Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: (Duluth)Yokmu hiç housekeeping olan??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart (Duluth)Yokmu hiç housekeeping olan??

forumda cok bahsedılmıs housekeepınglıkten ama gıden bu işi yapan arkadaslar warsa bılgılendırrıse sewınırım ve sevınırızözellikle bahşiş olayları falan war dıorlar yok dıorlar..odayı temızledıkten sonra sigarayı yakıp yataga uzanabılırmıyız mesela vs vs
    Konu Fiorex tarafından (02-02-2008 Saat 05:01 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Benim iş hakkında bildiklerim ,

1_Tip olayı var
    2_Rahat bir çalışma ortamı
    3_Otel işi olduğu için farklı departmanlarda da çalışma olanağın var ( room servis vs)
    4_bende bu işi yapıcam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tip olayı warmı biliormusun kesin bn yok die biliorum ama inş dediğin gibidir
    çalısma ortamı cok rahatmı her temızledıgın odada 15 dakıka uzansan ohh.klımada wardır
    sn nereye gidiosun?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşım gideceğin yere bağlı bu.Benim gideceğim yerde şu anda bi arkadaşım çalışıyor.(internshiple gitti,departmanı sürekli değişiyor ve zaman zaman housekeeping yaptığı dönemlerde oluyor) Tip tüm departmanlarda var .Room service'te mesela 1 günde 250 $ tip çıkar mı ? Evet,demekki çıkabiliyor.Business otellerde tiplerde ona göre oluyor tabi. Housekeepingtede haftada 200-250$ çıkabildiğini söyledi.Ben her zaman şunu söylüyorum.Gideceğin yer tatil yöresi ise , sıcak ortamsa klimalı , kapalı bir alanda rahat bir işte çalışmak en mantıklısıdır.Bana göre housekeeping çok rahat bir iş.Umarım orada 2. işi de bulurum . Nereyemi gidiyorum ? - Florida

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Fiorex bu arada forumda gordum minesota hakkında bişeyler biliıosun sanırım) ben minesotaya duluth yada brainerde gidiorum kesin farklı bi yer oldu bnm için virginia florida dusunurken ondan bıraz endıselıyim:=) housekeepr olucam..Bildiklerini paylasırsan sewınırım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı diagram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiorex bu arada forumda gordum minesota hakkında bişeyler biliıosun sanırım) ben minesotaya duluth yada brainerde gidiorum kesin farklı bi yer oldu bnm için virginia florida dusunurken ondan bıraz endıselıyim:=) housekeepr olucam..Bildiklerini paylasırsan sewınırım
    ben bu sene wat'a ilk kez katılacak bir öğrenciyim.ama 1.5 senedir araştırma içerisindeyim.Giden arkadaşlarımdan bir sürü bilgi aldım.yani kısaca gitmiş kadar oldum şimdi gerçekten gitmeye geldi sıra...

Foruma eyaletler hakkında yazdıklarım sadece araştırmalarımdan ibarettir.Ve umarım bunlar size yardımcı olur.Gitmişliğim yoktur.

Minnessotayı da beraber araştırırız istersen.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Anlasdım sağol zaman ayırdıgın için..Ya ilk basta herkesde oldugu gibi florida yada virgiia die cıktık yola şimdi bambaska bi yere gidioruz colorado yda minesota ya.dün gorusuk sırketle coloradoyu eledık sımdı ıkı tane housekeeperlık war duluth ve brainerdde .forumda hiç giden yok sanırım buraya o yuzden endıseleniyorum arastırma yapıorum ama sadece googledan .)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Anlasdım sağol zaman ayırdıgın için..Ya ilk basta herkesde oldugu gibi florida yada virgiia die cıktık yola şimdi bambaska bi yere gidioruz colorado yda minesota ya.dün gorusuk sırketle coloradoyu eledık sımdı ıkı tane housekeeperlık war duluth ve brainerdde .forumda hiç giden yok sanırım buraya o yuzden endıseleniyorum arastırma yapıorum ama sadece googledan .)
    Zaten google'dan yapıyor herkes ama.. Amaç google' ı iyi kullanabilmek.Benle iletişime geçmek istersen facebooktaki grup sayfamızı kullanabilirsin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Duluth'la ilgili oraya giden bir öğrencinin yorumu :

Amerika'nın Kanada sınırında, Minnesota, Duluth'tayım. Lake Superior Gölü manzaralı, çok güzel ama doğma büyüme Karşıyakalı (İzmirli değil rica ederim) biri için, oldukça kutupsal bir yer burası. Mesela şu aralar Amerika'daki tüm universiteler bahar tatilinde ama Duluth'ta gökyüzü "Ne baharı cocuklar daha" diye dalga geçiyor bizimle

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Duluth'tan bir başka yorum :

Minnesota-usa da yasiyorum, Sigara icme orani cok az. . Cunku icilecek yer yok. restaurant bar yani tum kapali yerlerde sigara icmek yasak. evlerde dahil. . Disarisida soguk buz gibi. . gelde ic.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Soguk oldugu baya bi anlasılıor burdan yaz aylarıda dedıklerı gıbı olmaz umarum.doga guzellıgını bnde duymustum ve ucuz dıe

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

218,601 km2 alanıyla, Minnesota Midwest eyaletlerinin en geniş alanına sahip olma özelliğini taşımaktadır. Eyalet dört ana coğrafi bölgeye ayrılır: Superior Yaylaları, Young Drift Ovaları, Dissected Till Ovaları ve Driftless Bölgesidir. Eyaletin kuzeybatı bölümünde yer alan Superior Yaylaları çoğunlukla sert kayalardan oluşmuştur. Minnesota'nın en yüksek noktası Eagle Dağları'da bu bölgededir. Young Drift Ovaları, güney Minnesota'nın büyük bir kısmına yayılarak ve batı sınırını sararak hemen hemen eyaletin yarısını kaplamaktadır. Dissected Till Ovaları eyaletin güneybatı köşesinde buzlu topraklarla kaplı küçük bir alandır. Driftless Bölgesi oldukça hızlı akan şelaleler ve derin vadilerle eyaletin güneydoğu köşesinde yer almaktadır. Minnesota sahip olduğu 22 bin civarında olan gölleriyle ünlüdür. Minnesota boyunca akan önemli nehirler; Mississippi Nehri, Rainy Nehri, Red Nehri ve St. Louis Nehri'dir. Büyük şehirleri Minneapolis, St.Paul (başkent), Bloomington, Duluth ve Rochester'dir. Eyaletin nüfusu 4.4 milyon civarındadır.

Minnesota soğuk kışlarıyla tanınır. Bunun yanı sıra yaz sıcaklıkları ara sıra 46 dereceye kadar yükselebilmektedir. International Falls'ın kuzey bölümünde sıcaklık değişimleri Ocak'ta en yüksek -10oC en az -22oC şeklinde seyretmektedir. Minneapolis ve St.Paul'deki ortalama Ocak sıcaklıkları -5 oC ile -14 oC arasında değişir. International Falls'da Temmuz ortalama sıcaklığı 26 oC, Minneapolis ve St.Paul'de 17oC'dir. Yıllık yağış kuzeybatıda 48 cm3, güneybatıdaysa 81 cm3'tür. Yıllık kar yağışı güneybatıda yıllık en az 51 cm3 iken, kuzeybatıda 178 cm3 'e kadar artar.

Minnesota'da gerçekleştirilen sanat organizasyonları, Minneapolis'te Tyrone Guthrie Tiyatrosu, Children's Theater Company, ve Minnesota Senfoni Orkestrası, St. Paul'de Minnesota Opera Company ve Schubert Club, Northfield'de St. Olaf College Choir'dır. Eyaletin birçok kolej ve üniversitesi de düzenli olarak sahne faaliyetleri, dans ve müzik organizasyonları düzenlerler.

Minnesota'nın müzeleri arasında, Minneapolis Sanat Enstitüsü ve Walker Sanat Merkezi (ikisi de Minneapolis'tedir), Moorhead'deki Plains Sanat Müzesi, St.Paul'deki Minnesota Sanat Müzesi, Minnesota Bilim Müzesi ve Minnesota Historical Society Müzesi ve Duluth'de Lake Superior Museum of Transportation vardır.

Minnesota'nın, 64 parkı ve 45 ormanı vardır. Popüler yaz aktiviteleri arasında; kamp, yüzme, balıkçılık, yürüyüş, avcılık, kano, tenis ve golf vardır. Kışınsa; kayak, kızak, buz balıkçılığı ve snowmobil önerilir. Ziyaret edilecek ilginç yerler arasında; Thief River Çağlayanları yakınındaki Agassiz Ulusal Vahşi Yaşam Sığınağı, St.Paul'deki Indian Mounds Parkı, Chiswold'daki Ironworld USA, Park Rapids yakınlarında Itasca State Parkı, Minneapolis'teki Minnehaha Şelaleri ve International Falls'daki Smokey Bear Parkı yer almaktadır.

Minnesota, demir madenciliğinde ve şeker pancarı üretiminde ilk sırayı alır. Mississippi Nehri'nin karşı taraflarından birbirini gören iki şehir; St.Paul ve Minneapolis İkiz Şehirler olarak anılır

http://www.turkishwat.net/forums/mad...ight=minnesota
    Konu Fiorex tarafından (02-02-2008 Saat 05:21 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sadece Duluth hakkında değil , Haritadan bakarak yakın çevresindeki yerleri de arama motorlarından arattırman, o bölge hakkında genel bir bilgi sahibi olmanı sağlyacaktır.Bir de çalışacağın şirketin ismini öğrenmelisin (daha detaylı araştırma için)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet ya cok saol cok yararlı oldu..bu arada coloradoda bi iş warmıs saati 10 dolar housekeepınglık 2. kez wat ogrencısı alıcakmıs 6 kişi bahşişe housekeepıngler dahılmıs ve konaklama 200 dolar..Acayıp kafam karıstı ya..Vail die bi şehir Arastırıyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Evet ya cok saol cok yararlı oldu..bu arada coloradoda bi iş warmıs saati 10 dolar housekeepınglık 2. kez wat ogrencısı alıcakmıs 6 kişi bahşişe housekeepıngler dahılmıs ve konaklama 200 dolar..Acayıp kafam karıstı ya..Vail die bi şehir Arastırıyorum
    Kendi adıma söylüyorum, genel olarak orta amerikaya WAT programı ile asla gitmem...Kıyılardan uzaklaşmamak lazım diye düşünüyorum.10 dolar çok iyi ücret ama forumda burası için çeşitli yorumlar var okumuşsundur.Telefon , net vs yok diye..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eet okudum onu yazanada ulasmak ıstıyorum ama gırmıor sanırımm..işte 10 dolar bahşiş diyince kafası karısıor insanın ama duluth muhetemelen gidecegimiz yer

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla ben de arastiryorummmmmmm ayni yeriiiii

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nimo bulabildnmi bişeler

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

diagram coloradoyu neden eledin?

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

merhaba

geçen yıl minnesota duluth'da housekeeping işi yapmış bir öğrencimizin yazdıklarından alıntı yapıyorum:

'Ben maceraya Minnesota duluthtta başladım, kuzey amerikada ormanın içinde göl kenarında küçük güzel bir köydü. Oranın lüx otellerinden bir tanesinde yaklaşık 1,5 ay housekeeping işi yaptım. İş önceleri çok zor geliyordu gün geçtikçe işe ve dile alıştım çünkü ilk gittiğinizde dile alışamıyorsunuz fazla bişey anlamıyorsunuz fakat fazla zaman geçmeden geçiyor. Otel şehre uzak olduğundan ve bizdeki gibi bakkal falan olmadınğından bir tane araba aldık. Sizede gerekliyse araba almanızı öneririm hem ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz hemde tatil günlerinizde evde kalmak zorunda kalmıyorsunuz belki de en güzel zamanlarınız arabayla gezerken geçiyor.'

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

coloradoyu eledik en başta şimdi grup olugumu için diğer işlerde kabul etmiorr:@ minnesota brainerdde bi iş war o işverenei bekliorum ama brainerd hakkındada pek bişe bilmiorum . borders o arkadasına sorsanda bize biraz daha bilgi wersen genel anlamda minnesotadan duluthdan falan!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)