Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 456789 SonuncuSonuncu
Toplam 262 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Hakkında Bilinmeyenler 2011 WAT

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bu isim soruşturmasına takıldım.cuma günleri yenileniyor dediler sayfa fakat hala yenilenmedi nasıl öğrenicem arkadaşlar var mı bilgisi olan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

salı ve cuma günleri yenileniyor ama belli olmaz sen yinede bak her gün.Bende çok baktım ama telefonla ara derim sana.benim ismim çıkmadan hazır oldugunu söylediler.senin ne kadar oldu kalalı soruşturmaya?2-3 hafta geçtikten sonra pazartesi salı çarşamba perşembe günleri saat 11-12 arası 455 55 55 numaralı telden öğrenebilirsin.Çarşamba günü hazır dediler yolladım hemen.Hala bekliyorum(cumartesi) salı günü ucağım kalkıyo.pazartesi günü gidecem arayacam.hemen alırım umarım.yoksa ucak bileti erteleme işleryle uğraşacam.açıklandı mı bitmiyor yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 6 haziran günü girmiştim randevuya.Benim de herşeyim hazırdı fakat hala bişey yok.Seninki kaç haftada belli olmuştu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim ortalamam 1.99 muş sizce bir risk oluştururmu bu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ChoLera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ortalamam 1.99 muş sizce bir risk oluştururmu bu?
    çok rahat alırsın 1.99 fazla bile
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

multiple entries im var ama vize tipim f1 kanada ve meksikayada gidebilirmiyim?bu çoklu girişin bir limiti varmı?

BannedUser
    Guest

Vize dönemi gene yaklaşıyor sorular varsa burdan sorun..

BannedUser
    Guest

Bu sene de gecen sene oldugu gibi DS2019 formu olmadan vize gorusmesine kimse alinmayacaktir.

Konsolosluk açıklamasıdır arkadaslar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim okulumdaki öğrenci sisteminde bir önceki dönem ağırlıklı not ortalamam 2.78,son dönem ağırlıklı not ortalamam 2.45.şu an 3yy dönemimdeyim fakat sorun şu; final dönemine yeni girdim ama bu dönem notlarım biraz düşük gelecek gibi.şu an 3yyda 20 kredi ders aldım,transkriptte sadece bu yarıyıla ait 20 kredilik kısmın hesaplandığı bir ortalama olur mu yoksa bu 3yyda diğer yarı yıllara mı dahil olup çıkartılır ? dediğim gibi öğrenci otomasyon sisteminde sadece yukarıda belirttiğim ortalamalar bulunmakta

BannedUser
    Guest

Cok kafana takma ortalamanda bir sorun yok gayet normal... 3yy transkriptinle gideceksin. Yani 3 doneminde notları olacak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben hazırlık öğrencisiyim.Bizim okulun hazırlık programı 4 kurdan oluşmakta ben 2. kurdayım yani 2 kurum daha kaldı şimdi ben vize görüşmesine giderken bu 4 kurunda not belgesini götürmem gerekir mi yoksa hepsinin ortalama olduğu bi belge mi götürmeliyim?Bunun dışında ben eğer 1 kuru tekrar edersem bile yaz okuluna kalıyorum.Okula gitmekten ziyade sınavları 13-15 ağustos ta okula bu wat durumunu bildirsem yardımcı olurlar mı?(ki ben pek sanmıyorum)Her şey üst üste geliyor.22-23 ocakta mulakatı var RSV Pools un aynı tarihlerde benim de kur atlama sınavım var.Bir türlü düzenimi oturtamadım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok kafana takma ortalamanda bir sorun yok gayet normal... 3yy transkriptinle gideceksin. Yani 3 doneminde notları olacak
    yani sadece o 3 dönemin ortalamasına bakılacak değil mi yanlış anlamış olmayayım da

BannedUser
    Guest

Alıntı Username Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hazırlık öğrencisiyim.Bizim okulun hazırlık programı 4 kurdan oluşmakta ben 2. kurdayım yani 2 kurum daha kaldı şimdi ben vize görüşmesine giderken bu 4 kurunda not belgesini götürmem gerekir mi yoksa hepsinin ortalama olduğu bi belge mi götürmeliyim?Bunun dışında ben eğer 1 kuru tekrar edersem bile yaz okuluna kalıyorum.Okula gitmekten ziyade sınavları 13-15 ağustos ta okula bu wat durumunu bildirsem yardımcı olurlar mı?(ki ben pek sanmıyorum)Her şey üst üste geliyor.22-23 ocakta mulakatı var RSV Pools un aynı tarihlerde benim de kur atlama sınavım var.Bir türlü düzenimi oturtamadım
    Alıntı lenguaraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani sadece o 3 dönemin ortalamasına bakılacak değil mi yanlış anlamış olmayayım da
    vize görüşmesine giderken o zamana kadar aldıgın derslerin not dökümünü alman gerekte fakat bazı bize gorevlileri not dökümünü kabul etmiyor ve senden transkrit istiyor böyle bir durumda sana yeşil bir kagıt veriyorlar ve senden bu evrakı ups ile gondermeni istiyorlar.

evet lenguaraz 2. sınıfın 1.doneminin bitmiş oldugu transkripti goturmen gerek. fakat bazen vize gorusmesine bundan erken girersen yani 2.sınıfın 1.donemi acıklanmadan konsolosluk gorevlısı senden bu donemin transını isteyebilir sana evsik evrak niteliğinde yeşil bir kagıt verirler ve bu donemin transını isteyebilirler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

vize dönemi yaklaşıyor,finaller başladı fakat pek iyi değil suanki mevcut ortalamam 1.98 biraz düşecek gibi ingilizcem de sorun yok,ama bölümüm zor dersler ingilizce ve 2 ortalama için bütün derslerim 70 olması gerekiyor.vize için şansım düşük mü?

BannedUser
    Guest

hayır hiçbir sorunun yok.. daha öncede dedim not bir kriter yani ortalaman 1.5 ya da 1.2 diye vize alamazsın diye birşey yok. Ama ortalamanın yüksek olması vize alman için artı puandır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekkür edrim.peki not sisteminin böyle olduğunu vize görüşmesinde söylememin bir yararı olur mu?

BannedUser
    Guest

onlar zaten biliyor hemen yanlarında not cetveli var.. ona göre işlem yapıyorlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi sorum olacak;
    geçen sene hazırlıktım bu sene 1.sınıfım ve vize görüşmesine gitmeye büyük ihtimal 1.dönem bitmiş olur ama danışmanım bana hazırlık transkripti aldırdı gerek yok 1.döneme dedi,hangisi doğru acaba ben hazırlık transkripti ile gitsem vizede bir sıkıntı çıkarmı ?

BannedUser
    Guest

hayır çıkmaz 1. sınıf yeterli ancak vize görevlisi bazen ister istese bile sana yeşil kagıt verır ve bu dönemin transkriptini ups ile gonder der. sorun olmaz...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gerçekten uzman olmuşsun makroklima helal

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

forumda birçok yerde yazıyor bu sorunun cevabı farklı şekillerde fakat tekrar sormak istiyorum

ben son sınıf öğrencisiyim hatta okulu 2senede uzattım ortalamam şuan 2.5 üzeri haziranda mezun olucam ingilizcemde gayet iyi

çok şirketle konuştum vizenin problem olmayacağını söyledi hepsi

makroklima sen ne düşünüyorsun?
    yüksek lisans mı?
    iş belgesimi?
    yada önereceğin ne var sen ne dersin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum benim ocak 24 te vize görüşmem var transkriptimi ayın 13 ünde alcam,gno 2.08 fakat bunda son okuduğum yarıyıl dahil değil bundan önceki 4 dönem var (şuan 3. sınıftayım) benden tekrar transkirpt isterlermi son okuduğun dönem burda yok diye, çünkü bizim gno'lar yaklasık 2. dönemin başlangıcında harç yatırma tariihinden 1-2 gün evvel belli oluyor, bide not ortalamam bu dönem düşecek ,ayrıca transkripti 13ünde alcam 24 ünde vize görüşmem var aradaki 11 günlük farktan bi sıkıntı doğar mı ingilizcem fena sayılmaz genel bi değerlendirme yaparmısın( bu 11 günlük süreçte son okuduğum yarıyıl yine dahil olmuycak gno lara, bizim ünv. baya geciktiriyo gno güncellemesini)

BannedUser
    Guest

vize görüşmeleri 10 subatta baslıyor hata olmasın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@makrolima
    danısmanlık firmam armada grandee ve danısmanım ocak 24 e randevu aldı hatta ocak 17 gibi istemiştim ben o tarihe alamamış 24 üne alındı bi hata olduğunu sanmıyorum

BannedUser
    Guest

dostum tekrar söylüyorum görüşmeler 10 şubatta başlıyor ara sor danışmamına

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@makrolima
    tamam dostum arıyacm birazdan
    edit:danışmanımı aradım bi problem olmadığını vize görüşmemin ocak 24 te olduğunu ve randevu aldığını söyledi herhangi bi problem yok vize görüşmesine ilk gidenlerdenmişim öyle dedi kendiside
    Konu overdose tarafından (11-01-2012 Saat 07:07 PM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

iyi madem o zaman sorun yok.Summer Work and Travel Turkey | Facebook bu konsoloslugun resmi swat sayfası.

BannedUser
    Guest

overdose vize görüşmen yarın mı şimdi senin. hadi bakalım.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

vize görüşme sonucunu bize bildirirmisin neler sordu ne olduu
    WAT 2012 / ISTANBUL İletişime geçebilirsiniz arkadaşlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yılın ilk vizesi olucak heralde,bende bekliyorummm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)