Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 Katılım Sayıları Açıklandı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart 2011 Katılım Sayıları Açıklandı

Work and Travel 2011 sezonunda Türkiye’den Amerika’ya toplam 6508 öğrencinin gittiği Amerikan Konsolosluğu tarafından açıkladı, WAT 2010′da 6685 öğrenci gönderen Türkiye 2010 ile kıyaslandığında gönderdiği öğrenci sayısı %2,6 oranında düşmesine rağmen en çok öğrenci gönderen ülkeler sıralamasında 3. sırada yer aldı.

Kaynak:TRWAT

Konsolosluk sayfasına şöyle bir baktım ama göremedim açıklamayı onu belirteyim de yanlış bilgilendirme olmasın..

Ayrıca Rusya katılımının bu derece düşmesine sevindiğim kadar İrlanda'daki artışa da bi o kadar üzüldüm adamlar anadil ing zaten tüm iyi işleri kapacaklar..Türkiye'nin gitgide düşen grafiğide şirketlere kapak olsun bu sene 3000'i zor görürler inşallah

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sypos güzel paylşım eline saglık inş 3000 bini bulamazlar dedigin gibi sonra 1000 dolara adam arasınlar gelcek war mı die

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2008 den sonra ekonomik krizin etkileriyle wat daki is sayisi da oldukca dustu.. bu sayilar normal asagi yukari 5000-6000 civari ogrenci gider her sene

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Rusya ve Ukrayna'dan katılan öğrencilerin ülkelerine geri dönmemeleri ve yaşanan sorunlar nedeniye adı geçen ülkelerdeki ABD konsoloslukları vize dağıtımını aşırı derecede zorlaştırdı. Bir başka deyişle kota koyuldu. Örnek olarak programa birden fazla katılmış arkadaşların büyük kısmına vize verilmedi. Bunun yanında son sınıf öğrencileri yine aynı şekilde vize alamadılar. Defalarca sorunsuz WAT yapıp okul sonu Internship'e katılmak isteyenlerin büyük kısmına da aynı şekilde vize verilmedi.

Programa Türkiye'den katılan öğrencilerin yaşadıkları sorunlar bu istatistikleri doğrudan etkiliyor ve etkilemeye devam edecektir..

BannedUser
    Guest

Ağzınızı hayra açın ya

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

%50 azalis cok buyuk zaten.. onumuzdeki bir iki sene icinde son siniflara vize verilme olayi kalkar diye dusunuorum. bizden de her giden kalmaya basladi nerdeyse..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben de katılıyorum.Bu sene çok az ukraynalı ve belaruslu var.Belaruslu neredeyse yok denecek kadar azdı.Bizde de ileride son sınıfa vize kalkar bence.
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %50 azalis cok buyuk zaten.. onumuzdeki bir iki sene icinde son siniflara vize verilme olayi kalkar diye dusunuorum. bizden de her giden kalmaya basladi nerdeyse..
    Vize almak şu an çok kolay ,
    şartların zorlaşması bence giden öğrenci kalitesini arttıracaktır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)