2007 yazında gittim, daha doğrusu zorunlu olarak gittim, Belgelerimde Florida, Panama city yazmasına karşın oraya gittiğimizde onların elindeki belgeye göre bir ay bir gun, bizim elimizdeki belgeye gore bir gün geç kalmıştık iş başı için dolyısıyla onlar da bizden haber alamamış ve işe eleman almışlardı. Cetusa'dan kevin abimiz sağolsun iki günlük telefon trafiğinden sonra North Carolina'ya gitmemizi orada gerekli işi bulabileceğimizi söyledi. Bu sebeple buruk başladı.
28 saat otobus yolculugu 6-7 otobus değiştirme vs canımızdan bezdirmişti.
Daha sonrasında bizi karşılayan CETUSA gönüllüsü Cathy teyze ve RAv4 jipi sıkıntımızı hafifletti. Bizi 1 hafta Travelodge otel'de havuz mavuz herşeyiyle agırladılar. ARtık çalışmak istiyorduk.
FOOd lion'da işe başladık, CETUSA ayarladı. Bu sırada bize evimizi de vermişlerdi. Evimiz 4 katlı 6-7 odalı teraslı bir evdi. Haftalık 100$ veriyorduk ancak değiyordu. Turkish Kebap house olarak etrafta nam bile salmıştık
Markette önce stok işindeydik, sonra deniz ürünlerine geçtim. Oraya gidince görürsünüz türkler cok azimli oldukları işin delemeyecekleri taş yok
7000 dolar haftalık ka'rı vardı SEe food bölümünün amaçları beni alarak 10000 dolar yapmaktı, ama 1 ay sonunda türk zekasını kullanarak müşteriyle birebir irtibatla 21 000 dolar yaptık, bunun üzerine geçiçi olarak araba, imza yetkisi ve zamanlarda esneklik tanındı. Ayrıyetten ikinci aydan itibaren RAceway isimli yerde Garajda CArting arabalarını kontrol ve denetiminden sorumjlu oldum(ikinci iş olarka) bu iş cok daha zevkliydi, patronumuzla cok içli dışlıydık
polon rus ve türktü çalışanlar.
Şehrin Coğrafi Yapısını acıklayım azıcık.
OBX (outerbanks) yaklaşık olarak 1 km genişliğinde 150 km uzunluğunda bir ada, sagı ve solu okyanus. ana karaya koprulerle baglı, cok sıcak bir tatil yoresi, Zenginler buraya gelip haftasonları için 5-6 bin dolar verip bi r haftalık size komsu oluyor ve nezih bir ortam var.
Carsambaları Corolla'da Tomato PAtch isimli, yerde European Student Partyleri oluyor. oldukça zevkli ve eglenceli.
Bölgede 10 türk, 50 polon, 50 rus, 50 moldovalı vardı bi o kadarda bulgar ve slovenler.

Bölgeye gitmek isteyenler benimle iletişime geçebilirler.
Şimdilik Bu Kadar.!