Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yardımmm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart yardımmm

ben 5 yıldır alarkart restauranta garson olarak çalışıorum 2 senedir de şef garson olarak çalıştm. geçen sene müdürlük bile teklif ettiler ama ögrenci oldugum için kabul edemedim.

çalıştım restaurant 1.sınıfı Türkiye'nin en kaliteli restaurantlarından biridir. mekan olarak en iyisidir diyebilirim. istersen bakabilirsin internetten SAKLIBAHÇE EDREMİT yaz çıkar.

ayrıca mutfak tecribemde war 15 çeşit kebap 30 çeşit meze 8 çeşit salata biliorum yapılmasından tarifine kadar. sence bu bana bir avantaj saglar mı.

iddia ediorum üstüme garson çok yoktur.vardır muhakkak ama çok yoktur. yanarlı meyve yanarlı kahve katlı meywe jan jan fln hepsini biliorum. en iyi bahşişi ben alırdım restaurantta. bakanları millet vekillerini fln ben agırlardım. bunların içine kemal kılıçdaroğlu arif sag hazal kaya binaili yıldırım konya gesiad başkanı, arap iş adamları fln v.s.. işmiyi sayamıyacagım bir çok ünlüyü ben agırladım.

ama gel gelelim esas soruna ingilizcem fena degil ama çok ii de degil. konuşabiliyorum ama tabi ayrıntıya giremem. bide ne kdr para kazanabilirim bu garsonluk işinden 2012 de wat düşüorum.

şimdide tşk ler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim ingilizcen cok iyi degilse garson yapmazlar burda garsonluk isini bulsan bile oraya gittiginde patronun seni komilige ya da mutfaga ceker.. ben uyariyorum seni simdiden.. sen dusun sizin restaurantta mudursun ve turkcesi senin ingilizcen gibi olan biri calisiyor onu garson yapar misin? ondan garson olma ihtimalin cok zayif..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hımm komilerin kazancı nasıl oluor bi bilgin warmı aylık 2000 2500 civarı kazanabilirmiyiz?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

calistigin saate bagli ama ayda 2000 i gecen cok az watci vardir..haftada 65-70 saat calisman lazim ki bu cok cok nadir gorulen bir olaydir..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hımm saolasın özgür. dedigim gibi adamın beni garson yapmaması için hiçbir ndn yok sadece dil sorunu war. ayrıca mutfaktada çalışabilirm baktıgım bi türk restaurantı wardı istanbul restaurant die ny de onun menüsündekilerin tamamına yakınını bende yapabilirim. ayrıca dedigim gibi mutfak tecribemde war. mutfak çalışanları nasıl kazanıor bilior musun? bide restaurant işlerinde overtime uygulaması oluor mu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben komi olarak gitmiştim daha sonra room service liğe yükselmiştim.komilerde sağlam tip alıoyo tabi çalışdıgın yer cok onemli.ama sunuda unutma tipli olan işlerde saaatlik ücretin düşüktür herkes 8.25 alırken biz tip aldıgımız için 6 dolar alırdık.garson olabilmen için dilinin akıcı olması gerekir arkadaşalrnda dediği gibi seni begenmezlerse mutfaga veya komiliği verebilirler
    when life gives you lemons, make lemonade

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tşk ler kardesm dedigim gibi garsonlugum süper tek sorun dil. ne kdar kazanıodun aylık komiyken. bide room service olunca ne kdr kazandın aylık? ama şu kadar söylüorum o kdr iyi şeyler biliorum ki gidecegim restaurant benden çok şey ögrenir tabi bende onlardan. onlara bişiler ögretmem beni ön plana çıkarır mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim uzun vadeli kalsaydin sana soylerdim bir iki ay para kazanamazsin ama illa cok iyi kazanacagin bir yer bulursun diye ama wat da 3 ay calisacaksin ve isveren senin bildiklerini umursamicak.. ama sana bir tavsiye eger bulabilirsen amerikadaki buyuk turk restaurantlarinin iletisim adreslerini ogren ve ulas onlara hepsine mail at telefon ac ve bildiklerini tecrubeni soyle illa ki aralarinda biri seni isteyecektir..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

özgür dedigini yaparsam self gitme imkanımda war mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

tabiki var eger ki isveren sana bu sekilde is verirse sadece ona bir form yollayacaksin o belgede senin bilgilerin isverenin bilgileri ve isle ilgili detaylar yeraliyor tek sayfalik bir belge dolduracaksiniz imzalayip sponra yollayacaksiniz once isi bul o sonraki asama..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

mesela bu 5 yıldır çalıştıgım yer bana hertürlü referans olur onların da bi yazısını göndersem daha etkili olur mu? eyw özgür çok tşk ler bu arada.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

özgüre katılıyorum tabi referans olursa daha iyi olur anlattığına göre garsonlukta durumun çok iyi şimdi sen oraya gidince seni alırlar bulaşığa verirlerse 3 ayın heba olur yanı bana göre böyle olur çok fazla para kazanma olayını kafandan çıkar derim ben sonu hayal kırıklığı olmasın yada ikinci işe yoğunlaş
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

valla kardeş şunu soyluyum room service ken busserdan kat kat daha fazlasını kazandım ayrıca şöyle bi durum var room service lik rahat iş busser bildiğin koşuşturmaca helede kahvaltıda çalışıyosan gerçi sen alışıksındır bu tempolarada olmazsa busser olarak geç kendini ispatla terfi et hersey kendini göstermende bitiyo

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kendimi göstermem çok uzun sürer mi? bide zaten adam benim bi elimde 5 tabak taşıdığımı görünce direk geçirmesi lazım room servise

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Valla bu bı haftada da olur bir aydada sana bağlı bise ama bence arkadaşların da dediği gibi turk restoran lari araştır. orda Türkiye'de ki tecrüben ise yariyacaktir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işin iyi olursa iyi kazanabilirsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim bende hem alakart garsonu hem bar garsonu hem barmenim. Bütün dünyadaki alkolleri yakınen tanıyorum şarapları biliyorum hatta üzüm türlerine kadar kokteyllerde keza öyle hazırlık okurken upper intermediate olarak bitirmiştim ama gel gelelim zamanla unuttuk biraz. şimdi intermediate diyebilirim seviyeme sizce garson olma şansım nedir ve olursam şayet iyi bir tip kazanabiliceğim yer neresidir?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

garson olma sansin cok dusuk hatta yok.. Turkiyede advanced i bitirmis ustune speaking i yeterince gelistirmis olmalisiniz garsonluk icin... zaten wat da garsonluk yapan binde birdir.. garsonluk isi diye yollarlar oraya gidince admlar sizi komi yapar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gittigin bolgeye gorede degisebilir yada cinsiyetine gorede , eger kizsan sansin daha yuksek ortalama ingilizceyle bile garson olarak calisabilirsin , ama erkeksen ve ingilizcen ortalamaysa sansincok dusuk direk seni gucunden yararlanacagin foodrunner yada busboy olarak koyarlar. ( 4 SENE BOYUNCA 250 DEN FAZLA WAT OGRENCISIYLE RESTAURANTTA SERVER OLARAK CALISMIS BIRI OLARAK SOLUORUM )
    LIVE IS LIFE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart iş seçimi acil yardım :(

Merhaba arkadaşlar, bu cumartesi job fair var ve ben hala ne tarz iş yapacağıma karar veremedim . İngilizce seviyem çok iyi değil intermediate yani. Aslında mutfak işleri düşünüyordum ama forumda genelde şu tarz yorumlar var : ' aman dikkatli ol seni mutfağa kaydırırlar bulaşık yıkarsın' vs vs.. bana da geçen günlerde mutfakta çok muhabbet döner ingilizcen çok gelişir demişlerdi bugün başka bir arkadaş tersini söyleri . ne yapmam gerek Tek amacım ingilizcemi geliştirebileceğim bir işte çalışmak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım amerikada dilini geliştirmek senin elinde evet nerde çalışırsan çalış sürekli ingilizce konuşcaksın markette barda ingilizce mecbur ve bunu herkes aynı şekilde yapıyor sen daha fazla gelişmesini istiyosan evde de sözlüklerden gramer kitaplarından ingilizce çalışman gerekicek zaten pratiği dediğim gibi her yerde yapıcaksın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)