Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bank of America kartı borcu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Bank of America kartı borcu

hesabım eksi 153 dolara düştü borcu ödesemmi ödemezsem haciz gelir mi yada herhangi kötü bi durumla karşılaşırmıyım bilgisi olan ??

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikaya birdaha omrun boyunca gitmeyeceksen odeme sorun olmaz.. ama birdahaki gidisinde ciddi sorunlarla karsilasabilirsin bu yuzden..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bence öde hocam o riskle yaşama hayatın ne getireceği belli olmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

öde bence de bank of america birde eksiye dusen hesap için önceden gunluk 50 dolar faiz uyguluyodu şimdi öyle bişe yok sanırım ???
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bankamatik karti nasil eksige dusuyor ya siniri ne bunun nasil oluo buuu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dün 160 dolar bank of america hesabıma iş bankasında hesabım olduğu için ordan yolladım bugün para yatmış hesaba borç falan kalmadı havale ücreti 65 TL bütün bankaları dolaştım hepsin iban olmadan parayı yollıyamayız dediler ama bank of america nın iban no'su yok wire transfer routing number ve hesap numaramı yazdım banka adı vs. sonra yolladım parayı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tüm bu işlemi paypal ile yapabilirdin.
    türkiye paypal'dan hesap açıp iş bankası hesabını kaydedecektin.
    amerika paypal'dan hesap açıp bank of america hesabını ekleyecektin.

türkiye paypal hesabına kredi kartıyla veya banka havalesi ile 160 doları kesinti olmadan yatıracaktın.
    türkiye paypal hesabından amerika paypal hesabına parayı aktarıp oradan da bank of america hesabına geçirecektin.

that's it.

Alıntı Lost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün 160 dolar bank of america hesabıma iş bankasında hesabım olduğu için ordan yolladım bugün para yatmış hesaba borç falan kalmadı havale ücreti 65 TL bütün bankaları dolaştım hepsin iban olmadan parayı yollıyamayız dediler ama bank of america nın iban no'su yok wire transfer routing number ve hesap numaramı yazdım banka adı vs. sonra yolladım parayı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm bu işlemi paypal ile yapabilirdin.
    türkiye paypal'dan hesap açıp iş bankası hesabını kaydedecektin.
    amerika paypal'dan hesap açıp bank of america hesabını ekleyecektin.

türkiye paypal hesabına kredi kartıyla veya banka havalesi ile 160 doları kesinti olmadan yatıracaktın.
    türkiye paypal hesabından amerika paypal hesabına parayı aktarıp oradan da bank of america hesabına geçirecektin.

that's it.

Uzun zamandır paypal kullanıyorum (sadece ürün satın almak için)
    Şuanda Paypal hesabımda, TR'deki bir bankanın kredi kartı ve vadesiz hesap bilgileri kayıtlı.

Haftaya ABD'ye gideceğim ve Türkiye'den ABD'ye en uygun para transferi yöntemini araştırıyorken bu yazdılarının gördüm.

Yazdıklarının şu kısmını tam anlayamadım.

türkiye paypal, amerika paypal (bunlar farklı mı? Site girişleri farklı adresten mi? vs... Kastın, bir başka e-posta adresimi kullanarak, ABD'de oturuyormuşcasına bilgi girerek YENİ BİR PAYPAL HESABI oluşturmak mı?)
    türkiye paypal hesabıma BANKA HAVELESİ'ni nasıl yaparım?

Oraya gittiğimde bir bankadan mevduat hesabı açtırıp, hesap bilgilerini, mevcut Paypal'daki hesabıma girmeyi planlıyordum fakat sanırım bazı ayrıntıları atlıyorum.
    Şu işi biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin?
    Yardımcı olursan çok sevinirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tabi anlatırım.
    Anladığın mantık doğru. paypal.com adresine girip bir başka e-mail adresinle hesap açacaksın. Site girişi olarak aslında fiziki olarak pek fark yok. Türkiye için geçerli adres paypal.com.tr Amerika ya da Global diyebileceğimiz adres paypal.com. Gerçi siteye girdiğinde bölge seçeneklerinden seçimini yapabilirsin. Üye olurken Bölge veya Dil seçeneğinin Amerika/İngilizce olması daha sağlıklı olacaktır.

Bu hesabı da açtıktan sonra sırada Amerika'daki banka hesabını paypal'a eklemek var. Tabi Amerika'da banka hesabın varsa. Ki tahmin ediyorum vardır. Banka hesap bilgilerini (Routing Number, Account Number, Banka adı gibi bilgiler) girdikten sonra paypal.com'un banka hesabına yapacağı ufak bir havaleyi bekleyip bu değeri paypal hesabına girdikten sonra banka hesabını da onaylamış oluyorsun. Artık para transfer etmeye hazırız.

Dikkat edilmesi gereken nokta; Paypal kur değerini eğer Doları TL hesabına göndereceksen biraz düşük hesaplıyor. 8, 10 kuruş kadar. Türkiye hesabın Dolar hesabı ise herhangi bir kayıba uğramazsın.

Para gönderme aşamasına gelelim.
    Paypal.com'dan Amerika için yarattığın hesabına giriş yap.
    Amerika Paypal hesabına para aktarabilmen için 2 seçenek var.
    Biri E-check. Diğeri de kredi kartıyla hesaba para aktarma.
    E-check ile para aktarırsan $5 tutar. Kredi kartıyla anında aktarırsın ancak $40 masraf alır. E-check ekonomiktir. Sadece 3-5 iş günü zaman alır.
    E-check özelliğini kullanabilmen için Amerika Paypal hesabına Amerikan Bankası hesabını kaydederken online şube kullanıcı bilgilerini de paypal'a vermen gerekiyor. Daha sonraki e-check prosedürünü paypal otomatikman hallediyor.

Amerika paypal hesabından Türkiye paypal hesabına E-check göndereceksin.
    Diyelim $1000. Artı $5 dolar paypal masraf alacak. Para gönderirken Amerika Paypal hesabına gönderilecek mail adresi olarak Türkiye Paypal e-mail adresini yazacaksın. Ve gönderim türü olarak e-check seçeceksin.

İşlemi onayladığında Amerika Paypal hesabın Amerikan Banka Hesabından bu oluşturulan e-check ile parayı çekip Türkiye Paypal Hesabına aktaracak. Tüm bunların hallolması 5 - 6 iş gününü bulabiliyor. Para Türkiye Paypal hesabına geçtiğinde kayıtlı banka hesabına havaleyi yapacaksın. Bu da yine 4 - 5 iş günü sürebiliyor. Yine dediğim gibi Türkiye Paypal'daki banka hesabın TL hesabı ise Paypal kuru 8-10 kuruş eksik hesaplayacaktır. Yani toplamda $1000 için $5 dolar artı kur farkı ödersin. Oturduğun yerden işlemlerini halledersin. Ha ama Türkiye'den ayrılmadan önce bankandan bir dolar hesabı açtırırsan Hiç bir kayıba uğramazsın.

İşlemler tam anlamıyla bu kadar.
    Konu speedygonzalez tarafından (04-10-2011 Saat 12:43 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkür ederim.
    Hakikaten çok yardımcı oldun.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hiç birşey de olmuyor, ödemeyin arkadaşlar, bırakın bu korkuyu, ben 2007'de 370 dolar takmış adamım, evime en az 20 tane zarf gönderdiler öde diye, ödemezsen yasal işlem başlatacağız dediler falan filan...2011 de tekrar gittim amerikaya, hiç birşey de olmadı, vizemi de verdiler...arkadaşımda 2006 da türkiyeye gelmeden 1000 dolar kredi kartından çekti, şu ana kadar da bir sorunla karşılaşmadı..bence korkudan ödeyenler var, sonra kendilerini yalnız hissetmemek için bize de öde diyorlar..öyle ciddi bir rakam değilse ödemeyin arkadaşlar..boşverin...zaten bankaların devlet güvencesi var böyle kayıplara karşı..hem bir banka nasıl senin bir ülkeye girişine engel olabilirmiş, belki çok zengin oldun, tekrar amerikaya gidip ödeyeceksin, ülkeye girmek istiyorsun..saçmalık, ödemeyin! korkularınıza yenilmeyin..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)