Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 200 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kings Dominion 2011

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mertyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu yaz kings deyim nasipse biletm imlet herşey tamam okuduğum kadarıyla esogüden de bi kaç arkadaş var gibi herkes kolay gelsin şimdiden orda illaki buluruz birbirimizi 13 haziranda benim uçak kalkar hadi herkese kolay gelsin
    mert ben fatih.. bugün meşelikte gördüm seni bi selam vercektim sonra kaybolmuşsunuz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kayhan aklıma gelen bişeyi sormak istiyorum
    sen önceki gittiğinde laptopını götürmüş müydün? orda mutlaka gerekli mi sence bide çalınma ihtimali olur mu odadan. odalar nasıldı kilitli dolaplar falan var mıydı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı volkan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kayhan aklıma gelen bişeyi sormak istiyorum
    sen önceki gittiğinde laptopını götürmüş müydün? orda mutlaka gerekli mi sence bide çalınma ihtimali olur mu odadan. odalar nasıldı kilitli dolaplar falan var mıydı
    götürmüştüm evet. orada odalarda locker'lar var dolabının içinde oraya laptop sığmaz ama bir tane de asma kilit alıp ( küçük birşey oraya gidince walmart'tan alırız) dolaba da onu takarsan sıkıntı olmaz.

gerçi alışana kadar zaten. oda arkadaşlarına alışınca herkes orta yerde bırakıyor eşyasını. birde kapıların önüne birşey koymadım mı direk kapanıyor o yuzden de guvenli bazen odana giremediğin bile oluyor hatta
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tamam dostum çok teşekkür ederim her sorumda yardımcı oluyosun
    tereddütlerim vardı ama alıyım o zaman yanıma laptopımı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

volkan ve kayhan ne zaman gidiyosunuz?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı imLeFleur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 haziranda oradayım. inş...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 haziranda oradayım. inş...

peki ilk inişim NY, ülkeye girişim orda mı yapılacak? ordan W DC ye gidiyorum.. DC de havaalanında işlemler olacak mı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

peki ilk inişim NY, ülkeye girişim orda mı yapılacak? ordan W DC ye gidiyorum.. DC de havaalanında işlemler olacak mı?
    ülkeye girişin NY da yapılacak. istanbuldan check-in yaparkenmutlaka sor valizler transit geçicek mi diye. geçmez diye biliyorum ben ama emin ol sen yine de. pasaport kontrol den falan NY da geçiceksin. DC ye indiğinde direk valizlerini alıp terminalden çıkıcaksın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim uçağım 15inde sabah. gece orda olucam Richmond'da

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bileti DC ye alarak iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.. baya uzun bi yolculuk olcak.. ii ki NY a uçuşum direkt.. 11 saat NY, 2 saat NY-DC, 2 saat DC-Richmond.. bende 14 ü öğlen bineceğim bi aksilik çıkmazsa gece 11:50 de Richmonda dayım.. inş bi aksilik çıkmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ülkeye girişin NY da yapılacak. istanbuldan check-in yaparkenmutlaka sor valizler transit geçicek mi diye. geçmez diye biliyorum ben ama emin ol sen yine de. pasaport kontrol den falan NY da geçiceksin. DC ye indiğinde direk valizlerini alıp terminalden çıkıcaksın.

teşekkürler kayhan. çok yardımcı oluyosun inan şirkettekiler bu kadar yardımcı olmadı bu arada minimum ne kadar para götürmeliyiz?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

teşekkürler kayhan. çok yardımcı oluyosun inan şirkettekiler bu kadar yardımcı olmadı bu arada minimum ne kadar para götürmeliyiz?
    minimum 600-700 dolar götürmekte fayda var. ilk 15-20 gunu idare edebilmek için ve ekstra bir durum olursa diye. ben her iki gidişimde de 800 dolar 800 dolar götürdüm. aslında fazla ama garanti olsun diye sonuçta harcamak zorunda değildim ama harcadım :P

Birde ist-ny-DC aktarması yapıcak arkadaşım madem NY aktarmalı gidiceksin keşke ist-ny-richmond olarak alsaydın biletini. direk uçak vardı richmond'a. ben öyle yapmıştım havalimanından da direk alıyorlar park çalışanları

Şirketler bu kadar yardımcı olamazlar zaten çünkü onlar 1 size duyduklarını aktarıyorlar. 2 onlar bu sorulara cevap verecek vakitleri olmaz detay sorular bazıları hariç. o yuzden gidip gören biri olarak ben rahatlıkla cevap verebiliyorum. yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Siz yeterki zorlanmadan güzel eğlenceli bir wat geçirin ödediğiniz paraya değsin yani. Ben nasılsa ilk yılımda wat'ın sillesini yemişim. artık koymaz o kadar nereye nasıl gidicem ne götürcem falan.

Bu arada bir tavsiye daha valizinizi kıyafetle falan doldurmayın öyle. Az birşey getirin. çamaşır ve çorap bol bol getirin. iş üniformasını park'tan vericekler zaten. kendi boş zamanınızda haftada 1 veya 2 olucak. akşam disco bar takılırım diyorsanız bikaç gömlek falan götürürsünüz işte. Bu arada siyah kemer götürmeyi unutmayın işte takmak üzere. unutsanız bile parkta satılıyor. ama para vermeye gerek yok bence. Birde buradan yastık çarşaf falan götürmenize gerek yok. gittiğinizde wal-mart alışveriş merkezine gidersiniz orada hem ucuz hem de standartları tam = Ben buradan çarşaf göturdum yatağın iki yanına kavuşmasını bırak yatağın üzerinde emanet kaldı.

Biliyorum biraz uzun oldu bu mesaj ama sanırım faydalı bilgiler var içeriğinde.

Saygılar..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

minimum 600-700 dolar götürmekte fayda var. ilk 15-20 gunu idare edebilmek için ve ekstra bir durum olursa diye. ben her iki gidişimde de 800 dolar 800 dolar götürdüm. aslında fazla ama garanti olsun diye sonuçta harcamak zorunda değildim ama harcadım :P

Birde ist-ny-DC aktarması yapıcak arkadaşım madem NY aktarmalı gidiceksin keşke ist-ny-richmond olarak alsaydın biletini. direk uçak vardı richmond'a. ben öyle yapmıştım havalimanından da direk alıyorlar park çalışanları

Şirketler bu kadar yardımcı olamazlar zaten çünkü onlar 1 size duyduklarını aktarıyorlar. 2 onlar bu sorulara cevap verecek vakitleri olmaz detay sorular bazıları hariç. o yuzden gidip gören biri olarak ben rahatlıkla cevap verebiliyorum. yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.

Siz yeterki zorlanmadan güzel eğlenceli bir wat geçirin ödediğiniz paraya değsin yani. Ben nasılsa ilk yılımda wat'ın sillesini yemişim. artık koymaz o kadar nereye nasıl gidicem ne götürcem falan.

Bu arada bir tavsiye daha valizinizi kıyafetle falan doldurmayın öyle. Az birşey getirin. çamaşır ve çorap bol bol getirin. iş üniformasını park'tan vericekler zaten. kendi boş zamanınızda haftada 1 veya 2 olucak. akşam disco bar takılırım diyorsanız bikaç gömlek falan götürürsünüz işte. Bu arada siyah kemer götürmeyi unutmayın işte takmak üzere. unutsanız bile parkta satılıyor. ama para vermeye gerek yok bence. Birde buradan yastık çarşaf falan götürmenize gerek yok. gittiğinizde wal-mart alışveriş merkezine gidersiniz orada hem ucuz hem de standartları tam = Ben buradan çarşaf göturdum yatağın iki yanına kavuşmasını bırak yatağın üzerinde emanet kaldı.

Biliyorum biraz uzun oldu bu mesaj ama sanırım faydalı bilgiler var içeriğinde.

Saygılar..

aslında kings dominion için senin yazdıkların cep kitapçığı haline getirilse harika bi oryantasyon olur çok faydalı bilgiler veriyosun. bileti şirketteki danışmanım dedi DC ye al diye, Richmond sıkıntı olabilir dedi ben de baya erken aldım bileti o yüzden fazla araştırma fırsatım olmadı.. Wallmart uzak mı? aakkabı falan ordan alabilir miyiz? boşuna burdan alıp yük yapmaya gerek yok diyorum ben.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

aslında kings dominion için senin yazdıkların cep kitapçığı haline getirilse harika bi oryantasyon olur çok faydalı bilgiler veriyosun. bileti şirketteki danışmanım dedi DC ye al diye, Richmond sıkıntı olabilir dedi ben de baya erken aldım bileti o yüzden fazla araştırma fırsatım olmadı.. Wallmart uzak mı? aakkabı falan ordan alabilir miyiz? boşuna burdan alıp yük yapmaya gerek yok diyorum ben.
    Biletin Richmond'a olması ne gibi bir sıkıntı olucakmış ben anlamadım orasını. aslında daha bile iyi oraya almak. Ben sırf DC ye direk uçacağım için oraya aldım.

Wal-mart yürüme mesafesi değil. araçla 15 dk. Yurttan wal-mart'a servis oluyo. günleri saatleri falan var. ona göre gidebiliyorsunda.

Ayakkabıyı ordan alma şansında var tabii ki. fiyatlarıda daha uygun bile olabilir indirimde olan ayakkabılardan beğenirsen. Ben geçen senelerde tr den almıştım. bu sene de öyle yapıcam. ailemle beraber alacağım için rahat oluyo. ben beğenemiyorum bi türlü.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Biletin Richmond'a olması ne gibi bir sıkıntı olucakmış ben anlamadım orasını. aslında daha bile iyi oraya almak. Ben sırf DC ye direk uçacağım için oraya aldım.

Wal-mart yürüme mesafesi değil. araçla 15 dk. Yurttan wal-mart'a servis oluyo. günleri saatleri falan var. ona göre gidebiliyorsunda.

Ayakkabıyı ordan alma şansında var tabii ki. fiyatlarıda daha uygun bile olabilir indirimde olan ayakkabılardan beğenirsen. Ben geçen senelerde tr den almıştım. bu sene de öyle yapıcam. ailemle beraber alacağım için rahat oluyo. ben beğenemiyorum bi türlü.
    işe 16 sı başlayacam ama 15 inde Kings de olcam 1 gün içinde halletmek zor olabilir bende burdan alayım.. food and bavarage da siyahtı sanırsam. peki çizgili sembollü markalı olması sıkıntı olur mu, düz siyah mı olmalı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

en iyisi hocam bende böyle yapıyorum oraya gidince uğraşması zor oluyor en iyisi burdan full herşeye hazır gitmek
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kayhan bi sorum olcak sana benim bi arkadaşımın arkdaşı kings dominion ın yurdunda kalmış ve bizim arkadaşa gayet güzel bi yurt diye bahsetmiş yurt nasıl ortam nasıl temizmi düzenli mişunu yapıun bunu yapmayın gibi sıkıcı kuralları war mı bi aydınlatsan ya bizi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kayhan bi sorum olcak sana benim bi arkadaşımın arkdaşı kings dominion ın yurdunda kalmış ve bizim arkadaşa gayet güzel bi yurt diye bahsetmiş yurt nasıl ortam nasıl temizmi düzenli mişunu yapıun bunu yapmayın gibi sıkıcı kuralları war mı bi aydınlatsan ya bizi
    öyle sıkıcı bi kural olmaz hocam amerikada herşey freee
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

işe 16 sı başlayacam ama 15 inde Kings de olcam 1 gün içinde halletmek zor olabilir bende burdan alayım.. food and bavarage da siyahtı sanırsam. peki çizgili sembollü markalı olması sıkıntı olur mu, düz siyah mı olmalı?
    çok cafcaflı değilse o kadarına bakmazlar heralde

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle sıkıcı bi kural olmaz hocam amerikada herşey freee
    yurt güzel evet. çekingen bir yapın yoksa girişkensen ortam guzel. onun dışında odalar falan kaldığın insanlarla beraber temiz tutarsan temiz evet. ortak kullanım alanları sürekli temiz zaten. housekeeping olarak çalışanlar var yine wat ile gidip veya amerikalı olupta. onlarda yurdun genel temizliğinden sorumlu oluyorlar. onun dışında mutfak var orada millet yemek falanb yapıyor işte. ama ben pek kullanmıyordum hazır yiyordum genelde.

loby de dvd player, wii, bilardo gibi aktiviteler var. ama biz surekli bilardo masasının uzerinde poker oynuyorduk böyle işte genel olarak

Matador'un da dediği gibi sıkıcı bi kural yok pek. genelde içiyoruz akşamdan akşama. öyle işte.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

özellikle daha önce yurtta kalanlar için soruyorum
    herhangi bir siteden siparişi yurt adresine verip aldınız mı yoksa gidip mağazadan mı aldınız? bilindiği gibi internette tax yok ama yurttan sipariş sıkıntı olur mu ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Cem E.K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özellikle daha önce yurtta kalanlar için soruyorum
    herhangi bir siteden siparişi yurt adresine verip aldınız mı yoksa gidip mağazadan mı aldınız? bilindiği gibi internette tax yok ama yurttan sipariş sıkıntı olur mu ?
    sıkıntı yok. yurda hergun kargocu geliyodu bizde sipariş vermiştik hatta internetten gayet de geliyo. sorun yok yani

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sıkıntı yok. yurda hergun kargocu geliyodu bizde sipariş vermiştik hatta internetten gayet de geliyo. sorun yok yani
    eyvallah hocam sağolasın peki o gün işte olursak nasıl alabiliriz geri gitmez umarım danışma falan vardır herhalde orada duruyordur diye düşünüyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

eyvallah hocam sağolasın peki o gün işte olursak nasıl alabiliriz geri gitmez umarım danışma falan vardır herhalde orada duruyordur diye düşünüyorum
    resepsiyon var 24 saat bir görevlinin olduğu. onlar teslim alıyor. bizde oraya zaman zaman soruyoruz zaten var mı gelen kargo diye. onlar da bakıyorlar. zaten resepsiyonda çalışacaklardan birisi türk öner diye bir arkadaş. yıllardır orada çalışıyor. ve en son 2009 yazında area supervisor idi. şimdi ne oldu bilmiyorum ama gayet yardımcı olan ve işini guzel yapan bir arkadaşımızdı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

o o güzel o zaman artık gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliriz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

o o güzel o zaman artık gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliriz
    bu arada yurtta internet wi-fi falan var ancak o kadar yavaş oluyo ki bazen google bile açılmadığı oluyor. bu da olumsuz yorumlarımdan biri olsun.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu arada yurtta internet wi-fi falan var ancak o kadar yavaş oluyo ki bazen google bile açılmadığı oluyor. bu da olumsuz yorumlarımdan biri olsun.
    hadi ya çok moralim bozuldu şimdi oradaki bilgisayarlar nasıl wifi'a göre daha hızlı mı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hadi ya çok moralim bozuldu şimdi oradaki bilgisayarlar nasıl wifi'a göre daha hızlı mı ?
    oradaki bilgisayarlarda aynı modemden gelen baglantıyı kullandıgı için fazla farklı değil. ama bazen oradaki bilgisayarları kullanmak daha iyi olabiiyor. lakin ki ben bazen laptopla kablolu baglanıyodum daha hızlı oluyo diye...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

oradaki bilgisayarlarda aynı modemden gelen baglantıyı kullandıgı için fazla farklı değil. ama bazen oradaki bilgisayarları kullanmak daha iyi olabiiyor. lakin ki ben bazen laptopla kablolu baglanıyodum daha hızlı oluyo diye...
    tabii kablolu bağlanmak daha hızlı olur da bilgisayar performansına da bakar umarım oradaki bilgisayarlar iyidir gerçi dünyanın insanı gelecek koskoca king's dominion fiber kablo falan döşetseymiş :P

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

tabii kablolu bağlanmak daha hızlı olur da bilgisayar performansına da bakar umarım oradaki bilgisayarlar iyidir gerçi dünyanın insanı gelecek koskoca king's dominion fiber kablo falan döşetseymiş :P
    bu arada gelirken kendi ağ kablonu getir bence ben kendim göturmustum tesadufen. iyi ki de göturmuşum işe yarıyor kablolu baglanmak istediğinde. yok öyle fiber kablo falan. oradaki bilgisayarların durumu eğer 2 sene öncekiyle aynı ise performanslar berbattı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)