Merhaba,
Gecen sene ayni danismanlik sirketiyle anlasip wat yapmistim. Onumuzdeki yaz, gecen yaz calistigim yerde tekrar calismak istedigim icin self basvurdum ayni danismanlik sirketi araciligiyla. Baska danismanlik sirketinden ayni is icin self basvuranlar vize bile aldi ama ben aylarca bekledim. Amerikadaki sponsorum CIEE'ydi. Türkiye'deki danismanlik sirketim isimin henuz onaylanmadigini ama kisa bir sure icinde onaylanacagini soyleyip duruyordu, bu sirada da ciee'de calisan biriyle gorusuyor, durumumu soruyordum. Ciee'de calisan kisi onaylandigimi soylemesine ragmen danismanlik sirketim "hayir, biz onlari bekliyoruz" diyip yaklasik 2 ay oyaladi. Bugun sonunda isverenimin de ciee'yle iletisime gecip benim onaylandigimi ogrenmesiyle danismanlik sirketimi son bir kez daha aradim ve ciee'nin onlar icin actigi kontenjana dahil olmadigim icin isimin olmadigini, eger isverenim amerikada baska bir sponsor olan Geovision'la anlasmayi kabul ederse gidebilecegimi soylediler. Hangisi gercek hangisi yalan ayirt edemiyorum. Ne yapmam gerektigini de bilmiyorum. Bir fikri olan lutfen paylasabilir mi? Tesekkurler.