Work and Travel
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 56 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sezonun en kötü Watı. Burayı okuyun sakın böyle bir şey yapmayın.Yardım!!!!!!!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

hangi wat öğrencisi gerçek anLamda amelelik yapmak için burdan amerikaya giderki? BeLLiki gerçekten housekeeping (oda temizLeme) denmiş öğrenciLere.. temizLik genel bişeydir herseye acık bir anLamı wardır ne demek yahu! Sponsora kendine oteL yaptırıyor ameleliğini sponsorun öğrencisi yapıyor.. Sizde şirket oLarak sırf cıkarınız oLdugu için buna göz yumuyorsunuz.. Ayıptır ayıp!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gençler güme gitmiş paralar cebe... Hayırlı işler ILM =)
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Makroklima 60 80 dolarda ssözleşmede yazıyor ben ögrencilere 60 dolar demedim. onlar kendileri söylüyor.
    inşaat işi diye birşey ortada yok yapılan iş inşaatı bitmiş olan otele eşya taşıma vs.
    öğrencinin eline sözleşmeyi verdik okuyup veya okumayıp kabul ettiler.
    bu 3 lü gruptan 1 kişi DC de iş buldu oradada çalışmadı. çok basit bir iş oradan neden ayrıldı. ama çalışmak değil gezmekti sanırım. digerleri çalıştı ama en çok şikayet eden kişi çalışmadı.O bizi ilgilendirmez ama ILM yi suçluyorlar ben herkese sözleşmesini vermişim ben saati 20 dolarlık iş desem ona inanıp mı gideceklerdi.

bizimde hatalarımız olabilir.
    bazılarıda sanırım başka şirketler için çalışıyor ve önü açık olan şirketlerin önünü kapamaya çalışıyor. bu yukarıdaki yazılanlarda apaçık ortada...
    İstanbul Lisan Merkezi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi wat öğrencisi gerçek anLamda amelelik yapmak için burdan amerikaya giderki? BeLLiki gerçekten housekeeping (oda temizLeme) denmiş öğrenciLere.. temizLik genel bişeydir herseye acık bir anLamı wardır ne demek yahu! Sponsora kendine oteL yaptırıyor ameleliğini sponsorun öğrencisi yapıyor.. Sizde şirket oLarak sırf cıkarınız oLdugu için buna göz yumuyorsunuz.. Ayıptır ayıp!
    work and travel programında alaskada ve Amerika'nın diğer eyaletlerinde fabrika işlerinde günde 14-16 saate ağır işlerde çalışan ögrenciler var. yani öğrenciler para kazanmak amacıyla buralarada gidiyor.
    İstanbul Lisan Merkezi

BannedUser
    Guest

Onu acık kapalı beniii hiç ilgilendirmez ILM bende zamanında temsilcilik yaptım gerektiğinde şirket sahibi ile münakaşa bile ettim ogrenci için. Hic bir zaman şirketi kollamadım varsa bir hata düzeltilmeli. Benim için EL.T OZMAN ADVIS UT hepsi aynı farketmez. Bende Alaskaya gidiyorum ama yapacagım ısı biliyorum. Ogrencidede kabahat olabilir diyorsun ki 2*3 ogrenci calıstı bi ogrenci calısmadı bi zahmet adamlar ne yapsın mecbur calısmıslar demek oraya kadar gidip geri mi gelselerdi yani

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu yaz ,ilk defa Work and Travel'a "Yalnız" başıma İLMnin aracılığı ile katıldım. Wisconsin Dells'e gittim , yukarda arkadaşın bahsettiği Köy tanımı sanırım Dells'ten daha iyi bi yere uygun olamazdı. Evet 2500 nüfuslu bir köydü ve ben gidene kadar her detayını araştırıp gittim herşeyiyle yakından ilgilendim havasından yemeğine haftalık çalışma saatinden aklınızın alamayacağı en ince detayına kadar. Ve mükemmel bir yaz geçirdim. Şirket olarak baktığımda geçen senede aynı yere gene İLM ile giden bi sürü arkadaşım vardı hiçbirinin Şikayeti olmadı. İş ağır diyen oldu ama bu şirketle alakalı birşey değil. İş ağır ama sen bunu bilerek gidiyorsan sıkıntı yok demektir.
    Ayrıca ilm'nin yazdığı gibi bende İLM'de şu ana kadar şikayet alan görmedim, Job Fairde 4-5 kişi işe yerleşememişti onlarda listelerden seçip gittilerki çoğu arkadaşım hepsi memnun döndüler. Açıkcası bilmiyorum durumunuzu ama bu kadar şikayet sayısı az olan hatta hiç olmayan bir firmayı bu kadar kötü bi mesajla yargılamanız hoş olmamış. Bende şunu söyleyebilirim isteyen arasın sorsun herşeyine kadar anlatırım ne isterseniz work and travel ile ilgili. 1 kere şu noktayı kaçırmasın kimse eğer iş sözleşmesi en ince detayına kadar okunmadan gidildiyse bunun yüzünden kimse suçlanamaz. Herkese 2012 de iyi watlar dilerim Dells ile ilgili bilgi isteyen herkes mesaj atabilir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı AlicanKidd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yaz ,ilk defa Work and Travel'a "Yalnız" başıma İLMnin aracılığı ile katıldım. Wisconsin Dells'e gittim , yukarda arkadaşın bahsettiği Köy tanımı sanırım Dells'ten daha iyi bi yere uygun olamazdı. Evet 2500 nüfuslu bir köydü ve ben gidene kadar her detayını araştırıp gittim herşeyiyle yakından ilgilendim havasından yemeğine haftalık çalışma saatinden aklınızın alamayacağı en ince detayına kadar. Ve mükemmel bir yaz geçirdim. Şirket olarak baktığımda geçen senede aynı yere gene İLM ile giden bi sürü arkadaşım vardı hiçbirinin Şikayeti olmadı. İş ağır diyen oldu ama bu şirketle alakalı birşey değil. İş ağır ama sen bunu bilerek gidiyorsan sıkıntı yok demektir.
    Ayrıca ilm'nin yazdığı gibi bende İLM'de şu ana kadar şikayet alan görmedim, Job Fairde 4-5 kişi işe yerleşememişti onlarda listelerden seçip gittilerki çoğu arkadaşım hepsi memnun döndüler. Açıkcası bilmiyorum durumunuzu ama bu kadar şikayet sayısı az olan hatta hiç olmayan bir firmayı bu kadar kötü bi mesajla yargılamanız hoş olmamış. Bende şunu söyleyebilirim isteyen arasın sorsun herşeyine kadar anlatırım ne isterseniz work and travel ile ilgili. 1 kere şu noktayı kaçırmasın kimse eğer iş sözleşmesi en ince detayına kadar okunmadan gidildiyse bunun yüzünden kimse suçlanamaz. Herkese 2012 de iyi watlar dilerim Dells ile ilgili bilgi isteyen herkes mesaj atabilir.
    hocam sizinle mutlaka irtibata geçmeliyim.eduyorka kaydoldum dellste biyerde hosuekeeping önerdiler.kararsız ve bilgisizim.mailime ulaşır mısın rica etsem.
    Konu Ugur tarafından (17-05-2012 Saat 01:49 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ilm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer sözleşmeye tam olarak uyulucaksa
    Landscaping---- peyzaj demek bunu yaparken kazı kazılabilir... bir çok agır iş yaptırabilirler
    Cleaning of the interior, or rooms, or grounds of the new hotel--- temizlik diyor temizlik çok genel birşey herşeyi yaptırırlar...

sıcaklık konusunda olagan üstü durumlar olabilir... bu yaz çok sıcak geçmiş olabilir bunu kimse bilmez.

bu işe 5 kişi gidecekti. bizim şirketimizden 6 kişi gitti(bir kişi sonradan bu işe gitti kendi isteğiyle burada kalmak istedi(kendi işi sponsorun merkeziyle aynı şehirdeydi ve ilk sponsorun ofisine gitti. kız ögrencimizle konusup otelde çalışmak istedi. )) 2 kişi bu işten şikayetçi değildi kız ögrenci çalışıyordu hiç bir sorun yoktu. diger erkekde bu 3 kişiyle aynı işi yapıyordu ondanda bir şikayet yoktu zaten kendi istegiyle çalıştı. sonradan 1 kişi daha geldi oda şikayet etti iş agır diye.

magdur olan veya kendini magdur gören ögrencilerin isimlerini dediğiniz gibi yazsınlar buraya bende bilgilerini yazıyım. buradaki 4 kişi haricinde 100 civarı ögrenciden kaç magdur var görelim. iddaa ediyorum tüm şirketlerin şikayetlerine bakalım en az bizimkidir...

Oraya gidenler sizin hatanızla zor durumda kalmamış olabilir.Bu hata tamamen Amerikadaki sponsorun olabilir ancak siz bi danışmansınız ve kendinizi nasıl savunacağınızı bile bilmiyosunuz.Bi sorun çıksın veya çıkmasın ben sizin gibi düşünen bi kişiyle sorunum olursa nasıl anlaşabilirim?

Adama inşaat işçisi gibi çalışmış.iyi valla tak öğrencinin kafasına kasketi çimento harcı karıştırsın beton döksün sıva yapsın tuğla taşısın..neticede adı LANDSCAPING-Çevre düzenleme-Her inşaat işi bu başlıağa girer..Ne yaptınız bunu housekeeping işine döndermek için?Ondan bahsedin.Biz elimizden geleni yaptık ama elimiz kolumuz bağlıydı sözleşme gereği dava açamıyoruz Amerikadaki şirkete desen anlarım öğrenciyi savunmuşsun ama sen iş tanımı bu manaya geliyo iş tanımında ağır işçilik yaptırma hakkında bahsedilmiş öğrenci kabul etmiş dersen bu mantıkla 2 adım atamazsın.Ben eminimki siz bu öğrencilere yapılacak işin temizlik(size göre temizlenilen her şey temizliğe girer) demişsinizdir ve otelde çalışacaksın demişsinizdir (neticede amelede olsa otelde amele oluyorlar zaten).Yaptığınız tek şey Amerikaya gitme heyecanıyla sözleşmedeki teferruatı görmeyip size tamamen güvenen öğrencilerin parasını sömürmek.tek tarifi budur.şimdi bana cevap olarak bizde bu çalışma şartlarını bilmiyoduk filan dersen bende sana derimki bilmiyosan bu işi yapma.yada öğrendin mi,öğrencinin mağduriyetini giderki firma olarak güvenilirliğin artsın.Yoksa forumlarda hakkını saçma sapan tercüme mantığıyla savunmaya çalışırsın..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ortada ciddi bir WAT magdurlugu ve şirket deneyimsizliği mevcut.. Magdur olan öğrenci Amerikadan nefret etmiştir, bütün bir yazını boşa harcamıştır.. Öğrenciyi oraya gönderen şirkette ciddi derecede zedelenmiştir.. durum şu ki bana göre İLM gibi bir dil eğitim(ler)i veren bir şirketin sadece "DANIŞMAN" tarafından şirket adına yazılar yazması bu şirketin tüm kurumsallığını ve saygınlığını daha çok zedeler. Hatta şu ki mesajın başlangıcında DANIŞMAN Bey/Hanım'ın FAHRENHEIT - CELCIUS hatası burada wat yapacak arkadaşların aklında ciddi sorular bırakabilir. Çünkü WAT ciddi bir iştir. Gidecek arkadaşların ve Gönderecek şirketlerin konuya hakim olması şarttır... ayrıca sağlam ve kurumsal çalışan şirketler kolay kolay forum sitelerinde bilhassa "Danışmanları" ile cevap yazmaya cesaret etmelerini de firmayı zedeleyici bir unsur olarak görüyorum....

NOT: Lütfen Kimse hakkımda "herhangi bir şirket yanlısı" olarak yorum yazmasın, hiç bir şirketi övmem, işimi yaptırırım... çünkü bilirim ki önemli olan burdaki şirketlerin aslında pek anlamı olmadıgı ve AMRIKADAKİ SPONSOR ŞİRKETLERİN DURUMUN BELKEMİĞİ OLDUGUDUR... şimdi bu durumda, bir şirketin öğrencisi mağdur oldugunda bırakın öğrenciyi TÜRKİYEDE bulunan şirketin o sponsorun yakasına yapışması hatta ve hatta bu sponsorun WAT programı için tehlikeli oldugu hakkında şikayet etmesi bile gereklidir ki vize alırken de görüyoruz konsolosluklar orada hangi haklarımızın oldugunu, neler yapabileceğimizi vs. durumları bize artık bilip bilmediğimizi ısrarla soruyorlar.. sebep? bir ÖĞRENCİNİN daha orada magdur olmaması... neler yapavbileceğini bilmesi..

ve TÜM ÖĞRENCİ ARKADAŞLARA ÖNERİM ŞUDUR Kİ;

Sorun abi, şirkete gittiğinizde sorun çekinmeyin "siz hangi sponsor ile RESMI olarak çalışıyorsunuz?" eger size derlerse BİZ TÜM SPONSORLARLA çalışıyoruz" işte bu yalandır bir arkadaşımın aldıgı bu cevabın karşısında şok olmustum olabildiğince büyük sponsorların RESMI olarak çalıştıgı şirketlerle gitmeye calısın magdur olmak istemiyorsanız.. Her sene uçağa bindiğimiz andan itibaren gözleri açılan magduriyetini anlayan bir ton arkadaşla tanıştım, yeri geldi bizzat ben yardım etmeye onlara orda magdur olmamaları için elimden gelmeye çalıştım.. ve öyle şeyler gördüm ki, adamı en hızlı ve tehlikeli şehirlerden biri olan "atlantic city" ye gönderiyorlar, adamın işi "kağıt dağıtmak" , burayı bilen adam bunu cok iyi bilir ki atlantic city de 3-4 ay boyunca reklam kağıdı dagıtılacak bir iş yoktur güldüğüme bakmayın HANGİ ŞİRKET oldugunu da bilmiyorum ama bu arkadaşlar gerçekten oraya vardıgımızda hayatın nasıl döndügünü ve neler oldugunu çok iyi bildiler ve yaşadılar. Ki 3 senedir o civarlarda olmama ragmen, her Atlantic city ye gittiğimde supervisorlerim, amerikalı arkadaslarım ve managerlerim bana tembihler geceleri sakın sokaklarda fazla yürüme diye.. Tecrübe için elimde kamera ile yürümüşlüğüm de vardır.. ve sonuç : Gerçekten tehlikeli sokaklar olabiliyo

Toplamak gerekirse; GİDECEĞİNİZ ŞİRKETİN ÇALIŞTIĞI SPONSOR FIRMA EĞER BUYUK İSİM YAPMIS BİR FİRMAYSA "KORKMAYABİLİRSİNİZ" ama korkmayın demiyorum kesinlikle.. güven ihtimalini %90 lara çıkarabilirsiniz en azından..

Kalın Sağlıcakla.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

ya zaten adam işin bilincinde değil.diyorki diğer şirketlerden daha az mağdur öğrencimiz var..iyide sen nasıl kendini böyle savunabilirsin?o 4 kişi dışında 100 kişiden kaçı mağdur olmuş filan..Sen 1 kişi bile mağdur olsa onun sorununu çözmen lazım başka şirketin mağduriyet sayısıyla kıyaslayacağına.Belli bi kotaya ulaşmayınca mağduriyet oranı,sorun teşkil etmiyor mu?Bu mantıkta bi şirket danışmanı ne derece sorunlarda çözücü rol oynayabilir?Gitmeden önce anlatıyolar öğrenciye güllük gülistanlık oluyor herşey,öğrenci sorun yaşayınca "ee Amerika orası biraz sorun yaşayacaksın ki deneyim kazanasın.." diyolar.Başta söyleseler öğrenciye olumsuz ihtimallerden en azından öğrenci başına ne gelebilir,ne yapabilir farkında olur..Haklarını bilir.Giden öğrencinin tek düşüncesi aman ters bi durum olmasın vizem iptal edilmesin,beni işten atmasınlar.Tabi bu konuyu açan arkadaşlar gibi çizmeyi aşan durumlarda oluyor..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abi o değilde konuyu başlatan Nitrex adlı arkadaş nerede ? Adam bişeyler demiş ve yokolmuş.. Naptın Nitrex mahkemeye verdin mi, Oklohoma dan ayrılıp başka yere gittin mi ? Nitrex in bunlara cevap vermesi lazım konunun tartışabilirliği açısından bence..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hangi şirketle gitmeliyim????? çok kararsızımmmm.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı haticeburcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi şirketle gitmeliyim????? çok kararsızımmmm.
    En mantıklı kurumsal davranıs sergileyen, en resmi sponsorla çalışan şirketleri tercih edebilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart şirketimle ilgili sorunlarım var. yardıma ıhtıyacım var.

ben bu yıl ılk kez wat a katılıcaktım. global vizyona kayıt oldum tavsiye üstüne kayıt oldum.bir iş sectım, skype görüşmesı falan oldu garantı gırersın dedı danısmanım sonra 500 dolar ıstedı bende onun samımıyetıne guvendım 500 dolar yerıne sevıs ucretı dahıl butun sırketı verılmesı gereken ucretı gıdıp verdım. parayı verdıkten 2 gun sonra işe giremedın ıngılızceni yetersiz buldular dedi. sonra bana baska ıs onerdı işi seçtım secerken 15subat en son gun yazmasına ragmen 1 ay gectı ne skype oldu ne baska bı haber.tabı sırketın ılgısı azaldı. cok yogunlarmıs.. ısrarla aramam sonucunda dun skype gorusmesı yaptık amerıka saatıyle sabah 4.10gece falan bana o skype de hıc ınandırıcı gelmedı ama neyse iş north conway de donut işi, bu işi seçen diger fırmadakı kişilerin işleri kesınlesmıs bızım fırmadanda toplam 4 kız gıdıcektı 3unu gecen hafta cuma gunu skype almıslar... ben nıye onlarla bırlıkte gıremedım dedıgım de lıstelere gore canım bız ayarlamıyoruz dıyor danısmanım.. bugun haber gelıcektı hala yok. saat farkı var haber alamadık dıyorlar skypede de saat farkı vardı gecenın 4unde benımle konusan adam sonucu vermeye gelınce mı saat farkı nedenıyle atamıyor. deneyımlı kısıler bana yardımcı olur ve konu hakkında yorum yaparsa sevınırım

barisceken
    Guest

geçmiş olsun :S inşallah biz böyle şeyler yaşamayız gittiğimizde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben bu yıl ılk kez wat a katılıcaktım. global vizyona kayıt oldum tavsiye üstüne kayıt oldum.bir iş sectım, skype görüşmesı falan oldu garantı gırersın dedı danısmanım sonra 500 dolar ıstedı bende onun samımıyetıne guvendım 500 dolar yerıne sevıs ucretı dahıl butun sırketı verılmesı gereken ucretı gıdıp verdım. parayı verdıkten 2 gun sonra işe giremedın ıngılızceni yetersiz buldular dedi. sonra bana baska ıs onerdı işi seçtım secerken 15subat en son gun yazmasına ragmen 1 ay gectı ne skype oldu ne baska bı haber.tabı sırketın ılgısı azaldı. cok yogunlarmıs.. ısrarla aramam sonucunda dun skype gorusmesı yaptık amerıka saatıyle sabah 4.10gece falan bana o skype de hıc ınandırıcı gelmedı ama neyse iş north conway de donut işi, bu işi seçen diger fırmadakı kişilerin işleri kesınlesmıs bızım fırmadanda toplam 4 kız gıdıcektı 3unu gecen hafta cuma gunu skype almıslar... ben nıye onlarla bırlıkte gıremedım dedıgım de lıstelere gore canım bız ayarlamıyoruz dıyor danısmanım.. bugun haber gelıcektı hala yok. saat farkı var haber alamadık dıyorlar skypede de saat farkı vardı gecenın 4unde benımle konusan adam sonucu vermeye gelınce mı saat farkı nedenıyle atamıyor. deneyımlı kısıler bana yardımcı olur ve konu hakkında yorum yaparsa sevınırım
    öncelikle geçmiş olsun derim arkadaşm ama keşke global vizyonla gitmeseydin benim bikaç arkadaşım mağdur oldu o şirketten.. bi arkadaşım bizim okulda temsilciliğini yapıo bi şirketin. dediğine göre şirketi sıkıştırmadan sürekli aramadan hiçbirşey olmuyomuş.. ben jobfairle yerleştim ama eğer skype ile görüşeceksen hergün ara ve artık arkadaşlarım vize görüşmesine gidiyor ben hala işe yerleşemedim diye sitemde bulun yanı sıkıştır biraz.. eğer sen şirkete başvurmadan önce iş listesi gönderdiler ise de ki: siz bana iş listesi gönderdiniz ben bunlardan en az 5 tanesine ingilizce olarak uygun olduğumu düşünüyorum eğer değilsem de şansımı denemek istiyorum lütfen görüştürün beni de. tek tavsiyem budur çok geç kalma diye..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı seytane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun derim arkadaşm ama keşke global vizyonla gitmeseydin benim bikaç arkadaşım mağdur oldu o şirketten.. bi arkadaşım bizim okulda temsilciliğini yapıo bi şirketin. dediğine göre şirketi sıkıştırmadan sürekli aramadan hiçbirşey olmuyomuş.. ben jobfairle yerleştim ama eğer skype ile görüşeceksen hergün ara ve artık arkadaşlarım vize görüşmesine gidiyor ben hala işe yerleşemedim diye sitemde bulun yanı sıkıştır biraz.. eğer sen şirkete başvurmadan önce iş listesi gönderdiler ise de ki: siz bana iş listesi gönderdiniz ben bunlardan en az 5 tanesine ingilizce olarak uygun olduğumu düşünüyorum eğer değilsem de şansımı denemek istiyorum lütfen görüştürün beni de. tek tavsiyem budur çok geç kalma diye..
    jopfair e takıldım 1 kısılık bı dondurma ısı vardı ona basvurdum bu ıs ıcın sadece senı aldık bolumunde ınglızce sansın cok yuksek garantı gırersın sen paranı yatır ıslemlere baslıyalım aksı taktırde bu ısı ısteyen cok kişi var onlara verıcez dedı bende paranın hepsını verdım. zaten skypede 3dk bıle konusmadık bugun aldıgım bı haberlede zaten benden baska 5 kısıye aynı seyı soylemısler. bu ıs olmadı sonra 4 ıs gonderdıler. hepsının yerı cok kotuydu. burasının yerı dıye kabul ettım 1 ay ay skype almadılar benı ıste sonra senın dedıklerını dedım neysekı hemen ertesı gun skype gırıceksın dedıler cok ıyı gectı skype hatta ses kaydı bıle aldım ıngılızcemnın kotu oldugunu bahane edemesınler dıye. bunuda soyledım danısmanıma. bugun tekrar aradım sonuc gelmedı daha dıyor. hayır bana ıste sorun cıktı yerlestıremıoruz deseler baska ıs gosterseler neyse ama bu sekılde kandırıp zamanımı almaları ınsan kandırmaları cok kotu. sımdı ben beklıorum yrn gene arıycam olmazsa cuma sırkete gıdıcem avukat bı tanıdıgımla sence işe yarar mı ne yapabılırım baska?? ayrıca bu ıse gıdıcek dıger kızlar skype den gecmıs ds lerını beklıorum dedı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hm parayı ilk başta vermeseymişsin keşke.. sözettiğim temsilci arkadaşım bana DS formun gelmeden paranın yarısını yatırma demişti ama ben işe yerleştiğim için şirket sıkıştırdı ve yatırdım sorun olmadı allahtan.. bence şimdilik avukata filan gerek yokda şirkete gitmen iyi olur.. muhtemelen aynı işe senden başka kişilerle de skype ile görüştürecekler ve işveren aranızdan seçim yapacak.. danışmanında bunu bekliyodur muhtemelen.. bu iş olmazsa başka seçenekleriniz neler diye baştan sor hepsiyle en kısa zamanda görüşmek istiyorum bu işin sonucunu beklemiycem ben dersen belki yaparlar bişeyler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı seytane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hm parayı ilk başta vermeseymişsin keşke.. sözettiğim temsilci arkadaşım bana DS formun gelmeden paranın yarısını yatırma demişti ama ben işe yerleştiğim için şirket sıkıştırdı ve yatırdım sorun olmadı allahtan.. bence şimdilik avukata filan gerek yokda şirkete gitmen iyi olur.. muhtemelen aynı işe senden başka kişilerle de skype ile görüştürecekler ve işveren aranızdan seçim yapacak.. danışmanında bunu bekliyodur muhtemelen.. bu iş olmazsa başka seçenekleriniz neler diye baştan sor hepsiyle en kısa zamanda görüşmek istiyorum bu işin sonucunu beklemiycem ben dersen belki yaparlar bişeyler..
    hımm anladım. bu iş olmazsa napıcam dedım baska ıs bakarız dedı. suanda ıs yok ama sureklı gelıyor, gelmesını beklerız dedı.sımdı ben senın dedıgını soylesem bu kız neresı olsa gıder dıyıp baskasını bu ıse yerlestırme gıbı bısey olur mu? benım oncelıklı ıstedıgım yer burası cunku.ayrıca ben skyp ın gercek oldugunada ınanmıorum cunku oglen 11de gırdım gorusme sırasında abd de gece 4du ıngılızcesıde cok anlasılırdı.boyle uyduruktan skype yapmıs olabılırler mı?? bıde skypeden sonra gercekten sponsor sırket mı secım yapıyor yoksa burdakıler mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

onların elinde mutlaka başka iş de vardır ama bekletiyolardır.. mademki öncelikli isteğin burası ozaman sonucun gelmesini bekle eğer olumsuz olursa vakit kavbetmeden şirkete git diğer iş seçeneklerini değerlendir ve şirkette başka katılımcılar görürsen mutlaka onlarla konuş sana söylemdiklerini onlara söylüyo olabilirler.. skype görüşmesi hakkında fazla bişey bilmiyorum ben ama benim şirketimin öle bi kandırmacası yok eminim.. sizinki hakkındada yorum yapamıcam ama dediğin mantıklı yani kandırmaca olma olasılığı yüksek.. anlayamazsın ki nereli olduğunu filan..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

olmazsa paramı alıp sızın sırkete mı gelsem ? ama sizinkınde de işler bıtmıstır ayrıca paramı gerı verırler mı bılmıyorumkı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

paranı geri vermezler yalnızca vize alamazsan veriyolar diye biliyorum eğer veriyolarsa da önkayıt ücreti 300$ civarı içerde kalır malesef..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım çok teşekkür ederim genede yardımın için ben en iyisi şirkete gidip biraz sıkıştırıyım yoksa açıkta kalıcam.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şirketinle ilgili sana söyleyeceğim tek şey oradaki danışmanlara kesinlikle güvenmemen. Parayı verene kadar kral verdikten sonra ise bir hiçsin onların gözünde. Kesinlikle ilgilenmezler. Çünkü para kopartmaya çalışacakları yeni müşterilerle ilgilenmek daha caziptir onlar için. Sana bir iş sunarlar ondan sıkıntı olmaz. Bağlantıları kuvvetlidir ama Abd'ye gitmene 1 hafta kala o iş iptal oldu derler seni sudan çıkmış balığa çevirirler. Sonra da hiç istemediğin, danışmanla ilk konuşmalarında kesinlikle gitmeyeceğini söylediğin yerlere sırf paran yanmasın diye gidersin. Oradayken de hiç bir mailine cevap vermezler. Ayrıca gidince olayın rengi değişir. Memnun ayrılabilirsin ama Şirketin sayesinde değil Şirketine rağmen. Şirketinin ne olduğunu biliyorum o yüzden isim vermeden yazdım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kısacası ben olsam Ilm olan şirketi şikayet ederdim. bi nevi dolandırıcılık gibi bişey

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mlkkrmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jopfair e takıldım 1 kısılık bı dondurma ısı vardı ona basvurdum bu ıs ıcın sadece senı aldık bolumunde ınglızce sansın cok yuksek garantı gırersın sen paranı yatır ıslemlere baslıyalım aksı taktırde bu ısı ısteyen cok kişi var onlara verıcez dedı bende paranın hepsını verdım. zaten skypede 3dk bıle konusmadık bugun aldıgım bı haberlede zaten benden baska 5 kısıye aynı seyı soylemısler. bu ıs olmadı sonra 4 ıs gonderdıler. hepsının yerı cok kotuydu. burasının yerı dıye kabul ettım 1 ay ay skype almadılar benı ıste sonra senın dedıklerını dedım neysekı hemen ertesı gun skype gırıceksın dedıler cok ıyı gectı skype hatta ses kaydı bıle aldım ıngılızcemnın kotu oldugunu bahane edemesınler dıye. bunuda soyledım danısmanıma. bugun tekrar aradım sonuc gelmedı daha dıyor. hayır bana ıste sorun cıktı yerlestıremıoruz deseler baska ıs gosterseler neyse ama bu sekılde kandırıp zamanımı almaları ınsan kandırmaları cok kotu. sımdı ben beklıorum yrn gene arıycam olmazsa cuma sırkete gıdıcem avukat bı tanıdıgımla sence işe yarar mı ne yapabılırım baska?? ayrıca bu ıse gıdıcek dıger kızlar skype den gecmıs ds lerını beklıorum dedı.
    arkadaşım sen hakkını arasana. Sizin yerinizde olsam dolandırıcılık bi nevi. tazminat davası veya suç davası aç. ertesi gün sana en iyi yerder en iyi işi bulucaklar. şirketin adını kirletilmesini istemedikleri için sana ödemek zorunda. ha oldu ödemedi. davada sen kazanırsan. kralsın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)