Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşim ve Kalacak yerim belli ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İşim ve Kalacak yerim belli ?

Merhaba arkadaşlar

ben bu yaz arkadasımın yanına gitmeyi düsünüyorum amerikaya..Ama henüz pasaportum dışında hiç bir hazırlığım yok. İşi ve kalacağım yeri arkadaşım halledecek. Davetiye gönderecek bana..Ne yapsam vize için şansımı denesem mi sizce ?

Görüşlerinizi bekliyorum arkadaslar..Simdiden cok tesekkurler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

senın once bı sırkıtın self programına yazılman gereklı bıldıgım kadarıyla...sende bu ısı yapabılırsın zannumca ama bıraz zahmetlı bır ıs galıba daha deneyımlı arkadaslar senı daha cok bılgıledırecektır bu konuda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senın once bı sırkıtın self programına yazılman gereklı bıldıgım kadarıyla...sende bu ısı yapabılırsın zannumca ama bıraz zahmetlı bır ıs galıba daha deneyımlı arkadaslar senı daha cok bılgıledırecektır bu konuda
    Yanılmıyorsam davet gelince wat programı ile gitmiş olmuyorsun.Süreç farklı işliyor..Ben danışmanlık şirketlerine istedikleri ücretler hasebiyle hiç bulaşmayayım istiyorum..sonucta çalışacağım iş ve kalacağım yer belli..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

angryman,ne tür bir davetiye yollayacak arkadaşın sana? eğer iş sözleşmesi yollarsa,bununla self wata başvurabilirsin. ne tür bir iş ayarladın?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bende merak ettım sımdı sen oraya ınternshıp ıcınmı gıdıyorsun yoksa wat tarzı bısı ıcınmı..eger wat sa job offer yollaması gerek...davetıye derken neyı kastedıyosun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    angryman,ne tür bir davetiye yollayacak arkadaşın sana? eğer iş sözleşmesi yollarsa,bununla self wata başvurabilirsin. ne tür bir iş ayarladın?
    Arkadaşımın abisi orada 7 yıldır. iş kurdu.işçi calıstırma hakkı da var..Arkadasımın yolladığı evrakın başında şu yazıyor : work&travel USA Employment Offer agreement spring/summer 2011 .. abisi bana direk davetiye yolluyor. beni yanında calıstırmak istediğine dair.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Angryman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın abisi orada 7 yıldır. iş kurdu.işçi calıstırma hakkı da var..Arkadasımın yolladığı evrakın başında şu yazıyor : work&travel USA Employment Offer agreement spring/summer 2011 .. abisi bana direk davetiye yolluyor. beni yanında calıstırmak istediğine dair.
    tamam ıste sana job offer yollamıs dostum bazı prasudurler var bunları ya sen kendın yapacaksın yada bır sırkete self programında kayıt olacaksın ben yerınde olsam bı self programa yazılırım sen ugrasırsan bıraz zaman alır ve anladıgım kadarıyla ısleyeek olan surecıde bılmıyorsun...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamam ıste sana job offer yollamıs dostum bazı prasudurler var bunları ya sen kendın yapacaksın yada bır sırkete self programında kayıt olacaksın ben yerınde olsam bı self programa yazılırım sen ugrasırsan bıraz zaman alır ve anladıgım kadarıyla ısleyeek olan surecıde bılmıyorsun...

Peki istenen ücretler arasında bi fark oluyor mu işini ve kalacagı yeri şirket vasıtası ile ayarlanlarla self olarak basvuranlar arasında ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

kalacak yer pek onemlı degıl sırketler ıcın ıse gelınce self demek zaten kendı ısını kendın bulman demek yanı sırket sana ısı bulmadıgı ıcın senın bu durumun self programına gırıyor fıat olarak ıse sırketlerın kendı sıtesınden bulabılırsın ve kendıne en uygun en ucuz self programı hangısıyse ona kayıt olabılırsınç...ama sankı sen bırazda gec kalmıssın gıbı

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

kalacak yer pek onemlı degıl sırketler ıcın ıse gelınce self demek zaten kendı ısını kendın bulman demek yanı sırket sana ısı bulmadıgı ıcın senın bu durumun self programına gırıyor fıat olarak ıse sırketlerın kendı sıtesınden bulabılırsın ve kendıne en uygun en ucuz self programı hangısıyse ona kayıt olabılırsınç...ama sankı sen bırazda gec kalmıssın gıbı
    Aynen.Böylesi daha mantıklı zaten.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dostum elinde sözleşmen var,direk git herhangi bir sponsora self wat için kayıt ol. arkadaşlar da yukarıda demişler zaten.ancak sen gidene kadar ds in gelir,vizeni rahat rahat alabilirmisin,bilemem. sonuçta mayıs ayındayız.olmadı,biraz geç gidersin artık.en iyisi,bir sponsorla konuşman.zaten self olduğun için daha rahat olur diye umuyorum...umarım herşey yolunda gider

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum elinde sözleşmen var,direk git herhangi bir sponsora self wat için kayıt ol. arkadaşlar da yukarıda demişler zaten.ancak sen gidene kadar ds in gelir,vizeni rahat rahat alabilirmisin,bilemem. sonuçta mayıs ayındayız.olmadı,biraz geç gidersin artık.en iyisi,bir sponsorla konuşman.zaten self olduğun için daha rahat olur diye umuyorum...umarım herşey yolunda gider
    arkadaslar bilgileriniz icin tesekkurler..Yarından tezi yok başvuruyorum bi şirkete..Denemeye değer en azından..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Self programı en ucuz olan şirkete gidebilirsin. Self olduğun için şirketle pek muhattab olmayacaksın, DS'ini getirdikten sonra şirketle işin kalmıyor. O yüzden kayıt olurken DS getirme süreci minimum olan şirketi tercih et.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)