Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turist vizesi alma durumum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Smile Turist vizesi alma durumum

merhaba arkadaşlar,

yazın turist vizesi için başvurmayı düşünüyorum.size kısaca durumumu özet geçeyim; bu yıl okulum bitiyor ancak üds ve ales ten iyi puanlar aldım.bunları göstererek geri dönüp yüksek lisans yaparken bir yandan çalışacağımı anlatacağım.maddi olarak gösterebileceğim fazla bir şey yok, ev tapusu ve aile hesabında bir miktar para var.Geçen yıl sorunsuz bir wat sezonu geçirdim.Bu arada Amerika'da halam ve ailesi var.30 yıldan fazladır oradalar ve oranın vatandaşı onlar.Onları ziyarete gideceğimi söylemeyi düşünüyorum.Ne amaçla gitmek istiyorsun tarzı bir soru sorduklarında kuzenimin düğünü için bir ay kadar kalmayı planladığım gibi net bir yanıt vermeyi düşünüyorum-ki işin doğrusu da bu zaten.

Bazı arkadaşlar halandan bahsetme falan dediler ama eğer onda kalacağımı söylemezsem,sadece gezicem dersem inandırıcı olmaz pek, çünkü maddi anlamda bir iki haftadan fazla orda gezmeyi karşılayacak maddi bir durumumun olmadığı görülecek belgelerde.dürüst olmayı planlıyorum ama sonuç ne olur bilemem =)artık en son sevimli, cici kız rolünde görevliye sempatik bir imaj vermeye çalışıcam =)

Sizce turist vizesi alma ihtimalim nedir?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

maddi durmla alakalı hiç bir şey sormuyor benim öğrenci belgemi bile istemedi ben zorla verdim halana gideceğini söyle bende sorumsuz bir wat geçirmeme rağmen alamadım arkadaşımda alamadı birazda şans işi randevu aldın mı sen yoksa yarın randevu mu alacaksın
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yok ben okul bittikten sonra gidicem görüşmeye daha randevu filan almadım. temmuz ayı gibi.neden alamadınız peki sebep söyledi mi ?nasıl geçmişti görüşmelerniz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

adam uyuzdu ya bizden önceki 5-6 kişi aldı sıra bana geldi gittim ben herşyi kafamda ingilizce kurguladım tabi adam merhaba diye girdi lafa ben hi dedin sonra sen niye gitmek istiyor amerikaya felan dedi ben bi ingilizce cevap verdim bide türkçe sonra biraz daha uyuz uyuz soru sordu niye wat değil geçen sene onla gitmişin dedi bende çok zor çalışmak felan dedim böyle güldü felan bişeyler dedi en aldık vizeyi heralde diye düşündüm sonra sizin durum vize almaya uygun degil dedi ben kaldım öyle dedim niye uygun değil öğrenciye çok zor turist vizesi watı dene felan diye yine türkçe saçmaladı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

maddi duruma bakmadan nerden karar vermiş öğrenciye turist vizesinin uygun olmadığına? duyan da hiçbir öğrenci turist olrk ameirkaya gidemiyor sanacak.aksine öğrenci olmak almayı kolaylaştırır diye düşünüyordum ben, hani geri döneceği garanti olduğu için.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bizde öyle düşünüyorduk ama olmadı adam öğrenci belgesini bile almadı ben zorla verdim hiçbir belge istemedi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İst dan mı girdin Ankara'dan mı bu arada?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ankarada girdik ya bizden önce liseye giden küçük bi çocuğa bile verdi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Sizinki resmen şanssızlık olmuş o zaman ya.Bir daha denemende fayda var bence ama ekonomik açıdan durduk yere sıkıntıya sokuyorlar işte insanı.

Benim durumumla ilgili başka görüşü olan var mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

durumunu belirtip belirtmemek sana kalmış...ancak kurgunu iyi yap...maddi durum belgelerini her zaman sormayabiliyorlar...geçen yıl sorunsuz wat yapmış olman onlar için + puan....wata gidip dönen adam turistle de gidip dönebilir diye düşünebilirler...ancak,okulunun bitmiş olması dezavantaj...sonuçta yazın kısa süreli gideceksin ve kesinlikle geri dönünce nerede çalışacağını falan sorgulayacaklardır...yüksek lisans falan yapacağım demişsin..bunları görüşmeye gitmeden ayarlarsan iyi olur...birde,görüşme sırasında gergin olmamaya çalış derim acizane...görevliye "ben herzaman vize alıyorm" imajı verirsen,onlar da seni rahatlıkla olumlu yanıt ile gönderirler...sonuçta kaç defa görüşmeye girersen gir,vize alıp alamayacağın ilk 5-10 saniyede belli oluyor.görevliler şıp diye anlıyorlar...
    şansın açık olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)