Work and Travel 2025
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhaba

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Academix ten önce Uniwestia'yı düşünüyordum fakat forumlarda o şirketle de bazı kişilerin problem yaşadıklarını okudum ancak Academix'le giden ve memnun kalan bir hayli öğrenci var.Yaklaşık 2 haftadan beri bütün interneti takip ettim, forumları okudum, geçmiş tecrübelere baktım, şirketleri gezdim, giden arkadaşlarıma danıştım.

Academix maddi açıdan da çok uygun fiyatlar sundu bana.Şu anda erken başvuru şansı ve katıldığım bazı seminerler sebebiyle program ücreti 1250 $ a kayıdımı yaptırabildim.250 $ ön kayıtı dolardaki yükselmeden dolayı daha uygun fiyata da getirebiliyorsunuz.Ayrıca elden taksit imkanı da sağlamaları beni çok rahatlattı.

Academix i seminerlerinde çok başarılı bulmadım ama giden çoğu kişinin memnun kalması beni etkiledi.Bence araştırmalarınızı iyi yapın derim.Özellikle şirketler hakkında eksi sözlüğe bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.Her yeri arayın, olur olmaz heryeri didikleyin derim.

Ben şayet Academix olmasaydı.Başta Uniwestia olmak üzere, Alternatif Yurtdışı Eğitim ya da Armada Grandee yi seçerdim.Çünkü bu firmalarla giden kişilerin de çok fazla şikayeti olmadığı gördüm araştırmalarımda ama tabi hiç bir şirketi de övemem sonuçta bende ilk kez gideceğim.

Ve elbette şirketin çok önemi var ancak olay bence büyük oranda da kişide bitiyor.Karakteriniz çok önemli.Sabırlı, disiplinli, dürüst, çalışkan, güleryüzlü, samimi, titiz vb. özellikleri olan kişilerin ben her zaman iş hayatlarında başarılı olabileceğine inanıyorum.Ben bu özellikleri olan kişileri hayatımda her zaman başarılı gördüm ve kendimi de bu açılardan hep geliştirmeye çalıştım, faydasını çok gördüm.Yani Türkiye de durum böyle orada nasıl tam kestiremem.Elbette bu çalışma yerinize göre de çok değişir.Ancak ben dil açısından kendime güvendiğim için (daha önce ailemden uzakta, otelde bar,servis,mutfak pozisyonlarında çalıştım ve yabancı müşteriyle konuşma imkanım oldukça fazlaydı.) mümkün olduğunca dilimi kullanabileceğim bir iş düşünüyorum.Bu yüzden Alaska yı tercih edeceğimi sanmıyorum.Asıl amacım para kazanmakta değil.Amerika yı görmek, iş hayatını tanımak, dil geliştirmek, uçağa binip seyahat tecrübesi kazanmak, yurtdışı tecrübesi kazanmak, vb. gibi amaçlarım var. Ve eğer daha önce hayatınızda hiç yoğun bir iş temposunda ciddi bir pozisyonda en az 1-2 ay çalışmadıysanız, wat programını tercih etmemenizi tavsiye ederim.Çünkü bu sizin için bir anda amelelik gibi bir his yaratabilir.---Bu yüzden hayatı boyunca baba parası yeyip yan gelip yatmış stajlarını bile naylon yapmış arkadaşlarımızın Abd'ye gidip şirketleri kötülemeleri ve toz pembe hayallerinin aslında hiç öyle olmadığını görünce sapıtma durumları hoş değil.--- Ne olursa olsun Abd ye çalışmak için gidiyoruz ve üstelikte en alt pozisyonlarda ve uyruğumuz farklı olarak yani bu yüzden işten çıkarılmamız, problemler yaşamamız çok doğal, işin içinde sizin kültürünüz çok önemli, yetişme şekliniz, saygınız, sevgisiz hepsi çok önemli.Ve bence Work & Travel değil Work Then Travel diyorum.Önce çalış sonra gez...

Konu Arkun tarafından (01-11-2008 Saat 02:53 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)