Work and Travel 2025
Sayfa 5 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 ... SonuncuSonuncu
Toplam 314 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 work and travel

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bu wat olayı icin herkes farklı birşey söyler bu işten zevk alacak mısın bu tamamen kişisel..adam benle aynı yemegi yiyor aynı yerde yaşıyor aynı işi yapıyor ama o memnun degil ben cok memnundum mesela..benim düşüncem sürünsenizde gidindir ama ben sövenleri bi daha abd lafını bile duymak istemeyenleride cok gördüm..

karar senin onur kardeşim forumda her konuda bilgi var yazıları oku kendince bi degerlendir ona göre karar ver..burda sana kesin gitmelisin veya gitmemelisin diyecek birilerini bekleme
    kac para yaptın cav merak ettım mutlu olmanın sebebı belkı de budur
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu sene bende gitmeyi düşünüyorum fakat şirket olarak eduyork ile united towers arasında karar veremedim siz ne tavsiye edersiniz?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kac para yaptın cav merak ettım mutlu olmanın sebebı belkı de budur
    yok abi ya hic para yapamadım benim memnuniyet başka alandandı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen bende hic para kazanamadim ama baska yerlerden gelen mutluluklar beni mutlu etti ayrica usa ya para kazanmak icin giden zihniyeti kiniyorun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen bende hic para kazanamadim ama baska yerlerden gelen mutluluklar beni mutlu etti ayrica usa ya para kazanmak icin giden zihniyeti kiniyorun
    aynen katılıyorum...bence bu program para kazanmak için çok mantıklı değil(alaska dışında) yada bu amaçla gidilmesi çok saçma..çünkü çok çok farklı bi dünyaya gidipte sadece çalışmak akıl karı gelmiyo bana...bu bi nevi hamama gidipte terlemek istememe olayını andırıyor..orda gezip tozmadıktan yiyip içmedikten sonra s.çmışım öyle paraya..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı dahstres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hee illa gidecekseniz de en ucuz sirketle gidin ne de olsa hepsi ayni isim yapmis diye birsey yok aldanmayin..Dusununce ozman in en iyisi olmasi gerekiyordu oradan anlayin:d
    konunun ılk sayfasından alıntı yaptım gerı kalanını okumadım amaaa kesınlıkle ucuz ve ısım yapmamıs bı sırketle gıtmeyın acıkcası kendı adıma tavsıye etmıyorum cunku bu sene asırı derecede ıssız kalan arkadaslarım oldu bu ıs saka deıl amerıkaya gıdıosunuz yaw =s 300-500 fazla verın ztn orda cıkartırsınız ...genel olarak ıyı sırketlerın eger kı erken kayıt yaptrrsanz ıslerıde ona gore ıyı olur.

ama sen mart nısana bırakırsan ısını ne yaparsan yap ztn kötü işler kalmıstır fuarlar kacmıstır.

2011 sezonunda geçen sene gitmiş biri olarak benim İLK KEZ giden arkadaslara tavsiyem popüler sahil kasabalarıdır büyük şehirler pahalı olur yutar adamı alimallah =) ve kesinlikle SELF olayına girmeyin..kızlara tek basına tavsıye etmıyorum..özellikle kız başınıza new yorka inmeniz helede ilk senede büyük sıkıntı yaratacaktır benden söylemesi.
    kill them all-spartacus

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum...bence bu program para kazanmak için çok mantıklı değil(alaska dışında) yada bu amaçla gidilmesi çok saçma..çünkü çok çok farklı bi dünyaya gidipte sadece çalışmak akıl karı gelmiyo bana...bu bi nevi hamama gidipte terlemek istememe olayını andırıyor..orda gezip tozmadıktan yiyip içmedikten sonra s.çmışım öyle paraya..
    hayatımda hıcbır yoruma bu kadar katılmamıstım =)

bu program para kazanma programı deildir ama para kazanabilirsin ŞANSLIYSAN ve ÇALIŞKANSAN...

bu program dil okulu yada dil öğrenme programı deildir ama dil öğrenebilirsin İSTEKLİYSEN..

bu program hem herşeydir hemde hiçbişeydir.. =p ne adamlar gördüm bu programla hayatları değişen ama ne adamlar gördüm lanet eden diyebilirim.
    kill them all-spartacus

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Para kazanmak için gitmeyin, benim gibi 1000 dolar borçla da gelmeyin Orda hesabınızı iyi yapın
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Vİp3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayatımda hıcbır yoruma bu kadar katılmamıstım =)

bu program para kazanma programı deildir ama para kazanabilirsin ŞANSLIYSAN ve ÇALIŞKANSAN...

bu program dil okulu yada dil öğrenme programı deildir ama dil öğrenebilirsin İSTEKLİYSEN..

bu program hem herşeydir hemde hiçbişeydir.. =p ne adamlar gördüm bu programla hayatları değişen ama ne adamlar gördüm lanet eden diyebilirim.
    Adam haklı beyler!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dahstres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hee illa gidecekseniz de en ucuz sirketle gidin ne de olsa hepsi ayni isim yapmis diye birsey yok aldanmayin..Dusununce ozman in en iyisi olmasi gerekiyordu oradan anlayin:d

Alıntı Vİp3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konunun ılk sayfasından alıntı yaptım gerı kalanını okumadım amaaa kesınlıkle ucuz ve ısım yapmamıs bı sırketle gıtmeyın acıkcası kendı adıma tavsıye etmıyorum cunku bu sene asırı derecede ıssız kalan arkadaslarım oldu bu ıs saka deıl amerıkaya gıdıosunuz yaw =s 300-500 fazla verın ztn orda cıkartırsınız ...genel olarak ıyı sırketlerın eger kı erken kayıt yaptrrsanz ıslerıde ona gore ıyı olur.

ama sen mart nısana bırakırsan ısını ne yaparsan yap ztn kötü işler kalmıstır fuarlar kacmıstır.

2011 sezonunda geçen sene gitmiş biri olarak benim İLK KEZ giden arkadaslara tavsiyem popüler sahil kasabalarıdır büyük şehirler pahalı olur yutar adamı alimallah =) ve kesinlikle SELF olayına girmeyin..kızlara tek basına tavsıye etmıyorum..özellikle kız başınıza new yorka inmeniz helede ilk senede büyük sıkıntı yaratacaktır benden söylemesi.
    acıkcası 250 usd den kacıp ozmana kayıt yaptırmıstım ve bu farkın kat katı cıktı benden ..u towers 1350 demıstı gectı bıttı herneyse basıma gelen hıcbısey ıcın pısmanlık duymuyorum gıden para olsun gerısı onemlı degıl
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

.herkesin yasadıgı tecrube farklı oluyor cunku ben ilk wat tecrubemi 2010 da manhattanda calısarak gecirdim, ve inanılmaz guzel bir deneyim oldu. derdiniz ameirkanın bi ucunda sahil kasabasında otel ve deniz baska birsey gormeyerek ve bircok turkle birlikte calışmaksa, antalyaya gidin calışın milyon turist var ingilizcenin o kadarı oradada gelişir. program ucretinden kurutlmuş olursunuz.

ama dersenizki ben amerika gorucem. o kültürün bir parcası olarak 3 ay da olsa ysayacagım karartın gozunuzu buyuk merkezi sehirlere gidin. new yorktan korkuyosanız chicagoya gidin new yorktanda bu kadar korkmayın, adamı yutmaz ısırmaz çimdiklemez, eve gidiş saatim trenle gece 3 tü 1 saatlik yolculuk her turlu insanı gordum ama kimse saldırmadı. yapacak milyon tane şey var buyuk sehirlerde, new york 4.5 ayda bitmedi. gelicek yaz oradayım kısmetse

self ile neden gidilmesin onuda anlamadım?

benden tavsiye gidin gidin, buyuk sehirlere gidin, amerikaya gittim dersiniz hic olmazsa. iş cevre vs birasda şans işi, bunuda aklınızdan cıkarmayın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Büyük şehirlere gitme konusunda herkesin kendi bileceği karar tabi, ama ben tavsiye etmiyorum. Sebeplerine gelince:

-Her insan büyük şehirde yapamaz, Türkiye'den hesap edin. İstanbul'da yaşayanlar bilirler büyük şehrin ne demek olduğunu. Ulaşım problemini göz önüne alın, daha çok para harcamak zorunda kalacağınızı, hayatın küçük şehirlere nazaran biraz daha pahalı olacağını hesaba katın. Bunları göze alıyorsanız büyük şehirde çalışmaya karar verin.

-Küçük şehirlerde de herkes yapamaz. Eğer çok maceraperestseniz küçük şehirler sizi kesmez, çok çabuk sıkılırsınız. Ama "ben 2 ay sıkılarak da olsa çalışayım, sonra 2-3 hafta krallar gibi gezeyim" diye düşünürseniz, hem daha çok para biriktirirsiniz, hem de bu biriktirdiğiniz parayla çok daha güzel bir travel yapabilirsiniz.

Yanlış anlaşılmasın, para biriktirmek için küçük yere gidin demiyorum. Sadece daha çok gezmeniz için böyle bir tavsiye veriyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar united tower's a karar kıldım.Önümüzdeki hafta içerisinde ön kayıt yaptırıcam.Ne dersiniz?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük şehirlere gitme konusunda herkesin kendi bileceği karar tabi, ama ben tavsiye etmiyorum. Sebeplerine gelince:

-Her insan büyük şehirde yapamaz, Türkiye'den hesap edin. İstanbul'da yaşayanlar bilirler büyük şehrin ne demek olduğunu. Ulaşım problemini göz önüne alın, daha çok para harcamak zorunda kalacağınızı, hayatın küçük şehirlere nazaran biraz daha pahalı olacağını hesaba katın. Bunları göze alıyorsanız büyük şehirde çalışmaya karar verin.

-Küçük şehirlerde de herkes yapamaz. Eğer çok maceraperestseniz küçük şehirler sizi kesmez, çok çabuk sıkılırsınız. Ama "ben 2 ay sıkılarak da olsa çalışayım, sonra 2-3 hafta krallar gibi gezeyim" diye düşünürseniz, hem daha çok para biriktirirsiniz, hem de bu biriktirdiğiniz parayla çok daha güzel bir travel yapabilirsiniz.

Yanlış anlaşılmasın, para biriktirmek için küçük yere gidin demiyorum. Sadece daha çok gezmeniz için böyle bir tavsiye veriyorum.

buyuk sehirleri istanbulla kıyaslamak yanlış olur bana kalırsa, istanbulla new york arasında daglar kadar fark var , new yorkta yasamak istanbula nazaran cok daha kolay ve guvenli. ulaşım trenle, her butceye gore yemek var,

ben bilmiyorum yaa benim için inanılmazdı, nyc aklımdan cıkmıyor. orada yasaamak en buyuk hayalim su an. cok utanıyorum yazarken ama istanbuldan ulkemden sogudum. yasam standartları alım gucu kıyaslandıgında ciddi ucurum var. gunde 5 er saatten haftada 5 gun calıştım parası en az olan iş herhalde benimkisi yinede yetti.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buyuk sehirleri istanbulla kıyaslamak yanlış olur bana kalırsa, istanbulla new york arasında daglar kadar fark var , new yorkta yasamak istanbula nazaran cok daha kolay ve guvenli. ulaşım trenle, her butceye gore yemek var,

ben bilmiyorum yaa benim için inanılmazdı, nyc aklımdan cıkmıyor. orada yasaamak en buyuk hayalim su an. cok utanıyorum yazarken ama istanbuldan ulkemden sogudum. yasam standartları alım gucu kıyaslandıgında ciddi ucurum var. gunde 5 er saatten haftada 5 gun calıştım parası en az olan iş herhalde benimkisi yinede yetti.
    Gerçekten dediğin gibi Amerika ve güzel şeyleri insanın aklından çıkmıyor.Ben izmir'de yaşıyorum "sözde" Türkiye'nin güzel şehirlerinden ama gerçekten bende buradan soğudum.Gitmeden önce niye herkeste bu kadar amerika isteği ve beğentisi var diyordum ama gidince gerçekten her şey faklı oluyorumuş.Orada hayata para kazanmak olarak değil de eğlence ve hayat tecrübesi olarak bakınca amerika gerçekten yaşanılası bi yer oluyor.Özellikle düzen ve insana verilen değeri gördükten sonra Türkiye'den daha da soğuyorsun.Ama gerçekten bunu yazarken utanıyorum bende.Keşke bizim ülkemizde iyi bir medeniyet seviyesine ulaşabilse.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar ukla abroad hakkında bilgisi olan var mı? yada bu şirkete kayıt olan?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı onurpasazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ukla abroad hakkında bilgisi olan var mı? yada bu şirkete kayıt olan?
    arayisina devam et derim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arayisina devam et derim.
    hayırdır?niye öyle söyledin kii?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben bu şirketin ismini ilk defa duyuyorum. Arkadaş da o yüzden öyle dedi sanırım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

meraba arkadaşlar
    bende uzun zamandır wat a gitmenin hayaliyle araştırmalar yapıyordum.3-5 arkadaş bu sene kesin karar verdik inş.bu yaz hayallerimizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz fakat hangi şirkete güveniceğiz nereye gideceğiz çok kararsız kaldık açıkcası şuan çok karışık kafam:S yaklaşık 10 tane şirket bulduk ve yarın hepsiyle görüşmeye gideceğiz ama bu şirketlerden biri de ozman dı ve benim güwenimi kazanmıştı sitesinde herşeyi kolaylaştırır gibi bi halleri wardı fakat uzak durun diyen arkadaşlar olmuş=/ yardımcı olursanız çok sewiniriz..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hayırdır?niye öyle söyledin kii?
    o sirket dil okulu na gonderme konusunda iyi ama work and travel konusunda bu is uzerine yogunlasmis ve sponsoru iyi olan sirketler secilmeli.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı unstable Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaşlar
    bende uzun zamandır wat a gitmenin hayaliyle araştırmalar yapıyordum.3-5 arkadaş bu sene kesin karar verdik inş.bu yaz hayallerimizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz fakat hangi şirkete güveniceğiz nereye gideceğiz çok kararsız kaldık açıkcası şuan çok karışık kafam:S yaklaşık 10 tane şirket bulduk ve yarın hepsiyle görüşmeye gideceğiz ama bu şirketlerden biri de ozman dı ve benim güwenimi kazanmıştı sitesinde herşeyi kolaylaştırır gibi bi halleri wardı fakat uzak durun diyen arkadaşlar olmuş=/ yardımcı olursanız çok sewiniriz..
    forumun baska kisimlarinada yazdigim gibi ilk once size uygun olabilecek bi isi forum araciligiyla bulun insanlarin hikayelerini okuyun, isverenlerin basliklarina bakin vs. sirket seciminde sponsoru iyi olanlari secin CİEE gibi.spesifik bi sorunuz olursa ozeldende ulasabilirsinz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

o sirket dil okulu na gonderme konusunda iyi ama work and travel konusunda bu is uzerine yogunlasmis ve sponsoru iyi olan sirketler secilmeli.
    anladım arkadaşım.sağol.teşekkür ederim.yardım için. ama bu şirketler konusunda kafam çoook karıştı benim de. :s

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

anladım arkadaşım.sağol.teşekkür ederim.yardım için. ama bu şirketler konusunda kafam çoook karıştı benim de. :s
    Sponsor olarak CIEE olan bir şirket seçersen senin için iyi olabilir.Bu benim şirketimdi ve ben memnun kaldım.Tabi diğer sponsorlar arasında da muhakkat iyilerde vardır ama ben kendi tecrübelerime bakarak bunu öneriyorum.amerikada yaşadığım bazı problemlerde CIEE ciddi anlamda yardımcı oldu ve sorunlarımı halletti.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

anladım çook sağol.arkadaşım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

forumun baska kisimlarinada yazdigim gibi ilk once size uygun olabilecek bi isi forum araciligiyla bulun insanlarin hikayelerini okuyun, isverenlerin basliklarina bakin vs. sirket seciminde sponsoru iyi olanlari secin CİEE gibi.spesifik bi sorunuz olursa ozeldende ulasabilirsinz.

çok teşekkür ederim ben bugün bi arkadaşımla yüz yüze görüşme amaçlı (bu forumdan,kendi sitelerinden bulduğum) şirketleri gezdim hani biraz daha realleştirme amaçlı ve en çok atlas aklımıza yattı açıkcası hakkında burda da yanlış bi haber görmedim ama tabi yine de daha zaman warken araştırmak şuan için daha mantıklı gözüküyo.Tekrar teşekkür ederim cevap werdiğin için saol..=)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tabi arastir daha zamanin var o firma hakkinda iyi yada kotu bi sey duymadim o yuzden bi sey soylemek dogru olmaz. Ama sana bi is onerdikleri zaman burda insanlarin yorumuna ac ona gore hareket et

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar bu şirketinin sponsor firması hangisi bileniniz var mı?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

şirketinin spoansorunu soracaktım tam yazamamışım...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar desk diye bir şirket duydum.bu şirket hakkında bilgisi olan var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)