Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2012 Six Flags FIESTA'ya Gidecekler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow 2012 Six Flags FIESTA'ya Gidecekler

Merhaba arkadaşlar,

2012 yazında Six Flags Fiesta(San Antonio) ya gideceklerle buradan konuşabiliriz.Tecrübeli üyelerden de bölge hakkında bilgi alabiliriz.İş görüşmesi bu pazar EDUYORK ile gidenler için.Gitmeyi düşünen varsa buyrun tanışalım.

sitede bulduğum bölge ile ilgili birkaç faydalı link(paylaşan arkadaşlara teşekkürler gerçekten çok açıklayıcı yazmışlar):

http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nio-texas.html

Texas eyaletinin diğer şehirleri için de:
    Houston
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...tml#post108099
    Dallas
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...tml#post104437

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

"Six flags texas fiesta" diye forumda aratsan eminim daha fazla şey bulabilirsin. Çok yerde yazdım ben bilgilerimi bu forumda Texas ile ilgili.Özelden soran bir arkadaşa attığım cevabı da yapıştırayım umarım yararlı olur. Eminim direk Fiesta'ya gidenler de vardır daha önce çalışmaya, aslında onlar daha net bilgi verirler. Sen site içinde bi araştır çok şey çıkar

tarick06´isimli üyeden Alıntı
    Hocam Texas güzel yerdir sıcaktır, geniştir, ama öyle filmlerdeki gibi çöl falan değil. Endüstrisiyle turizmiyle en gelişmiş eyaletlerden biridir.

Six Flags de çok büyük bir park zinciri Amerikada. Rollercoasterlar, oyuncaklar,restoranlar vs ayrı bir şehir gibi içi. Texasta 2 tane six flags var. Biri "Over Texas" diğeri "Fiesta". Over Texas Dallas ile Fort Worth metropol şehirleri arasında kalan Arlington şehrinde bulunuyor. Etrafında dünyanın en büyük stadyumu, Beyzbol sahası vs var bir nevi rekreasyon şehri. Fiesta da San Antonio'da orda da bir arkadaşım çalışmıştı ve orası da güzelmiş. Six Flags işçileri oyuncukları mesai saatleri dışında ücretsiz kullanabiliyorlar sınırsız zaten. Çok güzel bişey bu çok eğleniyorsun. Ben overtexasta çalıştım.Daha doğrusu six flagse bağlı hurricane harbor adındaki su parkında çalıştım. Ben fotoğrafçıydım.Ama eğer çook para kazanma hırsın yoksa six flagsi öneririm her türlü eğlenirsin ve yeterince para kazanırsın.

İşlere gelince...Ben dediğim gibi fotoğrafçıydım. İlk başta zor gelmesine rağmen alışınca diğer işlerden daha esnek bir iş olduğundan rahat oluyor. Su parkında gezip insanları foto çekmeye ikna edip fotolarını çekiyordum. Rollercoasterların olduğu parktaki fotocu arkadaşlara biraz daha zordu ama. Onlar güneş altında bazı günler hem yanıp hem dikilmekten sıkılıyorlardı.

Onun dışında genel olarak sana yaptıracakları işler: Ride operator (roller coasterların vs dur-kalk, binenlerin kemerini kontrol et vs işleri yapar), security, temizlikçi (öyle parkta gezip yerdeki çöpleri fln temizleme veya tuvaletleri filan temizleme işi),veya yemek bölümünde işçi olarak çalışıyorsun. Mc Donalds tarzı aynı. Ya da bence en kralı Peluş kıyafetin içine girip milletle foto çektiriyosun öyle dikilip. Bu iş en kralı çünkü 20 dk çalışıp 40 dk dinleniyorlar ve diğer işçilerden saatlik 1-2 dolar fazla alıyorlardı.

Ayrıca alışveriş ve ucuzluk bakımından da texas çook ucuz ama oralı bir dost edinip arabasıyla sizi bir yerlere götürmesini beklemelisin. O konuda çok istekliler ve cana yakınlar zaten her türlü...Ama over texas çevresinde toplu taşıma yok haberin olsun haftalık alışveriş için bazen yürümek zorunda kalabiliyorsun. Diğerinde yani Fiestata sanrım toplu taşıma varmış çünkü o daha merkezi yerde San Antonio'ya çok yakın.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Six flags texas fiesta" diye forumda aratsan eminim daha fazla şey bulabilirsin. Çok yerde yazdım ben bilgilerimi bu forumda Texas ile ilgili.Özelden soran bir arkadaşa attığım cevabı da yapıştırayım umarım yararlı olur. Eminim direk Fiesta'ya gidenler de vardır daha önce çalışmaya, aslında onlar daha net bilgi verirler. Sen site içinde bi araştır çok şey çıkar

tarick06´isimli üyeden Alıntı
    Hocam Texas güzel yerdir sıcaktır, geniştir, ama öyle filmlerdeki gibi çöl falan değil. Endüstrisiyle turizmiyle en gelişmiş eyaletlerden biridir.

Six Flags de çok büyük bir park zinciri Amerikada. Rollercoasterlar, oyuncaklar,restoranlar vs ayrı bir şehir gibi içi. Texasta 2 tane six flags var. Biri "Over Texas" diğeri "Fiesta". Over Texas Dallas ile Fort Worth metropol şehirleri arasında kalan Arlington şehrinde bulunuyor. Etrafında dünyanın en büyük stadyumu, Beyzbol sahası vs var bir nevi rekreasyon şehri. Fiesta da San Antonio'da orda da bir arkadaşım çalışmıştı ve orası da güzelmiş. Six Flags işçileri oyuncukları mesai saatleri dışında ücretsiz kullanabiliyorlar sınırsız zaten. Çok güzel bişey bu çok eğleniyorsun. Ben overtexasta çalıştım.Daha doğrusu six flagse bağlı hurricane harbor adındaki su parkında çalıştım. Ben fotoğrafçıydım.Ama eğer çook para kazanma hırsın yoksa six flagsi öneririm her türlü eğlenirsin ve yeterince para kazanırsın.

İşlere gelince...Ben dediğim gibi fotoğrafçıydım. İlk başta zor gelmesine rağmen alışınca diğer işlerden daha esnek bir iş olduğundan rahat oluyor. Su parkında gezip insanları foto çekmeye ikna edip fotolarını çekiyordum. Rollercoasterların olduğu parktaki fotocu arkadaşlara biraz daha zordu ama. Onlar güneş altında bazı günler hem yanıp hem dikilmekten sıkılıyorlardı.

Onun dışında genel olarak sana yaptıracakları işler: Ride operator (roller coasterların vs dur-kalk, binenlerin kemerini kontrol et vs işleri yapar), security, temizlikçi (öyle parkta gezip yerdeki çöpleri fln temizleme veya tuvaletleri filan temizleme işi),veya yemek bölümünde işçi olarak çalışıyorsun. Mc Donalds tarzı aynı. Ya da bence en kralı Peluş kıyafetin içine girip milletle foto çektiriyosun öyle dikilip. Bu iş en kralı çünkü 20 dk çalışıp 40 dk dinleniyorlar ve diğer işçilerden saatlik 1-2 dolar fazla alıyorlardı.

Ayrıca alışveriş ve ucuzluk bakımından da texas çook ucuz ama oralı bir dost edinip arabasıyla sizi bir yerlere götürmesini beklemelisin. O konuda çok istekliler ve cana yakınlar zaten her türlü...Ama over texas çevresinde toplu taşıma yok haberin olsun haftalık alışveriş için bazen yürümek zorunda kalabiliyorsun. Diğerinde yani Fiestata sanrım toplu taşıma varmış çünkü o daha merkezi yerde San Antonio'ya çok yakın.
    eyvallah üstad..zaten arattım baya şey buldum aslında sana da özelden mesaj atacaktım ama önce bi 2012 de gidecekler kimler varsa site kanalıyla tanışalım diye açtım konuyu.Sağolasın gerçekten çok yararlı oldu.Bu sene bu bölgeye pek giden yok sanırım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı polovayne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah üstad..zaten arattım baya şey buldum aslında sana da özelden mesaj atacaktım ama önce bi 2012 de gidecekler kimler varsa site kanalıyla tanışalım diye açtım konuyu.Sağolasın gerçekten çok yararlı oldu.Bu sene bu bölgeye pek giden yok sanırım
    Yahu millette bir Texas veya güney eyalet korkusu var. Hepsi yığılıyor doğuya, sürüsüyle watçının arasına, sonra rezillik çekiyolar Bence Güney eyaletleri mis gibi. KEşfedilmemeiş topraklar gibi. Sıcak oluyor biraz ama bir haftadan sonra artık ılık hava soğuk gelmeye başlıyor, yani alışıyorsun. Eğer ille de doğuya gideceğim diye tutturmazsa adaylar, önereceğim yerlerdendir Texas. Gidin kardeş kardeş eğlenin valla, insanları da zaten çok sıcaktır doğu gibi materyalist değil. Bankör ve açıkgönüllü...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Adanalıyım zaten sıcağı pek sorun edeceğimi sanmıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kardes sen beni eklemedin mi ya soracaktin fiesta texasla ilgili sana yardimci olayim ben ordaydim 2010 yazinda bi faydamiz olsun.
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya özel mesajı kullanamıyorum şimdilik(10 mesaj atmam gerekiyor sanırım), ekledim ben.Bugün Job Fair var zaten bakalım belli olacak tam anlamıyla Texas işi.Akşama müsait olursan detaylı konuşuruz

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

tamam aksama sonuc belli olsun konusalim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar new jersey için 21 yaş olayı olduğu için ve ben ağustosta 21 olacağım için giremedim ve fuardaki kadın beni buraya yönlendirdi. Çalışacağımız yer nasıldır? Eğlence hayatı falan, sıkıcı bi yer mi?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

guzel yer bence kafani takma

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Güzel derken ne açıdan güzel? Kalacağamız yere yakın eğlenebilecek yerler var mıdır? Çevrede çok watçı var mıdır?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

is ortami iyi de is disinda fazla bi aktivite arama.Araban varsa yapabilirsin biseyler sehir merkezinde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende bu yeri seçtim ama konaklamanın haftalık 120 dolar olması we saatlik ücretin 7.5 dolar olması beni düşündürüyor... ne yapmalı sizce ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu saatten sonra değiştirsem nasıl olur acaba? Anladığım kadarıyla çok eğlenceli bi yer değil. Watçıların az olduğu bi yerse ve eğlence yerlerine uzaksa 3 ay napıcaz burda biz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

is cok eglenceli.Konaklamanin pahali olmasinin nedeni cok kral evlerde kalinmasi.wat icin biraz fazla luks yani.Eglence yerlerinden kastin bar disko ise onlar sehir merkezinde oluyor.Merkeze de her zaman inemezsin.2-3 arkadas para koyup bir araba alirsaniz sole 2000 dolarlik falan mukemmel bir yaz sizin olur.Bence wat isleri arasinda en mantiklilarindan biri.7.5 dolar ve overtime yok ben ride operator olmustum ortalama 55 saat calisiyordum ama ben en cok calisanlardandim.Is secimini orda yapmistik.Gittigimizde sadece 5 tane ride operator yerimiz kaldi dediler onun icin ingilizcesi iyi olanlardan sececez falan dediler 10 kisi falan el kaldirdi kurayla sectiler.Sadece bir kisi life-guard olmustu.Digerlerinin hepsi food-service de calisiyolardi ki siz calismayin genelde memnun degillerdi.Tek avantaji icerde olmasi klimali olmasi.Siz is secimini yaptiniz mi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla ben daha hiç bişey yapmadım. Gideceğim de net değil. Sadece bugünkü fuarda nj için herşeye ok dik, 20 yaşındayım deyince kadın olmaz dedi. Seni ben texasa alıyım olur mu dedi ben de olur dedim. durum bu. Cv mi alıp üzerine texas yazdı sadece.

Eğlenceden kastım bar diskonun ötesinde kalacağımız yer ve çevresinde watçılar az mı çok mu? Yani yerel halkla beraber kovboyculuk oynamayız umarım. Sonuçta ben oraya eğlenmeye ingilizcemi geliştirmeye gidicem. Watçıların az olması demek bunlardan biraz mahrum kalmak demek.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

parkta calisan zaten yaklasik 200 watci olur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim wat amacım, ingilizcemi geliştirebilmek, bir i phone almak bide güzel bişekilde travel yapmak istiyorum. yani olabildiğince fazla eyalet gezmek yeni yerler görmek istiyorum.çünkü seneye son sınıfım wat'a katılamıycam, ne görsem yanıma kar kalır .eğer burada çalısırsam saydıklarımı gerçekleştirebilirmiyim peki ? teşekkürler şimdiden

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben sana iclerinden yaptiklarimi soliyim.Ortalama 55 saat calistim.Haftalik 110 dolar ev kirasiydi.Gezi olarak son haftalarda sadece hafta sonu calisiyordu park bir hafta icin tum teksasi gezdik 4 kisi araba kiraladik.Is bitiminde 3 arkadas araba kiralayarak 1 haftalik California gezisi yaptik.Oradan ucakla NY a gectik.Ben tanidiklarimin yanina gittim orda kaldim bir sure.Cebimde 500-600 kalmisti onla iphone alabilirdim ancak harcadim bi sekilde diye hatirliyorum Bu sekilde dusunuyorsan mantikli olabilir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kira fazla biraz hakkaten. diyelim ki game operator olduk biz de. 55 saat çalıştığımız zaman elimize aylık ne kadar para geçer? food and beverage takiler ne kadar kazanıyodu ayrıca? Bugün konuştum ben de şirketle vizeyi alırsam yazın san antonio dayım.

Bi de ben de iş bitince california ordan da new york yapmayı düşünüyorum uçakla çok patlamaz herhalde.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

uçak bileti fiyatları nasıl olur peki ? bütçeyi ona göre ayarlamak lazım bide gidişi nasıl yapmalı ist-new york-texas mı yoksa ist'ten texas'a gidiş war mı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Birincisi watçılar kesin konuşmayım ama mutlaka vardır ve en aşağı 15-20 tanedir. Genelde aynı yere yönlendirirler housingde o yüzden eğlencede sorun olmaz. Ha eğlencede kastınız bar disko ise; dostum ev kirasının 10 unu 20 sini dert ediyon, barda diskoda ne işin var derim o zaman ikincisi texasta kovoylar filan yok filmlere inanmayın. Texas ABD de görebileceğiniz çoğu yerden daha modern ve daha düzenli. Gökdelenler, geniş otobanlar, otoyollar,mağazalar,marketler,outletler vs. Mustafa söylemiş zaten araba meselesini. Yok ben o kadar para vermem derseniz,3-5 günlüğüne transporter tarzı araç kiralayıp ucuza gezin...Farklı zamanlarda böyle farklı eyaletlere küçük turlar düzenleyebilirsiniz.Onun dışında zaten öyle her gün şehre inelim,gezelim,alışveriş yapalım diye beklemeyin. Hem maddi, hem zaman açısından zor olur ve gerek de yok bence. Diğer watçılar veya parkta çalışan diğer yerlilerle çok iyi eğlenebilirsiniz.

Uçaklar da hemen hemen hepsi avrupa aktarmasından sonra New Yorka uçar. Oradan ya firma ile ya da amerika firmalarından daha önceden biletinizi temin ederek aktarma yaparsınız. Ama direk Texasa gitmez New Yorktan da. En az 2 tane aktarma yaparsınız Oradaki havayolu hub-spoke sistemiyle işliyor yani uzak mesafelere direk uçuşu unutun.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bilet fiyatlari icin bu linke bakabilirsin tarihlerini tam bilmiyorum ama 2 aktarmali gideceksiniz heralde ole gozukuyor.San antonio icin baskasi zor.Fiyatlar ise asagi yukari 900 dolar civarinda

KAYAK - Cheap Flights, Hotels, Airline Tickets, Cheap Tickets, Cheap Travel Deals - Compare Hundreds of Travel Sites At Once

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

12 Haziran - 11 Eylul

Istanbul-NY-Dallas

Delta, 1 aktarma, 758$. Expedia.com
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için. Aklıma geldikçe sormaya dewam ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)