım ama danışmanımın konuşmalarından anladığım kadarıyla beni housekeeper olarak yerleştirecek pre intermediate olan bir tanıdığım ar o da kasiyer olarak gitcem dedi başka bir şirketle bnmde kafam da bi çelişki oluştu ?
    Pre intermediate bi ing ile kasiyerlik çok zor olur.Kasiyerlik sadece para al para üstü ver değil.Olaki kasada açık çıktı derdini anlatman gerekir,müşteriyle konuşman gerekir.ing geliştirmeyi sadece iş ortamında olacak diye düşünme,sosyal ortamda çok daha fazla geliştirirsin ingilizceni.8 saat çalışsan 8 saat uyusan geri kalan 8 saatte tamamen sana bağlı.Evde oturup facebook twitter takılıp dizi izlersen pek bi ing gelişmez.Tek başınada olsan bara git,eğlence merkezlerine git,konserlere git bişeyler yap.İş yerinde belli kalıplar öğrenilir.Ama günlük yaşamda çok daha fazlası.
    Alıntı KEREMYK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim wilderness resort da ingilizce seviyesi advanced yazıyordu benimde iyi ingilizcem güveniyorum yani ingilizce öğretmenliği okuyorum 2.senem ayrıca 1 sene hazırlık okudum daha önce otelde de resepsiyonluk yapdım ama amacım ingilizce de pratik yapmaktı çok fazla yapamıycam sanırım ...
    Yukardaki mesajda dediğim gibi eğer ing iyi ise zaten kendiliğinden ortam kurarsın.Eğer sendeki ing kabiliyetini farkederlerse zaten pozisyonunu değiştirirler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar ben de Rhode Island Middletown'daki Newport Beach Hotel & Suites'e gideceğim bu yaz. Housekeeper'lık yapacağım. Saati 11 dolar olacak ve haftalık çalışma saati 35 saat. Overtime var fakat konaklama ayarlanmıyor. Siz ne önerirsiniz? Rhode Island'da en ucuz konaklamayı nasıl yapabilirim? İş iyi midir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Önceki konulardan bildiğim kadarıyla konaklama 75$-90$ arası değişiyor.Eğer saat ücreti 11 ise ve overtime var ise gidilir.Piyasadaki diğer işlerim saat ücretleri 8'i bile bulmuyor.11 bulmuşken değerlendirmek lazım.Konaklama hemen hemen aynı coğu yerde.Forumda önceki yıllarda haftalık 75'i gördüm.Bi konulara bak istersen Rhode Island ile ilgili.Sende göreceksin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma bi kaç gündür zaman bulupta giremedim nete.Senin dediğine göre houseman işi bu.Yani housekeeper a yardım ediyosa.Housemanlik iyidir.Yani housekeeper a göre daha rahatsın.Öyle her dakka eğil kalk filan yok.Bide sabit bi işin yok en güzel yanı o.İstersen tüm oteli dolaş kimse sana niye burdasın demez.Müdür göndermiştir temizlik için vs..spa salonundan spor salonuna otelin çatısından araba park yerine kadar her yerde görevlendirilebileceğin bi iş.Sıkıcı değil.Elinde telsiz,diğer houseman ve supervisorlarla ve müdürle iletişim içerisindesin sürekli.Tabi meşhur front desk var bide.Müşteri ön büroya isteğini söyler ön büroda housekeepinge.Mesela günün "Front desk to housekeeping" diye bi telsiz anonsuyla başlar ve bitmez.sürekli bişeyler getir götür yaparsın,housekeeperların arabalarını yedekler kirlilerini alırsın.Zamanın olursa onlara yardımda edersin.Yani sürekli yürüme halinde olduğun diğer insanların yanına gidip onlara yardım ederken sohbet edip arkadaşlığı geliştirebileceğin ve ing olarak pratik yapabileceğin bi iş.Tek negatif yanı tip olmaması yada çok az olması.Çünkü tipler genelde odaya bırakılır ve onuda haliyle housekeeper alır.Bunu dert etmezsen houseman işi bi erkek için çok kolay yapılabilecek bi iştir.Tek sorun sabah temiz çarşaf ve havluları katlara yedeklemek.250-300 kg lık bi arabayı sürüklemek zorunda kalıyosun.Bide koridorlarda housekeeper arabası olunca tam bi işkence oluyor.Benimde aklıma gelen detaylar bunlar,yine merak ettiğin bi yer olursa çekinme sor
    eyvallah birader ilgin için tşk ederim.Girdik bi yola gidiyoruz bakalım anlattığına göre sıkıntıları olsada (ki sıkıntı her işte olur hiç bi işte yatmıyosun)güzellikleride varmış benim için daha çok iş dışındaki ortam önemli zaten tek gidiyorum bide ama virginia beach türk kaynıyo diyolar bi nebze rahatım o yüzden sap gibi kalmam yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben dağ başına gittim orda bile Türk vardı nüfuslu yerlerde illaki vardır..Hiçbir yerde sap gibi kalmazsın merak etme

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

housekeeping güzeldir ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Önceki konulardan bildiğim kadarıyla konaklama 75$-90$ arası değişiyor.Eğer saat ücreti 11 ise ve overtime var ise gidilir.Piyasadaki diğer işlerim saat ücretleri 8'i bile bulmuyor.11 bulmuşken değerlendirmek lazım.Konaklama hemen hemen aynı coğu yerde.Forumda önceki yıllarda haftalık 75'i gördüm.Bi konulara bak istersen Rhode Island ile ilgili.Sende göreceksin.
    Çok teşekkür ederim. Bu dediğiniz ücret haftalık değil mi? Tek başıma kalırsam mı yoksa evi paylaşırsam mı bu fiyata geliyor? Faturalar da dahil sanırım...
    Yazın Newport, Rhode Island!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar kız arkadaşım montano enniste hausekeeping işine gidicek bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirmi saati 7.50 haftada kırk saat 65 dolarda konaklama parası haftalık fikriniz nedir?montana hakkında bilgisi olan varsa onlarda yardımcı olursa sevinirim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Ohayo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Bu dediğiniz ücret haftalık değil mi? Tek başıma kalırsam mı yoksa evi paylaşırsam mı bu fiyata geliyor? Faturalar da dahil sanırım...
    Evi paylaşsanda paylaşmasanda sen o fiyatı verirsin.Ancak iş yerinin sağlayacağı konaklama dışında sen bulursan o zaman ev sahibine para ödersin kaç kişi kalırsanız bölüşürsünüz.Kısacası cebinden çıkacak max fiyat 75-90$ arası olur.

Alıntı ergnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kız arkadaşım montano enniste hausekeeping işine gidicek bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirmi saati 7.50 haftada kırk saat 65 dolarda konaklama parası haftalık fikriniz nedir?montana hakkında bilgisi olan varsa onlarda yardımcı olursa sevinirim
    Montana ile ilgili konu var forumda onlara bakabilirsin ayrıca.Saat ücreti düşük.Overtime yoksa çalışmasın başka bi iş seçsin.Bu saat ücretiyle biraz zorlanır.9$'a da housekeeping var.Haftalık 40 saat çalıştığını düşünürsen saati 9$ olan bi iş fazladan 60 dolar getirir haftalık.Konaklama parası kadar işte.Göze çok gibi gelmiyor başta ama bi işe konaklama ücretsiz denilince daha cazip oluyor.Konaklama pahalı olsun ama saat ücretide fazla olsun.Overtime olurda yaparsa çok fark eder çünkü.Eğer başka iş seçme şansı varsa bu işi seçmesin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Housekeeper kirli sakal bırakabilir mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Evi paylaşsanda paylaşmasanda sen o fiyatı verirsin.Ancak iş yerinin sağlayacağı konaklama dışında sen bulursan o zaman ev sahibine para ödersin kaç kişi kalırsanız bölüşürsünüz.Kısacası cebinden çıkacak max fiyat 75-90$ arası olur.

Montana ile ilgili konu var forumda onlara bakabilirsin ayrıca.Saat ücreti düşük.Overtime yoksa çalışmasın başka bi iş seçsin.Bu saat ücretiyle biraz zorlanır.9$'a da housekeeping var.Haftalık 40 saat çalıştığını düşünürsen saati 9$ olan bi iş fazladan 60 dolar getirir haftalık.Konaklama parası kadar işte.Göze çok gibi gelmiyor başta ama bi işe konaklama ücretsiz denilince daha cazip oluyor.Konaklama pahalı olsun ama saat ücretide fazla olsun.Overtime olurda yaparsa çok fark eder çünkü.Eğer başka iş seçme şansı varsa bu işi seçmesin.
    ugur haklisin da benim gordugum kadariyla o eski yuksek maasli isler pek yok gibi. bu seneki islere baktigimda hep siradan isler dlaniyor ortalikta. Sanirim artik Turk calistirmak istemiyor brcok yer. Bircok sponsoru da kaybediyoruz dolayisiyla isleri. 3-4 sene evvel ne isler dolaniyordu forumda , simdikilerle alakasi yok.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Tiryaki92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Housekeeper kirli sakal bırakabilir mi?
    Müdürüne göre değişir.İlk sene bi müdür vardı adam siyah ayakkabı ve sakal olayına hatta siyah pantolon rengine takıntılıydı.Sonra müdür değişti beyaz ayakkabıyla kahverengi pantolon ve sakalla işe gelen vardı.

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ugur haklisin da benim gordugum kadariyla o eski yuksek maasli isler pek yok gibi. bu seneki islere baktigimda hep siradan isler dlaniyor ortalikta. Sanirim artik Turk calistirmak istemiyor brcok yer. Bircok sponsoru da kaybediyoruz dolayisiyla isleri. 3-4 sene evvel ne isler dolaniyordu forumda , simdikilerle alakasi yok.
    Bu sene gördüm yine bi kaç kişide ve verdikleri linklerde 11.50 vardı.Ama dediğin gibi eskiden olduğu gibi değil.Benim ilk katıldığım sene 2009 du ve golf club housekeeping en popüler işti saat ücreti 13$ dı şaka gibi.Tabi o zaman ing çok iyi değildi aradığımız işin seviyesi düşe düşe saat ücreti 9.7$ a düştü.Şimdi bunu bulunca seviniyorlar..Ama hala böyle işler var.Mesela @ipekunal'ın gideceği(şirketi kaç öğrenci gönderiyor bilmiyorum) ve benim gittiğim housekeeping.saat ücreti 9.78$.Sabah erken başlıyosun otobüs saati dolayısıyla direk 10$ de.Ki bu otel Vail'de en düşük saat ücretini veren iş yeri.Dediğin gibi Türk istemiyorlar galiba.O yüzden iyi işler hep Sırbistan,Makedonya,Bulgaristan bloğuna verilir oldu.Mesela ben tanıdık vasıtasıyla girdim bi otele,genel müdür Türk olduğumu duyunca sen bu otelde çalışan ilk Türksün dedi,beni işe alan banquet müdürü Türk dedim yok o artık Amerikan vatandaşı dedi.Adamlarda bi ön yargı var,haksızda değiller.Türk asıllı bi Bulgar arkadaş vardı çok iyi çocuktu ama işe hep geç kalıyodu.Sakalla geliyodu Banquet işine..Ama aynı otelde Room serviste 4 tane Makedon,1 tane Viyanalı,2 Alman wat ve intern öğrencisi vardı.Bizim toplumda malesef şu var,ben kendimi kurtarayım gerisi beni ilgilendirmez..Adam amerikaya gittikten sonra ne bi sene sonra gelecek olanı düşünüyo,ne Türkiyeyi temsil ettiğini..2 yıl önce sabah toplantısında herkes ofiste beklerken 2 Türk bayan arkadaşımız boşa zaman kaybı olarak görüp müdürü takmayıp toplantıya girmeyip kafeteryada kahvaltı yapıyorlar.Müdürün supervisor a sorduğu soru aynen şu:"where are those lazy Turkish girls?",yine bu bayan arkadaşlar dilek havuzundan para toplayıp bu parayla Denver'a gidiş gelişi bedavaya getirdik diyorlar..Böyle insanlar yüzünden bi kaç seneye 7.5$ a tamah eder olucaz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sene ilk defa work and travela katılıyorum.Clevlandta Housekeeper olucam.Minumum haftalk 32 saat çalışıcam.saat ücreti ilk başlangıç minumum 7.85$.şirketin ayarladığı kalıcağım yere haftalık 62.5$ vericem.Sizce nasıl ? 2. işte aramalımıyım ? Birde clevlandta hayat pahalı mı ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar yardımcı olurmusnuz ??
    bu sene ilk defa work and travela katılıyorum.Clevlandta Housekeeper olucam.Minumum haftalk 32 saat çalışıcam.saat ücreti ilk başlangıç minumum 7.85$.şirketin ayarladığı kalıcağım yere haftalık 62.5$ vericem.Sizce nasıl ? 2. işte aramalımıyım ? Birde clevlandta hayat pahalı mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mutual olympus da housekeeper lık yapan varsa nasıl bir ortam oldugunu ve supervisor ların size karşı sergiledikleri tutumlardan bahsedebilir mi ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

birde iş sırasında ne gibi kıyafetler giyilir sakal bıyık saç kuralları varmıdır ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

housekeepinde ingilizce gelişmiyor kim derse bence yanılıyor....şu anda wildernessdayım bir odaya en az 2 kişi giriyorsun bu hafta 4 kişi girdik odalar çok büyük bir de bizi eğiten meksikalı var 5 kişiyiz inanılmaz derece de ingilizce konuşuluyor 1 bulgar bir makedon 1 rusyalı ve bir meksikalı ile çalışıyorum iş çok yorucu ve can sıkıcı ama ingilizce açısından çok iyi diyebilirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Embassy Suitte çalışmış olan varmı

Araştırmacı Watçı tugceksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

hoousekeepinglik düşünüyorumda müşterilerle en az diyalog housekeeping lik olur sanırım ayrıca işten atılma olssılığım az olur diye düşünüyorum(temizlik konusunda yaparım sorun olmaz)
    önereceğiniz otel veya eyaletler nelerdir,birde minumum ne kadar calışıp kaç dolar alurım ve max?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı tugceksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoousekeepinglik düşünüyorumda müşterilerle en az diyalog housekeeping lik olur sanırım ayrıca işten atılma olssılığım az olur diye düşünüyorum(temizlik konusunda yaparım sorun olmaz)
    önereceğiniz otel veya eyaletler nelerdir,birde minumum ne kadar calışıp kaç dolar alurım ve max?
    wisconsin dells de wilderness resort da glacier canyon bölümündeydim 30 saat anlaşmam vardı ama 55 60 arası çalışdım overtime yokdu anlaşmam da ama ben aldım....40 saat 8 dolardan üstü 12 dolardan ..laundry var otelde akşam da orada çalışdım 3 4 saat günde bununla saatlerim arttı iyi para kazandım....son paycheckim 900 dolardı...aslında 1100 dolar 200 dolar vergi kestiler...tabi geri alıcam % 80 85'ini...

Hayalperest Watçı nüket - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben bu sene ilk defaa gidecceğim ve ingilzice seviyesi ne olmalıı aacaba benim çok iyi değil ve gitçeğim şirket baya gözümü korkuttu bi kursa falan git şimdiden die birde bu işte nereleri öneirirsiniz tşkler

Araştırmacı Watçı tugceksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı nüket Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben bu sene ilk defaa gidecceğim ve ingilzice seviyesi ne olmalıı aacaba benim çok iyi değil ve gitçeğim şirket baya gözümü korkuttu bi kursa falan git şimdiden die birde bu işte nereleri öneirirsiniz tşkler
    intermediate olmalı bence ama cokda önemli değil vizeyi gecersen sorun olmaz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ingilizce seviyen kesinlikle onemli , en az orta seviye olmali. Olmazsa Sponsorlar seninle calismayi kabul etmiyor , kabul etseler bile ki dusuk ihtimal, Is bulman cok zor oluyor. Bu yuzden hizli bir ingilizce calismasina gir subata kadar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim gittiğim yer advanced seviye istiyordu yerine göre değişebilir ama oraya gelen yabancıların hepsinin ingilizcesi çok iyiydi çinlisi ukraynalısı,rusu yani herkes iyi konuşuyordu bir tek bizim türkler geveliyordu bu da eğitim sistemi sorunu ya neyse intermadiate arayan yerlerde görmüştüm sonuçda işin fiziksel bir iş temizliğini yapar gidersin çok konuşturcak bir iş değil bundan dolayı da zaten ingilizce gelişmeme olayı var sadece odalara girdiğin partnerinle muhattap olursun o da napıyorsun nerede okuyorsun Türkiye de bu nasıl senin ülkende bu nasıl dışında bir konuşma olmaz Müşterilerle de temiz havlu istermisiniz ve çöpünüzü değiştirmemi istermisiniz dışında pek muhattap olmazsınız benim gittiğim yer de öyleydi en azından tabi arada birşeyler sorabiliyorlar adres olsun yada otelle ilgili birşey sizden de bir çalışan olarak cevaplamanız bekleniyor bu kadar ingilizce bilirseniz sorun çıkmayacaktır )

Tecrübe Puanı
    0

benim gittiğim yer advanced seviye istiyordu yerine göre değişebilir ama oraya gelen yabancıların hepsinin ingilizcesi çok iyiydi çinlisi ukraynalısı,rusu yani herkes iyi konuşuyordu bir tek bizim türkler geveliyordu bu da eğitim sistemi sorunu ya neyse intermadiate arayan yerlerde görmüştüm sonuçda işin fiziksel bir iş temizliğini yapar gidersin çok konuşturcak bir iş değil bundan dolayı da zaten ingilizce gelişmeme olayı var sadece odalara girdiğin partnerinle muhattap olursun o da napıyorsun nerede okuyorsun Türkiye de bu nasıl senin ülkende bu nasıl dışında bir konuşma olmaz Müşterilerle de temiz havlu istermisiniz ve çöpünüzü değiştirmemi istermisiniz dışında pek muhattap olmazsınız benim gittiğim yer de öyleydi en azından tabi arada birşeyler sorabiliyorlar adres olsun yada otelle ilgili birşey sizden de bir çalışan olarak cevaplamanız bekleniyor bu kadar ingilizce bilirseniz sorun çıkmayacaktır )

hım anladım tşk ederim ozaman bir an önce ingilizcemi zorlanmayacak şekilde geliştirmem lazm ki sorun çıkmasın sen gitçeğin şirketi oteli falan ayarladn mı yani gitçeğim yer belli değil gerçi daha ama iyi oteller bu zamanlarda tercih ediliyor mu acaba

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hım anladım tşk ederim ozaman bir an önce ingilizcemi zorlanmayacak şekilde geliştirmem lazm ki sorun çıkmasın sen gitçeğin şirketi oteli falan ayarladn mı yani gitçeğim yer belli değil gerçi daha ama iyi oteller bu zamanlarda tercih ediliyor mu acaba
    SIrketinin is secenekleri belli olduysa simdiden iste ve secimini yap. Yogun olarak is secimleri ocak -subat ve mart doneminde yapiliyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben bu sene gittim işte şubat da ki iş formunda almıştım işimi aslında erken kayıttım ama aralık da olan işleri pek beğenmemiştim ve biz 2 kişiydik aynı yere gitmek istedik o yüzden kontenjan olayı vardı kısmet de wisconsin varmış oraya gittik...şubat da da iyi işler geliyor

Tecrübe Puanı
    0

ben bu sene gittim işte şubat da ki iş formunda almıştım işimi aslında erken kayıttım ama aralık da olan işleri pek beğenmemiştim ve biz 2 kişiydik aynı yere gitmek istedik o yüzden kontenjan olayı vardı kısmet de wisconsin varmış oraya gittik...şubat da da iyi işler geliyor
    anladım ozaman benimde şubata kadar vaktim var sanırm hem şu fuarlardan belki olur geç kalmimda o yeter saoalsn

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

anladım ozaman benimde şubata kadar vaktim var sanırm hem şu fuarlardan belki olur geç kalmimda o yeter saoalsn
    rica bol şans

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)