Work and Travel 2025
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Görüşmeme 2 Gün Kaldı, Çok ama Çok Acill Yardım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Vize Görüşmeme 2 Gün Kaldı, Çok ama Çok Acill Yardım

Arkadaşlar benim şirket çok ama çok muhim bir hata yaptı, zaten bu sene hata üstüne hata yapıyorlar, geçen sene onlar işimi bulmuştu bu sene ise aynı şirketten self gidiyorum gıcıklığına falan mı yapıyrlar bilmiyorum ama hata üstüne hata yaptılar, babşlarda sesimi çıkarmadım ama yeter, 2 gün kaldı vize görüşmeme yine hata yaptılar.

Şimdi arkadaşlar benim sorunum şu, Ds 160 formunu doldururken bunlar benim geçen seneki fotoğrafımı yüklemişler, onlara bu sene yeni fotoğraf vermeme rağmen, benim geçen sene alığım vizede de bu basılı, konsolosluğun internet sitesine baktım son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf olması gerekiyormuş, bu fotoğrafla gidip bunu 6 ay önce çektirdim yalanını yemezler, ben görüşmeye yeni çektirdiğim fotoğrafla gitsem herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Gerçi geçen seneki vizede de fotoğraf falan almamışlardı bizden, bu sene de almazlar, bu sene bu şirket beni yaktı ki ne yaktı.Şimdi görüşmeyi ileri tarihe mi alacağız ne yapacağız.

Acil cevap arkadaşlar.
    Konu astalavista tarafından (20-04-2011 Saat 09:47 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bence bişey olmaz ya sen resimdekine benzediğin sürece
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Geçen seneki vizemde de aynı fotoğraf var,o olmasa sorun olmazdı aslında.Kesin bir arıza çıkartırlar.Bu Ds formumu vizeye gitmeden düzeltme imkanım var mıdır acaba ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı astalavista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen seneki vizemde de aynı fotoğraf var,o olmasa sorun olmazdı aslında.Kesin bir arıza çıkartırlar.Bu Ds formumu vizeye gitmeden düzeltme imkanım var mıdır acaba ?
    sıkıntı etme benim de pasaporttaki fotoğrafım yeni ama ds 160 daki eski pasaportumdaki fotograf hiç bir sıkıntı olmıyacağına emin ol. çunku zaten 2 fotografta vize formatına uygun olduğundan ve eğer 1 sene içinde mutasyona da ugramadıysan için çok ama çok rahat olsun. görusmene git vizeni al

stres yapmana gerek yok.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Geçen seneki vizemdeki fotoğrafla aynı olmasa hiç ama hiç sıkıntı etmem ama adam çıkar da derse ki, bu fotoğrafın 6 ay önceki fotoğraf olması gerekiyor, o zaman şapa otururum.

2 vizeye de aynı fotoğrafı basmazlar gibime geliyor.

Benim asıl kızdığım şey geçen sene şirket full placement ile giderken çatır çatır ilgilendi bu sene self ile gidiyoruz, hata üstüne hata bir buçuk ayım onlar yüzünden gitti, yoksa şimdiye çookktann vizemi almıştım, ben bunlara iş sözleşmesini ocağın ortasında verdim onlar ise ds formunu nisanın 12'sinde getirtebildiler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Geçen seneki vizemdeki fotoğrafla aynı olmasa hiç ama hiç sıkıntı etmem ama adam çıkar da derse ki, bu fotoğrafın 6 ay önceki fotoğraf olması gerekiyor, o zaman şapa otururum.

2 vizeye de aynı fotoğrafı basmazlar gibime geliyor.

Benim asıl kızdığım şey geçen sene şirket full placement ile giderken çatır çatır ilgilendi bu sene self ile gidiyoruz, hata üstüne hata bir buçuk ayım onlar yüzünden gitti, yoksa şimdiye çookktann vizemi almıştım, ben bunlara iş sözleşmesini ocağın ortasında verdim onlar ise ds formunu nisanın 12'sinde getirtebildiler.
    ben sana en canlı örnek oliyim, pasaportumda 2 tane vize var ikisinde de aynı fotograf var 1 yıl arayla.

birde hangi şirketle gidiyosun bilmiyorum ama benim gittiğim şirkette bende full programla gittim ilgi guzeldi, bu sene de self gidiyorum ilgi yine çok guzel. takip ediyorlar arıyorlar konusuyoruz. eksikleri gideriyoruz. bu birazda senin şirket seçim politikanla alakalı tabii ki.

ama vize konusunda bir şüphen olmasın adamların dikkat ettiği tek bir şey var o da sen amerikadan geri dönecekmisin yoksa kaçak kalıcak mısın. onlara orada hissettirdiğin veya onların görusme esnasında hissettikleri önemli olan. fotograf eskiymiş buymuş falan değil.

tekrar söylüyorum için rahat olsun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hadi bakalım, inşallah dediğin gibi olur, bu sene herşey böyle aksi gidiyor, inşallah sorunlar Amerika'da da devam etmez.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Hadi bakalım, inşallah dediğin gibi olur, bu sene herşey böyle aksi gidiyor, inşallah sorunlar Amerika'da da devam etmez.
    iyi başlayıp kötü bitmesindense kötü başlayıp iyi bitsin daha iyi, takma kafana içini rahat tut

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

2008 ve 2009 yılındaki vize fotograflarım aynıydı sorunsuz gittim geldim. Sakalsız olması kafidir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 ve 2009 yılındaki vize fotograflarım aynıydı sorunsuz gittim geldim. Sakalsız olması kafidir.
    arkadaşımızın bu cevaptan sonra içi artık tamamen rahatlamıştır heralde. forumun Co. Admin'i cevaplamış hadi bize inanasın gelmiyo bu cevaba bari inan :=)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tamamdır arkadaşlar çok sağolasınız...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bence çok fazla heyacan yapıyorsun geçen sene gittiysen bu sene niye gidiyorsun evrakları göndersene
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

şirketim vize görüşmesine gitmemi söyledi, artık heyecan falan kalmadı arkadaşların tavsiyelerinden sonra.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bir de ben son sınıf öğrencisi olduğum için olmuyormuş.

BannedUser
    Guest

Arkadaşlar benim şirket çok ama çok muhim bir hata yaptı, zaten bu sene hata üstüne hata yapıyorlar, geçen sene onlar işimi bulmuştu bu sene ise aynı şirketten self gidiyorum gıcıklığına falan mı yapıyrlar bilmiyorum ama hata üstüne hata yaptılar, babşlarda sesimi çıkarmadım ama yeter, 2 gün kaldı vize görüşmeme yine hata yaptılar.

Şimdi arkadaşlar benim sorunum şu, Ds 160 formunu doldururken bunlar benim geçen seneki fotoğrafımı yüklemişler, onlara bu sene yeni fotoğraf vermeme rağmen, benim geçen sene alığım vizede de bu basılı, konsolosluğun internet sitesine baktım son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf olması gerekiyormuş, bu fotoğrafla gidip bunu 6 ay önce çektirdim yalanını yemezler, ben görüşmeye yeni çektirdiğim fotoğrafla gitsem herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Gerçi geçen seneki vizede de fotoğraf falan almamışlardı bizden, bu sene de almazlar, bu sene bu şirket beni yaktı ki ne yaktı.Şimdi görüşmeyi ileri tarihe mi alacağız ne yapacağız.

Acil cevap arkadaşlar.
    4 sene aynı foto ile aldım. ama aynı foto ile gidip dısarı gonderılenıde biliyorum. yani sorun değil olmaz derlerse git karsıda cektir derler. resim yuzunden ret almazsın korkma. saygılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)