Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 298 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Housekeeping

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb housekeeping

arkadaşlar merhaba ben bu yaz atlantic city mariott otelde housekeeping olarak çalışacağım saatlik 8 dolar+tip konaklama aylık 300 dolar daha önceden atlantic citye giden yada mariott otelde çalışan yada bilgisi olan arkadaşlar brz bilgilendirebilirler mi ilk gidişim olacak inşallah

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

housekeeping işinde konaklama iş veren tarafından karşılandığında ,bize verilen oda tek göz bir oda mı olur,yani yemek ve içmek kısmını kendimiz halledecek olduğumuzda mutfak işlerimizi de halledebilecek miyiz acaba,yoksa kalacağımız yer sadece bir yataktan mı ibaret olur??Daha konuşmadım gerçi sponsorlar felan da ona göre hazırlıklı oluyım dedim şimdiden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

her işverenin sağladıgı konaklama farklı olabilir bizim işveren bize bahçeli müstakil bi ev ayarlamıştı her oda 2 kişlikti üst katta 3 oda vardı biz sonradan gittiğimiz için evin alt katı da biz 4 kişiye kaldı bi oda bi salon ve banyosu vardı 2 arkadas odada kaldı bende arkadsımla salonda yattım oraya 2 yatak atmişlardı üst katta mutfak vardı ortak kullanım için.bizim otelde çalısan erkekler ise 5-6 odali bı dairede kaldılar onlarında ortak mutfagı fln herseyleri vardı ama işveren sana ne ayarlarsa ayarlasın muhakkak yemek yapabilmek için bi mutfak olacaktır.sponsor bu konuda bişi bilirmi bilemem ama direk işverenle görüşme fırsatın olursa ozamn sorarsın ona

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı çekocu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her işverenin sağladıgı konaklama farklı olabilir bizim işveren bize bahçeli müstakil bi ev ayarlamıştı her oda 2 kişlikti üst katta 3 oda vardı biz sonradan gittiğimiz için evin alt katı da biz 4 kişiye kaldı bi oda bi salon ve banyosu vardı 2 arkadas odada kaldı bende arkadsımla salonda yattım oraya 2 yatak atmişlardı üst katta mutfak vardı ortak kullanım için.bizim otelde çalısan erkekler ise 5-6 odali bı dairede kaldılar onlarında ortak mutfagı fln herseyleri vardı ama işveren sana ne ayarlarsa ayarlasın muhakkak yemek yapabilmek için bi mutfak olacaktır.sponsor bu konuda bişi bilirmi bilemem ama direk işverenle görüşme fırsatın olursa ozamn sorarsın ona
    tamam çok sağol @çekocu açıklamaların için,he bir de ingilizce seviyesinin bu işte nasıl bir etkisi var,her yerde orta dereceli iş pozisyonu olarak görülüyor,sen deneyimli birisi olarak zorlandığın anlar oldu mu anılarından bi kaç paylaşımda bulunabilirsen çok memnun olurum..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

orta seviye ing. işini görür zaten bu işi yapamak için öle çok ıyı ing. gerek yok fiziksel güce dayalı bi iş. ilk bir iki hafta zorlanırsın bekli oda normaldır manager sana nasıl temizlik yapacagını gösterir ilk gün nerde hangi kimyasalları kullancan bunları nerden nasıl temin etcen falan. ancak gitmeden burdan temizlikte kullanılan terimlere ne ad verdiklerine bak çok işine yarar hatta diğerlerinden bi adım önde olursun managerin gözüne girersin hergün manager sana hangi odaları temizlicenın listesini verir bunuda orta seviye bi ing ile anlayabilirsin. müşteriler genellikle fazladan kahve, tuvalet kagıdı yada hiç bişi istmezler bunları kolaylıkla anlayabilirsin anlamadığın zamanda tekrar etmesini isteyebilirsin yinede anlamzsan gülümse o senin anlamadıgını anlayacaktır sonra usulca uzaklaşırsın bi keresinde stay over olan bı odam check out olmus bnm habrm yok managerinda bn stay over gibi temizledim sonra müşteri geldi bana bişler dedi telaşla aceleyle anlamadım baktım bişiler istiyo verdim fln hala bana bişiler anlatıyo otobüsüme gec mi ne kalmış toparlanırken bana hep bişilerden bahsetti gülümsüyorum ok hımmm fln diyorum anlıyomuş gibi yaptım ama hiç konuşmadım artık gitmem gerek diyip ordan sıvışırkende 20 dolar vermiştisonuç öle çok zorlanmazsın ing konusunda ama ing. ilerletebilirmisin bilemem biz odalarda tek çalısıyoduk konuscak kımse yoktu tel.den müzik fln açıyoduk hatta sabahları manager la odalara dair biraz konusuyon sonra hoop tek başınasın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

@çekocu nun dediği gibi gitmeden kullanılan kelimeleri öğren ki işi öğrenme sürecin hızlı olur senin faydana olur..Bu başlığada bi bak terimler için Housekeeping İşinde Kullanılan Terimler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok teşekkürler ikinize de anlattıklarınız çok aydınlatıcı oldu benim için.İnş.hayırlısıyla giderim işin stresini azalttım sayenizde

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı fatih1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler ikinize de anlattıklarınız çok aydınlatıcı oldu benim için.İnş.hayırlısıyla giderim işin stresini azalttım sayenizde
    Merak etme çok zorlanacağın bi iş değil ingilizce açısından.İlk başta zor gelir ama alışırsın zamanla..Umarım seneye sende gidenlere yardım edersin bizim gibi

Bu arada bu sene gidince video çekecem housekeeper işiyle ilgili,A'dan Z'ye ne yapılır ne edilir..Bi izin günümde deneyimli bi teyze vardı Emily diyeonun yanına gidip videoya çekecem yatak nasıl yapılır banyo nasıl silinir tuvalet nasıl temizlenir..En azından görsel olarak gitmeden önce fikir sahibi olur herkes.Tabi bunu her giden yaparsa çok daha verimli olur kanaatindeyimŞimdiden iyi bir wat geçirmeni dilerim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak etme çok zorlanacağın bi iş değil ingilizce açısından.İlk başta zor gelir ama alışırsın zamanla..Umarım seneye sende gidenlere yardım edersin bizim gibi

Bu arada bu sene gidince video çekecem housekeeper işiyle ilgili,A'dan Z'ye ne yapılır ne edilir..Bi izin günümde deneyimli bi teyze vardı Emily diyeonun yanına gidip videoya çekecem yatak nasıl yapılır banyo nasıl silinir tuvalet nasıl temizlenir..En azından görsel olarak gitmeden önce fikir sahibi olur herkes.Tabi bunu her giden yaparsa çok daha verimli olur kanaatindeyimŞimdiden iyi bir wat geçirmeni dilerim
    Çok sağol Uğur.Dediğin gibi bir kaç hafta acemilik vs gibi şeylerden dolayı zor olabilir,sonra alışırız ortama ,işe..Gidip gelirsem deneyimlerimi muhakkak paylaşırım forumda)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@dgknfb merhaba, yerleştin mi işe,ben hala yerleşmedim,sponsorlarla iş görüşmelerini iptal etmişler,yeni işler gelicekmiş onları bekliyorum,haber verecek ofis beklemedeyim,seni merak ettim naptın ne ettin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

chıcago gurnee taraflarında houskeeping işi bilen var mı gencler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

housekeeping işinde üniforma giyme olasılığımız var mı , ne giyilir yoksa bize mi bırakılır.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

malesef evet. üniforma şart.. Bazı işverenler bunu kendisi sağlar bazıları ise 20-30 dolar arası ilk pay-checkingden ücreti düşer..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı hopdedik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef evet. üniforma şart.. Bazı işverenler bunu kendisi sağlar bazıları ise 20-30 dolar arası ilk pay-checkingden ücreti düşer..
    buna üzüldüm işte

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı eynaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buna üzüldüm işte
    Geçen yaz bi housekepeeing kıyafetimiz wardı, kapkara.. bazı güneşli havalarda yakıyodu resmen.. İş sözleşmende yazıo olması lazım. Bak istersen bi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Geçen yaz bi housekepeeing kıyafetimiz wardı, kapkara.. bazı güneşli havalarda yakıyodu resmen.. İş sözleşmende yazıo olması lazım. Bak istersen bi.
    şimdi tekrar okudum ama sadece eger üniforma oluesa iş veren tarafından temin edilecektir. uzun saç renli saç dövme piercing falan yasak diyor daha çok yasaklardan bahsetmiş.bide erkekler spor ayakkabı getirsin demiş başka bişiy yok.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı eynaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi tekrar okudum ama sadece eger üniforma oluesa iş veren tarafından temin edilecektir. uzun saç renli saç dövme piercing falan yasak diyor daha çok yasaklardan bahsetmiş.bide erkekler spor ayakkabı getirsin demiş başka bişiy yok.
    Afedersinde oha ki oha.. hatta yuh. Dövme ve piercing neysede, uzun saç renkli saç filan saçma..erkeklerde bizdede siyah converse koşulu vardı. Ama fazla kasmıyolar ya .. Ne bilim o gün işe başlarken managerin gözüne fazla görünmeden boardını al çık hiçbişi olmaz. Ben bikeresinde kot pantolunla gitmiştim iş elbisem kirliydi işi bitirmem 1saat filan kala farketmişlerdi, bidaa olmasın falan fişman sora bişi oolmamıştı.. Cok kasmazlar da ne biliyim senin işveren biraz kıl herhalde..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kıl olsa ne yazar çok sorun çıkacagını sanmıyorum işimi yapar giderim heralde pek dert etmem haziran bir gelsede görsek otelim lüx ama çok küçük zaten günde 3 oda düşerse şükretmeliyim heralde 6-8 saat nasıl dolduracaklar bilemiyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Tr'den giderken siyah converse götürün,orda ayağınıza uygun bulamazsanız ilk gittiğinizde zorluk çekersiniz..Siyah kot götürebilirsiniz ama kot ile çalışmak zorEn iyisi siyah keten pantolon ve dexter(siyah) çok rahat edersiniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçen sene bir daha bu işi yapmayacağıma yemin ederek dönmüştüm ama tekrar gidiyorum. Sırf USA için. Bekle beni
    P.s. Indiana'dayım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@kenanözvaran niye yemin etmiştin ki acaba ???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dünyanın en kötü işi olabilir, belki ondan )

Eline ortalama günde 10 adet oda veriliyor ve bu odaların tüm temizlik sorumluluğu sana ait.
    Odaya girer girmez çöpler toplanacak, sonra çarşaflar değiştirilecek, tuvalet temizliği, küvet temizliği, aynalar, masa temizliği, masanın üzerindeki evraklar eksikse onlar koyulacak, çöp torbalarını yeniden koymayı sakın ha unutma! efendime söyleyeyim masa saati ayarlamayı anlamanız çk önemli tv kumandasını yatağın altından bulmanız gerekiyor, en son yerleri koca bi elektrik süpürgesiyle temizlemeyi de atlamıyoruz)) en ufak kırıntısına kadar. klima olmamış kenan, klimayı bilmem kaça ayarlamamışsın kenan. bak her şeyi yaptın bunu unuttun kenan..............
    Ve bütün bunlar ve unuttuğum diğer şeyler için 1 odaya ortalama 20 dakikanız var! Çabuk olun, hızlı olun ve yemin ederek dönün

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kenanözvaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eline ortalama günde 10 adet oda veriliyor ve bu odaların tüm temizlik sorumluluğu sana ait.
    Odaya girer girmez çöpler toplanacak, sonra çarşaflar değiştirilecek, tuvalet temizliği, küvet temizliği, aynalar, masa temizliği, masanın üzerindeki evraklar eksikse onlar koyulacak, çöp torbalarını yeniden koymayı sakın ha unutma! efendime söyleyeyim masa saati ayarlamayı anlamanız çk önemli tv kumandasını yatağın altından bulmanız gerekiyor, en son yerleri koca bi elektrik süpürgesiyle temizlemeyi de atlamıyoruz)) en ufak kırıntısına kadar. klima olmamış kenan, klimayı bilmem kaça ayarlamamışsın kenan. bak her şeyi yaptın bunu unuttun kenan..............
    Ve bütün bunlar ve unuttuğum diğer şeyler için 1 odaya ortalama 20 dakikanız var! Çabuk olun, hızlı olun ve yemin ederek dönün
    Bir insan duygularıma ancak bu kdar tecrüman olabilir. Seninle %10000000.. aynı fikirdeyim kenan.. Bende dönerken yeminliydim birdaha housekeeper olarak gelirsem beni ........... bip. diyodum ama malesef ki yine bu işle gidiyorum USA'a. Onca iş varken neden tekrar housekeeping diye merak eden olursa saatlik ücreti en yüksek olan işlerden biriydi. # 10$ #.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir insan duygularıma ancak bu kdar tecrüman olabilir. Seninle %10000000.. aynı fikirdeyim kenan.. Bende dönerken yeminliydim birdaha housekeeper olarak gelirsem beni ........... bip. diyodum ama malesef ki yine bu işle gidiyorum USA'a. Onca iş varken neden tekrar housekeeping diye merak eden olursa saatlik ücreti en yüksek olan işlerden biriydi. # 10$ #.
    Ya arkadaşlar verdiyiniz bilgiler için çok teşekkür ederim... Ama hiç mi yok bu iş hakkında iyi bişeyler söyleyecek biri.. Ben bu yaz Lancaster,Pennsylvaniada olacağım şirketim tek seçeneyim bu olduğunu söylüyor... napsam bilemedim... vazgecsem mi ki WAT sevdasindan....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayır yahu kesinlikle vazgeçme.
    Avantajlarımız da var onlardan bahsedeyim )
    Restoranlardaki gibi başında sürekli bi patron bi müdür yok, kendi işinin müdürüsün. Zamanını iyi kullanırsan benim gibi arada oturup dinlenebilirsin bile )
    İyi bir otelde çalışırsan TIP alırsın. Amerikanlar genelde 2 dolar bırakırlar, şart gibi bi şey bu. Bazen 5-10 dolar. Günde 10 dolar yemek paranı çıkarırsın.
    Ayrıca çoğu h.keepng işinde kalacak yer ücretsizdir. Benim öyle, umarım senin de öyledir

En güzen yanı da ne söylyeyim mi?
    Genelde sabah başlayıp, 2-3 max 4 gibi işini bitirirsin ve bütün gün sana kalır, gezersin falan.

Zor iş ama sabır ister,,, başarılar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayır yahu kesinlikle vazgeçme.
    Avantajlarımız da var onlardan bahsedeyim )
    Restoranlardaki gibi başında sürekli bi patron bi müdür yok, kendi işinin müdürüsün. Zamanını iyi kullanırsan benim gibi arada oturup dinlenebilirsin bile )
    İyi bir otelde çalışırsan TIP alırsın. Amerikanlar genelde 2 dolar bırakırlar, şart gibi bi şey bu. Bazen 5-10 dolar. Günde 10 dolar yemek paranı çıkarırsın.
    Ayrıca çoğu h.keepng işinde kalacak yer ücretsizdir. Benim öyle, umarım senin de öyledir

En güzen yanı da ne söylyeyim mi?
    Genelde sabah başlayıp, 2-3 max 4 gibi işini bitirirsin ve bütün gün sana kalır, gezersin falan.

Zor iş ama sabır ister,,, başarılar
    Var ol kardeş biraz rahatlatdın beni...amma işi erken bitirirsem ücretde azalmazmı ? yani ücret saat başı diye biliyordum da ben Amerikada... yoksa housekeeping-de odasayına mı bağlı ?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı MrError Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var ol kardeş biraz rahatlatdın beni...amma işi erken bitirirsem ücretde azalmazmı ? yani ücret saat başı diye biliyordum da ben Amerikada... yoksa housekeeping-de odasayına mı bağlı ?
    Kesinlikle hayır.Oda sayısıyla alakası yoktur. Doğru biliyosun ücretler saatlik Amerikada.. Tabi Çalışıtğın gün ne kadar fazla odan varsa okadar geç bitirirsin, dolayısıyla daha fazla saat daha fazla dolar anlamına gelio Tabi az çalışmak kimisine göre avantaj kimine göre dezavantaj..

Ne kadar saatlik ücretin senin ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kesinlikle hayır.Oda sayısıyla alakası yoktur. Doğru biliyosun ücretler saatlik Amerikada.. Tabi Çalışıtğın gün ne kadar fazla odan varsa okadar geç bitirirsin, dolayısıyla daha fazla saat daha fazla dolar anlamına gelio Tabi az çalışmak kimisine göre avantaj kimine göre dezavantaj..

Ne kadar saatlik ücretin senin ?
    Daha tam bişey bilmiyorum ki,nası bi şirket anlamadım,sadece şehri ve hangi mevkide çalışacağım mail atmışlar, skype-da bir mülakata girdim amma işveren deyildi sponsor şirketin görevlisiydi ingilizcem intermediate yeterli buldu bu kadar... Daha DS-im bile gelmedi..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı MrError Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha tam bişey bilmiyorum ki,nası bi şirket anlamadım,sadece şehri ve hangi mevkide çalışacağım mail atmışlar, skype-da bir mülakata girdim amma işveren deyildi sponsor şirketin görevlisiydi ingilizcem intermediate yeterli buldu bu kadar... Daha DS-im bile gelmedi..
    Şirketinde var biraz tuhalık.. Neyse Ortalama olarak şirketinin seni bir işe yerleştirmeden önce saatlik ücretini söylemek zorunda.. Madem öyle bir iş varsa getirisi götürüsü, saatlik ücreti konaklaması depozitosu cartı curtu acıklaması lazım.Florida'ya tatile gitmiyosun sonucta. Ara bi öğren ona göre karar ver.. Gçen yıl ben saatlik 7.25 den çalıştım. Bide günde ortalama 5 saat çalışıyodum haftanın 5 günü.. Karın tokluğunaydı O yüzden sıkıştır iyice.. Houseekepingin zaten zevkli bi iş değil,bari saati filan düzgün olsun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tamam zaten ben de çok kıllandım bu işten.. bakalım hayırlısı...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)