Work and Travel 2025
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polonya'ya vize

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post Polonya'ya vize

arkadaşlar Polonya'ya öğrenci vizesi almam gerekiyor ama bunun için ABD dönüşü 20 gün gibi bi zamanım olacak sizce ne kadar zamanda çıkar ve konsolosluktan ne gibi belgeler isteniyor?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fun4Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar Polonya'ya öğrenci vizesi almam gerekiyor ama bunun için ABD dönüşü 20 gün gibi bi zamanım olacak sizce ne kadar zamanda çıkar ve konsolosluktan ne gibi belgeler isteniyor?
    Dostum 3-4 günde çıkıyormuş Polonya vizesi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hadi ya o kadar kısa zamanda demek :O
    zaman problem olmayacak anlaşılan..saolasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Fun4Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erasmus için gerekli olan C+D Schengen vizesimi alacaksın arkadaşım?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erasmus için gerekli olan C+D Schengen vizesimi alacaksın arkadaşım?
    C zaten allahın emri.. D'yi de Polonya konsolosluğu kendiliğinden veriyormuş; hiç zorluk çıkarmaadan..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı perfectly-nothing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C zaten allahın emri.. D'yi de Polonya konsolosluğu kendiliğinden veriyormuş; hiç zorluk çıkarmaadan..
    yok,o vizenin özelliği o zaten C+D tümleşik vize...vizenin C kısmı sana 3 ay schengen bölgesi içinde serbest geçiş hakkı verir,D ile de,kalan sürede ülkede oturma hakkı elde edersin....
    erasmus vizelerinin verilmesinin,türkiye'deki başvurularda zaman aldığını duymuştum. ama abd içinden de başvurabilirsin diye tahmin ediyorum..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

yok,o vizenin özelliği o zaten C+D tümleşik vize...vizenin C kısmı sana 3 ay schengen bölgesi içinde serbest geçiş hakkı verir,D ile de,kalan sürede ülkede oturma hakkı elde edersin....
    erasmus vizelerinin verilmesinin,türkiye'deki başvurularda zaman aldığını duymuştum. ama abd içinden de başvurabilirsin diye tahmin ediyorum..
    Yok yok onu hiç zaman harcamadan alabiliyor.Bir sıkıntı yok.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim bildiğim C verenler oluyor ama C'nin yanında D'yi vermeyenler de oluyor. Zaman alması konusunda haklısın ama Litvanya ve Polonya vizeleri zahmetsizce ve kısa sürede çıkıyormuş diye okumuştum sitenin birinde..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende şimdi forumlara ve polonya büyükelçiliği-DC web sitelerine baktım.başvurunun burdan veya oradan olmasının bir farkı yok.orada istenen şey "Evidence of immigration status in the U.S". bu da senin için DS-2019 demek.

diğer yandan,sen abd ye gidene kadar,polonyadaki okulundan sana kabul belgesi gelecek mi? veya ne zaman geleceğini biliyormusun?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kabul belgesi haziran sonu gibi gelecek sanırım ama ben o süre içinde amerikaya çoktan gitmiş olucam D+C beraber almak zaman alıyor diye duyduğum için sordum ben de, dediğim gbi 20 günlük bi zaman var sadece...20 günden uzun sürmesi durumu kötü olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

anladım dostum...sen gidene kadar gelmiş olsaydı,iyi olurdu.artık türkiyeye dönüşte halledeceksin herşeyi demekki.bu arada sadece d vizesi alırsan,polonyada herhangi bir konsolosluktan(örn. alman kons.) c vizesini kısa sürede alabiliyormuşsun,bende forumların yalancısıyım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen gitmeden gelseydi çok iyi olurdu ama yapacak birşey yok halletmeye çalışıcaz artık DC vizesi aynı anda 20 gün içinde çıksa çok süper olur ama çıkmama durumunda dediğin gibi ordan halletme yoluna gidicem son tahlilde saolun
    Konu Fun4Life tarafından (05-05-2011 Saat 01:27 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)