Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞ ve YER seçimi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart İŞ ve YER seçimi

Arkadaşlar merhabalar;

Ben şu an şirket ve iş araştırması yapıyorum, iş ve yer seçimi gerçekten çok zor bir şey, çok kararsız kaldım. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Herkes farklı bir şey söylüyor. Geç kaldığı düşünüyorum ve artık bir karar vermem lazım, sizin yorumlarınıza ihtiyacım var.

Öncelikle size bu programdan beklentilerimi aktarmak istiyorum. Benim için en önemli şey eğlence, anı yaşamak. Para biriktirip Türkiye’ye dönmek ya da oralardan iphone, mac falan alıp dönme gibi bir amacım yok. 3-4 ay boyunca paramı son damlasına kadar harcayıp orada her an eğlenmeye çalışacağım, açıkçası çalışacağım yerin, iş ortamının bu isteklerimi karşılamasını istiyorum. Açık konuşacağım, yani şimdi oralara kadar gidip de mühendislik fakültesindeki yalnız erkek öğrenci gibi takılmayı istemem, ortam olsun eğlence olsun partiler olsun vs. önemli şeyler bunlar. Daha önce gitmiş arkadaşlardan veya bu konular hakkında bilgili olup da yeni gidecek olanlardan yardımcı olmalarını diliyorum.

Seçimimde etkili olacak bir faktör daha var, Türk popülasyonu.

Ben Amerika’ya gidiyorum ve bir yaz boyunca Türk dostlarıma veda etmek istiyorum, farklı bir yaz olsun istiyorum, oralara kadar gidip de Türk Türk’e takılmak ne kadar mantıklıdır bilemiyorum, sonuçta bu programın amaçlarından biri de İngilizce geliştirmek. Sakın yanlış anlamayın, hiçbir milletin vatandaşlarının biz Türklerin mizahına, eğlence anlayışına yaklaşacağını zannetmiyorum fakat dil faktörünü ön planda tutarak iş tercihimi yapacağım.

Daha önce gitmiş olan arkadaşlardan veya bilgisi olanlardan bu beklentilerimi karşılayacak iş ve yer önerileri bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler,
    İyi günler.
    Konu rerere tarafından (02-02-2012 Saat 04:20 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gerçekten güzel düşünceler,ön görüşler bunlar.Umarım herşey gönlünüzce olur.Bir çok arkadaş gibi bende sizin gibi düşünmekteyim,ancak kimle bu durumu konuştuysam,söyledikleri ilk şey gideceğim her yer de Türk arkadaşların mutlaka olacağıydı.Sanırım Türk'ler her yerde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hem eğlence istiyorsun,hemde türkler olmasın diyosun.Eğlence nerede türkler orada Amerika'da baktığımız zaman,work and travel öğreniclerinin gittiği hemen hemen her yerde türk öğrenci var,bu yadsınamaz bir gerçek.Sana bende yegane tesadüf,eğlence parti falan istiosan eğlence parklarını öneririm.Felaket ortam oluyormuş oralarda diye duydum(!) zira bende bu yaz göreceğim.

İş ve şirket seçiminde geç kaldım demişsin,bence bu programa kayıt olmadan öğrencinin iş bakımından bir asıl hedefi birde back-up plan(o olmadı bu olsun)'ı olmalı.Ama işler gelmeye devam ediyor.Sen sürekli şirketin yolunu arşınlarsan muhakkak hoşuna gidecek olan bi işle karşılaşırsın.Ama tabi artık bi şirkette seçmen lazım.Onunlada ilgili araştırmayı kendin yapmışsındır zaten.Bu bahsettiğim noktalara dikkat etmelisin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kanka ben barmenlik yaptim orda yasanabilecek en iyi ortami yasadim desem yeridir , cunku barlar kanuna gore 1 de kapanmak zorundaydi , saat 1den sonra kimse eve gidip yatmaz bizde toplanip birinin evine gidiorduk hep beraber orda sabaha kadar home party ye devam ki genelde bu ev benim evim oluyordu , ben yasli bi adamin evinde kaliordum ogrencilere odalarini kiraya veriodu , eylul olupta herkes gidince ben tek kalimaya basladim koca evde , her gece bardakileri ozellikle icinde boolca kiz olan gurplari eve getiriodum party yapioduk felaket cevrem oratamim olmustu polis falan basmadi allahtan gerturlu drug vardi
    Konu barmen tarafından (03-02-2012 Saat 02:51 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ahaha tam barmenmişsin kardeş 24 saat barmen home barmen ))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen kardes

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yorumlarınız için teşekkürler, giden diğer arkadaşlardan da yardımcı olmalarını diliyorum..

@barmen

Sen nereye gitmiştin, tam olarak nasıl bir işti? Biraz daha açabilir misin? Teşekkürler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)