Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat sana gore nedır?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Wat sana gore nedır?

Wat ile daha gitmemislere degil gidip bu olayi yasamislara soruyorum bu soruyu.

Bana gore WAT olayi bir zamanlar Almanya'nin Turkiye'den ucuz isci alma isidir. Almanya'yi bizim isciler kalkindirdi ama bizlerim kalkindirdigimiz Amerika degil CIEE ve Turkiye'deki sponsor sirketler.

Adamlar bizlerden parayi alip sonra iste boyle forumlarda 'acil yardim' diye dolanacak duruma birakiyorlar. Baris arkadasin dedigi gibi paralarini alana kadar gunde 2-3 kere arayan adamlar aramayi kesiyor paralar alindiktan sonra, sen arasan bile bazen ulasamiyorsun. Ulastiginda ise adam gibi hizmet gormuyorsun.

Bir de WAT olayi ailenin kiymetini daha iyi anlamaktir

Dip Not:Gitmeyen arkadaslar icin bu dip not..boyle sitelere sponsor sirketlere calisan tipler uye olup sirketleri ovuyorlar..bana bile onerdiydi zamaninda bu sirketlerden biri..okuldan ya da baska yerden 10 arkadas ayarlarsam bedava beni gonderme garantisi vererek.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Burada yönetici olamama ve self gidiyor olmama rağmen paşalar gibi gittim yatırdım paramı.Forumu bırak sadece üniversiteden 20 kişi toplardım.Burada da defalarca söylenmiştir ki sizi kendi şirketine çekmeye çalışan insanlara ne sanalda ne de gerçek hayatta itibar etmeyiniz.Gidiniz ve şirketleri geziniz en az 8-10 tanesini

Amerikaya göre WAT harbi harbi kendini yırtarak çalışacak işçi almaktır.Öğrencilerin kimine göre para kazanmak kimine göre gezmektir.Bana göreyse yazımı dolduracak bir meşgaledir aynı hazzı verecek altarnetif bir uğraş bulsam onu yapardım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

her insanın en az bir kere yapması gereken bir şey, bir de gittiğiniz yer fena değilse tadından yenmez...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

http://www.turkishwat.net/work-trave...-ozlu-soz.html

daha once buna benzer tartısılmıs bır konu vardı . gozatmanızda yarar var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Para için gitmiyorsanız, Parasızda dönsem olur diyorsanız ve ingilizce konuşabiliyor, izlediğiniz herhangi bir ingilizce filmdeki konuşmaların en az %70 ini anlıyorsanız WAT aslında mükemmel bir organizasyon. aksi takdirde kölelikten tek farkı sizin gönüllü katılmanız ve gemi yerine uçakla amerikaya gitmeniz oluyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada yönetici olamama ve self gidiyor olmama rağmen paşalar gibi gittim yatırdım paramı.Forumu bırak sadece üniversiteden 20 kişi toplardım.Burada da defalarca söylenmiştir ki sizi kendi şirketine çekmeye çalışan insanlara ne sanalda ne de gerçek hayatta itibar etmeyiniz.Gidiniz ve şirketleri geziniz en az 8-10 tanesini

Amerikaya göre WAT harbi harbi kendini yırtarak çalışacak işçi almaktır.Öğrencilerin kimine göre para kazanmak kimine göre gezmektir.Bana göreyse yazımı dolduracak bir meşgaledir aynı hazzı verecek altarnetif bir uğraş bulsam onu yapardım.
    Aynen kimsenin ahdini almak istemem bedava gidecem diye. Zaten dusundum bi dahakine WAT'a verecegim 1000 kusurlugun uzerine biraz daha ekleyip bir adam gibi 2 hafta Amerika'yi bir turla gezecem.

Aslinda Amerika'nin kendini yirtigi felan yok hocam cunku bizim gitigimiz islerde zaten calisacak Amerikali bulamiyolarmis. Sirketlerde Amerikali'nin vergisi suyu buyunada para harcayana kadar bizim gibi adamlari sezonluk isci olarak tutmak islerine geliyomus. Bunlari en son gitigimde calisan arkadastan ogrendiydim.Adam acik acik bana sizlerin yaptigi isi yapan Amerikali ya bira parasini cikarmak icin yapiyodur ya da yazin yatacak yeri olmadigi icin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.turkishwat.net/work-trave...-ozlu-soz.html

daha once buna benzer tartısılmıs bır konu vardı . gozatmanızda yarar var
    Fiorex gittim okudum o baslik altindakileri, ben amelelik ya da kolelik olarak gormuyorum cunku ciddi kafamiza tabanca dayayip kimse yolamiyor bizi, hepimiz gonllu bide cebimizcen ucak ve sirkete para harcayip gidiyoruz. Yapilan islerde bizim ulkemizde o isleri yapan cok ogrenci arkadaslarimiz var, asagilamak ayip olur bana gore. Benim konuya bakis acim bizleri bu olayda kulanan bu sponsor sirketler. Paraya para demiyorlar ama adam gibi hizmette sunmuyolar.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

öncelikle giden herkesin 2. kere gitmek için bir sebebi vardır elbette.

ilk defa gidecek arkadaşlarında öyle tabii. ama giden biri bir daha gidiyorsa orda guzel birşey vardır demekki.

Mesela benim tekrar tekrar gitme amacım orada 3-4 ay gibi bir sürede gerçekten guzel vakit geçirmek, çalıştığınız ortamın guzel olması. orada asgari ucretle çalışmamıza ragmen 3 ayın sonunda guzel bir tatil imkanı ve hatta belkide buna ragmen hala daha elinizde bir miktar parayla geri dönebilmek.

Ancak ben orada oldugum süre boyunca hiç para biriktirmeyi dusunmedim. amerika öyle hadi bir gideyim diyince gidilecek bir yer değil. tr de yaşarken kaç tane devlet memuru amerikaya tatile gidebilir ?

bu biz öğrenciler için yaratılmış guzel bir fırsat olup gerek ufkunuzu genişletmek gerekse farklı kulturler tanımak için ve hatta oradaki çalışma sistemini görmek için gayet de guzel bir fırsattır bence.

Örneğin amerikada bir insan müdür olmuşsa o altındaki elemandan daha fazla çalışıyor ve her konuya hakim oluyor (işle ilgili).

Ancak türkiyede bir insan önce müdür oluyor. ondan sonra işi ögreniyor.( istisnalar vardır elbette ).
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)