Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikadan İphone Alıpta Benim Gibi Sorun Yasayan Var Mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Amerikadan İphone Alıpta Benim Gibi Sorun Yasayan Var Mı?

Arkadaşlar 10 gun once newyork apple store den iphone 4 aldım turkıyeye geldım sım kartımı ayarladım pasaport kaydını falan yaptırdım fazla konusmamıstım bı ara konusma yaptım telefondan az ses gelıyordu daha sonra normal ses gelmeye basla bahsettıgım konusma sırasındakı ses sevıyesı suanda ise arama yapınca karsı tarafa benım sesım gıtmıyor karsı tarafında sesi bana gelmıyor sanırım turkıyedede garantımız yok suanda arastırıyorum ınternetten bu tarz sorunla karsılasan cok varmıs bazısı donanımsal sorunlar bazısı yazılımsal kendı basıma yazılımsal olarak sorunu cozmeye calısıyorum yapamazsam en son care sanırım telefoncuya verıp tamır ettırecegım benım gıbı bu tarz sorunla karsılasan var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

telefonunu restartlıyacaksın unlock ise sorun olmaz lock aldyıysan restartan sonra gevey lazım
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Telefon unlocked restart yaptim restore ettim suanda duzulme yok

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kargoyla garantiye gönderenler vardı onu araştır yada amerikaya giden birilerini bulacaksın
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Yogun arastirma icindeyim yollayinca geri gelince gumruge takilmaya olanagina karsi degisim karti falan hazirlamak lazimmis ve kargo masrafi fazla olacak gibi bidaha olsam ucuz diye almam alacak olanlar bu basima geleni dusunsun belki binde bir olacak birsey ama can sikici

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Apple'ın sitesinden alabiliyorsan ürünün için uluslararası garanti al. 100 dolar civarında diye hatırlıyorum. Onu aldıktan sonra gönlün rahat olur. Verirsin misal bilkom'a onlar halleder.

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yogun arastirma icindeyim yollayinca geri gelince gumruge takilmaya olanagina karsi degisim karti falan hazirlamak lazimmis ve kargo masrafi fazla olacak gibi bidaha olsam ucuz diye almam alacak olanlar bu basima geleni dusunsun belki binde bir olacak birsey ama can sikici

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bir de şöyle bir şey var:
    International warranty - Apple Store (U.S.)

Yetkili kişi diyor ki: Apple ürünleri zaten uluslararası garantiye sahiptir. Herhangi bir distribütöre gidin onlar halleder.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Özetle bence işini bilkom ile halletmelisin. Benim bildiğim Türkiye'deki tek yetkili apple satıcısı bilkom. En azından kargo vesaire gibi prosedürlerden kurtulursun. Sen bilkom'a gerekirse kargo ödemesi yaparsın. Gerisini onlar halleder. Daha önce bir arkadaşımın harddisk'ini bu yolla yurtdışına gönderip yenisini getirtmiştik.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özetle bence işini bilkom ile halletmelisin. Benim bildiğim Türkiye'deki tek yetkili apple satıcısı bilkom. En azından kargo vesaire gibi prosedürlerden kurtulursun. Sen bilkom'a gerekirse kargo ödemesi yaparsın. Gerisini onlar halleder. Daha önce bir arkadaşımın harddisk'ini bu yolla yurtdışına gönderip yenisini getirtmiştik.
    bilkom bir apple store olmadığı için karşılamıyor türkiyede apple store yok yani şöyle apple store diye bahsedilen apple şirketine bağlı storelar... sanırım en yakın almanya var orada kullanılabilir garanti o şekilde bir bilgi duymuştum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bilkom u 3 gun once aramıstım evet turkıyede tek yetkılı onlar ama sıtelerındede yazıyor iphone dısındakı dıger apple urunlerı ıle ılgılenıyorlar ıpad mac ıpod vs turkıyeden ıphone alıpta bu sorunlar karsılasanlarda cokvarmıs onların garantısı burda oldugu ıcın halledıyorlar bır sekılde halletmeye calısacagım turkıyede apple store yok apple shop var yurtdısından gelen telefonlara bakmıyorlar onlarda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

edirne'ye bir apple store açacağım. haha. bence apple.com müşteri hizmetleri ile irtibata geç. belli bir mail trafiğinin ardından sana çözüm yolu sunacaklardır. apple care vs gibi sigorta planları var çünkü.

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilkom u 3 gun once aramıstım evet turkıyede tek yetkılı onlar ama sıtelerındede yazıyor iphone dısındakı dıger apple urunlerı ıle ılgılenıyorlar ıpad mac ıpod vs turkıyeden ıphone alıpta bu sorunlar karsılasanlarda cokvarmıs onların garantısı burda oldugu ıcın halledıyorlar bır sekılde halletmeye calısacagım turkıyede apple store yok apple shop var yurtdısından gelen telefonlara bakmıyorlar onlarda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikadayim elimde de bir tane apple care international warranty var isteyene satabilirim uygun fiyata

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Amerika'da neredesin hocam ?
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Iphone garantisi türkiyede geçerli değil benim de arkdşm usa dan aldı iphone fakat bozulunca elden yaptırmak zorunda kaldı dünyanın masrafına girdi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)