Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: !! 2011'de mezun olacak arkadaşlar.!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile !! 2011'de mezun olacak arkadaşlar.!!

Arkadaşlar aranızda bu yıl alttan dersi olmadan mezun olacak olan var mı? Vizeye gitmiş veya gidecek olan arkadaşlar,konsoloslukta görevliyi nasıl ikna edeceğimiz konusunda yorumlarınız.?
    Dönüşte çalışacağımıza dair belge bulamazsak (ki yasal değilmiş bu sözleşmeler) nasıl bir vize görüşmesi planlıyorsunuz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yüksek lisansa basvuracagımızı soylersek sorun olmuomus ben de bu yılmezun olacam ınsallh sorun olmaz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben son sınıfım alttan hiç dersim yok ancak stajım kalmıştı ve ingilizce transkriptede staj=summer practice olarak görünüyordu o kadar vahim durumda bile son sınıf olduğumla ilgili hiçbirşey sormadı bende zaten iş sözleşmesi vs gibi şeylerde götürmedim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben ne olur ne olmaz götürücem. çünkü benm okul bu sene komple bitiyor. ilk defa gidiyorum amerikaya, adamlara sunmak lazım..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de iş teklifi ve referans mektubu götürüyorum. Ne olur ne olmaz. İlk kez yurtdışı çıkışı yapacağım çünkü

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya bu sitede ilk mesajım, onun için hatalar falan olursa kusura bakmayın.

Ben Adana'da fransızca öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Mezun oluyorum, mezun olmadan work and travel'a gideyim dedim. Ozman'la gidiyorum, diğer firmalara göre biraz pahalı ama kendileri de bu ücretlendirmenin biraz fahiş olduklarını bildiklerinden şu ana kadar hakkını verdiler açıkcası. Los Angeles, Santa monica'da pasific park'da çalışacağım. internetten araştırdım, fuar lunaparkları gibi ama ikinci iş bulabilirsem çalışcam. haftalık 125 $'lık bir yer buldular kalmak için, nezih güzel bir yer. Yürüme mesafesi yarım saat,i toplu taşıma aracı kullanırım diye düşünüyorum.

Aslında bu kadar yazdım ama henüz vize görüşmesine gitmiş değilim, 06 nisan'da Ankara'da olucak görüşmem. Dil öğrencisi olduğum için İngilizceme güveniyorum haliyle, bu arada Amerika'ya yalnız gideceğim ama buradan birleriyle tanışırsam tabii ki güzel olur, çünkü ilk gidişim ve bir daha bu fırsatı bulamayabilirim. Son sınıf olduğum için bana da sıkıntı olabileceği söylendi, ben alles sınavlarına girmek yerine dayımın uluslar arası iş yapan bir şirketi vardı, orada çalışacaıma dair referans mektubu aldım. Maddi durumumuz iyi, sorun çıkaracaklarını zannetmiyorum. Eğer ingilizceme laf ederse, bu ingilizceyle mi A.b.d'de çalışacaksın falan derse de şöyle sinkaflı bir küfür edip "you have no fucking idea what i m talking about and you are working in Turkey?" falan derim herhalde =) Neyse yine yazarım ben, sözlükçü arkadaşlara selam ediyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

benim cok ısteyıpte gıdemedıgım bı yere gıdıyosun dostum cok egleneceksın orda sımdıden ıyı eglenceler dılerım sana (:

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Çok eğlenceli bunları okumak. Düşünsenize herkes fikirlerini paylaşıyor. Güzel ortam.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bende 4 kere vize aldim ama sonuc olarak son sinifa geldim bakalim ,benimde hic bi planim yok yani geri donecem nasil ispatlayimki yalan makinesine sokun bari . Birde is sozlesmesi falan artik yemiyorlar daha cok supheleniyorlar artik herkes ayni taktigi yaptigi icin adamlar yalanci gozuyle bakiyor en iyisi sadece konusarak geri donecegine ikna etmek ( konustugum bilgi aldigim son sinifta vize alan arkadaslarimin ortak gorusu)
    LIVE IS LIFE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Çok şaşkınım. Son sınıf olduğum halde bununla ilgili hiçbir soru yöneltmediler.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

abi bende son sınıfımda bu iş sözleşmesini götürelim mi götürmeyelim mi dediğiniz gibi kıllanabilirler iyice..

geri gelecem kesin zaten okul bi yarım dönemde uzadı gibi..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bende son sınıfımda bu iş sözleşmesini götürelim mi götürmeyelim mi dediğiniz gibi kıllanabilirler iyice..

geri gelecem kesin zaten okul bi yarım dönemde uzadı gibi..
    benımde gelecek subata bıtıyor bısı olmaz heralde yaw...kım once vızeye girerse sonucunu yazsın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de son sınıfım okulum 3 haziranda tamamen bitiyor. 7 haziran'da yolcuyum. son sınıf olduğuma dair bir şey de sormadı zaten. 20 saniyede olumlu sonuçlandı görüşme ama ben ne olur ne olmaz yanımda iş mektubu, yüksek lisans referans mektubu ve ales başvuru belgesi götürmüştüm. hiç biri gerekmedi. sadece ds 2019 ve diğer gerekli evraklar ve transkript ile vizeyi aldım transkripte de bakmadı hatta. şöylece açıp rafa kaldırdı.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de son sınıfım okulum 3 haziranda tamamen bitiyor. 7 haziran'da yolcuyum. son sınıf olduğuma dair bir şey de sormadı zaten. 20 saniyede olumlu sonuçlandı görüşme ama ben ne olur ne olmaz yanımda iş mektubu, yüksek lisans referans mektubu ve ales başvuru belgesi götürmüştüm. hiç biri gerekmedi. sadece ds 2019 ve diğer gerekli evraklar ve transkript ile vizeyi aldım transkripte de bakmadı hatta. şöylece açıp rafa kaldırdı.
    senin durum netmiş be abi..bizimki belli değil ki okul uzadı desem iş mektubuna gerek olmayacak..okul bitecek desem onu götürmek zorundayım..okulun uzayıp uzmadığı da haziranda son sınavda belli olacak bilmiyorum valla

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benımde gelecek subata bıtıyor bısı olmaz heralde yaw...kım once vızeye girerse sonucunu yazsın
    aynen öyle hocam 10 mayıs olur benim muhtemelen

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben çarşamba günü ankara'da girdim vize görüşmesine saat 13.00'te. konsolosluğun önündeydim, adana'da gelen arkadaşlarla tanıştık o sırada. Sonra bir görevli 13.00 görüşmesi dışında olanları çıkardı. bir kapıdan girdik, o kapıdan sonra güvenlik gerekçesiyle başka bir kapıdan girdik. kapılar baya ağır, kurşun geçirmez olduğundan sanırım. 8-9 tane gişe var, önce numara sırasına göre parmak izimizi aldılar. ondan sonra rastgele (bilmiyorum belki belli bir sıralama vardır) numaraya göre başka bir gişeden vize mülakatı olduk. Valla o kadar anlattıklar gibi değil, eğer ingilizceniz varsa çocuk oyuncağı. öğretmen referansı, wat sonrası geldiğim zaman çalışacağıma dair hazırladığım referans belgesi falan doğru düzgün bakmadı bile. Ama ingilizceme güveniyordum, 1-2 soru sordu. Nereye gitceksin, nerede çalışacaksın. Ben düzgün cevaplar verince birkaç tavsiyede bulundu oraları da gez-gör diye, dikkate alacağımı söyledim. have a nice trip dedi bu kadar. İngilizcenize güveniyorsanız mülakatı falan gözünüzde büyütmeyin, eğer ki ingilizcenize de güvenmiyorsanız Amerika'da ne işiniz var? onun için mülakatlarda tek geçerli şey ingilizce yeterliliğiniz diye düşünüyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yahu şimdi karar nedir..ben de bugün iş referans mektubu gibi bişi aldım antetli kağıda şu şu tarihte şirketimizde işe başlayacaktır diye.şimdi burayıda okuyunca ikilemde kaldım..versem mi vermesem mi o belgeyi durduk yere bi de başımıza iş açmayalım..bu arada benimde okulum haziran 5 dedin mi biter....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)