Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirkettt yardımmmmmmm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Şirkettt yardımmmmmmm

Öncelikle herkese slm !
    Arkadaslar Ocakta iki arkadasımla kayıt olduğum şirket 1 ay öncesine kadar hiçbir iş bulamadı ve uzun uzun tartısmalar sonucunda bizi oyaladıklarını ellerınde iş olmadıgını anladık ve iş anlasmaları yapıcak durumda olduklarını ama bıkac kısı için ugrasmadıklarını çözdük bizi keklemeye calıstılar halledıcez fln dıyerek. nese tartısmalar sonucunda bırbırımızın isteklerını karsılayamdgmızı baska sırketle gıtmemız gerektıgını soyledıler bak bak!! nese ok dedık.paramız nsl çözulcek sorusuna kesıntısız bız ıptal ettıgımız ıcın paranızı ıade alıcaksınız dedıler ve 10 gun sure ıstedıler ona da tamam dedık alıstık yha,3 hafta oldu oyalıyorlar vee bugn arkadas gorusmeye gıttı yıne bır cacık yok yokusa devam aralıkda verebılrz demısler zar zor cumaya bı kısmı harıc verıcekler fakat kalan %40lık kısmı aralıkda verıcez demısler ayrıca sponsor da kesıntı yapablr demısler ve bize ılkde baska konustular. işin kotu yanı bu sırketten kayıt sılınınce baska sırkete kayıt olduk işimiz hazır para vermemız lzm oyalıyorlar halen..
    Arkadaslar önerileriniz,düşünceleriniz,bilgilerniz,tecrübeler iniz ne varsa cvp bekliyorum önemli benım ıcın şimdiden çok teşekkürler herkese..

BannedUser
    Guest

Sponsora ne parası vereceklermiş sorması ayıptır iş ayarlanmamıs ds gelmemiş, milleti keriz mi sanıyor bunlar. Bilmeyen insanlar mı var karsılarında. Sponsor ne parası kesecekmıs bır sorsana ne olur

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Şirketlerden dertli çok kişi var.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sponsora ne parası vereceklermiş sorması ayıptır iş ayarlanmamıs ds gelmemiş, milleti keriz mi sanıyor bunlar. Bilmeyen insanlar mı var karsılarında. Sponsor ne parası kesecekmıs bır sorsana ne olur

tamam soracağım dostum yazıcam tekrar.sen dıyorsunkı sımdı ortada bısey yok kesme sansları yok öylemi bu bılgı onemlı***

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketlerden dertli çok kişi var.
    ben anlamıyorum insanlar araştırmadan etmeden ismi duyulmamış şirketlere nasıl güvenebiliyor... şirketlerin bazıları bu işi tamamen ticarete dökmüş... seyyar satıcı mantığıyla hareket ediyor... ben ekimde gittim şirkete ve işim belliydi 2 yıldır aynı şirketle gidiyorum hiç sorun yaşamıyorum... insanlar iş seçmeden neden kayıt oluyolar çok ilginç ya.......

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Çok kötü bir durum gerçekten. Ben olsam 3-5 bakmazdım sırf derslerini vermek için avukatımla hallederdim bu işi.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sözleşmeyi dikkatli okuyun arkadaşlar, hiçbir şey yapmadan iş sunulamaması yüzünden yapulan iptalden para kesintisi yapmak adil değil.
    admin (at) turkishwat.net

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözleşmeyi dikkatli okuyun arkadaşlar, hiçbir şey yapmadan iş sunulamaması yüzünden yapulan iptalden para kesintisi yapmak adil değil.
    bide şu şirketin adını yazsana ,boyle şerefsizlerin adının ifşa olmasında hiç bir sakınca yok bence.

tabi sorsana kısmı konuyu açana

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı TeMPuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide şu şirketin adını yazsana ,boyle şerefsizlerin adının ifşa olmasında hiç bir sakınca yok bence.

tabi sorsana kısmı konuyu açana
    Ben tahmin eder gibi oLmustum ama onLar parayı geri ödemeyi sevmezLer pek.. Hemde iş buLamadık demezLer cakma bişeyLe bişekiLde usa ya gönderirLer ki iade yapmasınLar.. NOT: CIEE nin calıstığı 3 firmadan biri

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

!!!arkadaşa şöyle demişler arkdaşlar bluepoint hesabı var bılırsınız işte paranız oraya yattıgı ıcın sponsora gıdıyo falan tarzında bı yaklasımda bulunmuslar bugun böyle bişey var mı? ayrıca ıptal durumlarında aralıga atma gbı bısey var mı yanı merak ettıgım para cıkarmak bıanda ıslerıne gelmedıgı ıcın mı boyle dıyorlar ??cok bılınmeyenlı denklem oldu ama nedır dusuncenız ???

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tahmin eder gibi oLmustum ama onLar parayı geri ödemeyi sevmezLer pek.. Hemde iş buLamadık demezLer cakma bişeyLe bişekiLde usa ya gönderirLer ki iade yapmasınLar.. NOT: CIEE nin calıstığı 3 firmadan biri
    sana ozelden mi soyledi ciee nin calıstıgı 3 firmadan biri oldugunu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bişey demedim ama anladnz cie ile calısan bi şirket dogru

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

sana ozelden mi soyledi ciee nin calıstıgı 3 firmadan biri oldugunu
    yok söyLemedi.. Tahmin ettim zor değiL bu tahmini yapmak.. gecen sene bende benzer duruma düsmüstüm bu şirketLe.. Bu sene de birçok kişi mağdur durumda maLesef.. Belki bnm bahsettiğim şirket değiLdir bu arkadasın sirketi sonucta 2 sirket daha var CIEE iLe caLısan ama %99 bnm tahmin ettiğim şirket..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yok söyLemedi.. Tahmin ettim zor değiL bu tahmini yapmak.. gecen sene bende benzer duruma düsmüstüm bu şirketLe.. Bu sene de birçok kişi mağdur durumda maLesef.. Belki bnm bahsettiğim şirket değiLdir bu arkadasın sirketi sonucta 2 sirket daha var CIEE iLe caLısan ama %99 bnm tahmin ettiğim şirket..
    logosunda mavilikler mi hakim bu sırketın?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

logosunda mavilikler mi hakim bu sırketın?
    bana soruyosan sarıLıkLar ve morLukLar var..

BannedUser
    Guest

şirket adı vermekte sakınca yok ki arkadaslar. sımdı boyle bır sıstem yok sponsora para gondermek gibi. size olayı anlatırım da cok uzun surer burada kısaca yazayımç

1. Para ögrenci tarafından sirkete verilir. Para patronunu cebine girer
    2. İş seçilirse eger ds basılması ıcın sponsor ogrencıden ds ve sigorta icin parayı tahsıl eder.

Kısaca ıs yoksa senın para hala elemanın cebınde. Öyle sponsora onden ödeme falan yalan dolan yani.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket adı vermekte sakınca yok ki arkadaslar. sımdı boyle bır sıstem yok sponsora para gondermek gibi. size olayı anlatırım da cok uzun surer burada kısaca yazayımç

1. Para ögrenci tarafından sirkete verilir. Para patronunu cebine girer
    2. İş seçilirse eger ds basılması ıcın sponsor ogrencıden ds ve sigorta icin parayı tahsıl eder.

Kısaca ıs yoksa senın para hala elemanın cebınde. Öyle sponsora onden ödeme falan yalan dolan yani.
    Şirket ismini mağdur arkadasın vermesi mantıkLı oLur, benim yaptığım sadece tahmin, şirket ismi yazmam mantıkLı oLmaz ha tahminim muhtemeLen doğru ama oLsun.. ki bu şirketi sende iyi tahmin ediyorsundur makro

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

malesef bu sponsorlar üzerinden para kazanmaya çalışan şirketler var.

neymiş vize görüşmesi red olursa 250 dolar yanıyomuş. onlarla alakası yokmuş sponsor yakıyomuş parayı. yalan dolan 3 kağıt hepsi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bu sirket advis ben soyleyım barı adını

ut de bu sponsorla calısıyor ama onların boyle bısı yapacanı sanmıyorum dıgerı aklıma gelmedı..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

diğeride armada grandee onlarda yapmaz böyle bişey

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

UT nin yapmayacağından eminimde Armadayı biLmiorum hiç, bi fikir sahibi değiLim hakLarında.. UT ocakta kayıtLarı bitirdi ve duyurdu iş kaLmamıstır diye.. Bi iki arkadasım sirket arıyodu bende onLar adına UT iLe görüstüm waLLa hiç işimiz kaLmadı dediLer direk.. Bu konuda UT ye gözüm kapaLı güveniyorum gerçekten cok iyi bir şirket.. PahaLı biraz sanırım ama aynı paraLarı baska sirketLere verip mağdur oLan arkadasLar ortada.. RekLama girdi mi biLmiyorum ama amacım rekLam yapmak faLan değiL ortada birsürü amacı sadece para oLup öğrenciye zerre kadar değer vermeyen şirketLer varki, UT nin bu tutumu hosuma gidiyor Ha bu arada temsiLciLeri faLan değiLim Hatta kayıtLı öğrenciLeride değiLim [/B]

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Elinde sözleşmenin nüshası varsa avukata ver cüzi bir miktar, derdini anlat güzel bir ihtarname çekin. Bak bakalım ödüyor mu ödemiyor mu parayı paşa paşa. Taş çatlasın 80 liraya bu işi avukatla halledersin. Avukata başvurmadan önce ilgili şirketi arayıp, isteğini halletmedikleri takdirde avukata başvuracağını, yasal işlem başlatarak hakkını arayacağını belirt. Ki ihtarname çekildikten 1 hafta yani 7 iş günü içerisinde sana dönüş yapmak zorunda. O zaman gör bak nasıl da yatıyor para banka hesabına Şimdiden kolay gelsin. Sıkma canını.

Edit: Ha ayrıca adamlara saydırmaktan da çekinme. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Hukuk var. Kanun var. Sözleşme var. Ben de bu sözleşmeye dayanarak sizden hakkımı avukatım aracılığı ile alacağım. Beni daha fazla oyalamaya kalkmayın. Gibi lafları boğazlarına diz. Onların tek kelimesini bile dinleme. Sen söyleyeceğini söyle ve kapat telefonu. O zaman etekleri tutuşur. Bu tip yüzsüzlerin üstesinden böyle geliniyor maalesef.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinde sözleşmenin nüshası varsa avukata ver cüzi bir miktar, derdini anlat güzel bir ihtarname çekin. Bak bakalım ödüyor mu ödemiyor mu parayı paşa paşa. Taş çatlasın 80 liraya bu işi avukatla halledersin. Avukata başvurmadan önce ilgili şirketi arayıp, isteğini halletmedikleri takdirde avukata başvuracağını, yasal işlem başlatarak hakkını arayacağını belirt. Ki ihtarname çekildikten 1 hafta yani 7 iş günü içerisinde sana dönüş yapmak zorunda. O zaman gör bak nasıl da yatıyor para banka hesabına Şimdiden kolay gelsin. Sıkma canını.
    sözLeşmede yazanLarı biLmiyoruzki ama böyLe şirketLer geneLde hersekiLde hakLı cıkıyorLar o sözLeşmede Benim gecen sene imzaLadığım sözLeşme 15-16 sayfa vardı okumadım üşenip bende imzaLadım gitti, meğerse boş kağıttan farkı yokmuş sözLeşmede hakLı durumdaysa eğer ozaman iş cok güzel bi haL aLır, ama arkadasın bu yaza dair planları için aynı seyLeri söyLeyemeyiz ne yazıkki..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sözLeşmede yazanLarı biLmiyoruzki ama böyLe şirketLer geneLde hersekiLde hakLı cıkıyorLar o sözLeşmede Benim gecen sene imzaLadığım sözLeşme 15-16 sayfa vardı okumadım üşenip bende imzaLadım gitti, meğerse boş kağıttan farkı yokmuş sözLeşmede hakLı durumdaysa eğer ozaman iş cok güzel bi haL aLır, ama arkadasın bu yaza dair planları için aynı seyLeri söyLeyemeyiz ne yazıkki..
    Abi sözleşme okumadan imzalanır mı allah aşkına ya! Yapmayın, etmeyin. Adı üstünde: sözleşme bu. İki tarafın da hakları yazıyor o sayfalarda. Ben hepsini tek tek okudum ve sorular sorup yanıtlarımı aldım başvuru esnasında. Nüshasını da aldım. Ondan sonra da peşin olarak verdim tüm ücreti. Şimdi her şey yolunda.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sözleşme okumadan imzalanır mı allah aşkına ya! Yapmayın, etmeyin. Adı üstünde: sözleşme bu. İki tarafın da hakları yazıyor o sayfalarda. Ben hepsini tek tek okudum ve sorular sorup yanıtlarımı aldım başvuru esnasında. Nüshasını da aldım. Ondan sonra da peşin olarak verdim tüm ücreti. Şimdi her şey yolunda.
    yaa öLe güzeL sözLerLe kandırıyorLarki adamı birader hiç sözLeşmeyi görmüyorki gözümüz.. 15 sayfa herbiri değişik değişik maddeLer zaten zerre anLamıorum wattan o sıraLar gaza geLdik basvurduk dediğim gibi öLe güzeL seyLerLe kandırıyorLarki sözLeşme formaLite oLarak görünüo adama bi an Hani bizde bi Laf varya söz namustur diye, bizde herkesi namusLu sanıyoruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yaa öLe güzeL sözLerLe kandırıyorLarki adamı birader hiç sözLeşmeyi görmüyorki gözümüz.. 15 sayfa herbiri değişik değişik maddeLer zaten zerre anLamıorum wattan o sıraLar gaza geLdik basvurduk dediğim gibi öLe güzeL seyLerLe kandırıyorLarki sözLeşme formaLite oLarak görünüo adama bi an Hani bizde bi Laf varya söz namustur diye, bizde herkesi namusLu sanıyoruz
    walla cok haklısın cimbomlu sözleşme imzalamadan önce adamlarla kanka oluyosun. sonra kim okuyacak 20 sayfayı derken okumadan tüm sayfalara imzayı basıyosun.nisan mayıs gibi ben ne yaptım parayı nasıl kurtaracağımın derdine düşüyosun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks