Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sonunda NYC-Pedicab'e karar verdim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Sonunda NYC-Pedicab'e karar verdim.

Arkadaşlar bu iş kesin olmak kaydı ile bana sunuldu. Ve genel nitelikli bir araştırma sonucunda bu işte karar kıldım. San diego da bu işe yasal bir sınırlama getirildigi söylendi ve NYC de böyle bir sınırlamanın olmadıgı belirtildi ve bende bu işi tercih ettim. İş ve yer olarak düşünceleriniz nedir, düşüncelerinizi belirtirseniz cok mutlu olurum..
    Slm ve sevgilerimle..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Pedicab işlerinin J1 vizesi dahilinde yapılması yasaklandı. Bölgesel bir durum değil, aksine tüm ABD'yi kapsayan bir durum. Bu konu hakkında birçok kaynağa ulaşabilirsin ancak forumumuzda bununla ilgili hali hazırda bir konu mevcut. İncelemeni öneririm.

http://www.turkishwat.net/work-trave...li-duyuru.html

BannedUser
    Guest

Sirketini ogrenmek istiyorum erasnus soyler misin bana hangi sirket bu.... Pedicap ABD nin heryerınde yasak wat ogrencisine

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben o konuyu konuscam ama bi yanlış olcagını sanmam san diego da şikayet üzerine pedikab yasaklanmış diye duydum ben ama yarın arar detaylı bilgiyi alır sizlerede iletirim

BannedUser
    Guest

Arkadas sirkete neden soruyorsun ki ogrenciyi anlamak zor. simdi sirket sana sorun yok derse gideceksin öyle mi ??? Sirketine deki forumda bir arkadas var. Pedicape gonderen sirketleri konsolosluga sikayet edecekmis de. Bakalım ne diyecek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşımla konuştum ve kesin olarak dedikleri şöyle ki San diego da pedikab yasaklanmış fakat önümüzde ki günlerde kaldırılma durumu varmış yasagını öte yandan nyc için hiç bir sıkıntı yokmuş. İkna oldum nedense:S Birde New yorkda saglam baglantıları varmış kesin olarak ayarlıyabiceklerinden söz ettiler.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşım anlamak istemediğin yada bizim anlatamadığımız konu şu..
    İş yasaklanmadı... İşi J1 vizesi ile gelenlerin yapması yasaklandı. Sizin DS formunuzu başka bir yere gidiyormuş gibi düzenleyecek ve pedicab e yollayacak. Ters bir durumda yasal hiçbir dayanağınız yok....Çünkü bu işi yapmanız yasak...ki manhattan gibi polislerin cirit attığı bir yerde...

BannedUser
    Guest

Bak kardesim Fiorex te soyledi sana biz senin mağdur olmanı istemiyoruz. İlla giderim diyorsan sen bilirsin sirketine sor bakalım vize gorusmesine girerken vize memumura işini ne diye soyleyecekmissin. Bana sirketinin adını soyle bakalım oraya adam gonderebiliyorlar mı ???

Kardes bak gene soyluyoruz J1 vizesi ile pedicap yapamıyorsun San Diego, NY
    Detroit neresi olursa olsun ABD nin her yerınde yasak.. Senden rica ediyorum sadece bana sirketinin adını soyle bak bakalım yapabiliyor mu pedicap işi o zaman gorursun..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bizde merak ettik cidden hangi şirketin elinde pedicab varmış belki başka gitmek isteyen arkadaşları yönlendiririz adı nedir şirketinin?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Açıkcası ikilemde kaldım şimdi yazılanları okuduktan sonra. Şöyle bir formül düşünülmüşte olabilir beni oraya başka bi iş için gönderip orada pedicab işine yönlendirmek. Ama bu da pek yasal olan bir durum degil dediginiz gibi. Bilemedim şimdi. Şirket ismini veripte herhangi bir kötü reklam yapma pozisyonunada düşmek istemiyor neticede arkadaşım dedigim bir insan bana bu işi önermişti.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Riski göze alabiliyorsan gidebilirsin.. Başka bir yere gidiyormuş gibi gönderirler seni. DS'inde olan yere değilde pedicab'e gidersin çalışırsın.. Ancak ufak çaplı bir soruşturma da sıkıntıya girebilirsin. Benim aklımda San Diego'da pedicap yaparken, taşıdığı kişinin yere düşmesiyle ölümle sonuçlanan WAT'cı arkadaş geldi. O arkadaş kurtuldu çok şükür. Çünkü düşen kişi yaşlıydı ve ölüme kalp krizinin neden olduğu söylendi. Allah korusun senin başına bu olayın %10'u vehametinde bir olay dahi gelse başına çok büyük sıkıntılar alırsın..

BannedUser
    Guest

Alıntı erasnus1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası ikilemde kaldım şimdi yazılanları okuduktan sonra. Şöyle bir formül düşünülmüşte olabilir beni oraya başka bi iş için gönderip orada pedicab işine yönlendirmek. Ama bu da pek yasal olan bir durum degil dediginiz gibi. Bilemedim şimdi. Şirket ismini veripte herhangi bir kötü reklam yapma pozisyonunada düşmek istemiyor neticede arkadaşım dedigim bir insan bana bu işi önermişti.
    Bu kötü reklam değil arkadaşım. Peki sen ogrendin bunu siteden, bilmeyen olursa mesela. Gidipte ogrenci orada perişan olursa. Arkadasım diyorsun ama bak olayın bu boyutunu sana anlatmamış.
    Konu BannedUser tarafından (07-02-2012 Saat 09:39 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)