Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Houseman mi Food Runner mı?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Houseman mi Food Runner mı?

Arkadaşlar iş seçiminde son viraja girdim kafam karışık ama biraz, yardımınıza ihtiyacım var.

İngilizcem iyi seviyede, otel işini seçersem Houseman olacağım büyük ihtimal. Restaurant işini seçersem Server ya da Food Runner olacağım. Daha önce bu pozisyonlarda çalışmış arkadaşlar iyi/kötü yanlarını yazabilirler mi?

Hangisinin çalışma ortamı daha iyi, daha eğlenceli olur? İngilizce pratik yapmak için hangisi daha faydalı olur? Otel de restaurant da büyük iş yerleri.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Food Runner olursan çok para kazanamayabilirsin.Food runner'a serverler kendi tip'lerinden az bi para veriyor.oda günlük toplan 30-50 dolar gibi para olur.Houseman'lik housekeeper kadar pis ve zor bir iş değil.Saatine 8 dolar gibi bir şey alırsan iyi para kazanırsın.Hangisi daha eğlenceli dersen restorant işi daha eğlencelidir.Ben restorantta çalıştığım için en azından benim için öle.Ama food runner az para alır.O da dezavantajı olmuş oluyor.Server olursan hangi restorantta çalışcağını söylersen ortalama kazancın hakkında bişeyler söyleyebilirim.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iş seçiminde son viraja girdim kafam karışık ama biraz, yardımınıza ihtiyacım var.

İngilizcem iyi seviyede, otel işini seçersem Houseman olacağım büyük ihtimal. Restaurant işini seçersem Server ya da Food Runner olacağım. Daha önce bu pozisyonlarda çalışmış arkadaşlar iyi/kötü yanlarını yazabilirler mi?

Hangisinin çalışma ortamı daha iyi, daha eğlenceli olur? İngilizce pratik yapmak için hangisi daha faydalı olur? Otel de restaurant da büyük iş yerleri.
    Houseman olarak çalıştım ve food runner arkadaşlarım vardı gerek Türk gerek Amerikalı.Housenman daha çok kazanır ama tek çalışır..Food runner genelde mutfakta sipariş bekler ve grup içinde çalışır daha eğlencelidir..Bazen otel dolu olsada sipariş vermiyor müşteriler..bu durumda food runner az kazanıyor houseman e göre..Ha birde houseman tek çalışıyor dedim ama telsizle sürekli irtibat halindesin.Bi Türk arkadaşımla beraber aynı pozisyonda çalışmıtık o telsiz konuşmalarını bi duysan2 Türk houseman aynı yerde olması biraz şanstı benim için gerçi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

server olabilirsen tabikide server ol.çok kazanırsın.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Serverlık değil yanlız sorduğu.Food runner'lık.ikisi farklı şey benim bildiğim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yardımlarınız için teşekkürler, Ocean City'de Grand Hotel'de çalışacağız Houseman olarak. Uğur biz de sizin gibi 2 kişi aldık bu işi, ev arkadaşımı da kabul ettiler Bu pozisyonla ilgili daha önce birçok kez yazmışsın ama bir kez daha yazma gereği duyuyorum, ne bekliyor bizi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Yardımlarınız için teşekkürler, Ocean City'de Grand Hotel'de çalışacağız Houseman olarak. Uğur biz de sizin gibi 2 kişi aldık bu işi, ev arkadaşımı da kabul ettiler Bu pozisyonla ilgili daha önce birçok kez yazmışsın ama bir kez daha yazma gereği duyuyorum, ne bekliyor bizi?
    Hayırlı olsun işinizikinizde mi houseman olacaksınız?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Teşekkürler) Evet ikimiz de Houseman, siz de aynı durumdaydınız biraz da o yüzden soruyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Teşekkürler) Evet ikimiz de Houseman, siz de aynı durumdaydınız biraz da o yüzden soruyorum
    Öncelikle hayatında şimdiye kadar eğlenme nedir bilmediğini anlayacaksınHatta bi süre sonra müdür işi makaraya vurduğunuzu anlayacak ve ingilizce konuşun diyecekHouseman işi kolaydır..Kolay dediğim housekeeper işine göre kolaydır.Bütün gün durmadan yürürsün,3 ayda 10 kilo vermiştim..Sürekli katları kontrol edersin..Housekeeperlar senden bişey ister getirirsin,günün ilk başında closet/yedekleme odaları'nı yedeklersin.Sonra housekeeperlar odayı temizledikçe kirli sepetleri dolar sen onları boşaltırsın,çamaşırhaneye götürür yıkatır sonra housekeeper a geri götürürsün.Odalardan housekeeping ile ilgili bişey isterlerse havlu,battaniye,yastık,yedek yatak gibi sen götürürsün ve o anda bahşiş verilirse alırsın yoksa odanın içindeki bahşişe dokunmazsın.Asansör önlerinin temizliğini yaparsın,koridorları süpürürsün günde 2 kere.Küçük çamaşır yıkama odaları vardır,onların temizliğini yaparsın.Boş zamanın olursada housekeeper a yardım edersin..Kabaca yapacağın iş bu..Ama ing iyi olması lazım.Yoksa çok zorlanırsın.Yanlış anlarsan 2-3 kere git gel yaparsın..Ama 3 ay sonunda ingilizcen senin bile anlayamayacağın sekilde iyi gelişir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Çok teşekkürler) Heyecanla bekliyoruz bakalım umarım eğlenceli geçer. Mülakat Skype aracılığı ile oldu, sponsor da yoktu direk işverenle konuştum. Çok akıcı konuşuyordu, uzun uzun konuşuyordu. Kaçırdığım yerler oluyordu ama sonunda bir soru soruyordu cevap verebiliyordum, sorun yaşamadım hiç. Ama tabi kusursuz İngilizce yok, geliştirmemiz lazım gitmeden. Biz de farkındayız iyi İngilizce şart, üstümüzde baskı olacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)