Work and Travel 2025
Sayfa 10 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 678910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 369 adet sonuctan sayfa basi 271 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidenlerden Anılar (Yazı Dizisi) By @necro

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aylardan agustos günlerden 25 falan sıkılmışım bunalmışım tribe girmişim çalışmaktan falan filan.. her zamanki gibi o akşam da bara gitmiştim nacizane bi şekilde -) orda da cok sevdiğim azerbeycanlı arkadaşlar vardı kopa kopa konuşuyorz biliosnz knşmalar on numara.. sonra dedi bana benim yaş küçük bana bira al.. tamam dedim sen bekle geliom aldım neyse 6 7 tane tam verirken ahanda bi tane zenci staff var beni gördü peeh.. hemen geldi yanıma get out get out mothefucke demezmi ahanda benim tepe attı bi de itti beni zenci ahanda dokundu die bağırıodn (suç ama kimse iplemedi tabi ) snra dedim ver paramı gidecem yok dio vermem dio snra ben de ittim bunu herkes toplandı bildiğiniz filmlerdeki zenciler geldi dedim ahanda gittik bağırdım orda beni itti falan filan boss geldi sonra dedi tamam polisi çağırmıyorz ikiniz de suçlusunuz al parayı taksi paranı da al git dedi aldım paramı bi de taksi paramı malum artık gettin out yapmak lazımdı ordan
    "what happens in miami stays in miami too.."

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

atlantic city de arkadaslarla bara gittik' tam girecegiz ki yanimizda pasaportumuz yok ve ehliyet v.b belgeleri de kapidaki guvenlik kabul etmedi tam biz kapida konusuyoruz otele kadar simdi yurutmeyin bizi falan diye o sirada barin kapida rock ci bi arkadasla muhabbete girdik icerde kim var biliyomusunuz Slash icerde dedi biz tabi inanmadik gecenin 2sinde kucuk bi bar da neyse adam bizi inandirmak icin 5 dakika ugrasti(adamin kafa iyiydi tabi) neyse inandik ama mekana giremiyoruz pasaport evde falan dedik tamam ben hallederim dedi ondan sonra adamla bi 15 dakika falan daha muhabbet ettik nerden geldiniz, nerelisiniz, ne muzikler dinlersiniz v.b sonra korumaya bunlar benimle dedi ve iceri girdik ve karsimizda Slash biz aptal olduk bi anda tabi muhabbete de girdik turkiyeden geldik tatil icin burdayiz hayraniniz v.s arkadasin biri odamda senin posterin var falan dedi. o zaman daha da bi yumusadi sonra fotograf cekinmek istedik tabi o da tamam dedi mekanin disinda olur dedi o yanindaki afeti birakip cikti bizimle fotograf cekindi... bizim icin efsanevi bi gundu..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cok guzel akradaslıklar edınıceksınız cok ıyı tecrube sahıbı olcaksınız calıssanız bıle cok eglencelı bı yaz gecıreceksınız kesınlıkle tavsıye ederım=)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    icerde kim var biliyomusunuz Slash icerde dedi
    slash kim kaaaşim?
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayıptır söylemesi wildwoodda calsırıken bi türk kızı vardı her gece partiye gittigimde bunu da görürdüm mekanlarda.. ama sorun surdaydıki normalde erkekler kız kaldırmaya calısırken mekandan hep bu kız erkek kaldırma ugrasındaydı neyse bi gun gecenin bi körü ben bunu sokakta bi erkekle görmemmi ... uazktaydı bide avazım cıktıgı kadar bagırdım şöyle ( ohhh bu gecede bos gecmemişsin yine kaldırmıssın partiden birini diye söler sölemezz yanındaki NOLUO LANNN DEMEZ Mİ )) o an kaçma vaktim gfelmişti vınnnnnn )

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı matraxxxgs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayıptır söylemesi wildwoodda calsırıken bi türk kızı vardı her gece partiye gittigimde bunu da görürdüm mekanlarda.. ama sorun surdaydıki normalde erkekler kız kaldırmaya calısırken mekandan hep bu kız erkek kaldırma ugrasındaydı neyse bi gun gecenin bi körü ben bunu sokakta bi erkekle görmemmi ... uazktaydı bide avazım cıktıgı kadar bagırdım şöyle ( ohhh bu gecede bos gecmemişsin yine kaldırmıssın partiden birini diye söler sölemezz yanındaki NOLUO LANNN DEMEZ Mİ )) o an kaçma vaktim gfelmişti vınnnnnn )
    bombaymış abi ya..Türk kızları ne ic nede dış güzellik olarak abd erkeklerine hitap etmiyorlar o yüzden aslında cokta şaşırmamak lazım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı matraxxxgs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes erkekler ıcın oyle boyle der bu ısler ıcın gıttıklerını sanır ama aslında Turkıyede de kotu seyler hayalıyle usa ya gıtmek ısteyen kız da az degıldır bence..tabı bu kotu dedıgım davranıslar bana gore kotu onlar ıcın sıradan olabılır ..
    neyse ben de bı anımı anlatayım bısıklet almıstım yol parası vermek yerıne bısıkletle gıtme kararı almıstım ama unuttugum bıır sey vardı ya aksam 3-11 vardıyasında calısırsam ne olacak karanlıkta nasıl gıdecektım her yer de ormanlık zaten ..bı arkadsta be carefully bear demez mı ayı var falan ıyıce ıcımde bıseylr oldu o aksam 11 de cıktıktan sonra eve gıdemedım yarı yolda telefon actım evdekı arjantınlı bı dayı vardı o da sınırdan kacıp gelmıstı saolsun aldı almasına da o da demez mı bısıkletı alamam sadece senı alırım ..ulan dedım sen de suc yok senden yrdm ısteyen de suc bısıkletı bıraktım bı bar gıbı bıseydı yol ustunde bı yere saolsun bayan ıyıydı ırlandalıymıs falan fılan ..ıcımden saydıra saydıra eve gıttık sınırlendım aga ya gelme ozaman yardım etmeye hem bastan da ben onden gıdeyım sen arkadan takıp et dedı ama hızlı gıtcem sehırler arası yol oldgu ıcın oha dedım ıcımden nasıl hızlı gıderım yok dedım tmm bısıklet kalsın burda lanet olsun bı daha yrdm ısteyen senden..ertesı gun bır el fenerı aldım
    Konu sucre tarafından (26-10-2010 Saat 06:05 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok güzel hikayeler paylaşmışsınız..gitmiş kadar oldum okurken umarım bizlere de nasip olr bizde burda başımıza gelen olayları anlatma şerefine nail oluruz

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

uyku tutmadı ya hazır vaktimde varken size hep bahsettigim 2 günlük kayıp olma maceramı anlatayım yeni gidecek arkadaşlar icinde tecrübe olur belki..

sabah 6 taydı benim ucak..gerek valizi son geceye bırakmam gerekse abd heyecanından hic uyumadan havalimanına gittim..daha önce konuştugumuz gibi mustafayla(break) havalimanında buluştuk daha önce forumda bazı tecrübeliler break ın sürekli ucakta uyudugunu söylemişlerdi acıkcası breakı eşofmanla görünce ilk aklıma gelen o oldu
    ama yanyana oturmak nasip olmadı zaten..

neyse benim plan cok basitti aynı gün icinde saat 2 de bostonda olacak günlerdir araştırdıgım akşam 4 teki günün son otobüsüyle calışacagım yere gidecektim(obaa herşey cok kolay olcak)

italya ya indik etraf havalimanı icinde kaybolmuş heriflerle dolu gercektende labirent gibi bi havalimanı az sonra abd maceramda ilk güzel haberi ucuş saatleri ekranlarına bakan break verdi:

'6 saat rötar'

o esna kafa calışmaya başladı ulan var mıydı bi 2.plan saatleri hesaplıyorum son otobüse yetişmemin imkanı yok kafayı daha fazla yormamaya karar kıldım hele bi bostona inelim bakarız bi caresine dedim ve şuan bile hatırlayamadıgım italyada yarı baygın 6 saatten sonra ucaga bindim..

diger ucakta yine epey türk vardı bunda hic yok yanımdaki adam inglizce birşeyler soruyor yarım yamalak anlıyorum ben daha atlantik üstüne yeni cıkmışken benim otobüs bostondan ayrılıyor ne yapacagım ulan ben iyice panik bastı..derken akşam 5-6 sularında bostona geldik

girişte break ın pasaportundaki bi sorun nedeniyle başka bi odaya yolladılar son kez break a kapı önünde hakkın helal et dedigimi hatırlıyorum..3 türk vardı dedim bunlara bi sorayım derken onlarıda kaybettim boston loganda kaldım yapayanlız valizimle şöyle bi kapı önüne cıkıp bakayım dedim acayip acayip arabalar acayip insanlar kactım iceri tekrar dedim sabaha kadar burda takılıyım sabah 8 otobüsyle giderim..üst katta oturabilecegim bi yer buldum bu arada valiz kırılma sinyalleri veriyor..

lavaboya gidiyim dedim işte o esna süper bi ses duydum uzaktan 'yok lan orası olur mu mal' diye..bi baktım o 3 türk tartışıyorlar..yanlarına gittim dedim böyle böyle onlarda new hampshire gidiyorlarmış beraber gidelim dedik..araba kiralamaya baktık pahalı geldi taksi tutalım dedik adamın yanına gittik tipten direk anladım dedim müslüman mısın evet filistinliyim dedi bizde müslümanız deyince adam havaları uctu(gazzeye yardım gemisi olayı 1 hafta önce olmuş daha) adam tayyip mayyip başladı anlatmaya gelin kişi başı 90 dolar yapayım dedi size (ne kadar ucuz) kabul ettik ...

dedim ki adama benim mekana bi bak ben bunlarla aynı yere gitmiyorum adam defterden baktı miller yazıyor north conway benim mekan 145 mil lincoln diger elemanların mekan 143 mil yazıyor tamam ya 2 mil önemli degil atarım senide dedi (vuhhuuu tamamdır be cok kolay oldu)

yola cıktık diger türk önde adamla sohbet ediyor ben arkada yarı baygın yatıyorum 4-5 saat sonra gece 10 sularında lincolne geldik diger 3 elamanla vedalaştık onlar indiler ..kaldık filistinliyle ben..tamam şimdi seni bırakalım dedi yola cıktık 5 dk gitmedik ki adam navigasyonu kontrol etti işte o esna abd yolculugundaki 2.güzel haber geldi:

'north conwaya 50 dk yol var'

(1 ay sonra meraktan bakıyor ve aradaki 2 millik mesafenin 2 ayrı otobandan gidildigi icin oluştugunu anlıyorum) adamın yüzde bi şok ifadesi nasıl olur tarzında bana bakıyor aynı ifadeyle bende ona bakmaktayım götüremem dedi..yarım yamalak ingilizcem var zaten dedim 100 dolar veriyim götür adamın gözler bi an acıldı tamam dedi ama dedim 10 dolar daha fazla veririm (en azından ona yakın birşeyler söyledigimi umuyorum) anlamadı ufak bi karışıklıktan sonra adam 190 dolar deyince iş cözüldü olmaz dedim..dedi seni şu benzin istasyonun oraya bırakıyım sen ordan işverenini ara onlar araba yollar..

şöyle bi baktım orman ıssız heryer amaan dedim atladım arabadan verdimde 90 dolarını.dedi selamünaleyküm cevap bile vermedim bastı gitti..o esnayı şöyle betimleyebilirim saat 11 civarı ben valizim sırt cantam karşıda bi benzin istasyonu icinde calışan dövmeli topsakallı motrcu kılıklı şişman bi herif az ilersinde kapalı bi hediyelik eşya satan dükkan kalan diger heryer orman ve karanlık..

besmele cektim gittim adamdan para bozdum quarterlar la kapıdaki telefondan işyerimi aradım karşımdaki herifin ingilizcesini anlamayan ben telefondan inglizce anlıyacagım..ama uzunca konuşmadan 3.güzel haberi cıkarabildim yinede:

'seni bu saatte ordan alamayız'

telefonu kapadıktan sonra gökyüzüne bakıp 'perfect' dedigimi cok iyi hatırlamaktayım..bu arada gökyüzündeki karabulutlar ve esen rüzgar 4.güzel haberi bagırıyor adeta..icerdeki adam garip garip bakıyor o esna birşey yapmalıyım ama ne..adamı yanıltmak icin 'hmmm ne zaman gelirki acaba' tarzında sessiz sinema oyunu kesiyorum bi süre..ardında aldım valizi süre süre ilerdeki hediyelik eşyacının önündeki tahta banka oturdum.

aynı günün sabahı 6 da istanbulda cıkan ben gece saat 11 de (aradan kac saat gectigi belli degil saat farkından dolayı) yüzüme vuran sert rüzgar eşliginde haritada yerini bile bilmedigim ıssız bi ormanda oturmaktayım..hicbirşey hatırlamıyorum ama esna cok şey düşünüyordum..sabah olsun hele bi diyerek banka uzandım 10-15 dk gecmeden yüzüme 4.güzel haber damladı:

'Yagmur'

yagmuru uzun uzun betimlemicem şöyle diyim siz anlayın 4 yıldır trabzonda okuyorum böyle yagmur görmedim..ilk 1-2 dk icinde sırılsıklamdım zaten dedim bu iş böyle olmaz kalktım türklerin bırakıldıgı otele dönmeye karar verdim..yolun kenarından yavaş yavaş gidiyorum iyice kırılmakta olan valizimle(hoş aynı valizle istanbula dönme cesareti göstermiş istanbula vardıgımda tüm insanların ilgi odagı olmuştu bahsi gecen valiz) yagmur fena yoldan araba gecmiyor ''moose crossing' levhaları görüyorum..ayı olur olmaz mı diye düşünüyor oha ayıda olmaz heralde diye kendi kendime karar kılıyorum(2 hafta icinde hemen herkesin ceptelefonunda kendilerinin cekmiş oldugu ayı fotografları görecegim)

15-20 dk sonra oteli bulabildim iceri girdim millet şoklarda uzaydan gelmişim gibi bakıyorlar durumu anlattım(yüzde 10unu falan)..otelimizde kal dediler dedim param yok okdar (filistinli bizim 90 dolarla boston yolunda)tamam biz halledicez dediler bi adam cagırdılar o aldı beni bi eve götürdü eve dışardan bi baktım ıssız ormann icinde o esna icimden temiz yüzlüyüz ıslagız falan bi sakatlık olmasın lan diye geciriyorum taki icerideki bizim diger 3 türkü görene kadar ...

adamlara hicbirşey anlatmıyorum..yarım yamalak bi uykudan sonra sabah erkenden camdan gördügüm tabloyla beraber ne işim var benim bu eyalette diyerek beni buraya yollayan danışmanımı ve şirketimi güzel güzel anıyorum..tablo öyle şaşırtıcı falan degil ondan sonra 3 ay görecegim tablo yagmur-orman..

cıkıp mcdonalds önündeki telden sponsorumu aradım bu sefer..yine telefon yine ben yine inglizce..ilginctir beginner ingilizcemle kadının beni fırcaladıgı her cümleyi anlıyorum konuşmanın sonunda taksi yollayacagını söylüyor akabindende 5.güzel haber tabi :

'taksiye 100 dolar ödeme yaparsın'

param yok deyince fırcalama katsayısı yükseliyor tamam lan deyip kapattım telefonu..işte ciseleyen yagmur eşliginde o esna ulan 100 dolarla bostona dönüp eve mi gitsem diye ilk kez düşündügüm esnadır..10 dk sonra arkadan 'what are u waitin for' diye bi ses duydum..daha arkamı dönmeden türk oldugunu anladım mcdonalds ve türk calışanı gel dedi orda bekleme iceri girdim oturdum sohbet falan derken 1-2 saat sonra bizim taksi geldi..

taksiye bi bindim ici taylandlı kız kaynıyor icime düşecekler neredeyse tamam işte ha şöyle ya diyorum amerika burası..otele geldim taksici 20 dolar aldı(sponsor konuşmuş)..

calışcagım otelin lobisinee bi girdim managerden tut housekeeperlara kadar herkes orda..etrafıma üşüştü herkes sorular soruyorlar..hollywood filminin son sahnesi gibi müzik girecek kamera yükselerek uzaklaşack ve film bitecek..ama yook film daha yeni başlıyordu

üşenmeden okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur ve ilk gidecek olanlar icin yararlı olur

..saygılarımla..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

İyiymiş Şanslıymışssın beterinden beteri var
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

San diego Mission beach te ki tuvalette alafranga tuvalet vardı ama kapısı yoktu pisuvar gıbıydı:dD: tuvalet kapılarının kucuk olmasına alısmıstık ama hıc kapı olmaması da alısılır gıbı deıl

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@cAv
    Gercekten seni aradim ama bulamadim, yinede guzel ani olmus senin icin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atlantic city de arkadaslarla bara gittik' tam girecegiz ki yanimizda pasaportumuz yok ve ehliyet v.b belgeleri de kapidaki guvenlik kabul etmedi tam biz kapida konusuyoruz otele kadar simdi yurutmeyin bizi falan diye o sirada barin kapida rock ci bi arkadasla muhabbete girdik icerde kim var biliyomusunuz Slash icerde dedi biz tabi inanmadik gecenin 2sinde kucuk bi bar da neyse adam bizi inandirmak icin 5 dakika ugrasti(adamin kafa iyiydi tabi) neyse inandik ama mekana giremiyoruz pasaport evde falan dedik tamam ben hallederim dedi ondan sonra adamla bi 15 dakika falan daha muhabbet ettik nerden geldiniz, nerelisiniz, ne muzikler dinlersiniz v.b sonra korumaya bunlar benimle dedi ve iceri girdik ve karsimizda Slash biz aptal olduk bi anda tabi muhabbete de girdik turkiyeden geldik tatil icin burdayiz hayraniniz v.s arkadasin biri odamda senin posterin var falan dedi. o zaman daha da bi yumusadi sonra fotograf cekinmek istedik tabi o da tamam dedi mekanin disinda olur dedi o yanindaki afeti birakip cikti bizimle fotograf cekindi... bizim icin efsanevi bi gundu..

hocam sen ne yapmışsın ya slash vayy be.. şapkası var mıydı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk gün new yorkda gece 4 te zencinin biri elınde sopayla dert oldu başıma..dedim tamam ilk günden ben bırakırım buraları..iyii yırttıkk..zaten kafası bı dumandı dans edip durdu sopa hep elınde ama bu pek atraksiyonlu deildi aslında..gelelim bombaya..buda atraksıyonlu deil ama ilginç marketten 3 cesıt meyve aldım 2 şer tane..malum pahalı meyve orucluyum bide.sabah 7den oglen 2 ye kdr calışmışım oluyom yorgunluktan düşünün.bıde mcdonaldsda..pasoo yemek kokusuu..neyse marketden aldım meyveleri eve gittim ama güldüm elımdeki poşete vaybe dedim 6 dolara altı meyve aldım muz erik ve seftalı almıştım..çok gecmedi..1 saat sonra kadının biri kapıyı caldı ben dinlenırken..nasıl yardımcı olabilirim fln derken benle gelırmısın dedi .neden dedim sdc gel dedi ben sizi tanıyorum yardım etmeyı sewen bı ınsanım dedi...jipinin bagajını actı ve muz erik şeftalı vardı posetlerce..kendı aldıklarımı yıyemedım..kadınınkılerı yedık pasoo..saolsun 2 hafta pasoo meyve yedık..ilginç olan aynı meyvelerın tekrar gelıp benı bulması ama posetlerce olması..hoş şimdi belkı ılgınc gelmıorda.yaşayıncaa baya değişikk olmuştum o anda daha cok varda anı harlem fln fılan.yenı gıdecekleri korkutmayalım die kalsın onlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı cda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk gün new yorkda gece 4 te zencinin biri elınde sopayla dert oldu başıma..dedim tamam ilk günden ben bırakırım buraları..iyii yırttıkk..zaten kafası bı dumandı dans edip durdu sopa hep elınde ama bu pek atraksiyonlu deildi aslında..gelelim bombaya..buda atraksıyonlu deil ama ilginç marketten 3 cesıt meyve aldım 2 şer tane..malum pahalı meyve orucluyum bide.sabah 7den oglen 2 ye kdr calışmışım oluyom yorgunluktan düşünün.bıde mcdonaldsda..pasoo yemek kokusuu..neyse marketden aldım meyveleri eve gittim ama güldüm elımdeki poşete vaybe dedim 6 dolara altı meyve aldım muz erik ve seftalı almıştım..çok gecmedi..1 saat sonra kadının biri kapıyı caldı ben dinlenırken..nasıl yardımcı olabilirim fln derken benle gelırmısın dedi .neden dedim sdc gel dedi ben sizi tanıyorum yardım etmeyı sewen bı ınsanım dedi...jipinin bagajını actı ve muz erik şeftalı vardı posetlerce..kendı aldıklarımı yıyemedım..kadınınkılerı yedık pasoo..saolsun 2 hafta pasoo meyve yedık..ilginç olan aynı meyvelerın tekrar gelıp benı bulması ama posetlerce olması..hoş şimdi belkı ılgınc gelmıorda.yaşayıncaa baya değişikk olmuştum o anda daha cok varda anı harlem fln fılan.yenı gıdecekleri korkutmayalım die kalsın onlar
    bence o meyvelerde değişik amçlar vardı
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence o meyvelerde değişik amçlar vardı
    bencede baya değişik amaçlr vardıda yedik gitti vala

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar 1 haftadır siteyi takipliyorum ve gerçekten güzel hikayeler gördüm bende bu sene gitmek istiyorum ama görüşmeye gittiğimde arzu hanım (wat sorumlusu) hiç başvurma beginner seviyenle birşey olmaz dedi ve hayallerimi yıktı acaba diom gidene kadar ing çalışsam sewiyemi azcık düzeltsem orda yine sıkıntı yaşarmıyım??
    Konu cAv tarafından (06-06-2011 Saat 01:56 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Şirket İsmi

BannedUser
    Guest

Alıntı KERBELA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 1 haftadır siteyi takipliyorum ve gerçekten güzel hikayeler gördüm bende bu sene gitmek istiyorum ama advisle görüşmeye gittiğimde arzu hanım (wat sorumlusu) hiç başvurma beginner seviyenle birşey olmaz dedi ve hayallerimi yıktı acaba diom gidene kadar ing çalışsam sewiyemi azcık düzeltsem orda yine sıkıntı yaşarmıyım??
    Vize sorun olmazsa şirketlere bakman lazım . Tabi dolandırılmamaya bak. Sana uygun bir iş olabilir. Yani çok ingilizce istemeyen işler olabilir. İlk senemde ben sadece adımı söylüyordum benim için en uygunu olarak Alaska diye düşündüm ve gittim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

slm arkadaşlar 1 haftadır siteyi takipliyorum ve gerçekten güzel hikayeler gördüm bende bu sene gitmek istiyorum ama advisle görüşmeye gittiğimde arzu hanım (wat sorumlusu) hiç başvurma beginner seviyenle birşey olmaz dedi ve hayallerimi yıktı acaba diom gidene kadar ing çalışsam sewiyemi azcık düzeltsem orda yine sıkıntı yaşarmıyım??
    vızeyı al gerısı yalan ...cok ıyı sorular hazırla kendınle ılgılı cvplarını da exzberle vızeyı kesın alırsın..ama usa ya gıttıkten sonra sayet kotu bı olay ıle karsılasırsan işten atılır ıs aramak zorunda kalırsan vb gıbı durumlarda ınglzce gerekıyor yoksa dıger turlu sanmam pek gerekmıyor ..gıttım geldım ve ınglzcem suan b1 sevıyesınde bana gore cok gelıstı a1 dı cunku
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bnde USA anılarımı anlatıım bari;amerikaya giden cogu watci gbi bnde issiz kaldım bıde ustuneustluk tek gtmıstım! nese calsıcagm yer atlntada usapools dıe bı sırket,lifeguard olcam! gttgm 2.gun herkes gbı yaklasık bı 7 8 sattte zar zor kndmı fenaolmayan bı otele attım,otelın sahıbı hıntlı bı adam, bı kurus ındırm yapmıyor serefsiz nese ılk gece 70 doalr bayıldık otele 2.gun şirketten dedilerki lıfeguard olmanız ıcın training e grceksnz, gecersenz olucaksnz..eyw dedik grdk traınıng e bıkac arkads 500metre yuzdurduler ustune adam kurtama tatbıkatları!! zar zor gectk trainingi 3.gun baslıcaksnz dedıler, onada eyw dedık hergunde otele para baylıorum,allhtan 3.gun otele 4 turk eleman geldı..3.gun oldu aradım usapools u dedım baslıomyum bugn? ordakı sormulu lisa hanfendi dediki bıkacgun soora baslıcaksnz su anda yeryok.. bn basldım kıllanmaya hanı bız geldgmz gbı kalcgmz yer we ıs ayarlancaktı dıe..nese 4. 5.gun oldu ıs hala yok bız artık otele para wermeylım dıe bı ksılık odada 3turk kalıoz kbrt cekıp ogece yatakta kım yatcak falan yapıoruz gunun buyuk kısmınıda otelın ufak enderın yerı 5feetlik havuzunda gecırıorz ama paralar suyunu cekıo 800doalrla gtmıstım taksı otel yemk derken bnde kaldı 200dolar aılemden para ıstemye yuzm yok zaten 3000papel wermısler biz artık 5.gunden soora turklerle multecı gbı yasamya hıntlı otel sahbne caktrmdn 6 kısı bı odada kalıoruz sabhlarıda kahvaltı belestı, kahvaltıya cantyla ınıp ne war ne yok atıoruz cantayawe gunduzlerıde paso havuzdayız..bu arda gunlerde gelıp gıdio 10.gun oldu tık yok ıste..lisa hanfendisi yakında alcaz sızı ıse deyıp gecıstırıo..nese gunler boole gecerkn artık sabah aksam amerkalıların baggel dedıklerı we bıldgn bızm acma oln seyden yemkten mıdelr bozuldu tabırı caızse herkes kabız bıgun yıne havuzdayız artık 11.gun faln bı sıyahı arkdas geldı otele(bızde buarda otel kcuk ya otelde ne oluo ne bıtıo herseyı bılıorz otel calsıanları kankımz, zaten otel sahbının yegenıhergece ot gtrıo bıze nargıle falan hıntlıler ısı blıo be aga!!) adam gelmıs havuzn basında cızbız yapıo ama oole boole deıl bldgn 5kılo et yaptı ogun bızde oole bakıoruz adama turkler olarak, et artık kutsal bısey bzım ıcınadam demezmı geln sızde ıstemezmısnz? bız tabı kosa kosa gttk yedık falan ogun oole newguy mıchael la gectı neese mıchael ı bıdahkıne anlatrım gece 2 bn yatar butler bnı bekler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Guzel paylasım elınıze saglık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bı gun hava cok guneslıydı ıse gıttım bısıkletle 35-40 dk suruyor zaten 6km falan baya terlemıs halde geldım ıse..gay bı cocuk vardı daha gay oldgunu bılmıyodum aldı benı hemen gel dedı buzluga gır dedı buzluk dedıgım de suan adı aklıma gelmedı buyuk bı oda etlerın konuldugu herneyse oraya gırdım rahatladım bıraz.odadan gay cocuk ıle bırlıkte cıkınca bı de terlı olunca manager gorunce
    ne yapıyodunuz ıcerde dıye sordu

buzluktayken aldım peceteyı gogusumu sıldım cok ıslaktı terlemıstım cunku .gay olan benım gogus kıllarını gorunce awww look at haır falan dedı

yıne bı gun o gay cocukla sohbet edıyorum dedım nıye kız arkadsın yok dırekt soyledı becus I m a gay falan dıye ..your choose dedım ben de anlamadı nothıng dedım sonra
    Konu sucre tarafından (07-03-2011 Saat 06:38 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizde gitsekte seneye bi anlatsak burada
    YEŞİL-BEYAZ

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben vize görüşmesindeyken çocuğun birine favori takımın ne diye sordu adam.Çocuk Sabri falan dedi.Baktı olmadı Ronaldo dedi.( Takımdan bahsediyoruz ) Sonra bi Real Madrid falan çıktı ağzından ama o lafı alana kadar Amerikan adam bunaldı resmen.Sonra Türkçe konuşmaya başladı çocuğun nutku mu tutuldu ne olduysa onlara bile düzgün cevap verememeye başladı Bu seviyede değilse ingilizcen bence sorun yaşamazsın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu sene training katılacak o0lanlar var mı??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benım ılqınclık havaalnında basladı amsterddmda ds kontrol fln yaprlarken benım bıyere kazakıstan yazmıslar sırketten 2 saar konustularr bu ne neden war dedım bılmıyorum kazakıstanlı tanıdım bıle yok .. dedıler bana gel quwenlık odasına gıttık benım gıbı 2 3 kısı daha wardı cantalarımı actılar tek tek aradılar bı cihazın ıcıne soktular benı donla kaldım heheh(makaraya acık konu deıldır ) arıyorlar her yerımı bısey cıkmadı bıraktılarrr BIZIM PARDON FILMINDEKI gıbı Sorry dedıler sadece sırf yanlıslıkla kazakıstanlı yazmıs denyo sırket gorewlılerı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım ılqınclık havaalnında basladı amsterddmda ds kontrol fln yaprlarken benım bıyere kazakıstan yazmıslar sırketten 2 saar konustularr bu ne neden war dedım bılmıyorum kazakıstanlı tanıdım bıle yok .. dedıler bana gel quwenlık odasına gıttık benım gıbı 2 3 kısı daha wardı cantalarımı actılar tek tek aradılar bı cihazın ıcıne soktular benı donla kaldım heheh(makaraya acık konu deıldır ) arıyorlar her yerımı bısey cıkmadı bıraktılarrr BIZIM PARDON FILMINDEKI gıbı Sorry dedıler sadece sırf yanlıslıkla kazakıstanlı yazmıs denyo sırket gorewlılerı
    Heralde şirketle sağlam pazarlık yaptın sen onlarda öclerini böyle aldılar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı mcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heralde şirketle sağlam pazarlık yaptın sen onlarda öclerini böyle aldılar
    geçmiş olsun yiyeecek felan varmıydı valizde
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyiymiş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konuyu okudukca anilar canlaniyor bazen gulumsetiyor bazen huzunlendiriyor. Bundan tam iki sene once ben wat olarak degil de dil okuluna gittim chicago'ya. Size orda gecirdigim ilk 3 gunumu anlatacagim ama bastan anlasalim gulmek, dalga gecmek vs. yok. Biz bi grup arkadas ile gittik oraya ve bir firma ile anlastik ki bu firma ankarada y.dil egitimi veren bir firma. Bir senelik genel ingilizce egitiminden sonra is sira yurt disi ayagina geldi ve dogru amerika (buyukelcilikde gecirdigim sacma anlari atliyorum). Minibusle ankara-istanbul (6 saat), istanbuldan Roma (5 saat), romadan da chicago (artik zaman kavrami ortadan kayboldugu icin zaman veremiyorum ama tahmini 10 saat).

Dakika 1 gol 1 daha havalaninda basladik. Ben ogrenci vizesiyle gittim. Buyukelcilik bir de form vermisti bu formda gidecegin okulun adresi ismi ve senin kimlik belgelerin vs. yaziyor. Bu formu asla kaybetmemiz gerektigide siki sikya tembih edilmisti. Iste ben bu formu el cantama degilde nereye koydum biliyormusunuz? anladiniz heralde. Gumrukdeki memurun onune geldigimde vizeli passportumu gururla koydum onune amcamin... amca sormaz mi where is your I bilmemne forms? Ariyorum dosyanin icinde bulamiyorum, Butun amerikan polisiye filmleri gozumun onunden gecti. Aha dedim tutuklanacagiz simdi kacak giristen. Sonra aklima geldi onlarin bavulumda oldugu dedim oh my god onlari ben bavuluma koydum e tabi bavuluda ancak gumruk bankosundan ciktiktan sonra alabiliyorum. Amcam cok ictenlikle gulumsedi ve ben buna once bir anlamadim veremedim ama ben de gulumsedim bir yandan da soguk soguk terlerken. Bir yandan uykusuzluk bir yandan yol sarhoslugu insan ne diyecegini de bilemiyor. Neyse ki amca tekrar imdadima yetisti ve pasaportunu birak git belgeni getir dedi. Ben derin bir nefes aldiktan sonra kosarak bantin uzerinde akmakta olan bavulumun icinden hemen o belgeleri cikarip goturdum ve finally gumruk islemlerini tamamladim. Buyuk bir heyecan olmustu benim icin ama daha bu neydi ki herseye daha yeni basliyorduk...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)