Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: her gece ev partileri ve clublar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart her gece ev partileri ve clublar...

arkadaşlar bu sene wat ile ilk defa amerikaya gidicem henüz gidiceğim yer belli değil ama gittiğim yerin para kazanması dışında eğlenceli olmasını istiyorum iyide para kazanırsam oh ne ala. şunu sormak istiyorum gittiğimiz heryerde ev partileri oluyomu büyük şehir küçük şehir şehir şehırdışı köy kasaba fark ediyor mu ev partileri her yerde varmı yoksa bu ev partlier sadece wat öğrencilerince zengin yerlerde mi oluyor?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ev partileri ABD Senatosunun almış olduğu kararlar referans alınarak düzenleniyor.Her eyaletin sistemi farklı. Mesela Massachusets eyaleti için belirli bir m2 yere sahip olman, okuldan 400 yard uzak olman, partiye gelenleri en az 8 hafta süreli olmak üzere tanıman, 21 yaş üzeri olman ve ev sahibinin permission kartına sahip olması gerekiyor. NY da biraz daha değişik durumlar. Mesela 2 oda bir evde tehlikeli bir durum anında güvenlik sebebiyle 8 kişiden fazla misafir edemiyorsun. Nüfusu 20 binden az olan yerler için parti bitiş saati 01.00 30-50bin arası 02.00 50 bin ve üzeri 04.00 metropoller süresiz..

Şimdi latifeyi bir kenara bırakalım))
    Biliyorum merakının ne düzeyde olduğunu
    Kız-Erkek-Alkol-Beer Pong masasının olduğu her yerde parti olur. kendiliğinden gelişir. gidersin gelirsin. tanımadığın bir partide bulabilirsin kendini Dont worry

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarım dediğin gibi olur ama genede farklı yerlere gidenlerden bilgileri öğrenmek lazım saol bilgilerin için

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

-22 olanlar için ev partilerinden baska cozum yok sanırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -22 olanlar için ev partilerinden baska cozum yok sanırım
    Yerinde olsam o kadar buyuk konusmazdim Suan rsv ye giden 4 kisiyi sahsi olarak taniyorum hic olmadi bi türkiş nayt yapariz herkesi davet eder cephaneleri cikartiriz soyle bi 6 7 tane 70 lik raki gotursek yanina da bi muzeyyen senar nese karabocek en az 10-15 kisiyi kahrindan memlekete yollar cok saglam overtime aliriz rakilara verdigimiz yuzlerce lira da bize binlerce dolar olarak geri doner.he belki bi ruslar kalir onlarinda ilaci bizde türkiş kebap

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bir arkadasımın dogum günü partisinde 4 tane izbandot gibi RUS çocuğu 70 lik rakı ile yerden yere vurmuşluğum aklıma geldi birden. sek rakıyı shot bardaklara koyup sırayla fondip yaptırmıstım, yarım saat sonra 4 kişi saf dışı olmuslardı =D Yeni Rakı bu eskiye benzemez =)))

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Rahat olun.Hiç bir şey olmasa bile parti olur.İlk zamanlar ne kadar parti varsa hepsine koşacaksınız.Sonra yavaş yavaş yine mi parti, yine mi aynı rus kız gibi bıkma belirtileri başlıcak.Türkiyeye döndükten sonra 10 gün içerisinde de keşke o partiye de gitseydim.Keşke o ruslarla da takılsaydım diye dövünmeler olcak.Sonra bi daha ABD ye gitmeye karar verilcek falan.Neyse hiç bi partiyi kaçırmayın eğlencenin tadını çıkarın
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Partiler ABD nin her yerinde mesele onları bulmak.Bulmak içinde ilk gidişinse ve kimseyi tanımıyorsan müzikli ve kalabalık gördüğün ilk evin kapısını calıyorsun ki genelde kapı önünde marijuana içen veya hoplayıp zıplayan alkollü gencler oluyor Hey whats up can i join to u guys diyorsun ve hoop bir bakmışsın kapı önünde marijuana içen ve zıplayan genç sen olmuşsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Username Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerinde olsam o kadar buyuk konusmazdim Suan rsv ye giden 4 kisiyi sahsi olarak taniyorum hic olmadi bi türkiş nayt yapariz herkesi davet eder cephaneleri cikartiriz soyle bi 6 7 tane 70 lik raki gotursek yanina da bi muzeyyen senar nese karabocek en az 10-15 kisiyi kahrindan memlekete yollar cok saglam overtime aliriz rakilara verdigimiz yuzlerce lira da bize binlerce dolar olarak geri doner.he belki bi ruslar kalir onlarinda ilaci bizde türkiş kebap
    allah mı soyletiyo giden gidiyoruz gibisinden kelimeleri
    raki nayt yapcaz ya orası kesin böyle ozlem kokan videolar filan
    ben nasıl olsa erken gitcem diger rsv deki dostlar gelene kadar bitiririm nevaleyi siz ilave edersiniz artık
    tabi erken giden birinin avantajını da gozardı etmemek lazım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Valla alacağız yanımıza alabildiğimiz kadar

Şu an çok şükür bir sıkıntım kalmadı işveren mülakatı ve vize mülakatı bunları da aştık mı zaten...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

he şöyle rahat ol canını sıkcak bi durum yok güzel günleri dusun hersey güzel olsun aynen yanlız ing mulakatı gecemezsek mayo elimizde patlıcak bu arada adidasın boxer mayosu 50 tl civarı ilgilenenlerin bilgisine...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Have you ever been li soru sormadığı sürece sıkıntı yok dün non-stop 320-336 metre gördüm(son 1 2 turu kaçırdım) 1 km de yüzmüşümdür öyle dura kalka ayrıca kesinlikle yüzerken herhangi bir kural yok 200 metre istersen koşarak yüz ayrıca sudan cıkaracağımız agırlık 300-400 gram dediler moralim iyice yerine geldi speaking sınavımı da hallettim 9.30 da giricem ordan shuttle la dolapdereye sonrası Allah kerim soruların cevaplarını ezberledim resmen farklı bir soru sorarlarsa mavi ekran verebilirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Have you ever been li soru sormadığı sürece sıkıntı yok dün non-stop 320-336 metre gördüm(son 1 2 turu kaçırdım) 1 km de yüzmüşümdür öyle dura kalka ayrıca kesinlikle yüzerken herhangi bir kural yok 200 metre istersen koşarak yüz ayrıca sudan cıkaracağımız agırlık 300-400 gram dediler moralim iyice yerine geldi speaking sınavımı da hallettim 9.30 da giricem ordan shuttle la dolapdereye sonrası Allah kerim soruların cevaplarını ezberledim resmen farklı bir soru sorarlarsa mavi ekran verebilirim
    Sorularin cevaplari derken? Ne soruyolarmis ki?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Daha önce eduyork un speaking kurslarına katıldıysan bilirsin.Seni işverenlerin soracağı soru üzerinden çalıştırıyorlar.''Neden bizimle çalışmak istiyorsun? Neden seni işe almalıyız? vb. '' dediği gibi bu tarz sorular etrafında sürekli pratik yapıyoruz ve mülakat sırasında nasıl davranılmalı?neler önemli? bu tarz şeyler işte sanırım bir konuda sana kurs saatlerini söylemiştim.Yararlı oluyor uğramanı tavsiye ederim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hahah güzel yaklaşmışsın olaya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam ne güzel planlar böyle bu arada ciddi ciddi rakı götürmeyi düşüyorum ben abd ye ilk geceden milleti bi bağımlı yapalım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben risk budur diyip gitcem mülakata tuzladayım diye gelemedim eduyorkun mülakatlara mavi ekran bendede olası bi durum

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Evde alkol almanda bir sıkıntı yok.İstediğin gibi takılabilirsin.21 yaş altı için problem alkol satın almakta ve mekanlarda içmekte oluyor.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alkol almaya iki kişi gidince iki kişininde yaşına bakıyorlar.Ve birinin yaşı tutmayınca ikisinede satmıyolar.Ve aynı gün o yaşı tutana alkol satmıyolar yanında yaşı tutmayan biri vardı diye.O yüzden kendinize başka bi market aramak zorunda kalabilirsiniz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

-21 olan arkadaslar ev partilerinde alkol almadigi surece sorun yok,alkol almak istiyorsaniz sessiz sakin bir kose bulun +21 olan arkadasiniz alsin ickiyi takilin
    Olasi polis baskinlari icin her zaman dikkatli olun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkol almaya iki kişi gidince iki kişininde yaşına bakıyorlar.Ve birinin yaşı tutmayınca ikisinede satmıyolar.Ve aynı gün o yaşı tutana alkol satmıyolar yanında yaşı tutmayan biri vardı diye.O yüzden kendinize başka bi market aramak zorunda kalabilirsiniz
    yasi tutmayana alkol almak daha yasa disi..! "Hade o bilmiyodu yapti bi hiyarlik..! Sen bu yasinna utanmiyomusun be rezil!!!" Seklinde karsiliyolar olayi..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yasi tutmayana alkol almak daha yasa disi..! "Hade o bilmiyodu yapti bi hiyarlik..! Sen bu yasinna utanmiyomusun be rezil!!!" Seklinde karsiliyolar olayi..

Bizzat yaşadım bu durumu,Türk bi arkadaş 20 yaşındaydı bende 21,sonra beraber gittik ben önce ehliyeti çıkardım ingilizce diye,do you have something more formal diye sordubende pasaportu gösterdim.Baktı sonra arkadaşınkini istedi,onda yoktu pasaport,kimliğini ver dedi,bende benim kimliği kabul etmedin niye onunkini istiyosun dedim onunda yaşını bi şekilde öğrenmem laazım seninkiyle karşılaştırıcam dedi..Sonra benim kimlik+pasaport ve arkadaşın kimliği üçgenini kullanarak arkadaşa senin yaşın tutmuyo dediOda sorsaydın söylerdim zaten dedibu durumda ikinize satmıyorum deyip keş gibi biraları kucaklayıp aldı bizdenyarım saat sonra geri gittim tek başıma,bugun sana satmam o arkadaşının başına bişey gelirse ben sorumlu olamam dedi,bende merak etme arkadaşım ölürse burdan bira aldığımızı söylemem dedim gülerekadam espriyi anlamadı gitmezsen polis çağırıcam dedi zoraki çıkardı tükkandan

Yani cidden tırsıyorlar bu konuda.O yüzden ilk alışverişte(sadece alkol değil sigara dahil)yaşı tutan kişinin tek alışveriş yapıp ayağını alıştırması sonrasında çıkabilecek sorunları örter

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizzat yaşadım bu durumu,Türk bi arkadaş 20 yaşındaydı bende 21,sonra beraber gittik ben önce ehliyeti çıkardım ingilizce diye,do you have something more formal diye sordubende pasaportu gösterdim.Baktı sonra arkadaşınkini istedi,onda yoktu pasaport,kimliğini ver dedi,bende benim kimliği kabul etmedin niye onunkini istiyosun dedim onunda yaşını bi şekilde öğrenmem laazım seninkiyle karşılaştırıcam dedi..Sonra benim kimlik+pasaport ve arkadaşın kimliği üçgenini kullanarak arkadaşa senin yaşın tutmuyo dediOda sorsaydın söylerdim zaten dedibu durumda ikinize satmıyorum deyip keş gibi biraları kucaklayıp aldı bizdenyarım saat sonra geri gittim tek başıma,bugun sana satmam o arkadaşının başına bişey gelirse ben sorumlu olamam dedi,bende merak etme arkadaşım ölürse burdan bira aldığımızı söylemem dedim gülerekadam espriyi anlamadı gitmezsen polis çağırıcam dedi zoraki çıkardı tükkandan

Yani cidden tırsıyorlar bu konuda.O yüzden ilk alışverişte(sadece alkol değil sigara dahil)yaşı tutan kişinin tek alışveriş yapıp ayağını alıştırması sonrasında çıkabilecek sorunları örter
    Cok benzer bir durum bizim de basımıza gelmişti dükkandan polis gelmeden kendimizi zor atmıstık dısarıya 7 kişi girince likör marta

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ne rus kızısı ya sevgilimle beraber gidecem ben şu anda sinir oldum yani gitmem partiye falan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Sevgiliyle Gitmek Kadar Dezavantaj Bi Durum Yoktur Bence
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

wat kiz sevgiliylee yapilmazz dedimm dedimm dinlemediniz bak ne oldu simdii ( wat a beraber gidip hala birlikte olan ne turk gordumm ne rus gordum nede makedon gordumm hepside ayrildi bukadar tesaduf olamaz herhalde)
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben Türküm ve hala birlikteyiz Allah ayırmasınBu sene yine beraber gidiyoruz
    Partilere beraber gidip eğlendik gezdik tozduk..Hayatımın en güzel zamanlarından biriydi orda geçirdiğimiz zamanlar.Tabi herkesin düşüncesi farklı saygı duyuyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

allah ayirmasin ozman dmekki benim nazarim var
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah ayirmasin ozman dmekki benim nazarim var
    SağolasınBirde Amerikada tanışıp sevgili olan Türk arkadaşlarım var,bi sonraki yıl internship ile gitmişlerdi..Şimdi beraberlermi bilmiyorum ama baya ciddiydiler onlardaHatta onlar bu site sayesinde tanışmışlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

oh şöyle örneklerde gördüm valla rahatladım yani umarım benimde hayatımın en güzel günleri olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)