Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 179 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009'da busch gardens'a gidecekler!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende biletimi aldım arkadasımla 671 euoro.norfolka gıdecegım roma atalanta aktarmalı ordanda iş yerıne 10dkda taksı yda otobusle gıdılıyormus belkıde tabanvay..daha önceden gıden arkadaslar özelden msj atarlrsa bana sevınırım.bazı kafama takılan noktalar bılgı almak ıstıyorum yardım etmek ısteyen tecburelı watcılara duyrulur!!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi bilet aldım tam komedi ilk rezervasyonumda nonstop newyork ordanda norfolk a gitcektim ama rezervasyonumu kaçırdım el mecbur kalınca izmir-istanbul-roma-newyork-norfolk aktarmalı gitcem
    Amerika sefaretine değil dikkat amerika sefaletine

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bugun bılet aldım ve sıze tavsıyem olsun cok yer gezdım 2 saat arastırdım 3kere bugun rezervasyon yaptırdım aynı ucagave genc tur yada yet travel şirketlerine gidip arastırın.ve aman sakın norfolka almayın williamsburga var ucuslar newport havaalalnı.norfolktan işyerıne ulasım taksıyleymıs aksamları ve ucretı de cok pahalıymıs herkese duyrulur...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar birşey soracagım ama biliyorumki soruma cevap ya gelmeyecek yada baya uzun bi zamandan sonra gelecek..gecen yıllarda virginia busch gardensa giden arkadaşlar benım türk ehliyetim yok ve oradan ehliyet almak istiyorum.böyle bir imkanım varmı varsa şartları zorluk derecesi nasıl birde bana ekonomik masrafı ne kadar olacaktır?cevap verirseniz sevinirim vermezsenizde canınız saolsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

neden şaşırmıyorum acaba)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı seasret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey soracagım ama biliyorumki soruma cevap ya gelmeyecek yada baya uzun bi zamandan sonra gelecek..gecen yıllarda virginia busch gardensa giden arkadaşlar benım türk ehliyetim yok ve oradan ehliyet almak istiyorum.böyle bir imkanım varmı varsa şartları zorluk derecesi nasıl birde bana ekonomik masrafı ne kadar olacaktır?cevap verirseniz sevinirim vermezsenizde canınız saolsun
    beklediyin sorunun cevapi asagidaki konuda ayrintili olarak anlatilmistir:

http://www.turkishwat.net/ehliyet-pe...hlight=ehliyet
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

En yakın havaalanları sırasıyla Patrick Henry, Norfolk ve Richmond. Büyüklük sıralaması bunun tam tersi. Patrick Henry'e gidecek uçak bulmak zor. Bu yüzden en uygunu Norfolk. JFK'den Norfolk'a tek gidiş 70$ bilet vardı bir hafta önce. Ayrıca JFK bileti Haziran ayı için $500 idi. Yani yaklaşık 600-650 dolara bilet bahsi kapanıyordu. Şimdi durum nedir bilmiyorum.
    Size tavsiyem şu ki siz ucuz JFK bileti kapatmaya bakın. Sonrasında Norfolk'a gitmeniz çok daha kolay olur. Amerika içi uçuşlarda ucuz bilet bulmanız daha kolay. Direk Norfolk'a arama yaparsanız aradaki kampanyalar görünmeyebiliyor.
    Ayrıca Norfolk'dan shuttle ile kolayca gidersiniz istediğiniz yere. 3 kişi olsanız adam başı en fazla 15$ ödersiniz.
    -----------
    7 saatlik otobüs yolculuğunu göze alıyorsanız Norfolk bileti $35.
    https://www.apexbus.com/BuyTicket.aspx?from=21&to=6
    Konu faruk tarafından (22-04-2009 Saat 10:53 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hocam fiorex bana onun adresini verdi saolsun ben özelikle dedim virginiadan alan arkadaslar varmı varsa bilgi verirlermi bu konuda hem prosedürler ve maliyetini..yinede yardım ettiğin için saol..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

selam arkadaslar vizem cıkarsa bende yazın williamsburgdayım hayırlısıyla. ben kfc de calısıcam (richmond rd.) ve kalıcak yer konusunda ayarlanmıs hic birseyde yok henuz. o konuda tecrubesi olan arkadaslar bana bilgi verebilirler mi ucuz ve duzgun nerde kalabilirim. ayrıca internetten arastırmaların dogrultusunda newport news hava alanının daha yakın oldugu dusuncesindeyim belki aktarma saatleri konusunda daha uygunsuz olabilir birde fiyat bakımından... verdiginiz bilgiler icin tskrler arkadslar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar. bende haziran 15 te işbaşı yapıyorum. biletimi delta havayollarından newyork JFK - norfolk a aldım (660 euro). uçağa 14 haziranda Atatürk hava alanından bineceğim. umarım aynı uçakta denk gelebileceğim birkaç kişi çıkar

bu arada norfolk busch gardens arası taksi fiyatı geceleri 100$ mış(%20 bahşişi unutmamak lazım )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

öncelikle merhaba gozaim.ben de bu yaz williamsburgda olacagım ve sanırım newport news havaallanı daha mantıklı gelıyor ben sahsen norfolktan iptal ettirerek oradan aldım.çünkü gecen yıl giden arkadaslarımızdan aldıgım bilgiler norfolktan gideceğimiz yere ulaşımın oldukca zor oldugu ve pahalı oldugu yönünde.size tavsiyem arkadaşlar bilet fiyatları farkı da yok.bilet alırken sık araştırmanız ve osekılde almanız.önereceğim yerler ise yet travel veya genc tur.gercekten iyi ücret veriyorlar..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

osmancanbaz benımde 17 haziran ucağım keske aynı ucakta olsaydık ama ne yazıkki.umarım orada tanısırız türk arkadaşlarımızla

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

seasret bilgi icin tskr ederim. bende newporta almayı dusunuyorum. ama once vizeyi beklicez mecburiyetten. ilgilenen arkadaslar icinde yazıyım 27haziranda ucmayı dusunuyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı seasret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

merhaba arkadaslar, oncelikle gitmeye son dakikada karar verdigim icin onceden bu forumu arastirmamistim o yuzden 2007de busch gardensa gitmis ve ordaki evlerde kalmis, ayrica busch gardens tarihinde ilk turk supervisor olarak sorularinizi yanitlayabilirim.
    seasret, gitmeden 2 ay once burdaki ehliyetimi polis amcalara 6 ayligina emanet ettigimden dolayi, orda ehliyet alma ihtiyacim oldu. ne sans ki dmv(ozetle ehliyet ofisi) kaldigimiz yerden yuruyerek sadece 10 dk uzaklikta, basit bi test yaptiktan sonra, 1 aylik gecici ehliyet aliosun. ucreti inanilmaz: sadece $7. ancak bu ehliyetle araba kiralayamzsin ve yaninda ehliyetli biri olmadan araba kullanamzsin. ancak 1 ay sonra bi araba bulup driving testine giriosun. ehliyet tam hale getirerek ds suren boyunca kullanabiliosun. sonra araba kiralamak cocuk oyuncagi, kredi kartina bile gerek yok, cunku bizim icin enterprise die bir rent a car sirket var yakinimizda, hatta telefon edip seni evinden aliolar. biz 5-6 kisi 2 haftada bi araba kiralayip, washington senin, virginia beach benim gezioduk. hatta bu ehliyeti burda kullandiginda polis amcalarin yuzunde saskinlik oluo ve kendini dokunulmaz hissediosun

biraz da isten bahsediim, busch gardens cok guzel bir yer. herkes eglenmeye gelmisken, calisio olmamiz sinir bozabilio bazen tabi. ama genel olarak en kolay isler ride operatorluk ve games bolumleri. mutfak(culinary) ise zor ama biraz daha fazla calisabileceginiz bir yer. hangi ulkede calisacaginiz cok problem degil.
    kalacagimiz yere village dioruz. yaklasik 400 kisilik bir yer, tam sayisindan emin degilim. orda kalma onuruna nail olamayan dostlarimiz ise hemen dibimizdeki otellerde hemen hemen ayni ucrete kaliyorlar. 2-3 aksamda bir parti duzenlenior, her aksamda hareketli oluor zaten. is bittikten sonra yemegimizi yiyip, dusumuzu aldiktan sonra, tabiiki yatmioruz, doya doya eglenioruz
    yakin cevrede gezilcek pek bir yer yok, koy gibi bir yer acikcasi. sadece bir outlet var, orda bayaa uygun alisveris yapabilrisiniz. dedigim gibi asil eglence villageda oluo, bir de grup olup, izin gunlerinizi ayni gune alip, araba kiralarsaniz, virginia beachde eglencek yerler bulabilirsiniz (cok fazla yok ama)
    umarim biraz yardimci olmusumdur, onceki sorular eski oldugundan cevap yazamadim, baska sorular varsa sorabilirsiniz.
    Konu caglar12 tarafından (09-05-2009 Saat 03:14 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum paylaşımın için çok saol. bende bu yaz busch gardens a gitcem. peki yemek işini nasıl hallediyordunuz? village içinde yemek yiyebilceğin temiz yerler varmıydı? village içinde yakın bir market türü yer varmı? bir de kaldığın odadan biraz bahsedermisin yani village ın ortamı ile bahsettiğin otel odaları? odalarda ya da katlarda yemek pişirebilceğin yerler varmı? cevaplarsan çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı XxRamSesxX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum paylaşımın için çok saol. bende bu yaz busch gardens a gitcem. peki yemek işini nasıl hallediyordunuz? village içinde yemek yiyebilceğin temiz yerler varmıydı? village içinde yakın bir market türü yer varmı? bir de kaldığın odadan biraz bahsedermisin yani village ın ortamı ile bahsettiğin otel odaları? odalarda ya da katlarda yemek pişirebilceğin yerler varmı? cevaplarsan çok memnun olurum şimdiden teşekkürler
    rica ederim. calisirken oglen yemeklerini park icindeki personel yemekhanelerinden yiyebilioruz. $3'a dunyanin yemegini ve sinirsiz icecegini alabiliyorsun. genelde kizartma turu tipik amerikan obez yemekleri oluo ama yine de fena diil. tabii ki turk yemeklerini arama, unut zaten gitmeden village icinde ortak kullanilan mutfak var istersen malzeme alip kendi yemegini yapabilsirn, ya da bizim yaptigimiz gbi siparis verebilrsin. villagedayken biraz sikinti oluo cunku yemek, 2008de odalara buzdolabi koymuslar. istersen dolaba donurulmus yemekleri stoklarsin, mutfakta pisirip yersin, en ucuzu ve mantiklisi bole olur. ha bide unutmadan, yine cok yakin bi 7eleven marketimiz var 24 saat acik, vaktin yoksa gidip alisverisini ordan yapabilsin. tavsiyem izin gunlerinde sehirde buyuk bir market var ordan alisveris yapman. ama ztn gidince cozersin isi. vizeyi alabilsem bu yaza gorusmek uzere
    Konu caglar12 tarafından (10-05-2009 Saat 02:21 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı caglar12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim. calisirken oglen yemeklerini park icindeki personel yemekhanelerinden yiyebilioruz. $3'a dunyanin yemegini ve sinirsiz icecegini alabiliyorsun. genelde kizartma turu tipik amerikan obez yemekleri oluo ama yine de fena diil. tabii ki turk yemeklerini arama, unut zaten gitmeden village icinde ortak kullanilan mutfak var istersen malzeme alip kendi yemegini yapabilsirn, ya da bizim yaptigimiz gbi siparis verebilrsin. villagedayken biraz sikinti oluo cunku yemek, 2008de odalara buzdolabi koymuslar. istersen dolaba donurulmus yemekleri stoklarsin, mutfakta pisirip yersin, en ucuzu ve mantiklisi bole olur. ha bide unutmadan, yine cok yakin bi 7eleven marketimiz var 24 saat acik, vaktin yoksa gidip alisverisini ordan yapabilsin. tavsiyem izin gunlerinde sehirde buyuk bir market var ordan alisveris yapman. ama ztn gidince cozersin isi. vizeyi alabilsem bu yaza gorusmek uzere
    dostum cevabın için gerçekten saol. bu yıl tekrar busch gardens a gitceksin galiba orda görüşürüz umarım. yakında market var galiba deilmi en azından buzdolabına stok yapılabilcek yiyecekler satılan yer? mesela yoğurt varmı en azından ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum cevabın için gerçekten saol. bu yıl tekrar busch gardens a gitceksin galiba orda görüşürüz umarım. yakında market var galiba deilmi en azından buzdolabına stok yapılabilcek yiyecekler satılan yer? mesela yoğurt varmı en azından ?
    aaa yogurt isi sikntili biraz. bence ole yogurtmus, pilavmis, kuru fasulyeymis fln dusunme bunlari aslinda bulursun ama pek basarili degil. dedigim gibi o markette bayagi bisi var. dondurulmus hamburgerler, hazir yemekler, konservelr, icecekler, tost ekmekleri. ama fazla cesit yok, o yuzden migros gbi yerlerden stogunu yaparsan daha ii olur, hem cesit bulursun. ama simdiden mideni, pizzaya, mcdonaldsa, kfc ye hazirla, cunku buyuk cogunlukla bu tip yagli seyler yiceksin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aaa yogurt isi sikntili biraz. bence ole yogurtmus, pilavmis, kuru fasulyeymis fln dusunme bunlari aslinda bulursun ama pek basarili degil. dedigim gibi o markette bayagi bisi var. dondurulmus hamburgerler, hazir yemekler, konservelr, icecekler, tost ekmekleri. ama fazla cesit yok, o yuzden migros gbi yerlerden stogunu yaparsan daha ii olur, hem cesit bulursun. ama simdiden mideni, pizzaya, mcdonaldsa, kfc ye hazirla, cunku buyuk cogunlukla bu tip yagli seyler yiceksin
    ya keşke en azından türkiye hasretini gidercek yoğurt bulabilseydim normalde türkiyede sürekli ev yemekleri yiyen biriyim fastfood pek sağlıklı olmuycak ama alışcam artık. peki bahsettiğin büyük migros gibi mağaza villa ge yakın bi yerde varmı? ya orda mutlaka görüşelim sana çok işimiz düşcek galiba

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çağlar12 nerelerdesin acaba ? biliyorum çok soru soruyorum ama gitmeden iş-yaşam hakkında iyice hazırlıklı olayım diyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

karnımız orada aç kalmayacak anlaşılan türk yemeklerini ev yemeklerine düşkün biri olarak ararım ama idare artık ... bu telefon işi nasıl oluyor.. tecrübeli ve garantili cevabı olan yazabilir mi ? şurada yazıyor oraya bak demeyin insanın okurken anası ağlıyor. ansiklopedik değil pratik bilgi lazım bana .. görüşmek üzere...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

caglar12 arkadaşım forumda olsa yardımcı olcak ama...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya keşke en azından türkiye hasretini gidercek yoğurt bulabilseydim normalde türkiyede sürekli ev yemekleri yiyen biriyim fastfood pek sağlıklı olmuycak ama alışcam artık. peki bahsettiğin büyük migros gibi mağaza villa ge yakın bi yerde varmı? ya orda mutlaka görüşelim sana çok işimiz düşcek galiba
    arkadaslar calistigim icin her zaman nete giremiyorum biraz anlayis ltf. ama mumkun oldugunca cwp yazmaya calisacagim. Ramses, dedigim buyuk magaza yarim saat yuruyus mesafesinde. ismini tam hatirlamiyorum ama bayagi buyuk sayilir, cogu sey var. demek istedigim burda tonla tukettigimiz seyler (ornegin yogurt) orda yok, ama onlarin yerine amerikalilarin alisveris kulturunde olan seyler var. ovmek gibi olmasin ama bayaa ilginc yeni seyler bulacaksiniz, ama tabii ki turk yemekleri benimde tercihim. 3 ay ztn arkadaslar ilginc bir yasam deneyimi yasayacaginizi dusunun, onlarin kulturuyle yasayacagiz. olmeyiz merak etmeyin. ama yaninizda raki, cay fln getirirseninz oturup iceriz bereber

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sovereign Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karnımız orada aç kalmayacak anlaşılan türk yemeklerini ev yemeklerine düşkün biri olarak ararım ama idare artık ... bu telefon işi nasıl oluyor.. tecrübeli ve garantili cevabı olan yazabilir mi ? şurada yazıyor oraya bak demeyin insanın okurken anası ağlıyor. ansiklopedik değil pratik bilgi lazım bana .. görüşmek üzere...
    dogru soluosun ama kocaman topic var bayaa bisi yazio icerde, ben anlatiim ama cok onemliyse senin icin yine de oku derim orayi.
    eger telefon fatursi ne olursa olsun ailem oder demiyosaniz, turk hatlarindan direk aramayi unutun derim. birkac alternatif var, birincisi odalarda ucretsiz yerel arama yapabilecegimiz bir telefon var, call card satan yerlerden alacagimiz kartla en ucuz aramayi yapabilirz. ama cardi alirken turkiyedeki ev ve cep tlfnlarina ne kac dakika konusabilioruz dikkat etmek lazim.
    ikinciside prepaid denen cep telefonlari almak (bizdeki kontorlu hatlarin karsiligi, tek farki kontor hesabi yerine $ hesabi calisio). hem hat hemde telefon beraber satilio bayaa uygun fiatlara $ 20-30 fln. duyduguma gore Net10 hattiyla yurtdisina 10 cente konusabiliormusuz. bende Tracfone vardi 20cent mi neydi dakikasi tam hatirlamiyorum. call cardlar muhtemelen daha ucuz olur ama gittiginizde bir tane de hat+telefon alin derim. cunku bu telefonu ordaki haberlesme icinde kullanacaksiniz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dogru soluosun ama kocaman topic var bayaa bisi yazio icerde, ben anlatiim ama cok onemliyse senin icin yine de oku derim orayi.
    eger telefon fatursi ne olursa olsun ailem oder demiyosaniz, turk hatlarindan direk aramayi unutun derim. birkac alternatif var, birincisi odalarda ucretsiz yerel arama yapabilecegimiz bir telefon var, call card satan yerlerden alacagimiz kartla en ucuz aramayi yapabilirz. ama cardi alirken turkiyedeki ev ve cep tlfnlarina ne kac dakika konusabilioruz dikkat etmek lazim.
    ikinciside prepaid denen cep telefonlari almak (bizdeki kontorlu hatlarin karsiligi, tek farki kontor hesabi yerine $ hesabi calisio). hem hat hemde telefon beraber satilio bayaa uygun fiatlara $ 20-30 fln. duyduguma gore Net10 hattiyla yurtdisina 10 cente konusabiliormusuz. bende Tracfone vardi 20cent mi neydi dakikasi tam hatirlamiyorum. call cardlar muhtemelen daha ucuz olur ama gittiginizde bir tane de hat+telefon alin derim. cunku bu telefonu ordaki haberlesme icinde kullanacaksiniz.
    bilgilendirme için çok saol caglar12. peki yakın çevrede eczane varmı Allah korusun hastalandığımızda üşüttümüğüzde basit ilaçları alabileceğimiz? mesela CVS gibi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eet bi CVS var, markettten biraz daha uzakta.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eger isteyken bisi olursa parkta, ambulans, doktor, revir de var. hatta kalp masaji yapan cpr cihazlari parkta bolca mevcut. bayagi bi acikladim heralde, gorunce aa ben biliodum dersin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eger isteyken bisi olursa parkta, ambulans, doktor, revir de var. hatta kalp masaji yapan cpr cihazlari parkta bolca mevcut. bayagi bi acikladim heralde, gorunce aa ben biliodum dersin
    dostum gerçekten çok saol. orda görüşelim mutlaka. gerçi bende sana yardımcı olmak isterdim ama sen baya tecrübelisin
    son bir soru. orda öğle aralarında parka gelenlerin kullandığı restoranlardan yemek yiyebiliyormuyuz? mesela ingiltere bölümünde Squire's Grill varmış ordan yiyebilir miyiz mesela yemekleri?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

busch garden da saatlik ücretler nasıl? hepsi aynı mi pozisyona göre değişiyor mu??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)