Evet sonunda büyük gün(aslında sıradan bir gün) gelip çattıBu sabah 8.30 randevumuz için 8 gibi İstinyedeydik,erken gelsekte sıraya girdik bekledik.Standart prosedürü artık herkes biliyor arkadaşlar,parmak izlerinden sonra sıramızı bekledik.Özellikle gişe önüne oturmadık ama oturduğumuz iyi oldu.O kısa sürede malesef 2 red e şahit olduk...
Lifeguradlık yapacak bir arkadaşa görevli(sarışın hafif toplu,gözlüklü) neden lifegurad olmak istiyorsun dedi,arkadaş çünkü profosyonel yüzücüyüm dedi,bunun üzerine görevli nasıl profosyonel oldun dedi,arkadaş cevap veremedi,sanırım böyle bastıra bastıra 3 kere sordu siniri artık gerilmiş bir şekilde,arkadaş cevap veremedi ve görevli maalsef sana vize veremem dedi...
Buna şahit olmak cidden üzücü,o insanı hiç tanımasanızda cidden üzülüyorsunuz,çünkü verilen emeği hepimiz biliyoruz.
Diğer red 1 numaralı gişedeki diğer zayıf sarışın beyden geldi,aslında güzel gidiyordu sanırım,görevli hiç kardeşin varmı diye sordu,arkadaş ilk olarak sisters dedi ama görevli tekrarlayınca sanırım yanlış cevap verdiğini düşünüp orada takılıp kaldı,ve bunun sonucunda görevli üzgünüm sana vize veremeyeceğim dedi...buda moralimizi oldukça bozdu...
Daha sonra bizim sıramız geldi,kız arkadaşım melez bayana düştü(herkes siyah diyor ama bana melez gbi geldi,yada ben yanlış gördüm
Onu dinlerken benim sıram geldi,onun yanındaki hafif toplu sarışın beye,sanırım verdiği red in etkisi hala üstündeydi biraz gergin görünüyordu,herneyse sorular başladı kısa geçiyorum:
bölümün?
kaçıncı yılın?
ne zaman mezun olcaksın?
6. yılda mezun olacağımı öğrenince neden diye sordu,derslerimi pek sevemedim ve malesef bizden hep ezber istiyorlar dedim
nereye gidiyorsun?
ne olarak çalışacaksın?ve bitti.
Ben daha uzun olur sanıyordum fakat cidden rüzger gibi geçip gidiyor 10 dakika bile tutsalar,o anda konuya odaklandığınız için.

Aslında bunları hepimiz biliyoruz,asıl anlatmak istediğim şuydu bugünki redleri gördükten sonra:Arkadaşlar tabiki rahat olun,rahat olmazsanız zaten sırf burda değil hayatta başarısız olursunuz,bunu hepimiz biliyoruz.Ama lütfen sadece hazır kalıp sorulara bakmayın,çıkabilecek her türlü soruya kendinizi hazır edin, çünkü bugün cidden şaşırdım,kaç kişi 10 dakika içinde 2 red görebilirki...
Soruların ne anlattığını içeriğinide bilin,bize çok söylendi çok okuduk sıfır ingilizce ile girip alanların olduğunu evet doğru ama bazen böyle şeyler çıkabiliyor işte,bu yüzden lütfen kendinizi tüm senaryolara hazır edin.