Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 314 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 work and travel

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bnecede ozmandan uzak durunnn
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı abd de en cok kazandıran ıs veya ısler hangılerıdır....cunku benım aklımda calıfornıdakı ıx flags vardı su aralar ama dıyosunkı cok fazla kazanamzsın anca yemene yeder kazandıgın..benım oraya gıtme amacım eglnemek oraları gezıp tozmak..bıraz alıs-verıs yapmak..kısacası eglence parkları dedıgıne gore ne benım alıs-verısıme yeter nede oraları gezıp tozmama..pekı bunun ıcın en cok kazandıran ısler hangılerıdır..en azından 2 ay kasıp gerı kalan son 15 gun delı gıbı gezmek ıstıyorum tabıkı begendıgım bı kac esyayıda almak...
    birincisi six flags islerinden ucak dur illa six flags e gidicem diyorsan lake george ya da nj dekine git.. six flags en az saat veren eglence parkidir ve california ve chicago six flags lerde six flagsler icinde en az saat verenlerdir dikkat etmek lazim..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ophelia23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendi kendime karar vermiyorum! buraya üye olduğum günden beri yüzlerce yorum okudum her konuyla ilgili! haliyle kafamızda bir izlenim oluşuyor! son senesinde vize alan olduğunu da biliyorum ama nadir ve nasıl geçiyor o vize görüşmeleri durumlarından dolayı onu merak ediyorum ve öğrenmek istiyorum mümkünse o durumu yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa bana çok sevinicem.
    nyc de tanıstıgım ıkı Turk ogrencı de mezun olup gelmıslerdı eger usa da kalmayi sectigin takdirde Turkiyede kaybedecek cok seyin varsa bence vizeyi alirsin ustune kayitli ekonomik belgeler..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı ktye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozman dan uzak durun ,gerisi yalan...
    agzinizdan bal damliyo vallah cok dogru ozmandan kesinlikle uzak durun ..kayit alma donemlerinde cok yalan soylerler sirf o program ucretini sizden almak icin sonra da yuzunuze bile bakmazlar.. tatildeyiz yrdm edemeyiz ksra bakmayin diye mail atan bi sirketten n beklersiniz ki tatildeyseniz bile yrdm etmek senin gorevin parani almayi biliyorsun..ben amerikada iyi calisip is verenin gozune girerim iyi kazanirim ya da kotu calisirim isten atilirim ya da az kazanirim kotu yaz geciririm hepsi bana bagli sirketle alakasi yok elbette sirket daha nyapsin ama sen kayit alirken gel sana kesinlikle otel isi ayarliyacaz is secimini sen yapamazsin inglzcen kotu biz secelim diyip kayit ucretini de aldiktan sonra bi de taktik uygulayip sonrada ogrenciyi mc donalds isine yerlestirirsen bu ise gitmek zorndasin sozlesmemiz var diye zorlarsan orda suc senindir !!
    http://www.turkishwat.net/work-trave...5-ozman-8.html
    Konu sucre tarafından (01-10-2010 Saat 04:08 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birincisi six flags islerinden ucak dur illa six flags e gidicem diyorsan lake george ya da nj dekine git.. six flags en az saat veren eglence parkidir ve california ve chicago six flags lerde six flagsler icinde en az saat verenlerdir dikkat etmek lazim..
    mc donalds ıslerınede arkadaslar sayesınde pek sıcak bakmıyorum aslında cok pıs ve kotu dıyorlardı...pedıcap ve chaır ride olayını onerıyorlar galıba bu tur ıslere yonelıcem...tavsıye edılen ıs varmı acaba...bu ıslerı eyalet ve ıs ısmı olarak yazarsanız sevınırım (:
    Konu reyes_19 tarafından (01-10-2010 Saat 06:18 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mc donalds ıslerınede arkadaslar sayesınde pek sıcak bakmıyorum aslında cok pıs ve kotu dıyorlardı...pedıcap ve chaırraid olayını onerıyorlar galıba bu tur ıslere yonelıcem...tavsıye edılen ıs varmı acaba...bu ıslerı eyalet ve ıs ısmı olarak yazarsanız sevınırım (:
    pis ve kötü değil,, sadece yorucu... çok fazla sohbet imkanın olmuyor, ayrıca yoğun...yemek konusunda sıkıntı cekmiyorsun, over time calısma sansın olabilir..eğlence acısından çok sanslı olunduğunu soyleyemem.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

iş begenemıyoz ıyımı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mc donalds ıslerınede arkadaslar sayesınde pek sıcak bakmıyorum aslında cok pıs ve kotu dıyorlardı...pedıcap ve chaır ride olayını onerıyorlar galıba bu tur ıslere yonelıcem...tavsıye edılen ıs varmı acaba...bu ıslerı eyalet ve ıs ısmı olarak yazarsanız sevınırım (:
    ben mc donalds ta calısıtım ny ta otoban uzerindeki bi plazada idi ve pek yogun degildi islerimiz ilk ay mutfakta grill de calisitim 2 ay da lobby de calisitim tek yaptigim masalarin uzerini silip supurge ve paspas yapmakti hic zor degildi kimse de bagirmadi bana bi kere bile lobby de oturabiliyodum manager mutfakta uzakta idi ve lobby de deliler ve lise ogrencileri de calisiyodu onlarla konusma imkanim oluyodu gun boyunca sakalasiyoduk falan filansadece 8 saat ayakta kalmak yordu beni bi de copun kokusu degistirrken..az kazanayim yorulmayayim diyen mc donalds secebilir ama bazi mc donaldslar konumu itibariyle cok yogun olabilir ozaman nefes te alamabilirsiniz ama genelde sandivic yapmak patates kizartmak ne kadar zor olabilir ki.msela benle alpanistin calistigi mc donaldslar is yogunlugu acisindan ayri,eylulun sonlarina dogru artik kovuyolardi bizi is yoktu cunku bi de bizde siyah pantolon beyaz gomlek varken bazi Mc donaldslarda turuncu tisort oluyo
    Konu sucre tarafından (01-10-2010 Saat 06:59 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

gezmeye ve bırazda olsa alısverıse yetecek kadar kazanıym bana yeter işin ısmı veya agırlıgı onemlı degıl benım ıcın ama tabıkı tecrubelı arkadasların tavsye ettıgı ıslerı veya seylerıde dınlemek ısterım (:

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ille gidecek misin peki emin ol cogu sikinityi cekmeye degmez kdumun programi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı dahstres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ille gidecek misin peki emin ol cogu sikinityi cekmeye degmez kdumun programi
    ewet kafaya koydun ıyısıylede kotusuylede gııcem

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

burger kingde de mcdonaldsda calışan samimi arkdşlarm vardı..BurgerKingten kimse memnun değildi calşma koşullarndan saaatlernden falan ama mCdonalds ı seviyordu herkes..tandıgım bi rus haftada 70 saat falan calışıyordu mesela mcdonalds ta..tabi bayagı yoruluyordu

gidip gitmeme meselesine gelirsek sürüncekte olsa herkes hayatında 1 kez gitmeli bence.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burger kingde de mcdonaldsda calışan samimi arkdşlarm vardı..BurgerKingten kimse memnun değildi calşma koşullarndan saaatlernden falan ama mCdonalds ı seviyordu herkes..tandıgım bi rus haftada 70 saat falan calışıyordu mesela mcdonalds ta..tabi bayagı yoruluyordu

gidip gitmeme meselesine gelirsek sürüncekte olsa herkes hayatında 1 kez gitmeli bence.
    Benim yukarida da deginmek istewdgim her mc donalds ayni degildir bazilari konumu itibariyle iyi saat verebilir ama herkes mc donaldsin az saat verdgini biliyor..az kazanayim az yorulayim diyorsaniz tam size gore

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende NY (times square) mc donalds çalıştım. Hafta da 42 saat falandı. GÖrüldüğü gibi aynı firmanın farklı lokasyonlarında bile durumlar değişiklik gösteriyor. Wat öğrencilerini kasaya vermiyorlar demişlerdi bana ama ben kasadaydım mesela!! Bu wat olayının büyük kısmı şans! onu demek istiyorum. Ayrıca kesinlikle büyük yerlere git! ama mc donalds'a gitmeni tavsiye etmem!

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

@sucre

benim bulundgum yer dagbaşıydı zaten eylülde kar sogukları başlamıştı mesela..bizim otelin 4-5 odası doluyken onları gayet güzel 40 saat üstü calıştıryorlardı her gün orda yedegim icin biliyorm müşterite de yoktu..manager inden midir bilemem..Ama o zmanlar otel işindense keşke mcdonalds a gelsydim demiştim..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sucre

benim bulundgum yer dagbaşıydı zaten eylülde kar sogukları başlamıştı mesela..bizim otelin 4-5 odası doluyken onları gayet güzel 40 saat üstü calıştıryorlardı her gün orda yedegim icin biliyorm müşterite de yoktu..manager inden midir bilemem..Ama o zmanlar otel işindense keşke mcdonalds a gelsydim demiştim..
    keske mc donalds a gelseydın benim gibi ve sadece 1500 usd kazansaydın 3 ayda haftanin 4 gunu calisip 3 gunu yatsaydin..bi de ayni evi paylastigin tayvanlilarin baska bi restranda 50 saat uzeri calistigini gorunce kiskancliktan patlasaydin
    Konu sucre tarafından (04-10-2010 Saat 02:55 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mcdonalds işleri en gıcık işlerdir.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

New york a gıtmenı onerırım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bn de 2011 yazında gtmk istyrm da daha arştrma ypyrm foruma yeni bakmaya başladım sonra da şirketlerle görüşcm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agzinizdan bal damliyo vallah cok dogru ozmandan kesinlikle uzak durun ..kayit alma donemlerinde cok yalan soylerler sirf o program ucretini sizden almak icin sonra da yuzunuze bile bakmazlar.. tatildeyiz yrdm edemeyiz ksra bakmayin diye mail atan bi sirketten n beklersiniz ki tatildeyseniz bile yrdm etmek senin gorevin parani almayi biliyorsun..ben amerikada iyi calisip is verenin gozune girerim iyi kazanirim ya da kotu calisirim isten atilirim ya da az kazanirim kotu yaz geciririm hepsi bana bagli sirketle alakasi yok elbette sirket daha nyapsin ama sen kayit alirken gel sana kesinlikle otel isi ayarliyacaz is secimini sen yapamazsin inglzcen kotu biz secelim diyip kayit ucretini de aldiktan sonra bi de taktik uygulayip sonrada ogrenciyi mc donalds isine yerlestirirsen bu ise gitmek zorndasin sozlesmemiz var diye zorlarsan orda suc senindir !!
    http://www.turkishwat.net/work-trave...5-ozman-8.html
    Alıntı ktye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozman dan uzak durun ,gerisi yalan...
    ozmandan uzak durunda nasıl gıdersen gıt

Bu başlığı açarken bu kadar kurumların konuşulacağını beklemiyordum. ilginç olan bende ozmanla gitmiştim Ocean city çok güzel bir yer ve sorunsuz bir 3 ay geçirdim diyebilirim beraber çalıştığım diğer ozman öğrencilerini biliyorum, ocean city küçük ve her herkesi tanıyor, farklı 2kurumla gelen öğrenciler çok şikayetçiydi işleri sahet çıkmıştı onun dışında kimsenin şikayet ettiğini duymadım ve sizlerin problem yaşamanıza üzüldüm.

Alıntı dahstres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hee illa gidecekseniz de en ucuz sirketle gidin ne de olsa hepsi ayni isim yapmis diye birsey yok aldanmayin..Dusununce ozman in en iyisi olmasi gerekiyordu oradan anlayin:d
    bu yıl gördüklerimden sonra bence büyük şirketlerle gidin. bu yıl benim gördüğüm burada az para verenler orada fazlasıyla para verdiler

kısaca benm için güzel bir yazdı tekrar gitmek istiyorum. inşallah trimper rides attığım emaile olumlu döner ve inşallah self gidebilirim. bu yıl fiyatları çok yükselttüklerini öğrendim self olmassa gidişim çok zor görünüyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı nisanyagmur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı açarken bu kadar kurumların konuşulacağını beklemiyordum. ilginç olan bende ozmanla gitmiştim Ocean city çok güzel bir yer ve sorunsuz bir 3 ay geçirdim diyebilirim beraber çalıştığım diğer ozman öğrencilerini biliyorum, ocean city küçük ve her herkesi tanıyor, farklı 2kurumla gelen öğrenciler çok şikayetçiydi işleri sahet çıkmıştı onun dışında kimsenin şikayet ettiğini duymadım ve sizlerin problem yaşamanıza üzüldüm.

bu yıl gördüklerimden sonra bence büyük şirketlerle gidin. bu yıl benim gördüğüm burada az para verenler orada fazlasıyla para verdiler

kısaca benm için güzel bir yazdı tekrar gitmek istiyorum. inşallah trimper rides attığım emaile olumlu döner ve inşallah self gidebilirim. bu yıl fiyatları çok yükselttüklerini öğrendim self olmassa gidişim çok zor görünüyor.
    biz ozman sahte iş ayarladı demiyoruz sonradan iş değiştiriyor dandik yerlere gönderiyor kafasına göre iş yapıyor sonrada kontratta yazana bakarım ben size iş bulacam dedim alın işte iş diyo ama yazılırken demedik şey bırakmıyor tamam aynı yere gonderiyorum işiniz bu herşey tamma daha neler neler
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evt buyıl yeniden gitmeyi düşünüyorum bu kez self olarak ben şirketimden memnundum bir sıkıntı yaşamadım. ayrıca konuşmaların arasında para ile dönmek hikaye denmiş gezersen harcarsın ama şehir merkezlerinden uzakta bi yerde iş seçmişsen para yapıyorsunuz arkadaşlar ben 2000 doların üzerinde para ile döndüm ama haftada 80 saatin üzerinde de çalıştıgımız zaman oldu alaskada da değildim
    i want this job

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar şirketlerle ilgili öneri ve yorumlarınızı Danışmanlık şirketleri kategorisinde ilgili şirketlerin başlıkları altına yapabilirsiniz.

Şirket seçimi için : http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Ek belge: http://www.turkishwat.net/work-trave...smi-belge.html

BannedUser
    Guest

Bu yazıyı daha öncede görmüştüm bence dikkate alın bunu cidden aşırı yüklenme olmuş bu firmalarla ilgili sadece konsolosluk değil inanın oradaki Türk dernekleri öğrencilerin iş istemesinden bıkmış.

4 yıldır bu programla ugrasıyorum artık hangi firma sömürgeci hangisi yiyici adım gibi biliyorum. Cogu firmadan iş için teklif bile aldım ama düşünsemde kabul etmedim çünkü kimseden küfür yemek istemedim. Sadece hiç bir menfaatim olmamasına ragmen ulaşan kişilere karşılıksız bilgi verdim.

Work and Travel kıymetini bilin bence ben bu sene son kez sansımı deneyip katılacağım elinde imkanı olan varsa 2011 yılında wat programına katılsın derim şirket deyip geçmeyin ii araştırın sonra sahte kredi kartı ile bilet alanlarla, iş iptalleriyle uğrasmayın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı daha öncede görmüştüm bence dikkate alın bunu cidden aşırı yüklenme olmuş bu firmalarla ilgili sadece konsolosluk değil inanın oradaki Türk dernekleri öğrencilerin iş istemesinden bıkmış.

4 yıldır bu programla ugrasıyorum artık hangi firma sömürgeci hangisi yiyici adım gibi biliyorum. Cogu firmadan iş için teklif bile aldım ama düşünsemde kabul etmedim çünkü kimseden küfür yemek istemedim. Sadece hiç bir menfaatim olmamasına ragmen ulaşan kişilere karşılıksız bilgi verdim.

Work and Travel kıymetini bilin bence ben bu sene son kez sansımı deneyip katılacağım elinde imkanı olan varsa 2011 yılında wat programına katılsın derim şirket deyip geçmeyin ii araştırın sonra sahte kredi kartı ile bilet alanlarla, iş iptalleriyle uğrasmayın
    önereceğin bir firma varmı dostum bize ?

BannedUser
    Guest

kardesim ben bu sene ccn ile gidecegim ilk uc sene baska firma ile gitmistim. gerci ben self gidiyorum. dostum ii arastir kafana hangisi yatarsa onunla git. kapidan girdiginde binbir takla atar firmalar imzaladigin formlari iyi oku vize reddi aldiginda paranda kesinti yapiyor mu, sigortasi varmi bak iste sen gene bisey olursa ulas burdan

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim ben bu sene ccn ile gidecegim ilk uc sene baska firma ile gitmistim. gerci ben self gidiyorum. dostum ii arastir kafana hangisi yatarsa onunla git. kapidan girdiginde binbir takla atar firmalar imzaladigin formlari iyi oku vize reddi aldiginda paranda kesinti yapiyor mu, sigortasi varmi bak iste sen gene bisey olursa ulas burdan
    ben unıted towersta karar kıldım aslında dıger fırmalara gore bıraz pahalı ama bu fırma sankı bıraz daha fazla bır guven verdı bana...

BannedUser
    Guest

Kararını kıl ama kayıt olma daha erken gez dolaş ellerindeki işlere bak. Gerçi şu an işler gelmeye yeni başlamıstır. Acele etme derim ama sen bilirsin. United iyidir gidenler varsa onlara danış. Ama danıştıgın kişi temsilci olmasın dikkat et.

Amacın ne nasıl bir iş istiyorsun. Bu türlü şeylerde önemli dediğim gibi gez bak acele etme. Hala cok erken dostum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

aslında ben sıx flags ıslerınden ıstıyordum ama arkadaslar fazla gezemezsın cok kazanamadıgın ıcın sadece bulundugun yerde gezer durursun dedıler o yuzden bu ısı ıkıncı plana attı suan ıcın de dusunme asamasındayım ıste..baska ne olabılır dıye

bazende dıyorum 2 ay kas kendını delı gıbı calıs daha sonrakı kalan zamanındada gezmeye ayır dıye ama bılmıyorum ıste

BannedUser
    Guest

Adamım yüzme biliyorsan ve prezantablsan cankurtaran işlerinde iyi para yaparsın. Gücün kuvvetin yerindeyse ve ingilizce iyiyse pedicab yaparsın. tabi bunlar bana uymazda ben 3 senedir Alaskaya gidiyorum Alaska düşünmüyorsun tam senlik 2 ay deli gibi çalış koy cebine ortalama 7000*8000 sonra 1 ay da ye parayı olmaz mı....

Alaska gideceksen cok net yardım ederim ama merkeze gideceksen sana paralı iş bulmaya çalışırım. Ama her turlu cok para kazanmak isteyen cok çalışmalı bu yüzden calıstıgı zaman zarfındakı sosyallikten biraz feragat etmeli

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)